Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Хоп и ние тук! Мимченце, благодарско за темичката.  Hug
Нещо не бях много редовна в предната темичка, ще ме извините, ама освен болести май няма друго покрай нас.  Tired

Честито на всички вече пораснали юнчета, Heart Eyes  да са живи и здрави за радост на мама и тате. 

Танитка, Вери имате и моите комплименти  Heart Eyes , а на теб Вери благородно ти завиждам за 8-те кг.,  Embarassed аз от раждането се заковах на 60 и до там.  Confused

За финал една снимчица от нас:



# 16
  • Мнения: 657
Честит рожден ден на всички бонбони, родени днес!

Ей, Вери, най-накрая ни огря.Wink Много хубави снимки! Ясен изглежда много щастлив, почти навсякъде е усмихнат. Simple Smile А за Маги тъкмо си викам "боже, не й ли е топло с тази дългата коса" и след няколко секунди се сещам, че сте в Канада. Laughing Страхотна коса има, наистина.Wink Я кажи пицата от какво е, че се заинтригувах.. Много обичам пици, ама пусто много се дебелее от тях, та ако сте намерили някакъв по-лек вариант, давай го насам. Hug

Бюти, и аз забелязах при Йойо подобен ефект, с езиците искам да кажа. Откакто сме тук научи какво означават много думички на испански, а пък за сметка на това е забравила някои на български. Ама то е защото не съм й ги повтаряла всеки ден сигурно.. Tired Преди показваше колко голяма ще порастне, сега вече не ще, хич не ме бръсне като я питам, дали щото не е на кеф да ми казва Laughing или щото е забравила, незнам. Wink Но пък аз я уча и на нови неща, не може вечно да повтаряме едно и също, нали? Grinning

Това, което изключително ме дразни, обаче, е поведението на свекървата когато Йойо "говори". Понеже тя си знаеше "тата", "баба" и "дада" още от преди да дойдем тук, и сега си ги казва детето, а свекървата все ги обръща на нещо испанско и си приписва заслуги, че тя я е научила. #Cussing out Примерно като каже Йойо "баба" и тя веднага вика "папа", което е "тате" на испански, и е хубаво, ама не е това, което детето иска да каже. Crossing Arms И не стига, че й казва "баба" ами и не се радва, тя не била баба, била "мама Мема", щото така й викат другите й внуци. Close Когато го повтори за н-ти път, не се сдържах и казах "Йойо си има само една майка" и точка. Пфу, преди ми се струваха непознати и далечни историите за свекърви, които съм чела тука, обаче вече се запознах отблизо и знам за какво става въпрос.. Tired Да не говорим пък, че като е наблизо, постоянно й бута нещо за ядене в устата. #Cussing out Всеки божи път правя забележка и на следващия го прави отново, дори се научи да го прави скришом да не видя, ама то ми трябва само да видя Йоана как дъвче, за да се сетя. Гррр!! #2gunfire Още една седмица стискам зъбките и край, прибираме се при мама! Heart Eyes

Хубав ден на всички ви!  Hug Ние се хоризонтираме.. Flutter

# 17
  • Мнения: 155
                                               Добро утро майчета    

                                 ЧЕСТИТ  РОЖДЕН  ДЕН  НА  ВСИЧКИ  ДЕЧИЦА, КОИТО ПРАЗНУВАТ  НА ДНЕШНИЯ ДЕН !!!

                                                

Да са здрави , щастливи и много да радват своите родители!

Ауу Вери страхотен рожден ден сте направили на открито!  И само какви вкусотии си показала  Heart Eyes  .  А  Ясен изглежда толкова щастлив.  Каката Ви е наистина много красива , много слънчево дете е .  Ти също много добре изглеждаш!

  Лелее  Мaya  , голяма ти е гимнастичка принцесата  , че и сама се храни   Hug  .

Дари  и аз имам подобен опит с пиенето от малка.  Нали знаете , че се правеха сборове по селата .  На един такъв сбор , нашите докато изпращат гостите , аз съм овършала чашите с пиенето   Wine Glass  .  Като се прибрали вътре , баба ми , лека и пръст , казала  "А бе това  дете  много бледо ми се вижда , че и мирише лошо  hahaha " .  
Мале какви малки пияндета сме се събрали   Joy    Joy  

MaLe добре , че ти прочетох снощи поста , да не режа с ножица колектора  Peace  .  
Тази сутрин си направихме една хубава баня с Преси , после малко я почистих с риванол , насила и дадох водичка  Embarassed  и почти веднага се изпиша.  С една спринцовка изтеглих от колектора малко количество и го прехвърлих в стерилно контейнерче.  Сега изстрелях майка да ги занесе в лабораторията.  
Дано този път всичко да е наред  Praynig
Утре ще вземам урина за микробиология / е поне имам намерение де.../

Айде приятен ден  Hug
 

П.П.  Не се сдържах Мимче , ама тая твоята свекърва направо е за  fight  . Много ме е дразнило винаги такова поведение.  Добре , че скоро се прибирате  Hug .

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 09:34 от lina1313

# 18
  • Мнения: 5 713
Мимченце, от тази веге пица няма как да напълнееш.  Wink
Аз ям по 5-6 пъти на ден и ей го ефекта. Simple Smile

Моята свекърва с яденето спрямо Маги беше същата. Много е дразнещо. Но хубавото е, че не си оттам и си за малко.  Laughing

Забравих...на РД-то имаше и месни шишчета и печени картофки в жарта. Ама тях не снимах.  Joy
Също така ние с Ясен от другата седмица тръгваме на аква фитнес. Веднъж седмично, 2 месеца. От септември ми се иска много да ходя на йога.

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 09:51 от Вери

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте мацета,
най-сетне ви до4етох и гледам ве4е нова тема,някак си нямам време да пиша.

За кърменето-мойта палавница също ве4ер много су4е и през деня,дърпа блузата и казва "цици",сега по4ти нищо не яде ами само су4е щото и никнат вси4ките ку4ешки зъби и два кътни наведнъж,горката иска да яде,отваря уста ама изплюва яденето щот я болат венците.

За памперсите до басейна-ние ходиме с малката да плуваме от 6месеца и сме с бански,само трябва да са с ластик околи кра4етата 4е ако се изака да не отиде във водата и през банския се вижда така 4е можете веднага да излезете от водата,да умиете бебо и пак се плува.Нашата принцеса много оби4а водата,кефи се като я потапяме но не и харесва плуване по гръб.

За сок4етата-иска да ви питам как е въобще в БГ с тези работи?Тук например децата до 1г са доста ограни4ени с яденето,дори сирене не ми разреши др да и давам ама аз си и правих понякога попари и така.
А колко години е май4инството в БГ?


Вси4ки снимки са страхотни,имате прекрасни де4ица.

Ето да ви покажа моята Алекса

# 20
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте и ЧРД на Алекс и всички останали  рожденници.

Ние бира не пием, но как си хапваме пържени картофки и вафлички от баба ooooh!. Не ме чува и това е. Правя и забележка, но не и не. Не че Марти сам не ги докопва и ги яде заедно с обвивката, но все пак нали тя е за да го гледа Peace

Maya като пишеш за Зара, все едно аз съм писала за Марти. Вчера най-новото му постижение е , че се качи на масата (как му го роди главичката не знам) и като почнах едни възгласи на радост #Crazy. Скоро го очаквам на някоя секция отгоре. А и вече сам си отваря вратите - надига се на пръси, натиска дръжката и бута или дърпа вратата Shocked. Съответно никой не го учи на тези неща, аз силно избягвам да показвам, но уви сеща се сам. Иначе постоянно говори и въпреки, че баба му твърди, че казва Мноооого думи, според мен не са смислени - просто си бръщолеви.

Всички бебоци са много сладки, а и майчетата им също Wink

# 21
  • Мнения: 17
Запис-мапис.  Mr. Green

Някой да желае Fresh? Wink



Мимченце, хиляди благодарности за отново прекрасната темичка!  Hug
Не се коси за свекървата, явно в повечето случаи е така.  Tired И моята се опита сега във Варна да даде на Дея пържено картофче  #Crazy (бяхме на гости у техни роднини и естествено не вдигнах скандал, а си замълчах), но за мое огромно щастие и нейно разочарование Дея го изплю.  Joy Joy Joy
Вери, чудесно тържество и снимки!  Peace
ivelinka78, много е сладка Алекса!  Heart Eyes

Честито на рожденниците днес! Живи и здрави и много, много усмихнати!  Hug

Хубав ден на всички!  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 13
Мимче, съчувствам ти за свекито. Егати жената........ Лелеееее, какви ли свекърви ще се извъдим от тук.... Thinking Crazy Идвай си тука по-скоро, че владиславовската компания не е същата без вас. Много ни липсваш вече. Hug

Алкохолните разкази много ме развеселяват  hahaha Аз като малка пиех пяната на бирата на баща ми. Но в сравнение с разказите тук, направо не си струва да го казвам.  Mr. Green

# 23
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет  Simple Smile
Първо да честитя на днешните рожденици  newsm59 Да са живи и здрави и много, много щастливи  Hug

Всички снимки са страхотни, няма да изброявам отделно всички, че ще пропусна някой  Hug
Вери, браво и на теб за формата. Само аз се излагам и не слабея  #Cussing out

А и вече сам си отваря вратите - надига се на пръси, натиска дръжката и бута или дърпа вратата Shocked. Съответно никой не го учи на тези неща, аз силно избягвам да показвам, но уви сеща се сам. Иначе постоянно говори и въпреки, че баба му твърди, че казва Мноооого думи, според мен не са смислени - просто си бръщолеви.
Жорко също се опитва да хване бравата, но все още не я стига. Не знам защо се чудите, че след като не ги учим те си се научават сами? Ами нали детето гледа, наблюдава ние какво правим и го повтаря. Сигурно на ден по сто пъти отваряме и затваряме вратите и то вижда, съответно иска да пробва  Peace А за качването на масата(щото ние не се качваме там ) - ами просто са деца и праят белички.

Мимче, страхотна си    bouquet

maristuta, мерси за фрешчето, ммм освежаващо  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 389
Приветче Simple Smile

Мимченце, явно и перуанските свекърви са като нашите Mr. Green Ти не и се връзвай много, малко ти остана. А всъщност вие за в бъдеще там ли смятате да живеете - върти ми се в главата, че май така си споменавала, но не съм сигурна.

Аз пък напоследък имам проблем как да се преборя с непрекъснатото черпене в парковете. Постоянно разни хора се опитват да и дават я вафлички, я бисквитки (и то от тия турските с крем по средата) и като им отказвам ме гледат много странно, даже веднъж една бабичка за малко да ми се скара. Освен това нейните връстнички постоянно ги хранят със зрънчо, за да стоят кротки в количката и майките им да си почиват. А Яна като види, че някой яде нещо, каквато си е лакомичка си иска и тя, направо не знам какво да я правя - гледам да я отдалечавам в такива случаи, но не винаги става...

Ивелинка, голяма сладурана е Алекса Heart Eyes Simple Smile

Маристута, мерси за почерпката. Де да можех да си го пийна на моренцето Flutter

# 25
  • Мнения: 51
Честит Рожден Ден на всички вече рачета днес!!!!! Живи, здравички, палави и засмяни!!!!

Мимче,   bouquet  bouquet за темичката!!!

Ние отново ходихме на рожден ден вчера! На един Цецко, който стана на цели 2 години!За всички бургаски майчета, тортата беше от сладкарницата на ТОХ-а -невероятна, лекичка, децата много я харесаха!

Много хубави снимки отново от рождените дни!!!/
Вери -голям сладур Ясен, и как му е страхотна хубавица, разкошни коси!Интересно и оригинално меню Simple Smile
Радост -видях всички снимки, мн ого сладка Вени!!! Heart Eyes

Цитат
Мале какви малки пияндета сме се събрали  

 Laughing всичко ще си кажете вие....... Laughing

Мирела също се качва на масата, секцията/само до първо ниво, а не отгоре/ и на кошарата когато е отвън, държи се за решетката и се повдига. Много се притеснявам защото и без това всяко приземяване ни е по глава, да не направим някой сакатлък:(

Мимченце, не обръщай внимание на свекито, тя нека си остане с грешни впе4атления, че уж е научила Йо Йо на нови думи; да не мислиш че отстрани не се вижда кой какво прави. Сигурно родата си я знаят каква е и не й обръщат внимание.
А това за пъхането в устата на всякакви боклуци или доп. храна и мен дразни, нашите не смеят, или ако ги изловя се карам много, ама от разходките научихме снакса и сега няма отърване.

