Ей го Юнското дете - иска вече на море!

  • 14 709
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 616
А стига бе. Първа ли се записвам?  Laughing

Вери,  Hug

Оффиоли, нещо смешно: в YouTube видеата на Митето и Никола са "related"  Mr. Green Майка ми разправя оня ден, "Абе там където качваш видео, са сложили и някакъв Митко, ама знаеш ли, на 35 дни пълзи!" (Помислих си че трябва да сте вие защото беше пускала такъв клип, ама знам ли...) Та обясних че не някой нарочно е сложил друго бебе при нашето, ми програмата ги е свързала защото са с подобна тема  Joy Сега гледам към Вечерната ви Гимнастика излиза на наш Цочко първия танц  hahaha
Joy A аз се смея на тоз Цочко, и се чудя кой е  Joy А там излиза и един клип на нашата приятелка от Казанлък, дето все се мотаме заедно... въобщееее БГ бебетата са превзели нета!!!

Мацки, Много съм зле, изнервена съм до последно, изправят ми се косите с едни майстори, чакам си къщата, времето изтича, жега е... и тази сутрин малчо реве (вероятно колики пак) а свекито вика "Ми той сигурно не му стига кърмата"  #2gunfire Направо не знам как не избухнах отгоре й, а се ограничих само с дълго мрънкане. Е той до преди 5 минути ядеше, а сега в момента връща храна! Как ще е гладен!!! Реве, щото е бебе! А и 10 минути не е кой знае какво!
Лелееее направо ми иде да набия някого, или поне да рева с глас. Ма няма къде, нали не съм си в къщи  #Cussing out

Та така. Иначе сме горе-долу ОК. Simple Smile

# 31
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
offioly, то аз от ремонта преди да родя вдигнах кръвно  Crazy! Майстор имаш ли в къщи е УЖАС #Cussing out!

Моя човек едва го приспах в 14.30, а сега още спи  Rolling Eyes! Започвам да се шашкам да не би нещо да не му е наред!

# 32
  • Мнения: 657
Момичета, благодаря ви на всички за съветите и споделеното! Hug
Преди обяд ходихме на шопинг с малката  Mr. Green та като се прибрахме, тя заспа в количката, все още нямаше нищо в памперса. Обадих се на педито, тя каза, че хепатитната ваксина няма такъв ефект, предположи да не би Йоана да е станала по-нервна и раздразнителна и да не си е хапвала добре затова да не е акала, обаче тя си яде както и преди - между 20 и 30 минути, аз си я познавам. Naughty Каза ако до утре не се изака да се обадя да ми каже как да й направя клизма. #Cussing out После детето се събуди и майка ми предложи да й мацнем малко сапунче на дупето, взех я в скута си и докато се захванем и тя взе, че се изака. Laughing Ама така силно и звучно, че се уплаших, че ще плувна и аз. Mr. Green Бързо я сложихме на една хавлия, памперса естествено не издържа и изтече отвсякъде, ми то детето събирало от вчера, бе.. hahaha Измихме я, наяде се и напълни още един памперс, та сега заспа блажено като ангелче. Heart Eyes Знам, че много бебоци акат по-нарядко, но досега Йоана омацваше всеки памперс, затова се притесних когато това се промени. Боже, през колко ли още промени ще премине детето, а на мен все така ще ми се изправя косата, незнам. Crazy
Офиоли, наш зет Митко още ли го мъчат коликите? Tired Ние откакто даваме Инфакол направо се родихме, и аз, и Йоана. Heart Eyes Няма грам болка, толкова е спокойно детенцето, чак не можех да повярвам.. Дано да не се появяват повече! Praynig Кажи на мъжа ти да донесе, нали е по чужбината. Simple Smile
Между другото и на Йоана й се изпотява главичката, но го отдавам на жегите. Вигантол давам ако не забравя, през ден-два по една капка, плюс всекидневните разходки. Гледам да не си вкарвам излишни тревоги, вчера педито я преглежда и нищо обезпокоително не каза, тъй че смятам всичко е ок. Peace
Julielm, добре дошли със Здравко!  Hug

# 33
  • Мнения: 220
Здравейте, Вери мерси за темичката.  bouquet

Ние вчера бяхме на консултация-резултата е 5200 и 60 см. Няма рахит, каза, че симптомите са потене на главата и вратлето, окапване на косичката отзад и изпищявания по време на сън. Каза ми, че мога да не водя Исито на ортопед, защото краченцата му били идеално разкрачени . Та от утре започвам със сокчета и в средата на септември- пюренца  Peace

# 34
  • Мнения: 233
... каза, че симптомите са потене на главата и вратлето, окапване на косичката отзад и изпищявания по време на сън.
Shocked Сериозно ли? Днес Мишел точно така ми изпищя насън, чак се стреснах и подскочих Shocked А и мен все ме е страх с тоя рахит. Дари75, аз давам по 4 капки всеки ден и пак ме е страх  ooooh! Всеки ден опипвам фонтанелата лекичко и всеки път ми се струва, че е още по-мека. Това май ми е единствената параноя в момента...  Confused

Гали80, ма вие сте много пухкавки Simple Smile Правите същите чупки като нас  Joy

Добре дошла, julielm!   bouquet

Meg_H, и ние имаме подобни изпълнения с кърменето, ама не се къпем така като вас Wink Можем да вземем приз за най-звучно цокане, мляскане и накрая уригване.  Crazy Моите каналчета явно са по-широкички и тая дребната като засмуче отначало, млякото теква с такова налягане, че тя горката не може да насмогне да го изпие. Цялата е в мляко. Гълта де мляко, де въздух, издава едни смешни звуци и накрая е задъхана, все едно е била на маратон  Joy

А пък сега за акането (така и така отдавна сме я подхванали дрисливата тема  Mr. Green). Поради нашите все още спартански условия вкъщи (нямам стойка за повивалника), се налага да й сменям пампите на масичката в хола. Един ден тъкмо я измих и я оставих така малко на въздух да подиша дупенцето. Отидох до офиса ни за няма и 10 сек. и изведнъж чух някакъв странен шум откъм масичката. Като отидох  ooooh! лелее, какво да видя - мойта дрисла направила пътечка от ако, дълга МЕТЪР И ПОЛОВИНА!!!  #Crazy Канапето беше в ако, под канапето може би още 50 см. Какво беше това чудо, не знам, но аз се попиках да се хиля.  Joy  Joy  Joy Е, на мъжа ми не му беше смешно, че канапето не е от най-евтините, ама слава Богу, успяхме веднага да почистим и не се лекьоса... Та, такива ми ти изпълнения. Simple Smile Та, не случайно я наричам дрисла...

# 35
  • Miami
  • Мнения: 412
Вери, мерсаж за темичката   bouquet

Meg_H, нашто бебе си взема същите "млечни душове". Днес му гелосах косата даже  hahaha

Един ден тъкмо я измих и я оставих така малко на въздух да подиша дупенцето. Отидох до офиса ни за няма и 10 сек. и изведнъж чух някакъв странен шум откъм масичката. Като отидох  ooooh! лелее, какво да видя - мойта дрисла направила пътечка от ако, дълга МЕТЪР И ПОЛОВИНА!!!  #Crazy Канапето беше в ако, под канапето може би още 50 см. Какво беше това чудо, не знам, но аз се попиках да се хиля.  Joy  Joy  Joy


 rotfImao ооох направо ме разби. Малкото Бюти е олимпийска шампионка в нашия отбор на дрисльовците  Joy   Hug

Тони, тенкю за снимките  Hug Права си наистина си ги давала да ги разглеждаме  Blush Страхотни дечица имаш  Hug

# 36
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добре де, как успявате да дадете Вигантола 15-20 минути преди ядене и то сутрин newsm78? Аз го давам вечер преди къпане и уж нямало проблем според доки, обаче всички други майки казват, че се давало само сутрин? Сутрин той е толкова освирепял от глад, че за какви 15 минути става дума  #Crazy!

# 37
  • Мнения: 233
rotfImao ооох направо ме разби. Малкото Бюти е олимпийска шампионка в нашия отбор на дрисльовците  Joy   Hug

 hahaha Абсолютно!  Joy

dari75, на моето лекарство пише да се дава сутрин или на обяд преди самото ядене. Но, аз много често забравям сутрин, а и дето викаш ти, то детето освирепяло за манджа, само ти е до лекарство да мислиш. Като дам цицата, чак тогава се сещам  ooooh!

ПС Забравих да напиша, че след като й дам витамина (нашият е с 65%-ов алкохол) и хапне, си урига на алкохол.  Joy Crazy

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 21:56 от Sleeping Beauty

# 38
  • Мнения: 3 743
За Вигантола, на нас ни казаха по една капка с кърма преди храненето, ама аз не винаги давам сутрин. Не вярвам да има проблем Rolling Eyes

# 39
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
За Вигантола, на нас ни казаха по една капка с кърма преди храненето...

Веднага ли даваш да яде или изчакваш?

# 40
  • Мнения: 3 743
За Вигантола, на нас ни казаха по една капка с кърма преди храненето...

Веднага ли даваш да яде или изчакваш?

Ами веднага, така ми каза педи. Дали може да е проблем, да не се усвоява или нещо такова newsm78

# 41
  • Мнения: 657
Дари, аз й го давам сутринта, като слагам капката в една лъжичка с капките за колики. Peace Веднага след това давам да яде. Обикновено най-послушно си ги изпива, защото е гладна, обаче ако забравя и се опитам да й дам по средата на сученето - отказва.  Naughty Търси си млекцето. Mr. Green Ако забравя сутринта, не й давам по-късно, а чак на другата сутрин. Четох, че не е хубаво веднага след приема на Вигантол да се излага детето на слънчева светлина, тъй като се засилва много действието му.

...Моите каналчета явно са по-широкички и тая дребната като засмуче отначало, млякото теква с такова налягане, че тя горката не може да насмогне да го изпие. Цялата е в мляко. Гълта де мляко, де въздух, издава едни смешни звуци и накрая е задъхана, все едно е била на маратон  Joy ...
Ей, същата история сме и ние. hahaha Постоянно й повтарям - "по-бавно, бе, мамо, никой не те гони", ама тя си знае нейното.. Mr. Green След малко се задавя, кашля, аз я тупам по гръбчето и тъкмо си поеме дъх и пак търси цицата, дори се сърди ако не я намери веднага. Crazy Голям образ е. Heart Eyes А мляко й потича от устата по бузите и надолу по врата, а понякога и по очите, нослето и челото. Joy
Обаче за акането медала й го признавам на Мишел! Златен и то!  Heart Eyes

Хайде, лека нощ от мен и Йоанчето-бузанчето! Hug

# 42
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
За Вигантола, на нас ни казаха по една капка с кърма преди храненето...

Веднага ли даваш да яде или изчакваш?

Ами веднага, така ми каза педи. Дали може да е проблем, да не се усвоява или нещо такова newsm78

Знам ли? И други майки тук в Стара Загора го дават така  Peace! Май и аз така ще започна. На самия Вигантол няма подобна инструкция, така че ще пробвам по този начин. Друго, което ми каза педи е да го топя целия в морето. Без главата, разбира се  Peace! Мисля като се върнем от Варна, живот и здраве, да започна да го къпя и с орехова шума. Не знам как точно се приготвя, но ще питам и ще го направя  Peace!

# 43
  • Мнения: 33
На нас в неонатологията ни казаха, че няма значение кога ще даваме вит Д - да си изберем един час, за да свикнем и да не забравяме, но и да пропуснем, няма страшно, да не даваме двойна доза. Изписаха ни по 2 капки. Личното ни педи пък препоръча по 2 капки преди баня. Моят мъж се объркал и взел Диавит, който някой писа, че бил по-силен. Аз обаче доста пропускам с витамина, нещо не ми се дават химии.
Ох, тази нощ май на мен нещо не ми се спи и чакам бебонката да се събуди да ми прави компания, ама нъц! Не съм добре, нали - така е, като си имам поспаланка  Heart Eyes Та сега пера и простирам, дано ми се доспи, че утре ще съм зомби!

# 44
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро, момичета! Големи сте поспаланки!  Mr. Green
Да ви разкажа - тази сутрин как се уплаших, не е истина! Накърмих Калина около 6.30, всичко си беше наред, до момента, в който тя започна да мърда и да се върти. Но преди да я вдигна да се оригне тя повърна - много и на фонтан. Такъв ужас изпитах. Ама то страшна гледка. Преди време и Ивайло така ми беше повърнал, но се беше случило след като му дадох АМ, уж за облекчаване на изхождането, по препоръка на лекарката, разбира се! А сега... Донякъде ме успокоява това, че не е неспокойна, личи си, че нищо не я боли, няма някакъв дискомфорт. За всеки случай ще я водя до лекарката, за да видим пък тя какво ще каже! А аз тъкмо си мислех, че сме поизраснали повръщането, че тя повръщаше помалко!

Meg_H
, и на мен ми се случва често да не спя през нощта... Калина спи, а аз ококорила очите... Ама аз по принцип не съм от поспаливите!

А Вигантол-а кога го дам, кога не. Все забравям за него. Иначе само сутрин го давам. Много често и след ядене Blush, ами като тогава се сещам... Rolling Eyes Давам й го с лъжичка, ей така, дори не го смесвам с кърма...  Калина прави физиономии, явно не е съвсем като водичка - без вкус, но го преглъща...

Общи условия

Активация на акаунт