Twilight/"Здрач" : тема 40 (за романтични вампири и върколаци)

  • 34 621
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 354
Аз песничката я дръпнах, пращам при нужда.
Стана ми много забавно, Хриси, ти какво си помисли Wink

Лили, кажете кога и пак на кафенце Wink Wink Wink

Дени, верно, този дисклеймър е абсурден, но явно за всичко е така в западния свят, току-виж някой ги осъдил, че Едуард не е в комплект с колата.

# 676
  • Мнения: 116
Моля за линк на споменатия откъс.... аз нямам търпение  Embarassed

Роня, дъщерята на разбойника.... ехе, това ми беше любима книга като бях малка... ама сега май нищо не помня от нея Simple Smile

# 677
  • Мнения: 474
Aaaaaaaaa Bella да си я припомниш...струва си  Wink
Уоми... следя те аз....

# 678
  • Мнения: 6
Много хубава книжка междудругото!
Роня, откъса - другия месец, горе-долу по това време Mr. Green

Волвото без Едуард не го искам Crossing Arms Търся някъде да се продава с него Laughing

# 679
  • Мнения: 21

Стана ми много забавно, Хриси, ти какво си помисли Wink

току-виж някой ги осъдил, че Едуард не е в комплект с колата.

Ами, какво си помислих.. нали все Роб, Роб го мислим, откъде да се сетя, че е нещо за теб   Joy Joy Помислих си, че нещо го съжаляваш и да му търсим жена или гадже, и че аз бях предлагала Ема Уотсън при едни предишни обсъждания ... или пък разчиташ на мен да поема задачата да издирваме нови- нещо такова си помислих, реших, че може да съм изпуснала някой разговор, че аз по диагонал чета темата тези дни..


А за Едуард и колата, днес цял ден се смея на един от коментарите при Туайтардед за онази статия

first 3 books = volvo sales pitch


Ами така си е...  hahaha  
А, като каза за съд, се сещам и за още един коментар, пак от там, снощи се смяхме с Красето на него (само да напомня, че статията и коментарите се въртят около Зазоряване и колко американките особено виждат във белязването на деца нещо нередно и граничещо с  педофилия)

I am waiting for someone to use imprinting as a defense in court.
 Joy  Joy

Ние книгите няма ли да седнем да пообсъдим нещо... свърши ли ох-ах вълната или има още? Отдавна не сме обсъждали оригиналния материал... това със Зазоряването и белязването напоследък ми припомни този факт... а и Мона е почнала да препрочита Зазоряване, може да има нови впечатления... например, да установи при новото прочитане, че Стефени НЕ дава много подробности за втория меден месец (не знам защо си запомнила другояче  hahaha ), ами пак трябва да се сеща човек...

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 23:55 от staro-novo

# 680
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Аз още съм на агонизиращите моменти около бременността на Бела и се надявам все пак да не съм сънувала горещите сцени след преобразяването й  Mr. Green

Сега пак слушах песничката за госпожа Патинсън ( не ме питайте защо, хем ми е смешна, хем си я слушам  Joy  ) и се замислих, Роб ако вземе наистина да се ожени в обозримо бъдеще , още докато е голяма звезда, какви ли ще бъдат реакциите и колко ли завист ще отнесе най-грозната (естествено! ) и гадна жена на света ?  Mr. Green

# 681
  • Мнения: 21
Аз още съм на агонизиращите моменти около бременността на Бела и се надявам все пак да не съм сънувала горещите сцени след преобразяването й  Mr. Green

Не, то че сцени имаше, имаше- ама описанията бяха много завоалирани и кратки, това ми беше мисълта.. ама сигурно си сънувала  Laughing... или си чела някой фик...  Winkимаше един нелош за първата вечер в къщичката, ама не се сещам как се казваше, много отдавна съм го мяркала, някой от по-пресно челите да каже

Но, не- аз предлагам някоя сериозна тема/подтема да подхванем... че по-леките бързо ще се извъртят до пешкирени истории и снимки с ръгбисти (Бела, как можа!?!? hahaha и то само първата снимка отворих, другите не ми и трябваха)
дайте нещо за белязването, да стане спор, да може отбор върколаци да се включи яростно  Mr. Green

# 682
  • Мнения: 6
Нещо не разбирам защо се възмущават от импринтването - чели ли са книгата внимателно Mr. Green Имам предвид, че явно го приемат еднопосочно - намери ли си половинката, върколакът я вижда като бъдеща съпруга, но нали всъщност те дават това от което се нуждае избранницата - приятел, брат, някой с когото да поговорят просто....

Мона лиза, мисля че на най-мразената жена в света /г-жа Патинсън/ трябва да се даде поне 1 шанс. То е ясно, че ще има хейт мейли постоянно, но ако за момент предположим, че може би Роб ще избере някоя почти-евентуално-може-би достойна, да й се даде възможност от страна на фенките Crazy

# 683
  • София, България
  • Мнения: 5 600
То че трябва а й се даде шанс, трябва, но де факто как мислиш, че ще стане това  Mr. Green


Хахах сега се сетих за един виц за разликата между по принцип и де факто  Joy
(ама не е за тук )

# 684
  • Мнения: 21
Нещо не разбирам защо се възмущават от импринтването - чели ли са книгата внимателно Mr. Green Имам предвид, че явно го приемат еднопосочно - намери ли си половинката, върколакът я вижда като бъдеща съпруга, но нали всъщност те дават това от което се нуждае избранницата - приятел, брат, някой с когото да поговорят просто....

Чакай, че не разбрах твоята позиция...  и кой какво приема еднопосочно
Значи, ние с Лили обсъждахме това в две част, и тук и на блога, че има културна разлика между американците и европейците по отношение на чувствителността към въпросите с децата, кое е редно, кое не, кое се води педофилия/злоупотреба, и т.н. ...американците виждат нередни неща и там, дето ги няма, това спор няма...затова някои читателки се отвращават от белязването (смятат, че когато върколака бележи момиченцето, той я харесва, вижда бъдещата жена в нея) но моето мнение е, че има и друг, феминистичен елемент, или ако искаш "свобода на избора", който пак за някои американци е по-силен (от романтиката)...аз си обяснявам възмущението им с това  как така децата няма да имат право на избор (на теория имат, но ако живееш в затворено общество, където ти се набиват определени ценности- митовете на племето, кой е герой и т.н. и всички се отнасят към импринтиралия и импринтираната ...или е обратното? импринтиралата и импринтирания... като към бъдеща двойка... е, познай, тези момичета друг мъж ще погледнат ли, ще могат ли да избират свободно... и тук пак се намесва асоциацията с връзки между доведени братя и сестри, или асоциацията за тези секти в Юта или където са там...че децата са в уязвимо положение)... не казвам,че Стефени е имала предвид нещо нередно, като е измислила белязването- напротив, но разбирам защо на хората им излизат различни паралели..

# 685
  • Мнения: 54
Старо-ново?
Не разбирам идетя за "свобода на избора".? Какво имаш предвид? Разбирам от части за какво става дума.
И аз приемма белязването в отношвение любов -секс. Но белязването не е само между мъж и жена на основа любов. Белязването съществува и при приятелството.

# 686
  • Мнения: 21
Старо-ново?
Не разбирам идетя за "свобода на избора".? Какво имаш предвид?

free will, либерализъм, индивидуализъм..

окей, за да не го карам теоретично, нека го илюстрирам с личен пример
като следвах Швеция, на един студентки купон почнах да споря с един колега за разликите между моята, патриархална българска култура и възпитание, и тяхното, ултра-феминистично, либерално шведско общество... аз му обяснявах как още от детската градина у нас ти набиват идеята, че един ден ще се омъжиш и имаш деца, или по-скоро как трябва да се омъжиш и имаш деца, и колко в добрия смисъл на думата, си с промит мозък и това да нямам деца за мен е немислимо, няма да бъда цял човек .. той обаче, не намираше положителната страна на историята ми за нашите партиархални ценности и се опитваше да ми обясни, че нямам свободен избор, щом обществото ни натиска жените да влезем в тази определена роля, иначе ще бъдем нещастни или ще ни гледат накриво или със съжаление и т.н.... та, тов е "в кратце" разликата между по-индивидуалистично ориентираните общества, и по-комунални или аз им казвам патриархални.. ние смятаме, че нашия начин е прав, техния ненормален...те смятат, че живеем в интелектуално робство или нещо такова.. че не сме се освободили от догми .. че не можем да видим света така, както е, а само го виждаме частично, защото голяма част от избора ни е предопределен от "обществени норми", към които са прикачени "награди" и "наказания" (кое те кара да се чувстваш щастлив, или нещастен, например)  Mr. Green но това е на теоритична вълна, де.. не че шведите не се женят или нямат деца (даже ще ходя на сватба в Стокхолм другия месец), просто е прието по тези ширини, че може и да избереш да не го правиш и никой няма да ти каже копче ..твой избор...не на обществото Grinning

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 00:53 от staro-novo

# 687
  • Мнения: 6
Тина, май обесни в поста си какво се опитах да кажа и не успях. Не разбирах, защо приемат белязването като нещо задължаващо и ограничаващо свободата, но сега схванах. Е, има явно огромна дупка между американците и европейците.

Хич май не съм във форма за дискусия, защото адски ми се спи и ви оставям момичета.
Лека нооощ Hug

# 688
  • Мнения: 21
И аз приемма белязването в отношвение любов -секс. Но белязването не е само между мъж и жена на основа любов. Белязването съществува и при приятелството.

Това "белязване"=приятелство не само между мъж и жена ...не е от сагата, а някаква допълнителна интерпретация (да не обмисляш нов фик? извън канона?)
По сагата "белязване"= ако си ученичка или над 18, те обичам като жена... ако си бебе или дете, те обичам като сестра, но като станеш на подходяща възраст, ще те заобичам и като жена...
или = и сега те обичам като жена, но не жената която си (с памперс), а жената, която ще станеш един ден

хм... като казах памперс, се сетих, че не сме обсъдили физиологията на Ренезме... вампирска ли е (без тоалетни истории)... или не (нали ядеше някаква хумана)... и как така Стефени не е споменала това...  а дали Куил сменя памперсите на онова дете, което беляза... (ах, да ме чуят Туайтардед-мацките , ще се почне пак... Joy )

 

# 689
  • Мнения: 54
1. Патриархалните ценности влияят, но това с децата, по-скоро го усещаш отвътре.
Знам какво значи "свободен избор", просто не свързах постата ти, беше някак разпилян, а може и да ми се спи много и да не правя аз връзка с главния мозък. Simple Smile
2. Белязване в книгата се приема и по двата начина. Джейк обяснява на Бела за Куил, че  е белязал 5 годишнаъа племенница на Емили, (не помня вързастта на детето) и тогава Джейкъб казва на Бела, че Куил може да бъде като брат на момиченцето, а може и в последствие да й бъде мъж.
Не е нов фик за белязването между жена и жена например - не говоря за хомосексуалност.
Става дума, че можеш да бележиш дори човек от своя пол, което да е на основата на искренно приятелство - нещо като сродна душа.
Моята теория: Белязването е като разпознаване на душата - душа, която е имала значение в минал живот, например. И в сегашния я срещаш в приятел, роднина, партньор. Може да не си я срещал в минал живот, разпознаването е на основа сливане, запълване на празнотите.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 01:49 от thgiliwTwilight

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт