Клуб на мързеливите ?

  • 6 321
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 401
Запис. Ама ще наминавам само от време на време. Кога навън е много жежко.

# 31
  • Мнения: 293
В момента съм на работа, обаче така ме мързи да работя, че като видях темата и си рекох - е, това е моето място! Сега ще ви чета.

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 18:11 от nela_66

# 32
  • Мнения: 101
О, и аз мисля, че ще се наместя перфектно тук. Hug

# 33
  • Мнения: 1 352
Ох, аз пък сега ставам от следобеден сън  smile3507 и веднага сядам на компютъра да си почина малко. Прави ми впечатление, че мързелът се предава по наследство. Гледам, че и синът ми се трупяса веднага на дивана и по принцип не е много спортна натура. Сигурно като порасне ще стане шахматист Thinking, защото в този спорт не се изискват много движения.

Предлагам тук да споделяме трикове, които ни улесняват живота и намаляват усилията ни. Ето аз ще ви дам две предложения от личния си опит:

1. Когато беше бебе синът ми, имахме креватче-люлка. То беше разположено на около 2 метра от дивана. За да заспи детето трябваше да стоя на крак до люлката и да го люлям, което си е изтощаващо  Tired. Какво направих аз? Взех една дълга връзка, вързах я за креватчето и си реших проблема. Сега вече можех спокойно да си лежа на дивана, да дърпам връзката и детето да се люля.

2. Безплатен детски труд

Сега вече синът ми е почти на 4. Разбира и може да прави много неща. Носи ми сок от хладилника, бърше прах с мокри кърпи, оправя леглото. Започнах да го уча как да ми прави кафе. Сине, казвам, първо натискаш ето това копче, като спре да мига, значи водата е затоплена........... и т.н.

Очаквам вашите предложения.

# 34
  • Мнения: 101
Аз научих кучето да ми носи цигарите от кухнята. И вестник от време на време. Пък и става прекрасна табуретка от него.

# 35
  • Мнения: 1 352
Пък и става прекрасна табуретка от него.

 rotfImbo

# 36
  • Мнения: 2 907
А аз от мързел стигнах до висшо медитационно изкуство. Когато съм гладна, а ме мързи да си наготвя, започвам чрез телепатия да си представям как дегустирам бавно плато със сирена, пийвам червено вино, замезвам с грозде. И така, отслабнах с 2 кила миналия месец. Значи имало все пак някаква файда от мързела.

# 37
  • Мнения: 1 352
А аз от мързел стигнах до висшо медитационно изкуство. Когато съм гладна, а ме мързи да си наготвя, започвам чрез телепатия да си представям как дегустирам бавно плато със сирена, пийвам червено вино, замезвам с грозде. И така, отслабнах с 2 кила миналия месец. Значи имало все пак някаква файда от мързела.

Оооо, при мен това не действа. Гладът е по-силен от тока!

# 38
  • Мнения: 31
Абе мързеше ме да пиша, ама тука трябва непременно да се запиша!

# 39
  • София
  • Мнения: 7 878
І-ВА ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИЯ ПО МЪРЗЕЛ !

И така крайно време е вече да започнем обмяната на опит.

Първата онлайн консултация ще е на тема:

"КОГАТО ВИ МЪРЗИ ДА ГОТВИТЕ, КАКВО ОПРАВДАНИЕ НАМИРАТЕ !"

Моля ако обичате с повече практически примери ако може - нищо че ви мързи да пишете.

# 40
  • Мнения: 25 623
Първата онлайн консултация ще е на тема:

"КОГАТО ВИ МЪРЗИ ДА ГОТВИТЕ, КАКВО ОПРАВДАНИЕ НАМИРАТЕ !"


1. Спря водата, не можах да сготвя.
2. Спря токът, бла-бла-бла.
3. Имах нечакани гости, объркаха ми плановете.
4. Не ми е добре, яжте каквото намерите, аз ще си полегна.
5. Има толкова храна в хладилника, трябва да се изяде - няма да я хвърляме, я!
6. Старата манджа става за ядене, няма да я хвърлям. Нищо, че е от миналата година.
7. Хладилникът е празен, няма нищо за готвене.
8. Днес ще ядем пържени яйца, то не може всеки ден манджи. Не е полезно за стомаха.
9. Мрън, мрън, мрън, откога не сме излизали да вечеряме навън. Ти мен обичаш ли ме?
....
Допълвайте, че нещо ми секна вдъхновението.  Laughing

ПП Не ме мързи да готвя, защото това е единствената домакинска работа, която правя с удоволствие. Виж, ако ставаше въпрос за чистене или гладене, малиии...   Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 352
ООооо, Дедко, аз съм щастливка, че съм попаднала в държавата на мързеливите домакини. Тук дори продават настърган кашкавал, нарязан лук, морков и т.н. Полуфабриката е на почит. Какво ли няма да намериш - лазаня, мусака, ориз, боб, дори готова супа в консерва.

 Но............... най-добре е, когато ви домързи да готвите, пък ви се яде хубаво ядене
1. Да отидете на гости или
2. Да накарате половинката си да сготви.
 При мен номера с главоболието винаги минава. Само трябва да поработите известно време пред огледалото за идеалния измъчен поглед и унил вид #Puppy dog. Свийте се на дивана, покрийте се с одеяло и не мърдайте. От време на време издавайте измъчен звук, въздишайте тежко, помолете за чаша вода. Накрая кажете, че не можете да си изпиете хапчето без да сте хапнали нещо, защото ще ви раздразни стомаха.


# 42
  • Мнения: 12 666
Като кандидагупа за членство подавам любим мой разказ http://www.chitanka.info:82/lib/text/7346

# 43
  • Мнения: 2 907
Оправдание ли ? Че аз не готвя! Затова някои женоря от този форум ме линчуват. Завиждат ми на добрия мъж, който кара без готвено целогодишно  Wink

Пардон, за Коледа си правя малко труд. Колкото и мързел да е, надделява се.

# 44
  • Мнения: 1 352
Като кандидагупа за членство подавам любим мой разказ http://www.chitanka.info:82/lib/text/7346

Боже, все едно чета за себе си  Heart Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт