Twilight/"Здрач" : тема 40 (за романтични вампири и върколаци)

  • 34 622
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 312
Аз и най - добрия ми приятел като малки Simple Smile Родени сме с няколко дни разлика и бяхме заедно от родилния дом и някак всички очакваха че ще бъдем двойка. Което доведе до комични ситуации когато в детската градина той си хареса една хубавица и взе да я ухажва Laughing
 hahaha Всички криеха от мен, без да знаят, че аз знам много отрпреди тях Joy Joy Joy

Мерси за бюлетините на всички и моля да ми простите, че нямам време за коментари  bouquet

# 706
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз си имам такъв приятел, никой не вярва, че сме само приятели, четем си мислите, довършваме си изреченията. Само приятели сме, той ми е най най най добрия приятел, най близкия ми човек.

# 707
  • Мнения: 1 163
WomanitKa аз нямам предвид, че цялата им система е правилна. Далече съм от тази мисъл. Исках да кажа, че относно сексуалното посегателство над деца е строго следено. И много повече педофили са хванати и наказани. Но относно това, че неможеш да нашамариш малкото зверче, което ти се качва на главата както може е абсурдно. От друга страна колко случаи на пребити до смърт деца в България виждаме последно време. Нещата са много комплексни. Трябва да има една умереност. Както при тях да се отпусне края в известен смисъл, така и при нас да се затегнат някои мерки.
Те за много защитнически настроени към своите деца ( не, че и тук не е така, но е по -различно), затова и това им е болезнена тема. И реакциите им са много краини.
Незнам дали ме разбрахте, аз по принцип немога да обяснявам много много.

# 708
  • Мнения: 1 343
Мише разбира се 4е трябва да има умереност, но както в това така и в търсенето на телета под вола.
Как можаха да видят нещо гнусно и пошло в белязването ???

# 709
  • Мнения: 54
WomanitKa аз нямам предвид, че цялата им система е правилна. Далече съм от тази мисъл. Исках да кажа, че относно сексуалното посегателство над деца е строго следено. И много повече педофили са хванати и наказани. Но относно това, че неможеш да нашамариш малкото зверче, което ти се качва на главата както може е абсурдно. От друга страна колко случаи на пребити до смърт деца в България виждаме последно време. Нещата са много комплексни. Трябва да има една умереност. Както при тях да се отпусне края в известен смисъл, така и при нас да се затегнат някои мерки.
Те за много защитнически настроени към своите деца ( не, че и тук не е така, но е по -различно), затова и това им е болезнена тема. И реакциите им са много краини.
Незнам дали ме разбрахте, аз по принцип немога да обяснявам много много.

Мише, това че имат строги закони не спира пребиването и малтретирането на деца. Както на психическо, така и на физическо ниво. Манипулирането на американците идва отвсякъде. Като започнеш от рекламите по улицата стигаш до законите им.
Още с налагането на сухия режим, правителството има за цел да направи американците хора за пример и поддръжание. Набива им в главата идеята за американската мечта.
Да имат къща, ДА РОДЯТ КРАСИВИ И УМНИ деца, да имат кола и телевизор в къщата. (тв-то е нещо много важно за тях, а сега реалитата са им сбъдната мечта)
Само че, за да имат къща трябват пари. Много пари. Правителството вече се е погрижило за това, като използват кредити и заеми. ДАВАМ ТИ 1 ДОЛАР, АМА ТИ ЩЕ МИ ВЪРНЕШ 2.
Да родят красиви и умни деца? Първо няма как да контролират двойките и да им преценяват гените.
Хранят децата полуфабрикати, защото нямат време да се обърнат от рабор=та, за да изплатят заемите и децата за занимание имат телевизори и игри, като впоследствие се отглеждат разглезени, дебели и глупави деца. Защото не могат да има ударят шамари, заради сторигите закони.
Btw, за мен американците са най-манипулирания народ. Именно защото правителството им има жажда за власт. Смешно ще прозвучи изказването за презвемане на света ... но реалността е много близко. Като се има предвид бъдещата Евроазия. И в момента началото на съюз между Америка и Канада, заедно с Мексико.
Това е Америка, страната на възможностите. Дава, но взима двойно.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 11:32 от thgiliwTwilight

# 710
  • Мнения: 6
Здравейте, здравейте Hug
tanzen, мерси за кафенцето, пък и за тортичката Mr. Green
Мише, да ти е жив и здрав рожденника  bouquet

Гледам скоро Роб снимки не сте пускали...ама може ли такива работи сега....
цък, цък, цък
Доста сте модифицирали втората мантра... Joy

# 711
  • Мнения: 21

Незнам дали ме разбрахте, аз по принцип немога да обяснявам много много.

