Готварска печка-съвети, препоръки

  • 48 198
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Моят плот е Електролукс - 2 газов и 2 стъклокерамика. Още първият път като сложих нещо на стъклокерамиката и така се захаби, не се почиства с нищо, а го имам само от 1 месец.

# 46
  • Мнения: 1 632
Моят плот е Електролукс - 2 газов и 2 стъклокерамика. Още първият път като сложих нещо на стъклокерамиката и така се захаби, не се почиства с нищо, а го имам само от 1 месец.
#Crazy сериозно?Ти ме уплаши!

# 47
  • Мнения: 327
здравейте  Hug
моля домакините, които имат, кухня подобна на тази да кажат дали създава някакви неудобства това, че фурната и котлоните не са едно върху друго. Притеснява ме дали няма да създава някакви проблеми на плоскостта парата, която ще излиза от фурната  newsm78

 


[Моята кухня е нещо подобно няма никакъв проблем с парата
Относно маркатите за фурна мойта е АЕГ без грешка до тук
а за керамичните котлони :се почистват много лесно с DREFT/quote]

# 48
  • Мнения: 327
Тъй като нещо обърках
керамичните плотове се почистват много лесно с DREFT
а и не само те всякаква мазнина
дано го продават в бг

# 49
  • Мнения: 513
Спинки пробвай със сода за хляб,ако и това не стане да не те плаша ама нещо  май си прецакала плота.
    Peace Относно индукционните плотове-имам го от две години/макар, че е печка с транспортни дефекти марка Шолтес/ просто не го заменям за нищо. По-горе доста добре е обяснено, но държа да подчертая, че когато си купувате съдове ходете на магазин с магнит в джоба-поради това, че принципът на който работят е електромагнитната индукция-във вътрешноста им има магнит който реагира само на чиста стомана, ако има примес на алуминий/а него магнита не го хваща/ просто не реагира и котлона не се включва. Почиства се много по-лесно от обикновенния керамичен плот-само с препарат за почистване на стъкло или със сода за хляб, само за 3-5 минути и е готов. Освен това ако имате избор, то предпочитайте със сензорно управление-по бързо и лесно се работи. Твърдо съм за индукциона /ако сега трябва пак да избирам пак него ще избера. Това е икономия по-голяма от газта и готвенето е по-бързо.

# 50
  • Мнения: 3 770
Моят плот е Електролукс - 2 газов и 2 стъклокерамика. Още първият път като сложих нещо на стъклокерамиката и така се захаби, не се почиства с нищо, а го имам само от 1 месец.

Към моите котлони има и една шпатула , ако мога да я нареча така.Отпред е с острие като на самобръсначка.Когато нещо не излиза с препарат използвам нея.Държи се под определен наклон , който инстинктивно усещаш , когато я хванеш.Не наранява плота.Може да потърсиш по магазините и да пробваш.

# 51
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Момичета благодаря за съветите, но тези петна изглеждат като че все едно са влезли в самата повърхност, а не като залепнало отгоре. Иначе котлоните работят нормално.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 571
spinki, подобни петна каквито описваш, се получават понякога когато пържиш и покапе олио. Аз поне успявам да ги почистя с какъвто и препарат да ползвам. Включвам котлоните за няколко секунди, само да се загреят, намазвам и оставям за известно време. 

# 53
  • Мнения: 9 481
Момичета благодаря за съветите, но тези петна изглеждат като че все едно са влезли в самата повърхност, а не като залепнало отгоре. Иначе котлоните работят нормално.


Аз ги разкарвам с CIF   Mr. Green

# 54
  • Мнения: 3 770
Момичета благодаря за съветите, но тези петна изглеждат като че все едно са влезли в самата повърхност, а не като залепнало отгоре. Иначе котлоните работят нормално.

Не изглеждат ли все едно си разляла бензин или нафта във вода? Шпатулата маха и тях , не само залепнали.Пробвай с обезмаслител.

# 55
  • 7800
  • Мнения: 243
А някой може ли да ми каже нещо за фурна на газ? Например, има ли съществена разлика между готвене на газ и на ток (във фурна)? Вярно ли е, че при газовите фурни ястието (манджата де) не се запича отгоре?

# 56
  • Мнения: 5 710
Аз нямам стандартния тип печка. Фурната и керамичния плот ( котлоните) са на различни места в кухнята, т.е са резлични уреди. Котлоните са на газ ( газифицирани сме), а  фурната на ток. Марката не я помня, мисля Аристон.  Но за 3г. активна употреба на керамиката не съм успяла да я повредя по някакъв начин. Явно съм случила на качествени уреди.
Чистенето става в обезмаслител най-обикновен, после минавам с препарат за стъкло и подсушавам с обикновени домакински салфетки , хартиени.

# 57
  • Мнения: 307
Veti_d, благодаря за отговора! Като си включиш аспиратора пак ли се  получава конденз? Дано да се включят и други мами за да кажат как е при тях.

При мен аспиратора явно идва слаб като мощност. Обмисляме вариант да сложим друг и тогава ще видим .

# 58
  • Мнения: 22 899
Моят плот е Електролукс - 2 газов и 2 стъклокерамика. Още първият път като сложих нещо на стъклокерамиката и така се захаби, не се почиства с нищо, а го имам само от 1 месец.
Случва ми се често.Нанеси препарат за почистване на стъклокерамика,остави да постоиа така и после търкай със шпакличката.Ако трябва пак нанасяй,търка и така.Това са мазни петна от прегпряла мазнина.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
А някой може ли да ми каже нещо за фурна на газ? Например, има ли съществена разлика между готвене на газ и на ток (във фурна)? Вярно ли е, че при газовите фурни ястието (манджата де) не се запича отгоре?
Различно е, просто вкусът е различен. Цялото печене на всякакви неща е по-различно. Ако си свикнала с вкуса на печено на електрическа фурна ще усетиш разликата.

Общи условия

Активация на акаунт