за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами

  • 88 077
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 940
 Zanda Ksurik е написала нещо изключително важно. След раждането доста често някой жени забравят, че освен майки са преди всичко жени. Няма мъж, който да не обича да му се говори за собственото му дете, но често татковците и те изпадат в следродилна депресия, защото някак чувстват, че губят човека до себе си. Майките като че ли мислят и говорят само за бебока. Ако успеете, отделяйте  поне малко време за тях, за вас двамата. А и не забравяйте, че в крайна сметка секса не е уморителен труд, това е един от най-разтоварващите и прекрасни начини да покажете колко много обичате мъжа си и колко много сте щастлива, че ви е дарил с дете.
А сега по темата за бебоците. На мен лично на няколко пъти ми се случи бебчо да не може да изплаче, да стои с една застинала физиономия, сякаш и не диша. Не изпадайте в паника, обърнете веднага детето с главата надолу. Ако пък се захласне от рев, леко духнете в лицето.

# 31
  • Мнения: 82
Темата е страхотна. Записвам се да следя.

# 32
  • Мнения: 1 674
и аз да се запиша.Моята бебка е на почти 6 месеца,но въпреки всичко пак ми е интересно да чета.

# 33
  • Мнения: 307
Темата е много полезна. Благодаря ви.  Hug
Кажете и нещо за обличането...до тук ми е ясно че отдолу се слага боди, а после  newsm78...ританки, а къде чорапите - под или над тях, а на телцето над бодито...докато си е в къщи и за разходка.....уффффф ooooh!, много са ми сложни тези дрешки. Thinking

# 34
  • Мнения: 5 940
Темата е много полезна. Благодаря ви.  Hug
Кажете и нещо за обличането...до тук ми е ясно че отдолу се слага боди, а после  newsm78...ританки, а къде чорапите - под или над тях, а на телцето над бодито...докато си е в къщи и за разходка.....уффффф ooooh!, много са ми сложни тези дрешки. Thinking
В началото слагах чорапите над ританките, за да  фиксирам ританките. Не мога да бъда много полезна за бебе, родено зимата, защото моето се роди при 40 градуса. Но най-важното е дрехите да са памучни, да не минават през главата, защото бебоците се дрязнят. И не да навлечеш бебока като ескимос при 25 градуса температура вътре.

# 35
  • Мнения: 911
Темата е много полезна. Благодаря ви.  Hug
Кажете и нещо за обличането...до тук ми е ясно че отдолу се слага боди, а после  newsm78...ританки, а къде чорапите - под или над тях, а на телцето над бодито...докато си е в къщи и за разходка.....уффффф ooooh!, много са ми сложни тези дрешки. Thinking

Основно правило - бебето да е облечено като теб + още една дреха. Аз обаче не го спазвам и е облечено колкото мен, дори понякога и по-малко, защото съм много зиморничава.

В момента в стаята е 20 градуса. Той е с боди с къс ръкав. Върху него има памучна блузка с дълъг ръкав и ватирано гащеризонче (не е дебело обаче) не с ръкави, а презрамки. На краката е с чорапки и терлици. Нощем спи без терлиците.
За ританките и как да слагаш чорапите - както прецениш, но аз ги слагах върху тях, един вид ги затиска, защото като шава много и му се изхлузват почти до половината.

# 36
  • Мнения: 22 436
По въпроса за обличането аз съм на мнението, че едно бебе не трябва да се навлича, да не говорим, че не се чувства много комфортно.
Държа около 20-22градуса и дъщеря ми е с ританки и камизолка и отгоре плюшено гащеризонче.
Чорапите слагам различно, понякога под ританките, друг път върху самите ританки.

# 37
  • Мнения: 69
и на мен ми е интересна темата и ще следя  bouquet

имам 2 по-големи сестри с 3 дечица и като се раждаха, аз бях студентка с много свободно време и без кой знае какви ангажименти. Гледала съм ги бебоците по цял ден сама, оставяли са ги да спят при мен много често... Всички си мислят, че сега, като е на път моето бебче, ще съм подготвена, обаче хич не съм. Тогава колкото и да ги гледах ... си ги взимаха, друго е. Никога не съм ги къпала сама ... случвало ми се е да се обадя "Ела си по-бързо, че много реве" ... ама ако е моето Whistling

така че с интерес ще следя и ще си "записвам" Grinning

# 38
  • Burgas
  • Мнения: 201
браво   bouquet !темата е страхотна и аз ще следя с интерес  Peace !

# 39
  • Мнения: 3 621
Едно голямо благодаря на авторката за хубавата тема, че точно тези дни нещо взех да си мисля , как ли ще се справя .Всички казвате толкова полезни неща .

# 40
  • Мнения: 268
...за обличането- проверявам ръчичките над китките,ако на пипане са студени прибавям още една дрешка,крачетата също-ако са студени пръстчетата.
...котато е на вън(зима) и буските,нослето са червени,розови-значи му е топло,чувства се добре,но ако буските,изобщо лицето е бледо,жълто,тогава му е студено,неспокойно е,недоволства ,не му се ходи-студено е на крачетата му Party

# 41
  • Мнения: 4 306
Много хубава тема! Ще я следя с интерес.
Аз очаквам близнаци и притеснението, че не знам кое как, какво трябва да направя е доста голямо.
Чета, чета, но някак си хронологически не мога да си ги представя нещата и това ме плаши.

# 42
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дъщеря ми е родена зимата.Поддържах в стаята 20 градуса и си я обличах така както се обличам аз....бельо и горна дрешка.Слагх нещате в следният ред:
  • чорапи
  • боди/камизолка
  • ританки
  • блузка с ритнки /гащеризонче
  • терлички

А когато излизахме слагах една жилетчица и отгоре вече космонавта,ръкавичките и шапката.

# 43
  • Мнения: 911
Много хубава тема! Ще я следя с интерес.
Аз очаквам близнаци и притеснението, че не знам кое как, какво трябва да направя е доста голямо.
Чета, чета, но някак си хронологически не мога да си ги представя нещата и това ме плаши.

О, изобщо не се плаши... всички сме си ги мислили тези неща, но няма жена, която да не се е справила - и ти ще се справиш,

# 44
  • Мнения: 4 546
аз държа климатика на 25 градуса, но не знам дали реално са толкова в стаята, защото го държа да духа най-нагоре. ако го объран да духа по-надолу, ства жега  Thinking беб е облечен с боди и гащеризонче

Общи условия

Активация на акаунт