Aз те разбрах... както и ТТ ме разбра, че говоря за американците... нека не забравяме, че сагата е писана от американка, за американската публика, докато ние сме странични наблюдатели и непредвиден ефект от цялата тази работа (Стефени откъде да знае, че ще я преведат на български... толкова зле)... така, че между авторката и публиката й у дома има дискусия/критики по въпроси от техния си културен контекст, които ние къде разбрали, къде не разбрали...(аз си признах, че при Туайтардед седя и слушам, но не винаги схващам за какво си говорят)... а от нас някои не искат и да знаят, де- не виждат смисъл, не ги интересува...
Знам, че историята на любовта между Бела и Едуард може да се "извади от контекст" и пренесе във всяка друга култура, но все пак не е писана от български "писател" или за българската действителност, и не става въпрос за Едуард Кондьо *, който е роден в Чикаго Дупница *и е влюбен в Бела Сийка*, само дето тя е такава "страсна жена", че се чуди между него и още един.. (*всяко съвпадение на имена е случайно).. щеше да бъде съвсем друга история, нали... вместо да й посвещава класическа композиция, щеше да й пусне някаква попфолк песен...  Laughing 
Преувеличавам, разбира се, но с определен търсен ефект.. който разбрал, разбрал

Хайде, до довечера  Mr. Green после ще ви изчета какво сте писали  Peace

# 712
  • Мнения: 1 163
thgiliwTwilight, WomanitKa разбирам ви какво имате предвид. Точно това искам и аз да кажа, но както вече виждате не съм много по обясненията  Laughing
Това, че видяха нещо лошо в белязването е израз на точно това промиване на мозъци там. Не разбират връзката, която е описана от Стефани. Ох незнам и аз. А то е толкова ясно обяснено, първо ще е най - добрия й приятел, на които може да каже всичко,после...... и накрая любовта на живота й. Кое не им е ясно? Никой не е казал, че ще имат любовни отношения сега, когато тя едва може да си каже името правилно. Той бил знаел, че след време ще бъде и мъжа до нея, еми знае го да, но още не го усеща по този начин.
И да всичко пак идва от промиването на мозъците им с Американската мечта. Ужас.

# 713
  • Мнения: 54
thgiliwTwilight, WomanitKa разбирам ви какво имате предвид. Точно това искам и аз да кажа, но както вече виждате не съм много по обясненията  Laughing
Това, че видяха нещо лошо в белязването е израз на точно това промиване на мозъци там. Не разбират връзката, която е описана от Стефани. Ох незнам и аз. А то е толкова ясно обяснено, първо ще е най - добрия й приятел, на които може да каже всичко,после...... и накрая любовта на живота й. Кое не им е ясно? Никой не е казал, че ще имат любовни отношения сега, когато тя едва може да си каже името правилно. Той бил знаел, че след време ще бъде и мъжа до нея, еми знае го да, но още не го усеща по този начин.
И да всичко пак идва от промиването на мозъците им с Американската мечта. Ужас.

Mi6e, и аз някой път не мога да си преведа мислите в думи. Simple Smile А не се притеснявай. Тя Стефани имам чувството, че не е била наясно с някои моменти и се е увлекла повечко.
Но долкото разбрах от сайта й и моето възприемане, Стефани е искала да опише Бела, която намира любовта в Едуард и истинското приятелство в Джейкъб. Тя приятелството го има и с Едуард, само че там има й любов, а Стефани е искала да покаже обикновенната,  искренната и истинска дружба.

# 714
  • Мнения: 2 716
Наслаждаваме се на Джейкъб  Crazy
Как надуших.

От толерантност не казвам нищо лошо за никого  smile3505 newsm53

Но и никакво време нямам да ви чета. Извинете.

А имам идея да изчета всички..... ъъъ - фен-продължения (забравих точния термин, т.е. не го научих пустия термин) на "Здрач".
Вероятно утре и в неделя ще се разнообразявам така.

# 715
  • Мнения: 34
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН


ЕРАТА НА ВАМПИРИТЕ



Годината на чесъна /според кой ли календар?/ е 1997, което за всяко друго десетилетие би била фантастична година за вампирите, но не и за 90-те. Един единствен филм за вампирите е пуснат тогава /Vampire Journals, да несе бърка с The Vampire Diaries/ и само една книга на тази тематика  е публикувана – „Dracula the Undead”. Но и двете произведения не намират място в сърцата на вамп-феновете. Единственото изключение? Разбира се: Бъфи /Buffy the Vampire Slayer/, който сериал дебютира в ефира през март. ...
И „възкресението” идва: Бъфи отваря вратите за много от вида Вампир – Блайд, поредицата „Подземен свят”, „Ван Хелзинг” и разбира се „Здрач”.

ЗАТЪМНЕНИЕ ...да надникнем /епизод 8/

Сега Ашли/Алис ни загатва за нещо много вълнуващо, което предстои :



Фен-репортаж от снимачната площадка



Вчера, досега, беше най-добрия ден, който имах на снимачната площадка. Всъщност, ако си много близо да сцената/площадката не можеш да видиш нищо. И тъй като не съм катерач...на дървета или професионалист, се опитах да  гледам от улицата, както и всички останали. Което пък означава, че можеш само мъничко да видиш това,което не е покрито от параваните или чадърите. НО вчера бе много по-различно. За около 20 минути успях да снимам Дейвид Слейд и профила на Роб, което само по себе си определяше деня като УСПЕХ!  .Да видиш каквото и да си е победа, базирано на предишният ми опит.
Снимаха и в Полицейския участък на Форкс. Опитах си да си спомня коя е тази сцена от Затъмнение, която да включва участъка? Най-доброто предположение е,че това е сцена свързана с Новородените и в сценария може би е включено как Бела и Едуард отиват при Чарли, за да говорят за този проблем. Но ако имате други предположения, ще са точно толкова верни, колкото и моето.
И още малко фенски снимки, но от офиса на Шериф Стоун



Лейни информира:
Косата на Джоан Джет се е появила вчера рано сутринта на снимачната площадка, което със сигурност е по-добре от онази перука. И двамата /Роб и Кристен/ изглеждаха отпочинали, пиеха кафе и се подготвяха за дългия ден снимки.
Били Бърк също снима ранно сутринта – сцена пред полицейския участък.
Бела и Едуард във Волвото /видяхме вече доста снимки от тази сцена/ - тя е любопитна да разбере всичко, а той се чуди как да й спести истината, защото ТЯ е крехка и емоционална, но тогава идва Чарли със самолетни билети и говори за заминаване.
По-ранно тази седмица, Роб снима, със втория екип, боя с вампирите, а основния екип снима Кристен, Джейкъб, върколаците и трансформиращата се Лия.

Още снимки от Затъмнение

Новолуние

След като вече е известен саундтрака за Новолуние, нека се запознаем с част от изпълнителите в него:
За начало „мега” известната Lykke Li
Както всички песни от саундтрака и нейната песен е записана специално за филма Но за разлика от повечето утърдени групи, като The Killers,Lykke е в музикалната инсдустрия от около две години. Чрез Myspace и YouTube, тя успява да спечели публика в САЩ и дори да осъществи турне из страната. Миналата година, MTV  направи филм за нея в който тя споделя: Публиката е това, коетоме връща в САЩ.Аз имах публика, преди да имам истински записи.”
Тук можете да я чуете

Тийм Робстен

Роб и Кристен „излизат на светло”?!



Аха, ама  очаквайте една голяма засечка пред това! Според  In Touch Weekly, двамата ще се разкрият като двойка през декември.Двойката, /бррр/ пък вече била потвърдила връзката си /още повече бррррр/ в интервю и фотосесия за Харпърс Базар.А може би от e In Touch имат грешна информация ???Източник казва: „Роб и Кристен са относително откровенни за връзката си”. Нашият най-лош кошмар започва да се превръща в реалност, но пък може и да разберем какво вижда ТОЙ в тази кисела девойка!

Тийм Джейкъб/Тайлър


Ето нещо, което ще ви оправи деня!Вижте скан на голия до кръста Тайлър и така „безличната” Кристен



Има голяма вероятност Тай-Тай да прекара голяма част от филма в този си вид. Мисля си,че повечето фенове ще го оценят!

Още една добра новина!

Тайлър няма нищо против да се среща с фенка



Дръжте се за своите Тийм Джейкъб-тениски, дами! Защото вашата мечта може да стане реалност. Когато питат Тайлър има ли верояност да се „среща” с фенка, той отговаря така: „Ами , не изключвам никой”. Музика за вашите уши!
Колкото за това как би изглеждала мечтаната среща...мога само да ви кажа, че няма да има проблем да гледате романтични филми, защото той обожава „Тетрадката” – „Не мисля, че трябва да се срамувам-това е велик филм”.
Така, сега остана само да си признае, че харесва пазаруването и ходенето на фризьор

Тийм Келън/Емет

Вампирите  с добри сърца!




Келън се присъедини към Брук Шийлдс, Кристин Дейвис, Кристина Апългейт, подписвайки петиция в защита на животните. Целта й е  да се алармира ООН за проблемите с животинското благосъстояние.Това ще се случи по време на  по време на Светоната седмица на животните 4-10 октомври. Можете и вие да подкрепита инициативата на  www.animalsmatterusa.org.

Тийм Розали/Ники


Да, да, знаем, че феновете на Розали се броят на пръстите на едната ми ръка, но със сигурност този е един от тях – Парис Лацис с може би тату на ръката, с името на Ники



Много стари снимки на Ники, но пък много сладки



Райли говори 2:


Продължение на интервюто с Ксавие.
Въпрос:Имаш някаква връзка с геоинята на Кристен Бела?
Самюел:Това е коварен въпрос. Не мога да отговоря без да разкрия фабулата.
Въпрос:Дейвид Слей е третия режисьор ангажиран с франчайза.
Самюел: О, д. Дейвид е удивителен!
Въпрос: Сега, аз се чудя дали той успява да предаде суровата чувствителност на третата част от сагата?.
Самюел: Той е толкова интелигентен, много земен режисьор. Според мен, той ще направи много по-различен филм от предходните два
Въпрос: Подготвен ли си за вниманието на женската аудитория?
Самюел /смее се/ Вижте, незнам как можеш да се подготвиш за нещо такова. Предполагам, че продължаваш да се опитваш да водиш нормален живот, докато хората те преследват.

Малък върколак:



BooBoo a.k.a. Маугли туитва нова снимка

КРАСОТА И СТИЛ С АШЛИ ГРИЙН

Днес съветът е един, но важен: Не носете твърде високи обувки /11.5см е добре/, ако нямате подръка Личен асистент!

 

О, БОЖЕ ИСКАМ ДА СЪМ КРИСТЕН И ДА НОСЯ ГУМЕНКИ, А НЕ МОДНА ИКОНА!!!




Фен Арт:

Така биха изглеждали Едуард и Бела като „традиционни” вампири


Видео:

Още клипчета от концерта и backstage – ът на 100 monkeys

# 716
  • Мнения: 1 163
Но долкото разбрах от сайта й и моето възприемане, Стефани е искала да опише Бела, която намира любовта в Едуард и истинското приятелство в Джейкъб. Тя приятелството го има и с Едуард, само че там има й любов, а Стефани е искала да покаже обикновенната,  искренната и истинска дружба.
И според мен успя да го направи. Само че Джейк се влюби. Но то така става понякога. Което за Бела беше още по - неприятно, защото тя обичаше това момче като брат, а се наложи да го нарини много. За радост после и той намери своето щастие.
Благодаря за бюлетина veselinka  Hug . Сега ще го прочета.
EDIT: Е сега вече съм малко притеснена.
"Въпрос:Имаш някаква връзка с геоинята на Кристен Бела?
Самюел:Това е коварен въпрос. Не мога да отговоря без да разкрия фабулата."
Какво за бога значи това  Shocked Shocked Shocked ? За каква връзка говорят тези хора между Бела и Райли? Аз ли не помня и съм толкова слабоумна да запомня, или има такова нещо в книгата? Аз не се сещам. Оф дали не са измислили някоя велика глупост? Тези хора май не снимат вече Затъмнение, а някакъв фен-фикшън по него. Моля се аз нещо пак да не съм разбрала newsm17 newsm17 newsm17

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 12:06 от mi6eto_

# 717
  • Мнения: 200
Благодаря за бюлетина, малката ми вампирка не ме оставя за секудна, после ще пиша пак Simple Smile

# 718
  • Мнения: 1 343
Не вярвам Стефани да е писала само за Американската общност, както и съм убедена, че не всички българи са Кондьо как сийка и поп - фолк. Ценят класиката и слушат ретро хитове и т.н.
И не сме странични наблюдатели а читатели които възприемат историята от своя гледна точка.
Мише аз те разбирам много добре и не само в Америка най - добрия ти приятел може да се влюби в теб и не само в Америка може да се чудиш дали да тръгнеш след дивото или да избереш питомното ? Не само в Америка може да решиш че дъщеря ти не излиза с правилния мъж или че е прекалено голям за нея  hahaha
Това са толкова общи неща и толкова общонародни, че не е истина. Самия опит да се сложи историята като типично Американска е глупав и пресилен.

# 719
  • Мнения: 6
Веси, мерси за бюлетина Hug
Много ми допадат разборите по тиймове (:
Слуха за Робстен е тооолквао смешен - In Touch да не би да си имат лична гадателка или астроложка, че да знаят, че точно през декември /вероятно по Коледа....да е изненада/ ще се "разкрият" пффф Поне да си запълват страниците със снимки - по-интересни са от клюкинките hahaha

Очаквам тийм Тейкъб да изпоприпадат след изказването на Тай Тай Mr. Green

Ииии татуировката на Парис ме заинтригува - значи с Ники са съвсем сериозни...колко хубаво! Което ми напомня за попитам - какво стана с Майкъл Ангарано и Кристен? Е, предполагам, че тя след като се "ожени и разведе" с Роб 10 пъти, вече не са заедно, но все пак....

БуБу-то... Tired ...точно определение...малък върколак...направо мини...

Общи условия

Активация на акаунт