Ей го Юнското дете - иска вече на море!

  • 14 713
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

... тя повърна - много и на фонтан. Такъв ужас изпитах. Ама то страшна гледка.

Страшна е, да  Sad! Ей така повръщахме кърма и АМ преди да минем само на лечебно  Sad! Ужас е да гледаш така детето си  Sad!

# 46
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро  Simple Smile

Ох, след малко отиваме на консултация, ще бият на Жорко първата ваксина Пентаксим и малко съм притеснена. Мисля да му купя един Панадол за всеки случай.

Аз давам Вигантол-а всяка сутри с първото хранене(е, понякога забравям, но рядко). Станала съм като робот направо - като се събуди той за ядене, аз в полусънно състояние ставам и отивам до хладилника за Вигантола(там го държа, така ми казаха от аптеката, и те там го държах). Давам една капка Вигантол с малко водичка в една лъжичка и веднага след това се кърмим. Не чакам 15 мин.  Peace

MiRa_55 и Жорето така повърна на два пъти. Но не съм го водила на лекар специално за това. Предположих, че му е дошло в повечко хранаенето(макар че върна всичката манджа) или нещо го е заболяло коремчето, защото след това си заспива блажено и не дава признаци че нещо го притеснява.

Хайде чао за сега  Hug

# 47
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Но не съм го водила на лекар специално за това.

Дааа, и мъж ми каза същото - нямало смисъл да я водя до лекарката. Така и направих. Ще я наблюдавам целия ден, пък дано не се повтори...

Kory, не е лошо да дадеш на Жорко панадол, за всеки случай! Peace А за Вигантола и аз видях, че го държат в хладилник и попитах аптекарката така ли трябва, а тя ми каза, че не е задължително, но трябва да се съхранява на тъмно - това било по-важно!

# 48
  • Мнения: 638
Добро утро! Simple Smile
И аз успях да се добера до компютъра. Днес сме станали в 6.30 и едвам заспахме сега, ама на мен вече не ми се спи. Малкичт направи всичко възможно да ме разсъни и си заспа ангелчето. Много се стряска на сън Sad Сънува ли си нещо, или нещо друго става  newsm78 незнам.

За Вигнатола и аз го давам веднага преди хранене, ама не сутрин- не успявам в цялата суматоха, забравям. То не е рев то не е чудо, сякаш не е ял преди 2 часа ами съм го държала гладен 2 дена. Давам го следобяд по някое време, веднага преди хранене.

И на нас другата седмица ни предстои ваксина Пентаксим. Къде се бие тази ваксина? Нашата педиатърка каза, че в крачето. Аз съм чувала за някаква ваксина в гръбчето или в ръчичката  newsm78 но нали е доктор тя би трябвало да знае по-добре.

... тя повърна - много и на фонтан. Такъв ужас изпитах. Ама то страшна гледка.

Страшна е, да  Sad! Ей така повръщахме кърма и АМ преди да минем само на лечебно  Sad! Ужас е да гледаш така детето си  Sad!
И моят така е повръщал един път, след АМ. Толкова се изплаших  #Crazy Но тогава найстина беше преял. То детето плаче, боли го коремчето и зяпа (то само това знае да прави) а аз си мисля че е гладен и преди това беше сукал и аз реших да му направя АМ и после... беше много страшно. Не се е повтаряло, но страх лозе пази. Сегя все го държа изправен да се уригва, но без особен резултат и много му тече мляко от устичката, но не е това повръщане като тогава. От това държане на ръце май го поразглезих, сега не иска да заспива в леглото, само на ръце и после го оставяме.

# 49
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет от мен  Simple Smile
Върнахме се от консултация, биха ни ваксината. Аз се притяснявах да не реве много, но нашето момче само промрънка като му я биха и като извадиха иглата започна да се хили  Shocked Въобще не плака  Simple Smile
Ама този Панадол преди да е вдигнал температура ли да му го дам  newsm78

Да ви кажа малко ме ядоса педиатърката. Аз по принцип съм доволна от нея, но този ме издразни яко. Та значи аз й викам, че искам да го заведа на ортопед и очен лекар. И тя веднага "Защо мислите, че има нужда да го водите" и аз й обяснявам, че на очен искам да го заведа, щото му тече очето и защото забелязвам, че едната зеница понякога е по-голяма от другата, а на педиатър - защото така съм чела, че до 3 мецес трябва да се заведе. Пък тя ми вика "Ми ние нали за това ги преглеждаме и ако има нужда ще ви изпратим"  и започна да ми обяснава за луксацията, за незнам си кво. Ама много са гадни тия доктори, нищо не ти казват, думите с ченгел трябва да им ги вадиш, да питаш. Те си мълчат, ако имало нещо щели да ми кажат. Е да, ама аз искам всичко да знам. После я питам за бубата да я забелвам ли, пък тя ми вика "Вие друго четете, а за това не сте прочели нищо" , а аз и казвам "Четох, но има противоречиви мнения и се чудя какво да правя" Абее аман вече, аз искам като ида да ми обяснява всичко доктора, не да чета аз в нета и да го разпитвам, ама те не обичат така, правят се на тежки  Crossing Arms И така де, сега мисля да го заведа на очен и ортопед без направление, плати си като пич да ти е спокойно. Аман от здравни каси и простотии  Crossing Arms

Все за бравям да питам нещо - абе на Жорето по главичката има такова като бебешка кал ли как се казва не знам точно. Вашите бебоци имат ли такива работи? Педито каза да я мажа със зехтин или бебешко олио и като поомекне да се опитам да я махна с мека кърпа, съвсем нежно и леко.

# 50
  • Мнения: 233
Все за бравям да питам нещо - абе на Жорето по главичката има такова като бебешка кал ли как се казва не знам точно. Вашите бебоци имат ли такива работи? Педито каза да я мажа със зехтин или бебешко олио и като поомекне да се опитам да я махна с мека кърпа, съвсем нежно и леко.

Кори, аз като я къпах последния път, също използвах малка хавлийка, за да мога да измия по-добре главичката и въпросната кал започна леко да пада.  Peace

Вчера проверих за плуването за бебета. При нас започва на 4 месеца и трае 30 мин.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 13:26 от Sleeping Beauty

# 51
  • София
  • Мнения: 2 381
mimchence , твоята бебка може да се е запекла от Инфакола, ако все още го даваш. Миналата седмица Марти акаше през ден. Тази седмица спрях капките - давах Лефакс, но само преди последното му хранене. Може и да се е запекла, ако хапваш повечко суха храна-поне така си мисля. Аз миналата седмица много сухо хапвах...
И моя бебок има нещо отпред на главицата. Мисля си, че са мънички млечни корички. Мием го от няколко вечери с шампоан на Мустела, който изчиствал бебешките корички и си падат самички. Реша го с четчица, но съвсем лекичко... 

# 52
  • София
  • Мнения: 226
Здрасти и от мен.

Като говорите за бебешката кал - вчера мъжа ми вика - абе на бебетата има нещо по главичките дето трябва да се маха - на нашата кога ще и се появи? Много ме разсмя. Та ние нямаме от въпросното нещо, но някъде четох, че има специален шампоан от Мустела ли или от подобен род марка за бебешка кал и бързо действал - ако искате потърсете.

За вигантола и на нас ни казаха, че няма значение кога ще го давам - вечер ли сутрин ли, важното е да е по едно исъщо време преди ядене и толкоз. Аз като ви чета взех сутрин да го давам - кога забравя, кога не. То важното е зимата да не пропускаме.

Одеве звъни свеки на пожар и ми вика пригатвяй яденето и слизай. Дребната се разревала в количката, докато се разхождали и се прибрали на бегом. Но до манджа имаше почти час. И като се качихме и я взех и почнах да и говоря и да си пищим - най-новата ни мода за комуникация - аз пищя, тя пищи, също и си ръмжим понякога, и като се развесели онова ми ти дете. Та за какво е ревала на разходката така и не стана ясно. Е и сега съм я сложила да спи уж, ама дърдори отатък и никакво намерение няма да заспива.

