Maйчината хипноза работи!

  • 9 588
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 529
Доста интересно! Благодаря   bouquet

# 61
  • Мнения: 522
Аз правя това всяка вечер като заспи дъщеря ми. Казвам и колко много я обичам и какво е тя за мен, дори не знаех за такъв вид хипноза   newsm78 просто ми идва отвътре да и го кажа като спи, не че не иго казвам по стотици пъти като е будна.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 78
Убедих се миналата година, че работи, когато малката ми дъщеря беше направила бронхит. Тогава бях чела за мама терапията в някакъв руски сайт и го прилагах няколко дни, докато оздравее. Без лекарства.Никакви. Дори и без хомеопатия

Monda, би ли споделила по-подробно как точно си действала ти, че и на мен не ми стана много ясно от статията newsm78!
Три пъти на глас прочиташ всяка фраза, така ли?
Четеш ли и четирите блока всеки път?

# 63
  • Мнения: 13 512
Не, не чета и четирите. Само първия и третия мисля,че беше. За болестите. И накрая пак за обита. И само първия ден четох. Другите дни вече говорех без да чета, със собствени думи. Утвърждения като при ТЕС. По три пъти всяко, бавно.
Тия дни ще я взема при мен да спи, за да ми е по-лесно и ще запона по този начин да боря  плахостта и неувереността. Започвайки с обичта и прдължавайки с утвържденията от рода на- "не ме е страх да сгреша", "искам всички да ме чуят", "не се срамувам  " и т.н. И завършвайки пак с беззграничната майчина любов

# 64
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами в статията пише, че фразите са изпитани, словоредът трябвало да е такъв и да се повтарят точно:

Цитат
Фразите, които трябва да се произнасят не са случайни. Всяка дума е премислена и проверена, така че заменянето разместването им в изреченията не се препоръчва.

Само че фразите са свободен превод от руски... Дали са изпитани и на български в този си вид и този словоред...  newsm78

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
 аз лично дълбоко се съмнявам,че са чак толкова премислени и в превода на български... newsm78

# 66
  • Варна
  • Мнения: 78
Monda , благодаря ти, че обясни Hug!
Ще пробвам и аз Praynig!

# 67
  • Мнения: 3 246
благодря за споделента информация, много интересно  Hug мисля и аз да пробвам

# 68
  • Мнения: 1 085
Аз мисля, че ако се каже на глас една молитва, докато спи детето, ще свърши същата работа. Отдавна е известна силата на словото и мисълта, особено когато са концентрирани.

# 69
  • Мнения: 3 929
Ооо, това е прекрасно! Това е свързано със закона на привличането - ако мислиш позитивни неща, те се материализират! Grinning

Но тази част не се връзва много с това, което съм чела:

# Аз вземам и изхвърлям твоята болест и твоите трудности. /По-нататък майката назовава конкретните проблеми на детето/


Не трябва въобще да се мисли, споменава, отрицава лошото, защото така му се обръща внимание и всъщност така го "викаш".
Да, съгласна съм с тебе. В този ред на мисли аз мисля също така, че не бива да се произнася също така фразата "Аз не мога да живея без тебе". Смятам, че така се предизвиква съдбата.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 508
Въобще думичката НЕ и отрицанието не бива да се използват. Т.е. не казвайте:

Не се срамувам или Не ме е страх

а

Ти си общително и храбро дете...

или нещо такова...

Не

"Ти няма да се разболееш"


а

"Ти си здрав, ти ще оздравееш"

Затова са утвърдителни, т.е. положителни изречения.

# 71
  • Мнения: 719
Страхотно е това!
То е като теорията на Джон Кехоу , който ми е любим в последно време.  Peace

# 72
  • Мнения: 1 849
Страхотна тема!   bouquet
Мисля, че не е важен толкова конкретния текст, а самата мисъл, даже и да не е казана на глас. Стоиш над детето и даже със свои думи (или мисли) даваш положителна енергия на детето.
Смятам, че е правилна забележката на Аutumnsphere. Мисълта трябва да е насочена към здраве и хармония.
Ти си едно здраво дете! Имаш здраво телце. Ръчичките ти са здрави, краченцата тичат и са здрави, коремчето ти е добре, имаш бели зъбки... (от по-общото към по-конкретния проблем). Като според мен текста трябва да идва от сърцето на майката, а не да е прочетен от листче. Би могло и дава страхотни резултати, да се слага ръка (лечение с биополе) над посочения орган, без да се допира, като се задържа по 5-10 сек. Независимо от енергията на майката, всяка ръка отделя топлина и има свое биополе, а майчината никога няма да навреди. Казват, че при наблюдение отвън се наблюдава червено (топло) биополе около ръката, което също лекува. Навремето имаше интервю с Джуна и тя го препоръча горещо за всички майки, които искат да помогнат на децата си, а не владеят чистата мануална терапия, за която се изисква специално обучение.

# 73
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Въобще думичката НЕ и отрицанието не бива да се използват. Т.е. не казвайте:

Не се срамувам или Не ме е страх

а

Ти си общително и храбро дете...

или нещо такова...

Не

"Ти няма да се разболееш"


а

"Ти си здрав, ти ще оздравееш"

Затова са утвърдителни, т.е. положителни изречения.
PeaceТака е


Тези неща ги научих от една книга на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко: За деца от 3 до 12 години - ръководство за родители и учители"

Наистина полезно четиво , препоръчвам ви го  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз ги знам от The Secret, много хамерикански филм, ама е пълен с истини. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт