Maйчината хипноза работи!

  • 9 562
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Става дума за този метод: http://www.biberonbg.com/info/maichina_hipnoza.htm

В нашия случай Мирена (жена ми) трябваше да отсъства от дома за един месец и аз и три годишният ни син Самуил да останем сами.

Преценихме, че ще е най-добре тя да тръгне към гарата, когато той заспи за да не го стресираме излишно, той е силно привързан и вече разбира всичко.

Но преди да тръгне, след като го приспа Мирена му каза с майчина хипноза, че отива на курс в друг град и няма да я има, да не плаче, защото тя ще се върне и че през това време тати ще прави всичко, което тя е правила.

Мина се седмица, той не плаче за нея, оправяме се двамата мъже с неща, които позволяваше само на нея, но най-удивителното беше, когато няколко пъти каза, че мама е на курс в града. А това го е чул само на сън!

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 15:10 от Людмил

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз така повтарям на моето дете като спи, че го обичам. Имам едно много усмихнато и спокойно бебе. Не бях чела за такава хипноза, но отвътре ми идва да правя точно така  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 354
Това е страхотно,поздравления! Мисля и аз да го прилагам за напред,би помогнало в много случаи.

# 3
  • Мнения: 7 201
Благодаря за споделеното,интересно ми беше.И поздравления за резултата!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 587
Определено ще го пробвам.

# 5
  • Мнения: 4 434
Интерсно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 521
Благодаря  bouquetс интерес прочетох за този метод и определено ще го изпробвам.Макар че и аз всекидневно казвам на моето мишле колко го обичам Heart Eyes(каката вече има други интереси и спира да ме отразява Mr. Green)

# 7
  • Мнения: 1 161
Между другото, сега се сещам, че Мирена направи това преди раждането - първо, седмица по-рано Самуил беше обърнат седалищно. Тя му поговори, каза му, как да се обърне и той се обърна. А в деня на раждането му каза, че го чакаме с любов, да не се страхува, че го очаква един нов свят при мама и тати. Каза му да си прибере ръчичките към тялото като тръгне да излиза, да не се върти. И раждането беше много леко и безпроблемно.
Доктор-акушерите имат още много да учат... Те забравят, че не от машините и химикалите, а от малкото човече вътре зависи успеха на раждането...

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 08:53 от Людмил

# 8
  • Мнения: 4 555
Между другото, сега се сещам, че Мирена направи това преди раждането - първо, седмица преди раждането Самуил беше обърнат седалищно. Тя му поговори, каза му, как да се обърне и той се обърна.
Много хубаво, че се е обърнал. Аз на моята дъщеря всеки ден в продължение на два месеца и повтарях да се обърне, но тя не пожела. Явно не съм била много убедителна.

# 9
  • Мнения: 9 814
Един път и аз да съм съгласна с Людмил! Wink
Доста преди да родя, даже преди да се замисля за дете, един мой познат психолог ми обясняваше, че детето е тясно свързано на психологическо ниво с майката около 6 месеца след раждането. Тогава и двете страни можели да оказват взаимно влияние чрез хипноза една на друга. Въпрос на научаване от страна на майката било да може и в по-късна възраст да продължи да общува така с детето си.

# 10
  • Мнения: 1 161
Между другото, сега се сещам, че Мирена направи това преди раждането - първо, седмица преди раждането Самуил беше обърнат седалищно. Тя му поговори, каза му, как да се обърне и той се обърна.
Много хубаво, че се е обърнал. Аз на моята дъщеря всеки ден в продължение на два месеца и повтарях да се обърне, но тя не пожела. Явно не съм била много убедителна.
Е, може и с малко гимнастика да му помогнеш.

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 09:02 от Людмил

# 11
  • Мнения: 3 416
Къде мога да прочета повече информация? Вече няколко пъти прочитам тук- там, че действа, ще взема да опитам. Действа ли при ревливи бебета, които не искат да спят  Crazy

# 12
  • Мнения: 1 161
Къде мога да прочета повече информация? Вече няколко пъти прочитам тук- там, че действа, ще взема да опитам. Действа ли при ревливи бебета, които не искат да спят  Crazy
В началото на постинга съм дал линк. Действа и при ревливи и при пикливи  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 161
Въпрос на научаване от страна на майката било да може и в по-късна възраст да продължи да общува така с детето си.
Всъщност, именно ЕБХ се явява естествено продължение на това общуване.