# 53
  • Русе
  • Мнения: 616
Здравейте и от мен, най-накрая да намеря време да се включа!

Вери, мерсаж за темичката   bouquet Не се връзвай на такива досадници, свиркай си  Whistling

Чушливо Люте, благодарим! Стискаме ви палци да не ви се карат за килограмите  fingerscrossed
Нашето момче е на диета, гледаме да е надвишава 800мл на ден, а то горкото в последно време свикна да 6 пъти по 120мл аптамил и сега нещо ни се вижда омършавяло... На 11.09. е чак на консултация и ще разберем как е с кг и см  Rolling Eyes

Мег, много сте готини  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Инчока, това с плуването е страхотно! За памперси за басейн съм чувала, че задържат само акито (трябва да се провери  Naughty). И нашето Мите искаме да го правим плувец, поне аз де - обожава водата, но тук не ми се вярва да предлагат тази услуга, ще проверим  Thinking

Митето в последните дни си го вземам при мен следобедите и си спинкаме заедно (баща му го научи - "Като те види и се успокоява детето, вземай го да спи с теб, не го оставяй в креватчето"). Това е малко вреден навик, но като ме види ми се ухилва и пак заспива. Вчера и днес го наблюдавам, че се събужда и гледа към часовника на стената и сякаш чака да стане време за хранене, но не мрънка, за да не ме събуди, чака и гледа  Laughing

Нещо за мен - в сряда бях на преглед - за сега ще ми се размине кюретажа, има още съвсем малко, едва забелижимо, но доки се надява с първия цикъл да се изчисти. На 17.09. съм пак на преглед и тогава ще се разбере.

Хайде, хубав ден от нас за вас   bouquet

# 54
  • Мнения: 194
Здравейте, мамчета  Hug

Sleeping Beauty, така ме разсмя твоята история с акането на Мишел  Joy Joy Joy Марти веднъж докато й сменях памперса, така се изпръцка, че почти стигна до тапетите  hahaha Целият повивалник беше омазан  Joy

Иначе и моята мома яде много лакомо и е най-смешна когато млякото само й тече в устата и като не може да преглътне и започва да й излиза от устата. Като чета за госпожиците на Sleeping Beauty и mimchence, все едно аз разказвам за Мартина  Joy Как пък само на дамите се случва да са лакомии и дрисли. Момченцата май са по-сдържани  hahaha

И аз давам Вигантола вечер преди къпане като Meg_H. Нашият педиатър ми каза да й давам по 1 капка всеки ден, когато се сетя, без значение дали е преди или след ядене. И да пропусна някой път, и две да капнат, не било фатално. Хубаво било да й давам поне по 5 капки на седмица.

MiRa_55, и Марти онзи ден на разходката така повърна като фонтан. Обаче аз изобщо не се притесних, защото го отдадох на преяждане. Тя беше яла около половин час преди това (доста голямо количество) и нещо се хилеше в количката и аз й правих "лази буба"  Blush И тя изведнъж повърна, омаза се цялата. Преоблякох я (добре че имах една допълнителна блузка в количката) и веднага заспа.

Kory, нашият педиатър каза абсолютно същото за ортопеда - всеки път я преглежда внимателно и ако има нужда, ще ни изпрати. Аз му вярвам, нали за това съм си го избрала  Peace Така че не се ядосвай, всеки си има своя практика.

Относно бебешката кал, Мартина имаше някакви като люспички по челцето, обаче за 2-3 дни като ги миехме с шампоан и се махнаха.

Ние снощи пак спахме много, дори бих казала, че това ми беше най-пълноценният сън от както се е родила, защото имам 6 часа плътен сън, само с едно краааатичко събуждане към 3,30ч, за да я наместя в леглото, защото се беше свряла в единия ъгъл  Joy

Приятен ден на всички   bouquet

# 55
  • Мнения: 75
Здравейте и от мен!
Днес бяхме при педито и резултата е - 6400, 60см. Голяма пухкавелка е станала Ема, но не се притеснявам и хич няма да си мъча детето с диети.Тя и каката беше голяма дунда а сега е фина и стройна (не като майка си ) и си седим на едни 13кг от около половин година, пък аз съм била 13кг на 1год ooooh!

Вигантол и аз давам не много редовно и педи каза да продължим с по 1 капка.

Сложиха ни Пентаксима, бебка се държа мн прилично, само измяука докато я боцна и щом свърши подари на доки една голяма усмивка.Дано няма странични реакции Praynig

След малко отиваме и на ортопед и после ще докладвам.

Тази седмица ще имам повечко време за вас че каката  я пратих с баба на почивка и ще се позаседявам повечко тук Peace
За бебешката кал аз мия главичката с пяна на Мустела и съм мн доволна.
  bouquetна всички ви 

# 56
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

 Как пък само на дамите се случва да са лакомии и дрисли. Момченцата май са по-сдържани  hahaha

Няма такова нещо  Naughty! Аз бях писала как оплескахме мокета и стената отсреща  Mr. Green! Преди няколко дни и аз загазих, освен стената разбира се  Mr. Green! И скамейки са загазвали в градинките, абе и ние сме си дрисльовци   Joy!

# 57
  • Мнения: 233
Sleeping Beauty, така ме разсмя твоята история с акането на Мишел  Joy Joy Joy Марти веднъж докато й сменях памперса, така се изпръцка, че почти стигна до тапетите  hahaha Целият повивалник беше омазан  Joy
hahaha Явно бебчетата много обичат да правят такива бели на повивалника. Добре, че не е стигнало до тапетите, че тогава вече няма чистене   ooooh! Simple Smile

И ние двечките прекалихме със спането днес, от снощи в 22ч до тази сутрин в 11ч  Crazy Е, разбира се, имаше 2 папкания междувременно, но аз де спя, де кърмя...общо взето спомени много нямам, въпреки че кърмя седнала  Crazy

раллии, дано ти се размине кюретажа!

# 58
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз само да уточня, че ние не сме с тапети, а с боя. То иначе нямаше да има чистене и тъй щяха да си стоят "произведенията" на нашия Жорко  Mr. Green!

# 59
  • Мнения: 616
ехооо  Hug
Кака ви Галя днес я е отпуснала нервата и ми е голям кеффффф  Mr. Green Нищо не ме интересува, и на никого не обръщам внимание  Crazy

И Митака яде доста бясно по някога. скимтене, сумтене, гълтоци големи... Струйки си пускаме и ние както Мег, обаче най-често страдат моите дрехи... вчера в Розариума аз съм се заприказвала, и не обръщам внимание на бебето докато яде, като го погледнах - той целия полят, а моя панталон на капки до коляното  Crazy

Имаме вече Активна Гимнастика, някаква джунгла, донесоха ни я братовчеди от франция, преди е била на техните бебета; Имаме и автоматична люлка на Фишер Прайс, с 5 степени, и тя ни е от роднини. Чакам Миташкия да се събуди за да я пробваме.

Аз пък не давам нищо - ни Вигантол, ни дявол  Rolling Eyes Всяка сутрин като станем към 8 и седим 15-20 минути директно на слънце на терасата, боси и голи  Crazy После и на разходката не го покривам много-много... дано да събираме достатъчно вотамин Д!

Иначе пак ни се върнаха коликите след всяко ядене, и моето заключение е, че се засилват в жегата. Поне за моето бебе де. Преди седмица, когато беше студенко, така се успокои, че мислех да обява края на коликите, щом се покачиха температурите - пак на ново. Ама и с капките бяхме същите, та сега сме само на мастичка  Mr. Green (чай от анасон)

Плуването е много добра идея, аз бих го водила, ако бяхме в софията, ама сега ще почака докато си купим кола, и ще го водя нейде из Стара Загора, ако няма специално, можем да си организираме с Dari75 и samimami  Mr. Green

Айде, че се поолях  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт