Готварска печка-съвети, препоръки

  • 48 196
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Paris
  • Мнения: 1 727
В комисията за защита на потребителите има най-много жалби от марките Горение, Самсунг и Индезит. Ако това значи нещо newsm78

# 16
  • Мнения: 3 640
В комисията за защита на потребителите има най-много жалби от марките Горение, Самсунг и Индезит. Ако това значи нещо newsm78
И аз така знам. Освен това имам позната, на която в рамките на 1 година 2 пъти й се пръска плота - Gorenje. Вземи си нещо наистина качествено (немско) - този уред се купува веднъж, най-много 2 пъти.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 492
В комисията за защита на потребителите има най-много жалби от марките Горение, Самсунг и Индезит. Ако това значи нещо newsm78
И аз така знам. Освен това имам позната, на която в рамките на 1 година 2 пъти й се пръска плота - Gorenje. Вземи си нещо наистина качествено (немско) - този уред се купува веднъж, най-много 2 пъти.  Peace

И как се е случило това? Аз ползвам такъв и не мога да си представя как може да се пръсне от само себе си Rolling Eyes

А, за комисията за защита е възможно да е такава статистиката, защото това явно са най-продаваните марки. Другите както не се купуват толкова масово, няма как да има хора, които да се оплакват от тях. Ейй, голяма логика извадих Simple Smile

# 18
  • Мнения: 506
керамичните плотове са модерни и красиви,но и вършат чудна работа,почистват се по-лесно,а и не се пукат толкова лесно,сигурно по-горе става въпрос за случаи на фабрични дефекти

# 19
  • Мнения: 9 481
1. И аз не съм чувала за спукан/счупен плот от ползващи керамични котлони.
2. Повечето уж маркови ел.уреди са си "жълти" отвсякъде-ние си взехме никуму неизвестната марка Mastercook/и тя е полска/ готв.печка и нямам никакви забележки Peace Та тази Амика също ми хареса като параметри Peace
3.Относно АЕГ/друга марка-определено съм на мнение че се плаща и то не малко само за "марка"/а доста марки лежат на стари лаври относно качеството...не е това което беше/ мн е спорен момента за бр.функции, дизайн и ред други такива-новите фирми требе да са креативни и качествени за да наложат марката-нали така Wink иначе кой ще спрята завод за печки примерно Mr. Green
4. Няма да се пенсионирваме с тез печки я! Ми нали ще ни омръзнат-бива и да се посчупват от време на време Hug

# 20
  • На село
  • Мнения: 873
Точно преди година трябваше да избирам печка и се колебаех между стъклокерамичен плот и обикновени котлони-  Амиката с обикновени котлони единсвена имаше от най-големите котлони - 22см, а аз държах да имам и такъв. В крайна сметка взех АЕГ със стъклокерамичен плот http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09010714 и съм изключително доволна. Плота съвсем не е толкова деликатен, за да се счупи, много лесно се чисти - обикновени котлони, колкото и да ги търкаш, не могат да се запазят в толкова добър вид, колкото е стъклокерамичния. Не си заслужава да купуваш обикновени котлони, вземи си нещо съвременно, което ще ти пести време и ток.

# 21
  • Мнения: 88
Здравейте! На нас също ни предстои закупуването на такъв уред.Проблемът ми е, че до сега не можахме да попаднем на кадърни консултанти. За това искам да се допитам до имащите вече фурна за вграждане пък и не само за вграждане.Със сигурност модела ще е за вграждане, обаче на всички етикети пише 6-8-10 програми и т.н.Моля който може да ми даде насоки кои функции са най-често използвани и какви е хубаво да има този уред.Предварително ви благодаря.Благодарение на вас си купиш съдомиялна с екстри които наистина са ми супер полезни.Надявам се да не допусна грешки и при избора на фурна.

# 22
  • Мнения: 3 770
От 7 години имам керамични котлони Аристон.Много съм доволна , и не бих ги сменила за обикновени.Чистят се лесно , а относно чупенето само една е вярна от много легенди , които се носят.Трябва да се внимава при работа със захар да не попадне върху котлона.При топенето си захарта развива много висока температура и има вероятност да се спука котлона.Рядко използвам захар и не ми се е случвало да падне .

# 23
  • Варна
  • Мнения: 912
здравейте  Hug
моля домакините, които имат, кухня подобна на тази да кажат дали създава някакви неудобства това, че фурната и котлоните не са едно върху друго. Притеснява ме дали няма да създава някакви проблеми на плоскостта парата, която ще излиза от фурната  newsm78

 

# 24
  • Мнения: 88
Здравей, Диди 69! Благодаря ти за бързия отговор. Аз относно котлоните съм си взела твърдо решение, в случая се интересувам за финкциите и екстрите на фурната. Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 912
чудя се какъв да избера - керамичен или индукционен, ако може да споделите предимствата и недостатъците, марки и каквото се сетите друго полезно  Hug
Засега, това което съм решила е, че ще е двойка и ще е разположен един до друг, а не един зад друг.

# 26
  • Мнения: 289
Ние си взехме АЕГ- фурна за вграждане, аз държах да има пиролиза- функция за самопочистване, така ме посъветваха, а дали е ефективно, нямам никаква идея, защото в момента уредите са там, където се изработва кухнята. Иначе котлони взехме на Сименс- двойка, керамични.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 912
аз се чудя защо никой не ми отговаря, а те и двете ми теми скрити тук Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 8 999
Това за спукването на плотовете, явно е голяма легенда. Аз лично не съм чула на някой да му се е случило. Имам печка Горение от 6 години. Сега си купих плот пак на Горение. Не бих се върнала на обикновени котлони. Почистването на керамичните котлони е 10 пъти по-лесно а и са доста по-икономични и бързи.

Подкрепям. Ползвах Тека /плот/ 10 години. Сега от 1 година съм със стъклокерамичен плот Нео, всичките ми приятели са с такива. Никой досега не се е оплакал, няма пукнато, няма сцепено. Почистването е песен в сравнение със старите печки. Котлонът загрява на необходимата температура за около 5 сек.

И ако някой ми разясни разликата между керамичен и индукционен котлон, ще е много добре. Какви са предимствата, защо да предпочета едното, а не другото. Много ме терзае този проблем.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 912
сега точно се връщам от един магазин за техника и попитах кой вид ще ми препоръчат, продавача беше категоричен, че индукционните са по-добри, но какви са предимствата май не успях да разбера или той ли не успя да ми ги каже  newsm78
май ще си взема една двойка индукция и една керамика  Crazy
сега си пробвах тенджерите с един магнит - оказа се, че старите всичките лепят, а от новите - нито една  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт