Клуб на мързеливите ?

  • 6 322
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 430
Добре че хванах темата в началото иначе щеше да ме мързи да я дочета..

С две думи - мъжът ми ме обвинява в мързеливизъм, а аз упорито се противопоставям на диагнозата (когато не ме мързи)

Готвене - свекър ми е така добър да ме презапасява с месо от всякакъв сорт, но пържолите са поединично опаковани, начукани и с подправки...свинският бут и дробът са нарязани на кубчета. Единственото усилие е размразяването, но това да го мисли микровълновата.

Чистенето не го извършвам аз, мъжът ми опита първите 2 недели от съвместното ни съжителство да ме вкара в правия път, но неуспешно. Сега срещу 25лв седмично има мир.

Отглеждането на детето е най-големият ми успех срещу мързела. Така съм квит със себе си, че съм на 28 почти и общо взето нямам много работни дни.

Ходя на маникюр, педикюр, козметик, фризьор и кво ли още не ама защо все ме мързи да си запиша час  newsm78

И по магазините ме мързи да обикалям. Купувам винаги първото нещо, което видя.

В заключение - зълва ми ме нарича "принцеса". Та общо взето мен ми стига тая награда, зълва ми нявга да каже.....(вече знаете какво)

С риск да ме изключите от клуба ама ще кажа, че се боря срещу всичко това..щот мързелът ми е свързан и с неорганизираността, която ме довежда до излишни нерви, нервни кризи, намръщен мъж, учудено дете и др. подобни.

Иначе най-добре мързелувам 3 часа дневно, докато детето спи. Правя си капучино, отварям шоколад, завивам се с одеяло и започвам най-новото списание. Вечер капучиното е заменено с мартини, шоколадът не фигурира, че нали е въглехидрат, а списанието се е превърнало в лаптоп...

# 46
  • София
  • Мнения: 7 878
...
Чистенето не го извършвам аз, мъжът ми опита първите 2 недели от съвместното ни съжителство да ме вкара в правия път, но неуспешно. Сега срещу 25лв седмично има мир.
...


Кои са тия дето чистят толкова евтино, че да ги поканя у нас кога я няма жената ?

# 47
  • Мнения: 2 401
Само да ви кажа, че за мен е истинско удоволствие да чета тука. Съпреживявам всичко с вас.  smile3525

# 48
  • Мнения: 12 666
В къщи има майстори. Вече 4ти ден не чистя. Те свършиха, ам де да знам може пък да са забравили нещо, ще изчакам още малко.
Но когато видях как вчера в 12, т.е. нощеска съседката пусна прахосмукачка на стълбищната площадка - хм. newsm78

# 49
  • Мнения: 44
пу и аз тук  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 17
Работа, работа...Обичам да я гледам Joy

# 51
  • Мнения: 1 352
Кога ми се доработи, седам да ми мине!

# 52
  • Мнения: 12 666
Кога ми се доработи, седам да ми мине!

Ако е била спешна, някой друг ще я свърши. Ако никой не я е свършил, значи не е била толкова спешна.

# 53
  • Мнения: 25 623
Работа ли е, не ми я хвали!  Stop
Ако беше нещо хубаво, щяха да искат пари за нея, нямаше да дават.  Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 2 172
Първо удоволствието, после работата. Крилата мисъл на Мел Гибсън. Party

# 55
  • Мнения: 31
"Работата и у сутиен да ми я турат, па нема да я пипнем!"
 
Правило ли ви е впечатление, че на мързеливите родители "се падат" суперактивни деца? Защо е тази несправедливост?

# 56
  • Мнения: 101
А на активните родители се пада такъв плужек като мен Flutter

# 57
  • Мнения: 101
Снощи от мързел вързах кучето за един дълъг отрязан кабел, от тия дето принципно са на фльонга между блоковете. Така се разхождаше сам в градинката - хем вързан, хем има по 20 метра свобода във всяка посока:) А аз мързеливо отпивах малки глътки студена вода под жежкото слънце.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 878
И такааааа дойде време на втория въпрос от нашата обмяна на опит.

Когато ви се ходи до тоалетната, а ви мързи какво правите ?

А да ви видя сега.  newsm62

# 59
  • Мнения: 101
Търпя докато не ме заболят бъбреците.

Общи условия

Активация на акаунт