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 09:19 от Людмил

# 14
  • Мнения: 3 416
Къде мога да прочета повече информация? Вече няколко пъти прочитам тук- там, че действа, ще взема да опитам. Действа ли при ревливи бебета, които не искат да спят  Crazy
В началото на постинга съм дал линк. Действа и при ревливи и при пикливи  Grinning
да, вече прочетох. мерси! Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 110
Винаги съм знаела ,че връзката между майката и децата е много силна . Те се усещат ,чувстват и разбират най-добре.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Много хубаво. Ще взема да пробвам при някоя от многобройните ми командировки, за да не страда детето от раздялата ни.

# 17
  • Мнения: 1 740
Благодаря за споделеното,определено ще го пробвам.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Някой пробвал ли е при колики?Ако върши работа ще си е направо революция.Коликите вече минаха, ама ще пробвам при зъбите като започнат да никнат.

# 19
  • Мнения: 3 929
Аз прилагам "майка-терапията" от няколко дена. Но след 1-2 месеца ще споделя дали има резултат. Четох някъде, че при някои от фразите, детето реагирало, докато спи.
Успех на пробващите! Ще ми бъде интересно да споделите резултати.

# 20
  • Мнения: 1 155
Много интересно, благодаря за инфото!  bouquet

# 21
  • Мнения: 805
И аз вярвам, че е възможно да се въздейства на бебето или детето.
Аз моите често ги "хипнотизирам". Когато не съм добре например, те го усещат и са добрички.
Вярвам, че бидейки спокойна майка, ще имам спокойни деца. При мен действа абсолютно.
Като родих първото бях по-нервна и бебето беше нервно.
Сега преливам от спокойствие и Ясмина е толкова, как да кажа, "уравновесена"....

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Заинтригува ме  и аз постоянно разговарям с дъщеря ми , говоря и  докато спи,въпреки че е малка  Simple Smile още .

# 23
  • Мнения: 250
Много интересна статия! Благодаря! Hug

# 24
  • Мнения: 626
Много ми хареса статията . Аз постоянно си говоря на корема и имам чуството ,че бебка разбира какво и казвам . 

# 25
  • Мнения: 998
Много интересно и определено ми беше полезно Peace

# 26
  • Мнения: 141
Много ми хареса статията. Никога не се бях замисляла за подобен метод и определено ще ми е много полезен Simple Smile
Факт е, че връзката между майката и детето е много силна.
След като се установи пола на моето детенце( момиченце), аз я "попитах" мислено какво име иска да носи. Вечерта, както аз, така и съпруга ми сънувахме идентичен сън с еднакво послание за името. Просто бях потресена. Сега, когато говоря на дъщеря ми се обръщам с името, което сънувахме със съпруга ми. Мисля, че и това ще е името, което ще и дадем като се роди.

# 27
  • Мнения: 329
Хехе, че аз това му говоря постоянно (без последния "блок", защото не сме имали проблеми)  Grinning Hug

# 28
  • Мнения: 2 249
напълно съм съгласна със статията и прилагам това постоянно Peace-още преди година една астроложка ми каза,4е дъщеря ми е троен скорпион и самовнушението й е много силно-посъветва ме ,когато я боли нещо да я убедя,4е не я боли и да я карам да го повтаря и го правим-мисля,4е помага-вярвам в силата на положителното мислене и в това,4е когато милиш или казваш хубави неща привли4аш такива и обратното Peace
затова много ми е жал за злобните хора Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 6 713
Определено мъниците разбират много, усещат кога е напрегнато и те стават нервни. Първата бременност я изкарах почти цялата на работа, доста натоварено ми беше, нищо не успях да си "кажа" с бебка, докато беше в корема ми. И сега е много неспокойно бебе, и като по-малка пак нямаше хубав сън. Сигурна съм, че е заради напрегната ми бременност. Просто не мога да си го простя! Sad
Сега се е случвало да й говоря докато спи, но защото така ми идва отвътре. Но пък не го правя много често. Може ли само с мисъл да се въздейства? Като я приспивам и мисля за хубави неща, затова как ще е послушна, ще спи добре, ще й мине ако е болничка. Или задължително трябва да се говори? newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 79
Темата ми стана много интересна.Аз също несъзнателно почти всяка вечер и повтарям мислено да е живо,здраво и жизнерадостно бебче и засега е такава.
По принцип всички фрази  ли трябва да се казват от 4 блока или само тези,където детето има проблем, гласно ли се четат или мисленно.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
интересна тема.благодаря!
и браво за резултатите!и аз вярвам в това. Peace

# 32
  • Мнения: 19 302
Аз повтарям на дъщеря ми всеки път като заспива, че е здраво дете, че сега ще спи спокойно, а на другия ден ще се събуди пак здрава и бодра и много ще играе. После си го представям мислено няколко минути.
Благодаря за хубавата статия!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Интересно... преди 14 години липсваше такава информация, но
инстинктивно се оказва ,че съм прилагала такъв вид хипноза спрямо
сина си, интуиция...

# 34
  • Мнения: 2 090
Досега не съм говорила на децата си докато спят  Rolling Eyes,всички тези неща им ги казвам когато са будни.
Много интересно обаче  bouquet,заинтригувана съм!

# 35
  • Мнения: 1 967
За първи път чувам за това...  благодаря за инфото   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 161
Интересно... преди 14 години липсваше такава информация, но
инстинктивно се оказва ,че съм прилагала такъв вид хипноза спрямо
сина си, интуиция...
Няма да се учудя, ако преди 100 години бабите ни са го правили. Както с ЕБХ, домашното раждане и слинга, откриваме наново топлата вода...
Усещате ли, че човечеството се връща отново на онзи кръстопът, на който преди 200 години е избрало пътя на техническата революция. И мнозина сега поемат по другия път, към природата, интуицията и вярата...

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 10:18 от Людмил

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
има нещо такова...
ама има и другата крайност-време,в което са казвали на децата,че ги обичат само докато спят...
най-добре и наяве,и насън. Peace

# 38
  • Мнения: 1 161
има нещо такова...
ама има и другата крайност-време,в което са казвали на децата,че ги обичат само докато спят...
най-добре и наяве,и насън. Peace
Да, чувал съм от стари хора, дори казват, че дете се гали само на сън.

# 39
  • Мнения: 2 587
има нещо такова...
ама има и другата крайност-време,в което са казвали на децата,че ги обичат само докато спят...
най-добре и наяве,и насън. Peace
Да, чувал съм от стари хора, дори казват, че дете се гали само на сън.

И моята свекърва това ми е казвала и че се прави с цел да не се разглезва детето.
Аз обаче съм любопитна може ли да се хипнотизира по тази начин дете да харесва даден човек,който иначе не обича. newsm78

# 40
  • Мнения: 386
Ще пробвам и аз, че малкия нещо не се храни добре Confused. А задължително ли е да се повтарят всички фрази от последните или само тези които има нужда newsm78

# 41
  • Мнения: 567
Благодаря за споделеното  Hug

# 42
  • Мнения: 1 817
Много интересно Hug ще следя.

# 43
  • Мнения: 386
И още нещо не разбрах newsm78
Цитат
И така, 20-30 минути след като детето ви е заспало, майката сяда на неговото креватче с тескта в ръце и чете по три пъти всяка фраза. В началото за себе си, за да се запознае с нея, после мислено.


в крайна сметка на глас ли се чете или мислено newsm78

# 44
  • Мнения: 1 629
И аз ще го изпробвам.Звучи доста обещаващо Mr. Green

# 45
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Интересна статия,благодаря. Hug
И аз не разбрах всички фрази ли се казват или само тези,от които има нужда?

# 46
  • Мнения: 386
Людмил, къде си да разясниш малко по темичката ( ако знаеш и ти , де Rolling Eyes)

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
И аз това питам.Вече трета страница се зазава един и същ въпрос, ама отговор няма. newsm78

# 48
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Някой друг, освен Людмил, да е пробвал да "внуши" нещо конкретно на детето и да се похвали с успех?

# 49
  • Мнения: 184
Аз имах относителен успех по този метод, бебето ми се събуждаше по безброй пъти нощем, намалих събужданията до преброими нива, да речем 5-6 пъти. Веднага щом престанах да казвам думите се влоши положението.

