МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО - 24, чуй я, виж я ,наслади й се

  • 25 656
  • 442
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 857
Герадост, благодаря за новата темичка за любимия ми сериал.  bouquet

До края на тази седмица ще се наслаждавам на обедното повторение и следобедния епизод, защото от другата седмица предполагам,че само ще чета коментарите ви докато съм на море.
Днес получих морално удовлетворение за дневниците на Ламия, защото знаете това ми беше едно от желанията да се разбере кой ги е откраднал и прочел, макар май Кенан /човека,който много бих искала да разбере какво се  е случило и какво е било съдържанието им/ да не разбра.
Силна серия за двамата главни герои.Ламия със страхотен стайлинг и благородството, което носи в себе си я прави наистина ангел-пазител.Кенан, когото аз много харесвам на външен вид ми е също много мил, защото е толкова раним, че дори не смее да покаже любовта си.Единствено разкрива любовта си към детето.Не искам да го определям като слабохарактерен.Истината е,че ми се иска сега след цигулката да се съберат и да заживеят щастливо тримата от нулата.

# 31
  • Мнения: 13 512
Не мога да не му призная обаче и аз следното:
Цитат
винаги знае какво да каже,да затапи,да отвърне словесно я на пашата,я на Нимет,я на Кенан-не си оставя магарето в калта.
  newsm10
защото е умен

# 32
  • Мнения: 1 064
И аз да се запиша.
Относно дискусията ще кажа само, че се изненадвам как думите на едни герои се приемат като чиста монета, без да се отчита личният момент да се изрекат, както и моментната ситуация, а на други герои - не. За 50 серии доста твърдения бяха опровергани. Например вече е ясно, а ще стане безпределно видна силната връзка между пашата и сина му и голямата любов и привързаност между тях, въпреки твърденията в началото. Вие къде виждате бащата, който не обича сина си и не го е милувал. А разговорът на пашата с Ламия в кабинета помните ли - точно преди Ламия да обяви. че ще се омъжи за Джемил??? Там пашата доста ясно разказа за всичките си усилия да запълни lipsata na майчина любов.
Или друг пример - разказът на Маджиде за брака на Джемил и Лейла точно от днешната серия? Той си е нейна интерпретация на събитията, а ние знаем как стоят нещата от устата на Лейла. Още в началото тя обясни на Кенан, че като си е тръгнал, не й е оставил никаква надежда, затова тя е решила да се омъжи за Джемил. Никой никого не е отнемал, това го знаем от първите серии. А заключението ще направи пак Лейла в последната серия. Тогава ББ Кенан си спомня много важен разговор с Лейла и сам обяснява на сестра си как е унищожил любовта им. И Джемил вече не присъства като фактор в тази история. Кенан сам намира своите вини за това, че не е успял да задържи нито една жена при себе си.

# 33
  • Мнения: 1 064
Veka, все пропускам да те успокоя по темата за дневниците, която толкова те вълнува - ББ В един от крайните епизоди Ламия отказва категорично брак на Кенан и му връща пръстена. Той още не разбира какво става, защо така става и търси Макбуле да му разкрие съдържанието. Какво точно му казва Макбуле - не знам, но мисля, че признава за голямата любов, описана вътре, защото изражението й е много умилено, а след това Кенан спретва огромен скандал на Джавидан. Накрая не остава нищо неизяснено и неразнищено. За ужас на почитателките на Кенан - става абсолютно ясно и друго - Ламия си дава сметка, че не е изпитвала истинска любов към Кенан. На последната страница от дневниците на Ламия тя пише: Изпълва ме ново, непознато чувство - спокойствие, радост. И не заради здравето на Джемил, а заради самата мен. Вече мислите са ми ясни, не ме мъчат въпроси, знам отговора на най-трудния въпрос. Накрая разбрах какво е да обичаш. Любовта е упорството да не се отказващ, да се стараеш. Много хубаво било да обичаш.

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 00:50 от B l a n k a

# 34
  • София
  • Мнения: 3 857
B l a n k a, много ти благодаря за това   bouquet

Аз много се дразня, че Ламия не отиде като една силна жена да му признае,че го обича и е бременна от него.Сигурна съм,че тогава всичко би било различно.Обаче и тя се остави да бъде водена за носа, пък и прояви благородство относно Джавата.Докато Джавата знаеше,че бебето е на Кенан, после прочете дневниците, че върха на всичко беше да заключи "че Ламия вътре е описвала заговорите и интригите си, пъклените си планове да го шантажира". Иска ми се той да бе прочел дневниците и да разбере тя колко много го обича, сигурна съм че би бил с нея на всяка цена и нямаше да го обвиняват,че е слабохарактерен.Толкова много любов струи от образите в сериала, а любовта е толкова красиво чувство защо да не я видим.
Толкова мразя лъжите, че поставяйки се на мястото на Кенан си представям каква каша е в главата и сърцето му.Този човек според мен няма доверие дори на собствената си сестра.Той е раняван, ранен и много раним, той има нужда от една безусловна и чиста любов, която да бъде и негова муза.

Колкото до ББ след редакцията ти аз и преди споделих Ламия е човек, който наистина копнее за любов и затова и финала е щастлив за нея.

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 01:02 от veka

# 35
  • Мнения: 0
И аз да се запиша.
Относно дискусията ще кажа само, че се изненадвам как думите на едни герои се приемат като чиста монета, без да се отчита личният момент да се изрекат, както и моментната ситуация, а на други герои - не. За 50 серии доста твърдения бяха опровергани. Например вече е ясно, а ще стане безпределно видна силната връзка между пашата и сина му и голямата любов и привързаност между тях, въпреки твърденията в началото. Вие къде виждате бащата, който не обича сина си и не го е милувал. А разговорът на пашата с Ламия в кабинета помните ли - точно преди Ламия да обяви. че ще се омъжи за Джемил??? Там пашата доста ясно разказа за всичките си усилия да запълни lipsata na майчина любов.
Или друг пример - разказът на Маджиде за брака на Джемил и Лейла точно от днешната серия? Той си е нейна интерпретация на събитията, а ние знаем как стоят нещата от устата на Лейла. Още в началото тя обясни на Кенан, че като си е тръгнал, не й е оставил никаква надежда, затова тя е решила да се омъжи за Джемил. Никой никого не е отнемал, това го знаем от първите серии. А заключението ще направи пак Лейла в последната серия. Тогава ББ Кенан си спомня много важен разговор с Лейла и сам обяснява на сестра си как е унищожил любовта им. И Джемил вече не присъства като фактор в тази история. Кенан сам намира своите вини за това, че не е успял да задържи нито една жена при себе си.


Какво лошо има да повярвам на думите на Маджиде, че Джемилчо от малък е бил злобен към Кенан, като се убедих в това още от първите серии? А нима Джемил сам не беше споменал как му е липсвала майчина любов и как баща му не е проявявал нежност към него като е бил дете? Може и с годините пашата да се промени, сина му също, но травмите, които са нанесли си остават. Права си, че Джемил не е отнел Лейла от Кенан, аз не го и твърдя- той просто я иска, за да натрие носа на Кенан, но така и не е успял да спечели любовта на съпругата си към него. Защо ли? Защото до преди няколко епизода Джемил беше отвратителен, добре че се появи в живота му Ламия.  Peace

# 36
  • Мнения: 1 064
Века, тя му призна любовта си на леглото, втората им интимна среща. Тогава на Кенан му стана ясно, че девойчето се е влюбило и му пресече надеждите. Освен това Кенан винаги е знаел, че Ламия го обича - справка разговор със Сузан, когато тя му казва за силните чувства на Ламия, а той - Кажи ми нещо, което не знам.

