Клуб на мързеливите ?

  • 6 329
  • 91
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 878
Това по същество е най-практикуваното хоби според мен, ама не мога да му намеря темата тука. Изрових сума ти страници и нищо не открих. Моля ако някой знае нещо да пусне тука един линк.

Пък ако няма такава тема да вземем па да отменим опит кой как мързелува ефективно, полезно и рационално.

 newsm62

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аууу това е то...моят клуб Mr. Green

# 2
  • Мнения: 42
че кой не обича отвреме,навреме да си помързелува Laughing

# 3
  • Мнения: 25 633
Хоп, троп, цоп, запис и подпис!  Mr. Green
Ако от мързел се изкарваха пари, досега щях да съм най-богатата жена на света! Правя го ежедневно, но за сметка на това - качествено.  Mr. Green
Най-добре се мързелува, когато има много работа за вършене. Колкото повече е работата, толкова по-сладко е размотаването и отлагането и.  Laughing

# 4
  • Мнения: 461
Ооох мързел, ох баня, ох  кеф!
Някой си бил казал, че "Трудът облагородява човека, мързелът - го ощастливява".

В мързеливата мараня обаче, взе да ми се натрапва един досаден,  но съществен въпрос.
Защо едно време е имало мъдреци, а сега няма точно такава професия?  Crazy
За пред хората и аз да правя нещо си, де ...  Embarassed

Някак си ми е съвестно, че наоколо, всички щъкат насам-натам, въртят "бизнеси", влачат си децата по разни, доставящи им наслади мероприятия и накрая се оплакват наляво и надясно, че видиш ли нещастието ги е "смазало". М?
Та, това взе да ми се натрапва в последно време и да ми смущава мързеливието ...  Sick





 

# 5
  • София
  • Мнения: 7 878
...
Най-добре се мързелува, когато има много работа за вършене. Колкото повече е работата, толкова по-сладко е размотаването и отлагането и.  Laughing

Права си. Аз кога имам най-много работа съм съгласен да правя всичко друго ама не да си върша задълженията.  Laughing

# 6
  • Мнения: 25 633
Но пък за сметка на това, действам на принципа - като има работа, да я свършим бързо, за да остане повече време за почивка. Демек - мързел.
Най-мразя някой да се мотае и да се преструва, че работи. Или ще се върши работа, или няма - какви са тези симулации, ама-ха!  Crossing Arms
Мързелува се преди да се захванеш с работата, по време на самата работа - не!  Naughty

# 7
  • Мнения: 1 006
Подавам официална молба за членство!
Мързела ми е основно състояние, и когато работя, работя с идеята, че после ще мързелувам, това ми е стимула, това ми е мотиватора, двигателя ми.............

Мразя обаче мързеливците......

И май не само аз мога да стоя в безвремие и да се зареждам блеейки в пространството.....

# 8
  • Мнения: 2 907
А аз си искам титлата " златен член".

Мързелувам по всяко време, във всички пози, с всякакви питиета.

# 9
  • Мнения: 25 633

Мързелувам по всяко време, във всички пози, с всякакви питиета.

Аааа, не съм съгласна! Това с питиетата не е мързелуване, социални контакти му викат.  Mr. Green
Мързелуването е занятие самотно. Особено удоволствие носи, когато всички около теб се изпотрепват от работа, а ти си свършил вече своята и се отдаваш на заслужен мързел!  Party

# 10
  • Мнения: 3 550
Дядо Хаджия, много ти отива аватарът на хобито!  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 7 878
Ето така готвим ние мързеливите !  smile3521

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592
Хоп, троп, цоп, запис и подпис!  Mr. Green
Ако от мързел се изкарваха пари, досега щях да съм най-богатата жена на света! Правя го ежедневно, но за сметка на това - качествено.  Mr. Green
Най-добре се мързелува, когато има много работа за вършене. Колкото повече е работата, толкова по-сладко е размотаването и отлагането и.  Laughing

По този въпрос може да се поспори - аз все пак смятам, че ще взема златния медал!  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 7 878
...
По този въпрос може да се поспори - аз все пак смятам, че ще взема златния медал!  Joy
Май към конкурс за мис и мистър Мързел вървят нещата.

# 14
  • Мнения: 25 633
Не знам за Мързел, дядо Хаджи, ама ако има конкурс за Мистър Приказка, ти си човекът!  Laughing  bouquet

# 15
  • Мнения: 461
Как не Ви мързи да оспорвате златния медал? Laughing
И това занятие си иска усилието ... Crazy
По въпроса за питиетата - съм на мнение, че това си е медитация без значение дали групова или индивидуална.
Мързелът е висша форма на бездействие. Още съм на етап идолопоклонничество и "усвояване на основни експертни познания и "умения" на менталното състояние" Mr. Green
Наскоро, един образ ме светна по въпроса - мързелът бил идилия от идиолатрия и идиосинкразия. С една дума - много тежка степен на  идиотия, при която засегнатия индивид не е в състояние да извършва елементарни лични процедури и комуникации с околния свят. Дори и при необичайна и неочаквана свръхчувствителност на околните към мързела, се опитвам да се упражнявам, но и тука все ще се намери някой да пуска подобни теми и да се подлъгвам с участие в разни клубове.  Wink
Разваляте ми методиката на пълноценно усвояване на мързела. Mr. Green
Ето, сега и салата ме карат да правя, че било ракиено време вече.
Айде, със здраве!
То се е видяло, че и днес няма да мина само на мързел. Whistling



Последна редакция: сб, 09 май 2009, 17:29 от KRIVONDELA

# 16
  • Мнения: 2 907
А не, Сийке, знаеш ли какво е мързел при махмурлук. Да гледаш те мързи дори  Mr. Green

А това чудо за висшата форма на идиотизъм на Хипатия ме стресна. Да взема и аз една баница да спретна като Хаджито, но и за това ме мързи.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 878
... Да взема и аз една баница да спретна като Хаджито, но и за това ме мързи.
Надай се коньо за зелена трева, че и дядо ти хаджия баница да дочака.  newsm62

# 18
  • Мнения: 1 352
Това е и моят клуб!
Хем съм мързелива, хем съм саможивник и егоист. Дали има нещо нередно в това, другари?

# 19
  • Мнения: 17
Ето това е моят клуб!  Laughing Аз съм много мързелива... И не ме е срам  Joy

# 20
  • Мнения: 2 172
Ето това е моят клуб!  Laughing Аз съм много мързелива... И не ме е срам  Joy
Ми много ме е срам даже , ама кво да се прави, навикът-втора природа на човека Party Та в клуба съм hahaha.
Напоследък ми се случва да се придържам към принципа "не отлагай днешната работа за утре, ако можеш да я сършиш вдругиден"! ooooh!

Всичките проблеми на света са от недостатъчно мързелуване!!! Tired

# 21
  • Мнения: 461
....................

Всичките проблеми на света са от недостатъчно мързелуване!!! Tired

Сакрална истина!  Grinning

Това е и моят клуб!
Хем съм мързелива, хем съм саможивник и егоист. Дали има нещо нередно в това, другари?

Според мен - не.
Единствено сам си свободен да мързелуваш пълноценно, понеже човек е в пълно съзвучие само и единствено със себе си.
Останалите, имат особено досадната мотивация да се издразнят от този факт и бързат да ти развалят удоволдствието от процедурата.
Да не говорим, че битието ни предлага в повечето случаи избор между мързела или ... простащината. Sick
Е, какво толкова нередно да има в това? Wink Mr. Green

# 22
  • Мнения: 25 633
Всичките проблеми на света са от недостатъчно мързелуване!!! Tired

Ако не беше човешкият мързел, още щяхме да живеем в пещерите и да се бъхтим по цял месец за нова кожена дрешка, вместо да си я купим от мола.  Или да търкаме до припадък две сухи дървета, вместо да цъкнем запалката. Mr. Green


Останалите, имат особено досадната мотивация да се издразнят от този факт и бързат да ти развалят удоволдствието от процедурата.


Така е, за жалост. Особено майка ми е талант в тази област.  Tired
Странно защо, обаче, мен също ме дразнят мързелуващи край мен люде, особено ако аз самата съм затънала до шия в някаква работа? А ако става въпрос за мъжа ми и сина ми - побеснявам направо от яд!  Thinking

# 23
  • Мнения: 1 006
 Hug Накарай мързеливия на работа, та на ум да те научи!



Ако не беше човешкият мързел, още щяхме да живеем в пещерите и да се бъхтим по цял месец за нова кожена дрешка, вместо да си я купим от мола.  Или да търкаме до припадък две сухи дървета, вместо да цъкнем запалката. Mr. Green

Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 7 878
Е всеки се хвали, че мързелувал най-много пък никой не сподели опит как се мързелува най ефективно.

# 25
  • Мнения: 2 907
Е всеки се хвали, че мързелувал най-много пък никой не сподели опит как се мързелува най ефективно.

Как как? Ей го на, цял ден лежах и сега пак мисля да полегна.

# 26
  • Мнения: 25 633
Е всеки се хвали, че мързелувал най-много пък никой не сподели опит как се мързелува най ефективно.

Е, как? На компютъра най-ефективно се мързелува. Я да видя в това форумче какво са писали, я да видя в другото, та в третото и... Денят минал и заминал.  Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 7 878
Е всеки се хвали, че мързелувал най-много пък никой не сподели опит как се мързелува най ефективно.

Е, как? На компютъра най-ефективно се мързелува. Я да видя в това форумче какво са писали, я да видя в другото, та в третото и... Денят минал и заминал.  Mr. Green

Ама и компютърна мишка ли трябва да движа бееее.

# 28
  • Мнения: 1 352
Аз друго се чудя - дали лакомията върви ръка за ръка с мързела или аз съм единичен случай  Thinking?
Някакси не ми пасва да лежа и да отмарям без нещо за пийване и хапване наблизо Flutter.

# 29
  • Мнения: 25 633
Върви, върви, потвърждавам!  Peace
И с компютърната мишка много си тичкат!  Laughing

# 30
  • Мнения: 2 401
Запис. Ама ще наминавам само от време на време. Кога навън е много жежко.

# 31
  • Мнения: 293
В момента съм на работа, обаче така ме мързи да работя, че като видях темата и си рекох - е, това е моето място! Сега ще ви чета.

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 18:11 от nela_66

# 32
  • Мнения: 101
О, и аз мисля, че ще се наместя перфектно тук. Hug

# 33
  • Мнения: 1 352
Ох, аз пък сега ставам от следобеден сън  smile3507 и веднага сядам на компютъра да си почина малко. Прави ми впечатление, че мързелът се предава по наследство. Гледам, че и синът ми се трупяса веднага на дивана и по принцип не е много спортна натура. Сигурно като порасне ще стане шахматист Thinking, защото в този спорт не се изискват много движения.

Предлагам тук да споделяме трикове, които ни улесняват живота и намаляват усилията ни. Ето аз ще ви дам две предложения от личния си опит:

1. Когато беше бебе синът ми, имахме креватче-люлка. То беше разположено на около 2 метра от дивана. За да заспи детето трябваше да стоя на крак до люлката и да го люлям, което си е изтощаващо  Tired. Какво направих аз? Взех една дълга връзка, вързах я за креватчето и си реших проблема. Сега вече можех спокойно да си лежа на дивана, да дърпам връзката и детето да се люля.

2. Безплатен детски труд

Сега вече синът ми е почти на 4. Разбира и може да прави много неща. Носи ми сок от хладилника, бърше прах с мокри кърпи, оправя леглото. Започнах да го уча как да ми прави кафе. Сине, казвам, първо натискаш ето това копче, като спре да мига, значи водата е затоплена........... и т.н.

Очаквам вашите предложения.

# 34
  • Мнения: 101
Аз научих кучето да ми носи цигарите от кухнята. И вестник от време на време. Пък и става прекрасна табуретка от него.

# 35
  • Мнения: 1 352
Пък и става прекрасна табуретка от него.

 rotfImbo

# 36
  • Мнения: 2 907
А аз от мързел стигнах до висшо медитационно изкуство. Когато съм гладна, а ме мързи да си наготвя, започвам чрез телепатия да си представям как дегустирам бавно плато със сирена, пийвам червено вино, замезвам с грозде. И така, отслабнах с 2 кила миналия месец. Значи имало все пак някаква файда от мързела.

# 37
  • Мнения: 1 352
А аз от мързел стигнах до висшо медитационно изкуство. Когато съм гладна, а ме мързи да си наготвя, започвам чрез телепатия да си представям как дегустирам бавно плато със сирена, пийвам червено вино, замезвам с грозде. И така, отслабнах с 2 кила миналия месец. Значи имало все пак някаква файда от мързела.

Оооо, при мен това не действа. Гладът е по-силен от тока!

# 38
  • Мнения: 31
Абе мързеше ме да пиша, ама тука трябва непременно да се запиша!

# 39
  • София
  • Мнения: 7 878
І-ВА ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИЯ ПО МЪРЗЕЛ !

И така крайно време е вече да започнем обмяната на опит.

Първата онлайн консултация ще е на тема:

"КОГАТО ВИ МЪРЗИ ДА ГОТВИТЕ, КАКВО ОПРАВДАНИЕ НАМИРАТЕ !"

Моля ако обичате с повече практически примери ако може - нищо че ви мързи да пишете.

# 40
  • Мнения: 25 633
Първата онлайн консултация ще е на тема:

"КОГАТО ВИ МЪРЗИ ДА ГОТВИТЕ, КАКВО ОПРАВДАНИЕ НАМИРАТЕ !"


1. Спря водата, не можах да сготвя.
2. Спря токът, бла-бла-бла.
3. Имах нечакани гости, объркаха ми плановете.
4. Не ми е добре, яжте каквото намерите, аз ще си полегна.
5. Има толкова храна в хладилника, трябва да се изяде - няма да я хвърляме, я!
6. Старата манджа става за ядене, няма да я хвърлям. Нищо, че е от миналата година.
7. Хладилникът е празен, няма нищо за готвене.
8. Днес ще ядем пържени яйца, то не може всеки ден манджи. Не е полезно за стомаха.
9. Мрън, мрън, мрън, откога не сме излизали да вечеряме навън. Ти мен обичаш ли ме?
....
Допълвайте, че нещо ми секна вдъхновението.  Laughing

ПП Не ме мързи да готвя, защото това е единствената домакинска работа, която правя с удоволствие. Виж, ако ставаше въпрос за чистене или гладене, малиии...   Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 352
ООооо, Дедко, аз съм щастливка, че съм попаднала в държавата на мързеливите домакини. Тук дори продават настърган кашкавал, нарязан лук, морков и т.н. Полуфабриката е на почит. Какво ли няма да намериш - лазаня, мусака, ориз, боб, дори готова супа в консерва.

 Но............... най-добре е, когато ви домързи да готвите, пък ви се яде хубаво ядене
1. Да отидете на гости или
2. Да накарате половинката си да сготви.
 При мен номера с главоболието винаги минава. Само трябва да поработите известно време пред огледалото за идеалния измъчен поглед и унил вид #Puppy dog. Свийте се на дивана, покрийте се с одеяло и не мърдайте. От време на време издавайте измъчен звук, въздишайте тежко, помолете за чаша вода. Накрая кажете, че не можете да си изпиете хапчето без да сте хапнали нещо, защото ще ви раздразни стомаха.


# 42
  • Мнения: 12 666
Като кандидагупа за членство подавам любим мой разказ http://www.chitanka.info:82/lib/text/7346

# 43
  • Мнения: 2 907
Оправдание ли ? Че аз не готвя! Затова някои женоря от този форум ме линчуват. Завиждат ми на добрия мъж, който кара без готвено целогодишно  Wink

Пардон, за Коледа си правя малко труд. Колкото и мързел да е, надделява се.

# 44
  • Мнения: 1 352
Като кандидагупа за членство подавам любим мой разказ http://www.chitanka.info:82/lib/text/7346

Боже, все едно чета за себе си  Heart Eyes.