# 50
  • Мнения: 3 929
Някой друг, освен Людмил, да е пробвал да "внуши" нещо конкретно на детето и да се похвали с успех?
Майка-терапията се провежда в продължение на 1-2 месеца, за да даде резултат.

# 51
  • Мнения: 288
И аз ще опитам,преписах си само фразите,с които и моето бебче има проблем!По 1-2 от всеки блок!Но не разбрах 3 пъти на глас ли се чете??? newsm78

# 52
  • Мнения: 240
Но не разбрах 3 пъти на глас ли се чете??? newsm78
newsm78  А също така не разбрах и дали може да си измисля мои фрази, конкретно за проблемите на моето бебе или трябва да избера от посочените  Thinking

# 53
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ами в статията пише, че фразите са изпитани, словоредът трябвало да е такъв и да се повтарят точно:

Цитат
Фразите, които трябва да се произнасят не са случайни. Всяка дума е премислена и проверена, така че заменянето разместването им в изреченията не се препоръчва.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
а на глас ли се казва?моето дете спо много леко и ако говоря ще се събуди... newsm78 или само шепнешком? Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 753
И аз бях решила поедно време да прилага тази терапия,но проблема ми е ,че заспивам с детето и се будя след като тези 20-30 минути са минали... Rolling Eyes
Но аз така или иначе постоянно му я прилагам в мой си вариант и не мисля,че трябва да е толкова дословно всичко,по-скоро само това,от което има нужда,важното е да се прави с вяра и чувство,според мен...

# 56
  • Мнения: 140
благодаря, мн е интересно и ще се пробва  bouquet

# 57
  • Мнения: 13 512
Убедих се миналата година, че работи, когато малката ми дъщеря беше направила бронхит. Тогава бях чела за мама терапията в някакъв руски сайт и го прилагах няколко дни, докато оздравее. Без лекарства.Никакви. Дори и без хомеопатия

# 58
  • Мнения: 233
Това си е баш баене, на някоя баба екстрасенска най-ще и подхожда Laughing Laughing Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 2 508
Ооо, това е прекрасно! Това е свързано със закона на привличането - ако мислиш позитивни неща, те се материализират! Grinning

Но тази част не се връзва много с това, което съм чела:

# Аз вземам и изхвърлям твоята болест и твоите трудности. /По-нататък майката назовава конкретните проблеми на детето/


Не трябва въобще да се мисли, споменава, отрицава лошото, защото така му се обръща внимание и всъщност така го "викаш".

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 529
Доста интересно! Благодаря   bouquet

# 61
  • Мнения: 522
Аз правя това всяка вечер като заспи дъщеря ми. Казвам и колко много я обичам и какво е тя за мен, дори не знаех за такъв вид хипноза   newsm78 просто ми идва отвътре да и го кажа като спи, не че не иго казвам по стотици пъти като е будна.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 78
Убедих се миналата година, че работи, когато малката ми дъщеря беше направила бронхит. Тогава бях чела за мама терапията в някакъв руски сайт и го прилагах няколко дни, докато оздравее. Без лекарства.Никакви. Дори и без хомеопатия

Monda, би ли споделила по-подробно как точно си действала ти, че и на мен не ми стана много ясно от статията newsm78!
Три пъти на глас прочиташ всяка фраза, така ли?
Четеш ли и четирите блока всеки път?

# 63
  • Мнения: 13 512
Не, не чета и четирите. Само първия и третия мисля,че беше. За болестите. И накрая пак за обита. И само първия ден четох. Другите дни вече говорех без да чета, със собствени думи. Утвърждения като при ТЕС. По три пъти всяко, бавно.
Тия дни ще я взема при мен да спи, за да ми е по-лесно и ще запона по този начин да боря  плахостта и неувереността. Започвайки с обичта и прдължавайки с утвържденията от рода на- "не ме е страх да сгреша", "искам всички да ме чуят", "не се срамувам  " и т.н. И завършвайки пак с беззграничната майчина любов

# 64
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами в статията пише, че фразите са изпитани, словоредът трябвало да е такъв и да се повтарят точно:

Цитат
Фразите, които трябва да се произнасят не са случайни. Всяка дума е премислена и проверена, така че заменянето разместването им в изреченията не се препоръчва.

Само че фразите са свободен превод от руски... Дали са изпитани и на български в този си вид и този словоред...  newsm78

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
 аз лично дълбоко се съмнявам,че са чак толкова премислени и в превода на български... newsm78

# 66
  • Варна
  • Мнения: 78
Monda , благодаря ти, че обясни Hug!
Ще пробвам и аз Praynig!

# 67
  • Мнения: 3 246
благодря за споделента информация, много интересно  Hug мисля и аз да пробвам

# 68
  • Мнения: 1 085
Аз мисля, че ако се каже на глас една молитва, докато спи детето, ще свърши същата работа. Отдавна е известна силата на словото и мисълта, особено когато са концентрирани.

# 69
  • Мнения: 3 929
Ооо, това е прекрасно! Това е свързано със закона на привличането - ако мислиш позитивни неща, те се материализират! Grinning

Но тази част не се връзва много с това, което съм чела:

# Аз вземам и изхвърлям твоята болест и твоите трудности. /По-нататък майката назовава конкретните проблеми на детето/


Не трябва въобще да се мисли, споменава, отрицава лошото, защото така му се обръща внимание и всъщност така го "викаш".
Да, съгласна съм с тебе. В този ред на мисли аз мисля също така, че не бива да се произнася също така фразата "Аз не мога да живея без тебе". Смятам, че така се предизвиква съдбата.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 508
Въобще думичката НЕ и отрицанието не бива да се използват. Т.е. не казвайте:

Не се срамувам или Не ме е страх

а

Ти си общително и храбро дете...

или нещо такова...

Не

"Ти няма да се разболееш"


а

"Ти си здрав, ти ще оздравееш"

Затова са утвърдителни, т.е. положителни изречения.

# 71
  • Мнения: 719
Страхотно е това!
То е като теорията на Джон Кехоу , който ми е любим в последно време.  Peace

# 72
  • Мнения: 1 849
Страхотна тема!   bouquet
Мисля, че не е важен толкова конкретния текст, а самата мисъл, даже и да не е казана на глас. Стоиш над детето и даже със свои думи (или мисли) даваш положителна енергия на детето.
Смятам, че е правилна забележката на Аutumnsphere. Мисълта трябва да е насочена към здраве и хармония.
Ти си едно здраво дете! Имаш здраво телце. Ръчичките ти са здрави, краченцата тичат и са здрави, коремчето ти е добре, имаш бели зъбки... (от по-общото към по-конкретния проблем). Като според мен текста трябва да идва от сърцето на майката, а не да е прочетен от листче. Би могло и дава страхотни резултати, да се слага ръка (лечение с биополе) над посочения орган, без да се допира, като се задържа по 5-10 сек. Независимо от енергията на майката, всяка ръка отделя топлина и има свое биополе, а майчината никога няма да навреди. Казват, че при наблюдение отвън се наблюдава червено (топло) биополе около ръката, което също лекува. Навремето имаше интервю с Джуна и тя го препоръча горещо за всички майки, които искат да помогнат на децата си, а не владеят чистата мануална терапия, за която се изисква специално обучение.

# 73
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Въобще думичката НЕ и отрицанието не бива да се използват. Т.е. не казвайте:

Не се срамувам или Не ме е страх

а

Ти си общително и храбро дете...

или нещо такова...

Не

"Ти няма да се разболееш"


а

"Ти си здрав, ти ще оздравееш"

Затова са утвърдителни, т.е. положителни изречения.
PeaceТака е


Тези неща ги научих от една книга на Джон Кехоу "Подсъзнанието може всичко: За деца от 3 до 12 години - ръководство за родители и учители"

Наистина полезно четиво , препоръчвам ви го  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз ги знам от The Secret, много хамерикански филм, ама е пълен с истини. Grinning

# 75
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз имах възможността да изпробвам хипнозата,дъщеря ми беше с бронхит със спазъм,казах и насън,че е най-здравото дете и за 2 дни ще оздравее и точно толкова и трябваха ,за да се оправи.Не съм ползвала конкретни фрази,просто каквото ми идваше отвътре,но имаше ефект.
вярно,че беше на лекарства,но и това мисля,че спомогна.

Общи условия

Активация на акаунт