ББ Единственият човек, на който Ламия се обяснява директно, е Джемил. Мисля, че това е похват на автора да подчертае различността в чувствата на Ламия.

# 37
  • Мнения: 1 064
blaze, не си права. Ще видиш, че Джемил е обожавал Лейла и е разбрал за любовта й към Кенан след сватбата. И най-ясно - след смъртта й - от дневниците й, оставени в семейния им гардероб - тетрадки, пълни с любовни признания към друг, дори не скрити както трябва от съпруга. А момента на смъртта й помниш ли - как бе сразен Джемил - това човек, който е знаел ли бе, който се е оженил, за да натрие носове?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 857
B l a n k a , Кенан според мен не приемаше това като любов, а като увлечението на една тиинейджърка.Според мен той все още виждаше в нея Грозденцето, малкото момиченце с опашките, което по цял ден слуша диска с музиката му.Затова той каза,че любовта ще остане до устните и няма да слезе до сърцето, нали сега това си спомни и разбра,че при нея любовта е била слязла до сърцето.Колкото до Сузан, спомням си разговора, но Кенан в онзи момент май искаше да чуе нещото различно от това,че Ламия го обича и не обърна внимание на думите й.


И най-ясно - след смъртта й - от дневниците й, оставени в семейния им гардероб - тетрадки, пълни с любовни признания към друг, дори не скрити както трябва от съпруга. А момента на смъртта й помниш ли - как бе сразен Джемил - това човек, който е знаел ли бе, който се е оженил, за да натрие носове?
Нали Пашата гореше дневниците в двора и Джемил случайно го видя и извади един неизгорен и тогава разбра за Лейла и Кенан.

# 39
  • Мнения: 1 064
Ами, точно затова е показателен момента. Точно когато вниманието му бе насочено към друг въпрос, той изрази истинските си виждания за чувствата на Ламия.

За дневниците на Лейла си спомняш много точно. Но мен ме впечатли откъде ги извади Маджиде. Леила не ги е крила, искала е Джемил да ги намери.

# 40
  • В най-романтичното място,което можете да си представите.
  • Мнения: 2
Ами, точно затова е показателен момента. Точно когато вниманието му бе насочено към друг въпрос, той изрази истинските си виждания за чувствата на Ламия.

За дневниците на Лейла си спомняш много точно. Но мен ме впечатли откъде ги извади Маджиде. Леила не ги е крила, искала е Джемил да ги намери.
и на мен ми направи тогава впечатление Лейла ги беше сложила в някаква кутия в шкафа си може би наистина е искала да ги прочете Джемил  newsm78

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 280
Лейла много неща искаше но Джемил не го интересуваше и остави баща си да я шантажира и той не разбра за любовта между тях от дневниците а е знаел през цялото време, спомнете си момента с цветето което тя пазеше от Кенан и когато Джемил я видя да го изхвърля й каза че знае кога точно й е подарено и за любовта й към Кенан  Peace
За това че на Джемил му е липсвала майчината любов си пролича още когато почина майката на Кенан тогава той каза че е гледал как тя прегръща двете си деца и тогава тя е прегръщала и него и го е дарявала с ласки, сега добре й се отблагодарява чрез сина й  Whistling

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 280
Аз не мога да разбера защо Джемил толкова мрази Кенан какво толкова му е причинил с какво го е наранил и обидил, за това което Джемил е причинил на Кенан няма нужда да коментирам нали така? И въпреки всичко Кенан не тръгна да му отмъщава и да злобее, прости му защото му е братовчед ето за това и го харесвам Кенан  Peace Когато мислеше че детето е от Джемил имаше благородството да го извика и да го подкрепи в това да отгледа детето си а Джемил какво прави опитва се да му вземе детето и се радва на нещастието му, направо ми се гади като му видя ихидната физиономия  Sick и на пашата също, сега пък е почнал да се подмазва на Ламия  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 14
Ще си позволя и аз да дам своя коментар.Мисля че Кенан не  е толкова за съжаление.Колкото и да е тажка травмата от детството му все пак е имал майка си и сестра си.Колкото и да е бил несправедлив вуйчо му към него все пак му е давал покрив над главата.Ламия е била съвсем сама и храненик в чужда къща.Джемил да не би да не  страда от липсата на майка си или от това че загуби Лейла и детето си. Пашата да не би да не е страдал че толкова рано е загубил жена си /както виждаме не е и помислял за друга явно я е обичал/. Кемал да не би да не е страдал от загубата на жена си или пък да му беше лесно да понесе срама че дъщеря му беше в затвора?Джавидан не е ли отраснала и тя без майка.На никой не му е било лесно!Според мен идеята е да се развият образите така че да видим как една и съща болка от загубата на любим човек формира различни поведенчески реакции. На повечето герои обаче загубата  в миналото не им е попречила да продължат живота си  и са насочили енергията си към нещо и носят съответните отговорности от пътя които са поели да вървят.Ламия когато живееше при Шокрю беше и се държеше като прислужница.Сега смело и отговорно казва аз съм Ламия Пашазааде и носи отговорностите които това положение изисква от нея независимо дали й харесва или не тоест тя е стъпила на земята и знае във всеки момент какви са задълженията й, включително и като майка на Мелек..Пашата е насочил стремежите си към това да влезе в политиката и дерзае да го постигне,както виждаме не престава да носи отговорността и на това да е баща.Кемал пък си беше открил книжарничка и това че дъщеря му е затворничка не го караше да я обича по-малко.Джавидан е насочила усилията си в бизнеса.Джемил  е в търсене на  любовта си.Всеки е наясно със себе си с изключение на Кенан.Той е толкова несигурен и нерешителен и целия му проблем идва от това че той не знае какво иска.Той не е способен да бъде отговорен.Не беше такъв нито към съпругата си, нито към Ламия, нито към публиката си /неуважението с провалените концерти/, нито към хората с които работи /виждате как се държи с адвокатите си,видяхме как се скара с мениджъра си,как не го интересуват договорите които е сключил/ тоест той е един човек който по никакъв начин не осъзна отговорностите на това да си семеен мъж нито път отговорностите от това да си известен музикант!За мен той е безотговорен и като човек и като професионалист!Проблема си е в него самия и няма да се реши този проблем докато не осъзнае че колкото и да повтаря "аз съм Хюсеин Кенан" нищо няма да се промени!Правилния въпрос на който трябва да намери правилен отговор е "кой е Хюсеин Кенан"!Докато не стане това той ще продължава да трови себе си и хората покрай него ив нищо и никого няма да открие щастие.

# 44
  • Мнения: 1 064
Според мен идеята е да се развият образите така че да видим как една и съща болка от загубата на любим човек формира различни поведенчески реакции.

Голямо попадение! Моите уважения, Ивона. И в подкрепа на анализа ти се сещам какво казва Лейла на Кенан след раздялата  - ББ

Лейла: Можеше да сме щастливи. Ако не беше толкова страхлив...
Ако не беше толкова несправедлив... да се отдръпнеш в своя свят,
без да погледнеш назад! Ако не бягаше, Кенан... Да имаше смелост
да ме обичаш! Да беше се погрижил за чувствата ми! Поне малко...
поне малко да се беше постарал!


Кенан: За твое добро трябваше да се отвърна. Отвърнах се!

Лейла: За мое добро?

Кенан: Първо живота трябваше да победя. И тогава да решавам
проблемите по твоя път. Преди да постигна своите цели на никой не можех
да подам ръка...

Лейла: Задължен си да носиш дори тежестта на грешките си!
Ти, преди да победиш комплексите си, не можеш с живота да се бориш!
Накрая винаги ти ще губиш.

Общи условия

Активация на акаунт