Израел 15

  • 39 039
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Извинявай за линка, съвсем съм разсеяна днеска - http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=8237  Wink Peace
Сравнението за Левски не беше свързано с Израел , а с това че не винаги спасението за едни не значи ад за други ! Интересно е как от страни погледнато истината има мн лица но всъщност за нас е едно едновременно с това !
  А за това момче , може да съчувства  на който си поиска , но не осъзнава ли че омразата му го правия същия като тези които мрази !
Човек така е устроен - да гледа от собственото си камбанария !
Иначе мили кукли мисля , че  сме на едно мнение с вас относно разбирането и приемането на шареният свят , само че аз съм още по -малка , по първична , като ми стане кофти (нищо че са само думи ) и ме държи няколко дни (по повод за обидите на Израел ) !  Wink
Петенце, споко има някакъв грип и тука , отшумява за ден и половина , надявам се да не е сериозно   Wink Аз също го изкарах 2 пъти  ! Бг грипа минава с температура , а като е в по тежка версия и с стомашно неразположение ! Всичко ще е ок, пожелавам бързо оздравяване , надявам се да е само настинка и бързо да минава   bouquet Wink

# 31
  • Мнения: 1 410
 За земетресеното да кажа -нас ни поразклати!Ицо ми вика -"Спокойно,къщата е здрава!" ,а ние сме на 4-ия етаж .А аз му отговорих "Абе то и за "Титаник "така за казвали!"Уетихме си го и сутринта.А снощо е имало прожекция на братята Коен в НДК и народа в паника.Да пазо Господ от нещо повече! Praynig

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 18:44 от mi6imadi

# 32
  • Мнения: 13
Ами имах предвид дали мъжа ти е българин или чужденец и дали и двамата изповядвате така да се каже една религия ! В смисъл такъв - свободата която даваш на твоите деца е хубава , но много  малко българи  които не са в смесен брак или атеисти биха  дали този избор  на децата си ! Някой не се замислят за тези неща , други пък държат на религията и така .... А за свещениците - не ми се говори , в предишни постове съм изразила мнението си - тези свещеници само могат да отблъснат човек от религията с мазните си мутри и дебели златни ланци ! Абе тая благост дето трябва да я има в пречистения човек тея будуци я нямат бе ,  като ги вида и ме отблъскват на моменти !  
 И ти спокойно с дечицата  ,  надявам се всичко да е наред , върлува гаден грип , както казва баба ми да не  ходят боси и да си мият ръцете  Wink  bouquet

# 33
  • Мнения: 2 952
   Абе , страшно е ...  аз  съм се будила посред нощ , чак те разтърсва ....Тук последно беше , не в БГ ...

   Анди, какво да ти кажа - теориите са едно, лично засегнатите - друго, а преживяното - съвсем ,съвсем ..Моят  свекър да ти разказва за войните  .... Та много е трудно да си безпристрастен , ако не и отопия наистина ....А баща му са го убили 4  араби на покрива на къщата му зверски....Свекъра е бил на  3 г. (колкото Саги) и  е оставил 7  деца  на жена си ....Та  ...свекъра се опитва да не мрази арабите , но ми се струва , че в  дадени моменти нещо го гложди ...Работил е по нефтените находища ...все  с араби .... И арабски говори ...и съседи е имал араби, и колеги ... Някой път така  въздиша само .... Помни бая работи той ..и лоши, и хубави  .... И честни , и не честни ...И от двете страни .... И той е посягал ама и на него са посягали ...Ако е бил прекалено миротворец ...нямало е да е жив да кажа така .... Иначе  приятел негов  арабин по време на казармата му му е колил и животно в знак на приятелство  в собствения си дом....Крили са се да не видят нашия къде влиза , че да не загази онзи  - защо с евреина това -онова ...А нашия  е влязъл с униформа уж по работа , а не на гости ... Не е черно бял света , да .... В крайна сметка всеки си пази гърба и кожата , очите трябва да са на 4 ....Това  не е по избор , а е задължение .... И от  двете страни . Ела виж как говори арабски .... и те самите го бъркат с техен си до едно време .... Връзки и пресичане на пътища всякакви ...кръстопъти ...да .

# 34
  • Мнения: 1 410
Ами ние си изповядваме и двамата християнството.Но аз съм тази ,която искам да дам свобода на децата,докато той - не.Хем твърди ,че е православен ,хем не иска да стъпва в православен храм.Странно ми е ,ама какво да го правя.В същото време не искам да налагам нещо на децата си ,което аз самата не приемам.И май ще се ксътосват шпаги!

# 35
  • Мнения: 13
Ох.. Дайте малко да освежа темата така по комерсиално малко   
Значи сега да ви кажа , вчера беше ревюто на Виктория Сикрет 2008

Любимата ми марка бельо     Tada  ura !
 В Израел има ли магазини (тук в  Бг няма ) на тази марка? Популярна ли е  ? Еврейската жена държи ли на хубавото бельо ...
Ето това е любимият ми модел , основен ангел от ангелите на Виктория Сикрет - http://adrianaflima.com/gallery/albums/userpics/10001/67463_Cele … -03_122_587lo.jpg - тук  в почивката между снимки , с еврейската звездичка на врата  Laughing Можете да споделите и известни марки за бельо и дрехи израелски (говорили сме за това но  по в началните теми )  Между другото четох ,  че дънковия плат е измислен от евреин и е създаден за работническо облекло в мините ! Ако трябва да плащаме патент става опасно хаха  Wink

# 36
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Охо, какви снимки  Crazy съвсем разголени ooooh! Анди, такива снимки рядко можеш да видиш в Израел  Mr. Green Виктория'с сикретс нямат магазини тук (обаче имат малко производство), но аз съм си поръчвала от Щатите по Интернет и плащане с кредитна карта. Дънките са измислени от Ливай, т.е. от Леви, да  Wink
За местни марки за бельо се сещам за Делта, можеш да разгледаш сайта им: http://www.deltagalil.com/main.asp  Това е голяма и доста популярна марка  Peace

-----------------------------------------------
-----------------------------------------------

Качих писмото на Бен Гурион в албума си  Peace Малко обяснение, за да се разбере  Grinning
На иврит няма дума за съпруг и съпруга както е в българския, а се казва иша=жена, ишти=жена ми и баал, баали за съпруг, обаче в буквален превод думата баал означава собственик, т.е. когато една жена казва баали, има предвид „мъжа ми”, но реално казва „собственика ми”. Много е важно да уточня, че в съвременното мислене думата „баал” не се свързва само с идеята за собственост, а наистина се превежда като съпруг (на английски дават съответно превод 1.husband и 2. Owner). Обаче има хора, предимно жени, които искат тази езикова особеност да се промени и да се заличи всякаква идея за собственост от думата за съпруг. Който е имал допир с Израел и с израелците е забелязал, че жената е на почит и към нея наистина няма някакво унизително отношение, напротив – тук жените са много еманципирани, феминизмът е доста развит.

И все пак – какво получих по мейла си – писмо, писано е 5 години след създаването на държавата, и е интересно да се види как Д.Б.Г. е обмислял нещата. Wink
http://media.snimka.bg/1338/008931736-big.jpg

Текстът на документа (мой превод)
Ерусалим, Министерски съвет, дата според еврейския календар и според григорианския - 5.5.1953
Подписах днес „Декларация на служителя/служителката за определяне на данъчните удръжки”
В декларацията, в точка 4 е написано „Име на жена ми/собственика ми”, според мен е по-правилно да се напише „име на жена ми/мъжа ми”
Думата „собственик” има смисъл на господарство и преклонение, който не е приляга на уважението към жената, която е равна по права на мъжа.
Направете както е казано от пророка (следва името на пророка и цитат „Ще дойде ден да ме наречеш свой мъж, а не свой собственик)
С уважение,  - следва подпис на Бен Гурион и името му…


Между другото да спомена – тези, които са против използването на думата „баал”, държат на замяната и с "иш", което е човек, мъж, и съответно иши за мъжа ми.

На кихащите деца - пожелания за бързо оздравяване:



Лека вечер  55

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 20:14 от Mentha

# 37
  • Мнения: 2 952
  Ха! Това за Делта ми го взе о т устата дето се казва.Аз си купувам Делта , често имат и разпродажби. Бельото е качествено според мен за тази цена.

  Баали ...хаха ...да ... собственически  звучи...В старите преводи на Танаха (и Библията) се среща като "господарят ми" даже ....един вид пак собственик.Никой не влага  това значение обаче .Който иска да си казва "иши" ...(мъж ми) ...не съм го чувала аз това обаче ...  newsm78

 Пак  бомби в Сдерот , пак отговор  - самолети натам ...Луда работа ....омагьосан кръг и жертви !

 Бреслев - ците (религ. евреи  - течение, онези , които танцуват ако сте виждали до колите си и отгоре  по пътя ) щури пък прескачат  насред палестинците  , за да се  молят на гроба на Йосиф , който е на тяхна земя  сега ... Целят ги с камъни, трошат им колите .... Израелските войници също пък трябва да  се намесят , за да ги пазят и да рискуват живота си .... Уж има организирани вече маршрути  с охрана  до Гроба на Йосиф ,  а младите бреслевци пак по нощите се промъкват да си търсят беля  .... Опасни земи ...А гробът на Йосиф  е в окаяно състояние ...ожулено, мръсно...руини .... Зная , че мюсулманите също го почитат  , но са  зарязали Гроба на нищото ....

 Това от тази вечер - малко от новините ....

 Лайла тов!  Peace


 

# 38
Добър вечер!

Извинете за дългото отсъствие.
 newsm51
И аз съм в кюпа на болните - с възпалени два броя уши и подути бузи съм.Весело. Tired
Миналите дни ги прекарах по лекари и в сън. Close

Хванах рожденици от миналата тема,да са живи и здрави!  party006

Земетресението не го усетих аз,сигурно съм спала.Страшно е.
Преди 5-6 год.пак имаше доста силно в София,бях на училище тогава и ни изведоха навън.Оттам вкъщи. Simple Smile

Ментичка  Flowers Rose,от сряда съм употребила 3 кутийки лимонов чай.Имам една от малина+праскова,чак не искам да я започвам,за да не свършва.
И аз ще слагам чайче за аватар. Flutter

Анди  Flowers Sunflower,ще пиша мейл!
Адриана е хубавица,браво!

Жаки,Пете,Миши,Криси   bouquet

Лека нощ!  newsm46


# 39
  • T"A
  • Мнения: 2 515
плюшено мече   bouquet не се извинявай, а оздравявай  Peace Значи и ти си в чаения клуб Hug Аз зимата изпивам по литър чай на ден, сега ще знам да те черпя виртуално  Peace

Пете, "иши" го използват феминистките  Peace По-умерените казват бен зуги (=партньора ми), но аз няколко пъти като говоря за бен зуг пред чужди хора, в отговор ме питаха дали сме женени  Crazy т.е. не им е много ясно

Шуламит Алони като пример, която в миналото се е борила за правата на жените в Израел, нарича (вече покойния) си съпруг иши. Tя е виден израелски политик, носител е и на награда "Израел" - най-престижната награда за принос в тази държава, ще дам линкове:
на английски :http://en.wikipedia.org/wiki/Shulamit_Aloni
на иврит:http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%A … D7%95%D7%A0%D7%99
и на руски (там е най-накратко написано): http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8,_%D0 … D0%BC%D0%B8%D1%82

Вкъщи много се шегуваме  с тези неща  Grinning Напр. казвам на половинката "Кибалта нехес" - Получи придобивка, стана собственик, а аз никакви ползи нямам от този брак  Mr. Green И той ме взима на подбив - ако се обърна към него с "баали" (съпруже мой Flutter), той се прави, че е чул "Ба ли" (на жаргон - ще ми се, иска ми се) и ме пита "Какво ти се иска, мила?"... ей, така си говорим  Hug

Този път чаят е от мен  Hug

# 40
  • Мнения: 1 410
И аз съм в чаената група - с чай за кърма! LaughingТолкова си свикнах с него,че сутрин като кафеджиите - първата ми работа е да си направя чай!

# 41
  • Мнения: 2 952
Какъв  чай за кърма , бе ?  newsm78 Пак не съм в час ....

Ха , добро утро !

"Ба ли" ...  Joy hahaha 

# 42
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Какъв  чай за кърма , бе ?  newsm78

Миши, и аз съм любопитна  Peace Какъв чай пиеш?

Аз откривам академичната година днес. Вече съм забравила какво беше...  newsm78
Обаче имам още малко да се боря с бюрокрацията на Университета, така че ми стискайте палци fingerscrossed

А, да - ако някой има желание да се запознае с няколко от произведенията на Леа Голдберг (израелска поетеса и детска писателка), намерих линк с превод на няколко нейни стихотворения на английски: http://www.newtranslations.org/NT1/GOLDBERG.htm

# 43
  • Мнения: 1 410
Чая се състои от билки ,засилващи и поддържащи лактацията - лакотогонни.А в същото време и облекчават коликите на бебетата -аз от опит твърдя ,че  е вярно.Нито едно не ми е било с колики,или аз не съм ги усетила.Аз пия български - които си е с изсушени билки.Има и на HIPP,но е дсста по скъп,на мен и на вкус не ми допада.Една от основните съставкии двата чая  е анасона ,но много майки не харесват аромата му.Аз обичам мастичка,узу,йени ракъ и  ми харесва чайчето.пия си го по 3-4 пъти на ден.

# 44
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ей, ама това на нищо не прилича! Човек една събота и неделя да не влиза във форума и вие 3 страници сте изписали... Изпуснах ви пак! Усъмних се - не може два дни нито един пост да не пуснете...

mi6imadi -  Честит Празник на патерица! Да е живо и здраво детето и много да ви радва! Поне съм първия, поздравил ви в днешния ден!  Laughing

Петя - видях че за някакви дозатори за водата пишеш... Да не би да са нещо друго - има едни приспособления, които се монтират на чешмите за да вкарват и балончета с въздух заедно с водата, така че усещането да е като за много по-голяма струя от действителната?

Ей, изпуснах ви пак! Тц-тц-тц... чак на трета страница ви хванах...

Общи условия

Активация на акаунт