Хайде мамета лек и приятен ден от мен!!!

Редакцийка -БЛАГОДАРСКО Мимченце -върнах се и видях, че си сложила нова снимчица на Мирела!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 15:02 от miona

# 26
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен Simple Smile
Мимче, мерси за темичката   bouquet
Искам да поздравя всички празнуващи днес и празнували тези дни Simple Smile Да са здрави и много щастливи  Heart Eyes
Ето малко снимки и от на Павел рожденния ден, искаше ми се да кача и клипчета, но все не ми остава време Sad
http://picasaweb.google.com/pavko06/1stBIRTHDAY?authkey=Gv1sRgCP … 50133678048576178

А иначе и моя сладурко нещо се изкалпазанява, преди пляскаше с ръце и показваше колко голям ще стане, а сега не иска.
От както е проходил е като торпедо и изобщо не ми дава да го вдигна или да го сложа в кошарата да играе  Laughing Най-новата му страст е да катери стълби...без кръст останах!

За свекито...има цяла тема с бисери във форума, но да кажа най-пресния на моето "съкровище", вади диня от хладилника и почва да дава на детето, аз я питам не е ли студена? , а тя ми отговаря: "студена е" и продължава да му дава. Това при положение, че 100 пъти съм и казвала да не му дава храна от хладилника, защото тук е адска жега и не искам да го пресече Sad

А иначе Павко този месец е свалил 60гр., но пък е пораснал с 2см. Отдавам го на жегата и на движението, защото си хапва прилично.
Но пък със зъбите вижда голяяяям зор, милото ми детенце. Избиха му още два отгоре и сега са общо 4 отгоре и 2 отдолу.

Голям отчет направих, за това спирам  Embarassed
Прегръдки на всички мамчета и сладки дечица (всички сте много сладурски на снимките)  Hug
Слънчеви поздрави от мен и Павката  Sunglasses

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 16:16 от kris_ty4

# 27
  • Мнения: 194
Привет  Grinning

Вери, това със суровата пица много ми хареса, но като гледам рецептата май няма да се хвана да я правя  Blush Иначе партито на открито е страхотно!

Марти също иска да отваря вратите, но е много смешна, защото не стига от земята и се катери на нощното шкафче, за да я стигне, но пак не успява  Joy Иначе вчера на консултацията така се покатери на кушетката, отвори си и надникна при бебето, което го мереха  hahaha За катеренето, за сега може само на спалнята и на нощното шкафче. Още не е намерила начин да покори масата и секциите  Laughing

Пияндета, а?  Joy На мен първото ми напиване е на 6 години с Метакса  Joy Joy Joy Нашите ми сипали един пръст, защото си мислели, че само ще си близна, а аз съм го загврътнала на екс  Mr. Green

Хайде, хубав ден на всички   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 743
Вери, аз пък искам рецепта за тортата Blush. Много весело е било Hug Party

Засега толкоз, че Диди ми дава зор да излизаме Sunglasses

# 29
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Здравейте!

Благодаря за поздравите за Слави.Добре си изкарахме вчера, но нямаме много снимки, но в неделя на кръщенето ще има и ще ви го покажа моят пораснал юнчо  Simple Smile

Имахме си гости и торта, но на рожденика много му се спеше и беше доста ревлив накрая.

Иначе вече е 9.800 и някъде към78-79 см., но не можахме да го измерим точно, че много скачаше и не искаше да седи на 1 място.

Бира и той си пийва по 1-2 глътки, но само ако не е студенаА вчера си опита и малко шампанско, но не му хареса много.

Памперси за плуване и ние си купихме, но още не сме ги ползвали.Искат ни ги за бебешкото плуване.На външен вид са много сладки-с рибката Немо и Мечо Пух и компания.

Честито на всички малки рожденици днес.Да растат послушни, здрави и добри деца!

Лека и хубава вечер!

Общи условия

Активация на акаунт