# 45
  • София
  • Мнения: 430
Добре че хванах темата в началото иначе щеше да ме мързи да я дочета..

С две думи - мъжът ми ме обвинява в мързеливизъм, а аз упорито се противопоставям на диагнозата (когато не ме мързи)

Готвене - свекър ми е така добър да ме презапасява с месо от всякакъв сорт, но пържолите са поединично опаковани, начукани и с подправки...свинският бут и дробът са нарязани на кубчета. Единственото усилие е размразяването, но това да го мисли микровълновата.

Чистенето не го извършвам аз, мъжът ми опита първите 2 недели от съвместното ни съжителство да ме вкара в правия път, но неуспешно. Сега срещу 25лв седмично има мир.

Отглеждането на детето е най-големият ми успех срещу мързела. Така съм квит със себе си, че съм на 28 почти и общо взето нямам много работни дни.

Ходя на маникюр, педикюр, козметик, фризьор и кво ли още не ама защо все ме мързи да си запиша час  newsm78

И по магазините ме мързи да обикалям. Купувам винаги първото нещо, което видя.

В заключение - зълва ми ме нарича "принцеса". Та общо взето мен ми стига тая награда, зълва ми нявга да каже.....(вече знаете какво)

С риск да ме изключите от клуба ама ще кажа, че се боря срещу всичко това..щот мързелът ми е свързан и с неорганизираността, която ме довежда до излишни нерви, нервни кризи, намръщен мъж, учудено дете и др. подобни.

Иначе най-добре мързелувам 3 часа дневно, докато детето спи. Правя си капучино, отварям шоколад, завивам се с одеяло и започвам най-новото списание. Вечер капучиното е заменено с мартини, шоколадът не фигурира, че нали е въглехидрат, а списанието се е превърнало в лаптоп...

# 46
  • София
  • Мнения: 7 878
...
Чистенето не го извършвам аз, мъжът ми опита първите 2 недели от съвместното ни съжителство да ме вкара в правия път, но неуспешно. Сега срещу 25лв седмично има мир.
...


Кои са тия дето чистят толкова евтино, че да ги поканя у нас кога я няма жената ?

# 47
  • Мнения: 2 401
Само да ви кажа, че за мен е истинско удоволствие да чета тука. Съпреживявам всичко с вас.  smile3525

# 48
  • Мнения: 12 666
В къщи има майстори. Вече 4ти ден не чистя. Те свършиха, ам де да знам може пък да са забравили нещо, ще изчакам още малко.
Но когато видях как вчера в 12, т.е. нощеска съседката пусна прахосмукачка на стълбищната площадка - хм. newsm78

# 49
  • Мнения: 44
пу и аз тук  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 17
Работа, работа...Обичам да я гледам Joy

# 51
  • Мнения: 1 352
Кога ми се доработи, седам да ми мине!

# 52
  • Мнения: 12 666
Кога ми се доработи, седам да ми мине!

Ако е била спешна, някой друг ще я свърши. Ако никой не я е свършил, значи не е била толкова спешна.

# 53
  • Мнения: 25 633
Работа ли е, не ми я хвали!  Stop
Ако беше нещо хубаво, щяха да искат пари за нея, нямаше да дават.  Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 2 172
Първо удоволствието, после работата. Крилата мисъл на Мел Гибсън. Party

# 55
  • Мнения: 31
"Работата и у сутиен да ми я турат, па нема да я пипнем!"
 
Правило ли ви е впечатление, че на мързеливите родители "се падат" суперактивни деца? Защо е тази несправедливост?

# 56
  • Мнения: 101
А на активните родители се пада такъв плужек като мен Flutter

# 57
  • Мнения: 101
Снощи от мързел вързах кучето за един дълъг отрязан кабел, от тия дето принципно са на фльонга между блоковете. Така се разхождаше сам в градинката - хем вързан, хем има по 20 метра свобода във всяка посока:) А аз мързеливо отпивах малки глътки студена вода под жежкото слънце.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 878
И такааааа дойде време на втория въпрос от нашата обмяна на опит.

Когато ви се ходи до тоалетната, а ви мързи какво правите ?

А да ви видя сега.  newsm62

# 59
  • Мнения: 101
Търпя докато не ме заболят бъбреците.

# 60
  • Мнения: 31
Е то си зависи, ама има и зор-ове, дето надвиват мързела Simple Smile

# 61
  • Мнения: 171

Признавам ви,хора! tooth "Голяма работа " сте!!!! newsm10

# 62
  • Мнения: 25 633
То бива, бива мързел, ама... Чак ви мързи да пишете.   Mr. Green


Когато ви се ходи до тоалетната, а ви мързи какво правите ?

Какво, какво... Стискам, докато някой от домочадието не се запъти натам и го моля с най-мазен гласец да свърши работата и заради мен. Те ме обичат и винаги се съгласяват, сигурна съм и че го правят, лошото е обаче, че ситуацията нещо се бъгва и аз не мога да получа жадуваното облекчение. Защо ли така? Нещо софтуерно ли е, хардуерно ли?  newsm78
Както и да е, за голямо огорчение и мъка накрая се налага сама да си вдигна телесата и да я свърша тази полезна работа.  Embarassed Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 293
То бива, бива мързел, ама... Чак ви мързи да пишете.   Mr. Green
За да пиша трябва да измисля какво да пиша, а мен ме мързи да мисля...

# 64
  • Мнения: 1 352
И аз не обичам да си затормозявам мозъка Tired. Просто не ми е комфортно. Особено пък да смятам на ум, то си е като тежка физическа работа! Не си знам и телефонния номер, а го ползвам от 4 години  Blush.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 878
И аз не обичам да си затормозявам мозъка Tired. Просто не ми е комфортно. Особено пък да смятам на ум, то си е като тежка физическа работа! Не си знам и телефонния номер, а го ползвам от 4 години  Blush.

И аз така съм по сметките. Знаете ли колко пъти съм умножавал едно по десет на Ексел.

# 66
  • Мнения: 101
Аре бе, мързели. Hug За една седмица са изписани цели три поста. Laughing Laughing

# 67
  • Мнения: 25 633
Как не ви домързя да пишете?  smile3507

# 68
  • Мнения: 101
Домързя ме, чаках нЕкой друг да се прежали.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 592
То бива, бива мързел, ама... Чак ви мързи да пишете.   Mr. Green


Когато ви се ходи до тоалетната, а ви мързи какво правите ?

Какво, какво... Стискам, докато някой от домочадието не се запъти натам и го моля с най-мазен гласец да свърши работата и заради мен. Те ме обичат и винаги се съгласяват, сигурна съм и че го правят, лошото е обаче, че ситуацията нещо се бъгва и аз не мога да получа жадуваното облекчение. Защо ли така? Нещо софтуерно ли е, хардуерно ли?  newsm78
Както и да е, за голямо огорчение и мъка накрая се налага сама да си вдигна телесата и да я свърша тази полезна работа.  Embarassed Crossing Arms

Определено е в харда проблемът.

# 70
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Е тази тема ме уби , но и мен ме мързи .....многоооооооооо
Мързеше ме да сготвя снощи нещо и ядохме сандвичи ....
Мързи ме и сега да работя ............ и кво правя чета ви ..... това правя докато мързелувам ....

# 71
  • Мнения: 2 172
Излизам от клуба за малко, ще си направя труд да намеря нещо за ядене Stop Laughing Hug

# 72
  • Мнения: 3 810
Как не ви домързя да я създадете тая тема с'я?
Та да карате хората да ви четат и да пишат...
Дано да ви домързи да измислите членски внос.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 099
То тук бИло за мен работа - да мързелувам с други мързели! (гуш, цун, наздраве)

Милото отдавна се е усетило к'ъв съм мързел, но явно не навреме!...  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 25 633
Както си мързелувам на компа и чета някакви препоръки на ЕК за екологичен начин на живот, попадам на нещо много любопитно:

Човешката дейност генерира шест гигатона въглероден двуокис на година, а земята може да рециклира едва три гигатона. Остатъкът всяка година се акумулира в атмосферата и увеличава парниковия ефект. Не забравяйте да пестите енергия!

Извод: За бога, братя и сестри, мислете за екологията и мързелувайте! Пестете енергията си!  Hug

# 75
  • София
  • Мнения: 17 592
Хитро!
Намерихме си оправдание - ние не че сме мързеливи, ами то такова, кислорода във въздуха не ни е достатъчен...  Laughing

# 76
  • Мнения: 206


Мързелът е добродетел...стига да не те мързи да мислиш.
Моля да ме запишете и мен в клуба !

# 77
  • Мнения: 293
Мързелът е добродетел...стига да не те мързи да мислиш.
...
Казано е: Накарай мързеливия да работи, за да те научи на акъл!
Следователно: Мързелив човек = умен човек!  newsm78

# 78
  • София
  • Мнения: 3 099
Едва ви изчетох, бе - ц е л и   д в а    п о с т а !  Tired Каталясах!

# 79
  • Мнения: 206
Днес прочетох тезата , че мързела е селективна активност .Моного ми допадна. Имам още едно оправдание  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 293
Намерих интересни мъдрости и цитати на тема мързел:
=Ехх..начии.. Много е уморително да те мързи !..
=Haй-oбичaм дa cъм змия - eм cи лeжим, eм cи oдим.
="Ние всички обичаме да побеждаваме, но колко са тези, които обичат да тренират?!"
                                                                                                                     Марк Шпиц
=Ако видиш че някой си почива.. иди и му помогни.
 

# 81
  • Мнения: 3 810
домързя ме да ги намеря, но си пропуснала това:

ако мързела болеше
ще умрем в страшни мъки...

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш! - Испанска поговорка

Ако ти се приработи, седни и чакай да ти мине. - поговорка, срещана у всички средиземноморски народи

-Вуте, оти копаш седнал?
-Оти не моем легнал." - шопски фолклор.

И внимавайте защото: "Мързелът е приет за един от седемте смъртни гряха в християнството, но дефиницията му през времето е била изменяна в пъти по-често от тези на всички други грехове."

Грешна съм божкееее ooooh!

От друга страна пък...Инге Хофман, написал цяла книга “Мързелът – залог за дълъг живот”.

Ай' размислете се, мързели!

# 82
  • Мнения: 293
Голям мързел:

# 83
# 84
  • Мнения: 31
Един мой приятел и всепризнат мързел често цитира лафа на Вуте: "Работата и у сутиен да ми я турат - па нема да я пипнем!"

# 85
  • Мнения: 113
Един мой приятел и всепризнат мързел често цитира лафа на Вуте: "Работата и у сутиен да ми я турат - па нема да я пипнем!"
  Много ясно ! Hug
Много ми е удобно сред себеподобни щото в нас секи се прави че не от мойта партия.... Tired

# 86
  • Мнения: 804
Прочетох почти всичко. Че съм за клуба е ясно.

Ноооо, това не е клуб на мързеливите, а клуб на умните рационални хора, които правят много неща с малко усилия.
Както казваше мъдрата ми баба "Всеки може да наготви вкусно, като загуби целия си ден край пачката, номерът е хем да е неповторимо и незабравимо, хем да не изисква усилия и време".

# 87
  • Мнения: 113
Ей ама дядо Хаджи .... разкош си направо  Hug

# 88
  • Мнения: 326
Нови членове приемат ли се в клуба !?!
Кандидатствам!
С приемния изпит 100% ще се справя, че то ми е в кръвта  Grinning

# 89
  • Мнения: 10 691
Приемате ли нови попълнения??  Laughing Laughing

Кандидатствам за Клуба с две ръце!! Че и с два крака!!  Joy

# 90
# 91
  • Мнения: 141
И такааааа дойде време на втория въпрос от нашата обмяна на опит.

Когато ви се ходи до тоалетната, а ви мързи какво правите ?

А да ви видя сега.  newsm62

Е как какво? Просто не излизам от там. Запасявам се с вестници, списания и т.н. 4-5 часа преди обед, 4-5 часа след обед и така...
http://vicove.com/jokepics/thumb_sredna_780.jpg

Последна редакция: нд, 13 сеп 2009, 15:20 от 6estja

Общи условия

Активация на акаунт