Ей го Юнското дете - иска вече на море!

  • 14 707
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Гали80, много сладко гукате!

Мимченце
, ние също сме само на кърма и вече два-три пъти се случи да "се запичаме" за по ден, но на следващите дни определено наваксваме!!! Тази сутрин сме така, след като вчера само пишахме - за 2-3 часа смених 4-5 памперса!

Sleeping Beauty, много кофти, че е почнала да ти пада косата, моята засега е добре - въпреки че мойта щерка вече се опитва да се държи за нея...


Офиоли
, чакам да се обадиш с нетърпение  Hug

Ние продължаваме с "млечните бани", особено в по-горещите дни - на никое хранене не пропускаме да се окъпем от цица... Много ме досрамява, като се кърмим навън, все гледам да намеря по-скъптана пейка, че представяте ли си каква гледка бихме били за зевзеците - цицата на струйки и доволно бебе се облива в жегите под нея Rolling Eyes 
Наистина ли няма някой друг като нас? Добре, че попаднах на една статия за типовете бебета и там "присъстваше" нашия случай, та гледам много-много да не се стягам, като почне да сучи...

Трънче
, пусни някой линк да ви видим и вас, че аз май съм пропуснала!
Тони, и на мен ми харесва да си гледам бебето, отсега обмислям как да не се връщам на работа, макар че и аз съм от мамите, които работят от вкъщи, и все още на мен се пада по-голямата част от семейните доходи! Но ще направя всичко възможно да остана да работя от вкъщи възможно най-дълго, макар че шефът ми ме очаква до няколко месеца в офиса  Whistling Ама няма да стане!!!

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 12:56 от Meg_H

# 16
  • Мнения: 638
Здравейте на всички мами!
Приемате ли нови членове?
Нашето слънце се казва Здравко, роди се на 25.06, 2.900, 48см.
За един месец беше качил до 4.050 и 55 см. Кърмим се с него, но понякога вечер му правя АМ.
Аз не успявам да влизам редовно, защото моя синковец си го научих да си го нося на ръце и когато е буден се разнасяме с него насам натам. За излизане не си и помислям в следобедните жеги, а сутрин си поспивам с него, когато спи естествено. Щото на нас това рядко ни се случва  #Crazy като се събудим в 5.30 и до 21.00 часа заспиваме за половин час. Нищо не мога да свърша от него. А за яденето също през половин час Simple Smile Суче 5-10 мин и заспива и след малко айде пак иска. Ама се надявам че след месец два ще се пооправят нещата Praynig
Аз като за първи път май се поунесох малко Simple Smile
Но да ви се оплача, поддуто ни е едното топче. Педиатърката и тя не знае какво е. "Понякога им се събирало водичка на момченцата" и ми каза да слагам реванол два дни. Ама резултат никакъв. Днес му записах час за детски уролог. Надявам се да не е нещо сериозно. Praynig

# 17
  • Мнения: 194
Хелоуууу, дами  Hug

Вери,   bouquet за темичката!

Ние днес сме в много добра настроение, след като два дни ни беше крив целия свят и аз не разбрах защо  ooooh! Мартина само хленчеше, искаше на ръчичики, да я забавляваш, не оставаше сама спокойна и за 5 минути. Реве, реве и като застанеш над нея в креватчето и започва да се хили  Joy В чудо се бяхме видели с баща й   Confused Не знам на жегите ли се дължеше или на какво, обаче беше страшно. Онзи ден дори през нощта я оставих да спи в шезлонга до мен, защото като заспи и реша да я преместя, веднага се събужда. Нали не може да й стане нищо на гръбчето от една нощ  newsm78

След къпането снощи обаче изведнъж се промени това дете  Party Яде към 21,30ч, след което заспа на гърдата и я сложих в креватчето да спинка. И след 15 минути пак рев. Пратих баща й да я види, защото аз много й се бях ядосала, а то се оказа, че я боли коремчето  Sad И така се натъжих, че се сърдя на малката, а нея я боли  Sad Все пак й мина бързо, погушкаха се с тати и като я оставихме в креватчето към 23,30 ч, се събуди да яде чак в 7,30 ч  Mr. Green Голям сън му удари, чак се притесних по едно време  Laughing След това яде и към 9 часа пак заспа и така до 12ч  Grinning Така че тази нощ може да се каже, че се наспах и аз. Е, имах среднощно ставане, защото към 4,30 се събудих в мокри чаршафи и гърдите ми щяха да се пръснат и реших да се изцедя - за първи път се изцеждам в контейнер за кърма с цел да я замразя (аз нали не ползвам помпа, защото не мога да се справя  Embarassed).

Искам да питам майките, които се изцеждат и замразяват: нали в рамките на 24 часа може да се изцеждаш на едно място, ама като сложиш първата "доза" в хладилника (не в камерата), следващата "доза" директно там ли се изцежда? Нали едното вече е студено, пък другото мляко - с телесна температура... Попрочетох това онова и останах в впечатлението, че може, ама да ви питам и вас за всеки случай. Ще приема с радост съветите ви  Hug

За татковците си говорите гледам. Аз моя мъж мога само да го похваля. Той върши голяма част от домакинската работа - чисти, готви (на мен ми се случва да сготвя веднъж седмично, през останалото време той я върши тази работа) Много ми помага. Дори вечер, ако Марти е кисела, той се занимава с нея, той бута количката като сме двамата на разходка... абе, златен ми е  Heart Eyes

Иначе и аз работя от вкъщи като правя преводи всяка седмица. На другата ми работа (там, където съм си на трудов договор) обаче не мисля да се връщам преди Марти да стане поне на година и половина. Дано само не се наложи от финансова гледна точка, но се надявам да се оправим  Praynig

За акането, Мартина ака по веднъж на ден, но аз не се притеснявам, защото количеството е голямо  Laughing

T o n i
, адашката е много сладка, Теди също е страхотен   bouquet

Sleeping Beauty, много неприятно това с косата  Sad Дано скоро да приключи падането  Praynig

Олимпиадата нещо спрях да я гледам, след като свърши плуването  Confused То ми беше най-интересно. И как не - с тези ми ти мъже  Crazy Сега следя само леката атлетика спринтовете, ама и те почти приключиха, остана само една дисциплина.

А, и последно за днес (че нещо се поувлякох) да се похваля, че вече ми остават само 2 кила да сваля от бременността  Mr. Green Е, аз преди да забременея бях качила 4-5 килца, защото спрях цигарите и трябваше постоянно нещо да ми е в устата  Crazy Сега обаче направо се изумявам. Нито пазя диети, нито се ограничавам. Дори (за срам) наблягам на сладкото и шоколада  Embarassed От както съм се върнала вкъщи, вече месец и половина, съм свалила 6 кг  Mr. Green

Ами май е това, не ми се сърдете, че толкова много писах, ама от два дни не съм се отчитала  Grinning Целувки   bouquet

# 18
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Пак съм аз  Sunglasses!

Върнахме се от консултация и за едни месец сме качили 1 кг, т.е. 6700 гр. сме вече. Обаче на ръст сме пораснали цели 6 см. и сме 65 см. Множко било казаха, ама си бил съразмерен. Дано да няма проблем  Praynig! Обаче имаме рахит и педи увеличи Вигантола на 4 капки дневно и ни изписа два сиропа. Едното е калций, а другия не мога да го разчета от рецептата. Тези 4 капки не са ли малко множко  newsm78? Аз си го мислех при това потене на главичката, че може да има нещо подобно, ама все си виках, че като е толкова много на слънце ще ни се размине. Да, ама не! Дано да минава без проблеми  Praynig! Иначе е ужасно нервен днес. Побърка ме и по улиците и в къщи  #Crazy! Само на ръце иска и така се и приспахме преди малко. От доста време не ни се беше случвало, ама днес ми го връща  Crazy!

Добре дошла на  julielm  welcome! И ние имахме такъв проблем и го водих на детски хирург. Това събиране на вода се нарича хидроцеле и много често минавало от само себе си. Нищо не се прави, но нека да го видят, защото това може да е симптом на ингвинална херния. Дано всичко да е наред  Praynig!

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 15:06 от dari75

# 19
  • Мнения: 3 743
Дари, браво на младежа за наддаването. За ръчичките, ами ние всеки ден сме така Tired. А как ви откриха рахита newsm78

# 20
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Гали, пипна го някъде отзад по главичката. Някакви шевове на черепчето ставали по-меки (или не се втвърдяват, не знам).

# 21
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Гали, много е сладка Дилянка! А музикалната играчка е страхотна, много приятна музика има!
Мимченце, мисля че не трябва да се притесняваш за неакането! Калина преди седмица-две също имаше този "проблем" /писах за него в темата!/ - не беше акала два /!/ дни, но после си навакса - два памперса един след друг омаза. Сега ака един-два пъти на ден.
Meg_H, какви са тези млечни бани, които си правите със сладурана Катерина? Аз пък си кърмя където сваря - не се срамувам! И в заведение съм кърмила, на пейка, в кафене, абе където ревне детето. И тази сутрин - дадох й цица пред един блок. Там беше най-близката пейка, хапна си порядъчно девойчето и продължихме с разходката.   Simple Smile

julielm, добре дошли на теб и Здравко!

И моята Калина може да влезе в Списъка на по-малко наддаващите! За 1 месец - 520 гр. и 4 см. Ама и аз не се притеснявам - пълни памперса, пишка редовно и изглежда сита и доволна. Иначе си има "гривнички" и не изглежда кльощавичка! Пък и Ивайло не ми наддаваше по много...

# 22
  • Мнения: 33
Meg_H, какви са тези млечни бани, които си правите със сладурана Катерина? Аз пък си кърмя където сваря - не се срамувам! И в заведение съм кърмила, на пейка, в кафене, абе където ревне детето. И тази сутрин - дадох й цица пред един блок. Там беше най-близката пейка, хапна си порядъчно девойчето и продължихме с разходката.   Simple Smile
Ами и мен уж не ме е срам, ама то нашето хранене е пълен цирк - то не е сумтене, мучене, крясъци - въобще всичко, което може да привлече  всеобщото внимание и най-вече коронният номер с "млечната баня". Аз бях описвала по-рано - като текне силно на струйки гърдата, Катерина се отдръпва рязко и застава под струйките мляко като под душ - примижва, върти глава и се хили - душ бе, истински душ си прави нашта! Та представи си как биха ме гледали хората с извадена цица струяща мляко и бебе, което се облива под нея... Та затова заставам по-встрани, като се наложи...

И на мен са ми интересни какви са симптомите на рахита?

# 23
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И на мен са ми интересни какви са симптомите на рахита?

Ами преди малко четох, че симптомите били изпотяване на главичката, нервност на бебето и и тези меки шевове. В напреднал етап се появявало хлътване на гръдния кош. Наричало се "пилешки гърди". В общи линии това са (това прочетох, де).

# 24
  • Мнения: 3 743
Дари, тя и на Дидинка й се изпотява главичката newsm78, а тези меки шевове само от лекар ли може да се напипат?

# 25
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
...а тези меки шевове само от лекар ли може да се напипат?

Май ДА! Аз поне не знам къде да ги търся  Peace! Питай на следващата консултация. Казват, че не било чак толкова спешен проблем откриването му. Т.е. не става въпрос за дни и часове, така че имаш време  Peace!

# 26
  • Мнения: 80
Вери   bouquet за темичката.
Добре дошла julielm.
Аз съм много доволна от Андрей,яде на 3 часа и като го изкъпя и нахраня в 21ч. заспива и се събужда в 6-6,30ч. През по голямата част от деня спи а когато е буден се смее и гука на всеки който го погледне.Даже приятелките ми се бъзикат,че след бебе като Дани Господ се смилил над мен и ми дал най кроткото бебе на света.
Мимченце незнам дали ще те успокои,но имам една съседка с бебе на 4 мес. което от както е навършило 1 мес.ака на 4-5 дена веднъж и не е запечена,ака си нормална консистенция но в по големи количества.

Ето ги и моите момчета като се забавляват взаимно.

# 27
  • Мнения: 3 743
Ето ви тема за рахита. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106041.0
Дари, на вас дадоха ли ви направление за кръвни изследвания?

# 28
  • Мнения: 638
Благодаря за приветствията Simple Smile
Това за изпотяването... и при нас го има  newsm78, ама аз си мислех, че е от жегата. Другата седмица като ходим на консултация ще попитам докторката да ни обърне внимание.

# 29
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Дари, на вас дадоха ли ви направление за кръвни изследвания?

Не! Каза, че след два месеца ще види има ли ефект от по-високите дози Вигантол и сиропчетата и ако няма (не дай си боже) тогава ще мислим какво ще правим. Дано да се оправим до тогава  Praynig! Пише, че всяко второ бебе го имало и това било начален етап на развитие.

Общи условия

Активация на акаунт