за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами

  • 88 071
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 206
Мисля да си взема и стерилизатор за микровълнова, помпа за кърма за родилното - някаква по-евтина, ръчна пък после по-скъпа .....
Моят съвет е да си купиш направо качествена помпа за кърма ,евтините не стават. Аз си купих една евтина на Дисни и нито ,капка не можах да изцедя с нея ,като се прибрах от родилното веднага пратих мъжът ми да ми купи качествена помпа (беше на НУК),страшно доволна бях от нея благодарение на нея и чая на Хип за кърма успях да кърмя ,ако бях слушала акушерките от родилното ,никога нямаше да кърмя ,те на бързо отсякоха ,че нямам кърма. Трябва да вярваш ,че ще кърмиш и ще успееш ,най- много по този въпрос ще ти помогнат в :http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Относно шишета и биберони ,както са ти казали най-добри са каучуковите на Нук ,защото след дълго кърмене зърното придобива точно ,като тяхната сплескана форма ,но да не повтарям момичетата .

# 721
  • Мнения: 3 034
хм, по въпрса с шишетата и бибероните - колкото хора, толкова и мнения. има обаче един вариант, при който бебето не харесва шишето/биберона, който си взела. на мен точно този вариант ми се случи. смених NUK, Evenflo, Nuby, Avent, сегс сме с Playtex - пречупената бутилка. всички са пластмасови и всички са със силиконови биберони. просто с растежа синът ми отказваше дадено шише и никаква смяна на дупки и биберони не признаваше. та, идеята ми е да не взимаш по 2-3 шишета от вид, а да пробваш с едно, защото аз сега имам една торба, пълна с шишета  Crazy

# 722
  • Мнения: 3 743
Ами моята бебка изобщо отказва да пие от шише, нито биберони признава, нито залъгалки #Crazy. Така че и такъв вариант е възможен Rolling Eyes

# 723
  • Мнения: 3 034
Ами моята бебка изобщо отказва да пие от шише, нито биберони признава, нито залъгалки #Crazy. Така че и такъв вариант е възможен Rolling Eyes

на практика ако бебето изгладнее, то няма да се остави да умре от глад. не знам какво имаш предвид под "не иска" - зависи колко е било гладно, колко му е предлагано, както и може да е като моето - не му харесва тази форма/материал/дупка или кой знае какво и не иска това шише/биберон. от думите ти предполагам, че кърмиш. при това положение е много логично бебето да не приеме с охота нещо различно от гърдата. но ако гърда няма, определено ще предпочете да яде от шише, отколкото да гладува. ако пък не харесва въпросния биберон - или търсиш такъв, който ще му хареса като мен, или чакаш да изгладнее много, което аз не бих могла да направя  Peace

# 724
  • София
  • Мнения: 2 381
Ами моята бебка изобщо отказва да пие от шише, нито биберони признава, нито залъгалки #Crazy. Така че и такъв вариант е възможен Rolling Eyes
Да, пробвай различни. Една приятелка ми каза, че първият й син не иска силиконови залъгалки и му давала каучукови на Чико.

# 725
  • Мнения: 5 940
Ами моята бебка изобщо отказва да пие от шише, нито биберони признава, нито залъгалки #Crazy. Така че и такъв вариант е възможен Rolling Eyes
Да, пробвай различни. Една приятелка ми каза, че първият й син не иска силиконови залъгалки и му давала каучукови на Чико.
Иво също не признава никакви биберони на шишета и залъгалки, които са силиконови. Само каучукови от самото раждане.

# 726
  • Мнения: 3 743
Ами моята бебка изобщо отказва да пие от шише, нито биберони признава, нито залъгалки #Crazy. Така че и такъв вариант е възможен Rolling Eyes
Да, пробвай различни. Една приятелка ми каза, че първият й син не иска силиконови залъгалки и му давала каучукови на Чико.
Иво също не признава никакви биберони на шишета и залъгалки, които са силиконови. Само каучукови от самото раждане.

Благодаря за съвета, момичета, но аз съм пробвала и каучукови на Чико. Може би проблемът е, че не й предложих от самото раждане. Беше много послушно бебче в началото и нямаше нужда. После, когато реших да опитам около 1.5м вече категорично отказваше Rolling Eyes

# 727
  • София
  • Мнения: 2 381
Gali80 , не съжалявай, че не си й предложила по-рано. Залъгалките не са много полезни, доколкото знам...  Thinking Аз гледам да не прекалявам с тях. Има дни, в които почти не му давам или пък той ги плюе. Е, като имаше колики доста го успокояваха - слава Богу.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 809
Препоръчвам ти мехлема на Авент за разранени зърна, на мен много ми помогна.
На мен също, само че едвам го намерих. И на мен ми помогна преди да започна да кърмя, защото аз така и не започнах (за голямо съжаление), просто се разраних с помпата, така и не разбрах как стана и страшно ме болеше. Та този крем спаси положението, само дето точно като родих имаха някакъв проблем с вноса му и го нямаше почти никъде.

# 729
  • Мнения: 6 713

Аз имам тази количка - лека е, удобна, малките колела не са недостатък, но сега отчитам, че по-големи би било по-добре Peace
Зимен кош - за него съм, много й е удобно на бебка. До скоро през деня спеше само в нея, а вечер в креватчето си. Като малко бебе и през нощта е спала в нея, защото много лесно се люлее така, а в креватчето няма как. Simple Smile
Летен вариант на количката - обърнат към майката - не ми харесва. Има луфт между самата количка и сенника отгоре, ако се спусне напред сенника докрая.
Летен вариант с гръб към майката още не съм ползвала.
Това, че дръжката става цяла с приставката е доста удобно.
Зимният кош не е така скътан, ако ме разбираш - т.е. остава доста открито дори и да сложиш "кората" върху коша. Не  е така закътано и влиза доста вятър, аз слагах одеалце да спира вятъра.
Питай нещо друго, че сега не се сещам Mr. Green Hug

# 730
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Предлагам да направите нова тема и да заключим тази, че понабъбна доста.

# 731
  • Мнения: 3 743
Препоръчвам ти мехлема на Авент за разранени зърна, на мен много ми помогна.
На мен също, само че едвам го намерих. И на мен ми помогна преди да започна да кърмя, защото аз така и не започнах (за голямо съжаление), просто се разраних с помпата, така и не разбрах как стана и страшно ме болеше. Та този крем спаси положението, само дето точно като родих имаха някакъв проблем с вноса му и го нямаше почти никъде.

Същата работа върши и Лансинох-а. Аз се мазах с такъв месец преди да родя и след самото раждане. Много ми помогна.

# 732
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нова тема.

Общи условия

Активация на акаунт