Зимата на вратата чука, АВГУСТинчето в космонавта гука

  • 12 827
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 423
Ами Ребусче, на Ванката да не би да му е трудно от гърдата. Нали уж от жълтеницата стават по-поспаливи и ленивички. Ще премине. Честито розови бузки Hug.
Не бе, запо4ва да си яде нормално newsm78даже установих 4е с шишето на Авент се мъ4и пове4е защото има малка дупка биберона, ама като се умори, просто спира да яде, а като су4е, както си яде и изведнъж запо4ва да се гър4и и да пищи и така докато се успокои и после пак 1-2 мин су4е и пак писъци. Направо имам 4увството 4е като му стигне млякото в корема и запо4ва да го боли. А и аз не го карам много насила, 4е нали може и в кърмата нещо да има newsm78

# 46
  • Мнения: 4 546
Пиванова, сигурна ли си, че лайката е алерген? има бебешки чй с лайка, също знам, че може на бебе да се дава слаб чай от лайка  newsm78

малчо се изрива, когато ям шоколад. ама не на бисквити, ами на блкче или бонбон. жалко, толкова обичам  Sad

# 47
  • Мнения: 1 380
Гледам си говорите за алергии.
Днес бяхме на консултация и сме наддали с 600гр. за 1 месец #Crazy
Сега тежим 5400гр и 62 см. Манекенски мерки. Док каза, че Кал-мал наддава като по учебник.
Оказва се МОЖЕ ДА ИМАМЕ АЛЕРГИЯ ОТ ПЕНТАКСИМА.!!! #Crazy
Понеже миналият път като ни я биха Калиста на 2-рият ден ве4ерта се скъса да реве и се наложи баща и до 4 часа да я разнася по стаите, така стана и 3-тият ден, акито ни беше по-рядко, но док каза, че не е било разстройстро, а и кра4ето се беше подуло и за4ервило....
Оказва се, че ако и този път получим реакции от Пентаксина ще пием някакви противоалергични капки, дала ми е рецепта, ама не видях точно какс е казват. За реимуницацията на ДТК може и да сменяме Пентаксима с друга ваксина......да видим сега какво ще стане де......
Док каза да вдигам Калиста до седнало положение, защото била готова. #Crazy
Ей ама забравих да я питам за зъбите. Пу, че съм отнесена.... ooooh!

# 48
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!!! ДА ВИ Е ЖИВО И ЗДРАВО ИМЕТО И ДА ВИ НОСИ МНОГО РАДОСТ В ЖИВОТА!!!

Аз не съм писала от мноооого отдавна, но когато прескачам до работата все бързам и не смогвам. Но обещавам да се реванширам, когато му дойде времето.
За палчето. И Сашко все си лапа палеца. Явно започват да го сърбят венците вече. Доскоро не признаваше никаква биба. Но с големи усилия и търпение успях да го науча да я ползва. Засега харесва анатомичната на НУК, на Чико не ще да я види. Препоръчвам ви да направите всичко възможно бебоците да мляскат биба вместо палец. Ние бяхме много доволни, когато Теди отказа в 8-ия месец бибата. Но сега, на 3 години и половина тя все още продължава да си смуче палеца и постепенно й се изкривяват зъбите. Което е лошо, тъй като млечните се сменят, но има опасност захапката да остане изкривена за цял живот или да се наложи да носи железа за оправянето й.  ooooh! От зъболекарката си знам (а тя има 3 деца), че по-лесно се отказва биба, отколкото палец. Тя е направила подобна на нашата грешка - да хвърли рано биберона при първата си дъщеря, и после видяла ужасни трудности. Второто и третото дете оставила на воля да си лапат бибата. Затова съм и толкова упорита при Сашко да пробутвам бибата. Парен каша духа, както казва народът.
За памперсите с алое. Явно всичко е индивидуално, тъй като при Сашко няма никакви проблеми. А той е с изключително нежна кожа и от най-малкото нещо се обрива. Аз по принцип съм най-доволна от "Памперс" като марка - със или без алое, и засега не смятам да я сменям.
За лайката като алерген. Не е алергична, когато се приема като чай. Неслучайно чаят на Хип срещу колики е от лайка, копър и анасон. Има и само от лайка. Но трябва да се внимава, ако е включена в продукти за кожата: шампоани, кремове и т.н. В този случай се използва само, ако е обработена по специален начин. Тоест не може да правиш отвара у дома и да я лисваш във водата за къпане. Така със сигурност бебето ще се изрине.
Малко новини за нас Сашко наддаде този месец в норма.  Peace Най-сетне! Вече е 7 кг без 50 грама. На дължина обаче е пак над средната норма, но това вече не ме притеснава. Все пак татито ни е доста висок - явно и двете деца на него ще приличат като ръст. Иначе Сашко продължава да е изключително спокойно и любвеобвилно бебе. Спи от 22.00 до 7-7.30 ч без пропуждане. Дето има една дума - като къпан.  Grinning Плаче само, когато е гладен или когато количката се бави на вратата и не излиза за разходка.  Mr. Green Постоянно е усмихнат и много гука. Вече успява да хваща и играчки, които моментално поемат пътя към устата.  Mr. Green От следващия месец смятам вече да го захранвам, но ще видим какво в крайна сметка ще каже докторката.
Това е от мен. Много целувки на всички мъници.   bouquet

# 49
  • Мнения: 361
Оххххххх, аз чак сега се прибрах от вън, защото заваля, иначе е приятно и още щях да си поседя.

Нашето стрептококи май не е излекувано, защото резултатите и днес не са готови, а педи каза, че като се бавят значи нещо пак "расте".............писна ми вече.Пък и Ивон си я има тази храчка на носоглътката, сутрин като стане ии като много е плакала милата после чак хрипти.

Ребусче , напълно те разбирам.На мен когато ми откриха, че кърмата ми е по-кисела имах по 200-300 мл на гърда, а не можех да давам на Ивон да суче, защото и тя правеше като твоя малчо.2 пъти пих Достинекс, за да я спра и сега още капе по някога.Стискам всички палци да продължавате да се кърмите Praynig Praynig Praynig, защото разбираш колко е хубаво чак когато вече не можеш да го правиш Tired

# 50
  • Мнения: 195
. За да не му е скучно започнах да му чета поезия в леглото. Смя се. Само, че имам разни стихосбирки - Яворов, Багряна.... Тъкмо да се учи да ги реди в стъпка и с алитерации. Яворов му хареса, но побързах да го предупредя, че Яворов си е псевдоним и няма нищо общо с таланта или съдбате на моето Яворче. Сто процента е разбрал hahaha А моите внуци ще са Яворови и с добра съдба. Вярвам
Peace Тиги, аз като чета за Яворчо и за Кал-мал на Сладкишче и все си мисля за едно от любимите ми стихотворения, само че на Славейков: "Стройна се Калина вие над брегът усамотени, кичест Явор клони сплита в нейни вейчици зелени.... "  Понеже спомена поезия де Laughing
Ребусче, да не би да изсуква гърдата и да е още гладен и затова така да плаче newsm78 пробва ли да дохраниш с АМ после, тя кърмата отива в стомахчето веднага не чак след 6-7 мин. И друго си мисля може би по-бързо като я изсуква и да му става тежко като казваш, че АМ от шишето по-бавно го суче Thinking
Елисе, мисля че от сега не може да се каже дали ще е левичарка, рано е още. И Вики по-често си налапва левия юмрук.
Дидка, приято изкарване и да си починеш, доколкото е възможно!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 374
Честит имен ден на всички именници!
Моята Вики сега заспа и успях да ви прочета и да се включа и аз. Относно името и - не е кръстена на никого. Просто търсех смисъл за името и за това се спрях на Виктория, за да има много победи в живота, а после се сетих, че като малка имах една съседка, която се казваше така и аз много харесвах това име и ми се искаше и аз да се казвам така, щото тогава все още не си харесвах моето име (като им кажех как се казвам и хората все ме питаха по няколко пъти да им го повтарям).
За памперсите с алое - на Вики също много добре и понасят. А тя също е със много чувствителна кожа. На нас ни забраниха всички продукти с лайка, защото кожата от тях много изсъхва, а тя без това има проблем с по-суха кожа, та сега като купувам козметика специално гледам да няма лайка. Явно при различните деца различните "тревички", слагани в козметика действат различно.
За ноктите на краката и аз си мислех, че до сега не съм ги рязала, ама се чудя как ли ще стане като тя в будно състояние само ритка.
Ребусче, а защо не пробваш като се разплаче на едната цица да смениш и да дадеш другата. Моята Вики понякога ми прави такива номера - засуква от едната цица, суче няколко минутки и после наддава кански писъци и не ще да суче повече оттам. И тогава просто сменят циците и тя се успокоява, а като изсмуче втората цица и я връщам обратно на първата, да си дояде (аз давам и от двете, щото млякото ми стига точно за нейното ядене, даже понякога дохранвам с 30 мл АМ, като плаче след като е изсукала и двете). Имам чувството, че понякога просто не и харесва да суче в тази посока повече и каквото и да правя тя продължава да си реве, а от другата страна като я обърна си яде спокойно - бебешка му работа.
Иначе моята лигла е като някое изворче. Вкъщи имам 20 лигавника и те отиват буквално за 2 дни - такова мокрене и пране на лигавници просто ума ми не го побира откъде извират тези неща от малките устенца. Ако не сложа лигавник трябва нон-стоп да се преобличаме, че ще е перманентно мокра.
Ох, спирам, че се олях, ама така е като не пиша редовно напоследък.

# 52
  • Мнения: 130
Здравейте момичета,
и аз да се запиша с голямо закъснеие при августовските бебета.

herelina по-добре не свиквай бебчо да спи във вашето легло. Моята също не иска да спи в креватчето си. Най-обича на ръце, голяма борба водим. Но имам позната, която так а си е научила бебето и вече 3 години все заедно си спят в леглото Grinning

относно алоето, ние ползваме Памперс и за сега нямаме проблеми

ЧЕСТИТО НА ИМЕННИЦИТЕ!

# 53
  • Мнения: 361
Оххххххххххххх мами, отдъхнах си!!!
Нямаме си ги вече нито Стафилококите, нито стрептококите-ако знаете как ми олекна Whistling Party

# 54
  • Мнения: 324
за леглото с бодличките - още от родилното Мая не искаше да спи в легълцето си, все трябваше да е сгушена в мен. Казаха ми, че ако слагам моя дреха в леглото й или я завивам с нея, ще си свикне и в леглото. И така стана, слава Богу. Само последните няколко дни я взимам при мен рано сутрин, тъй като в 6 ч решава, че иска да си играем, а на мен очите ми са като слепени по това време.
за смукането на палеца - сега пробвам винаги, като я видя да го смуче, да давам гърдата или я разсейвам с играчки, в повечето случаи помага. А вчера се запозна с ухото на един заек - това засега е най-ефективно Simple Smile Залъгалка купих, но още не съм й я дала, иска ми се да минем хем без биберон, хем без палец в устата Simple Smile

# 55
  • Мнения: 82
Честит имен ден на всички,които празнуват!Бъдете живи и здрави!
Честито на месечинките!
Ади
,поздравления за липсата на коки!Ние другата седмица ще ходим да ни вземат пак секрет и да видим дали са изчезнали и нашите!Ох-ДАНО Praynig!
Ели,Мирката се роди със такъв красив маникюр и сега ноктите на ръцете растат за секунди,на крачетата по-бавно,но и там ги има та се налага да ги режа-искам не искам,трудно е щото не спира да рита,ама става!
За смукането Мирката си лапа направо юмрука,не подбира на коя ръка,важното да е натъпкан,но като му го махна и му дам бибата си смуче и нея с кеф,аз от малък го научих да си е с нея и той си я обича!А пък другото което съм забелязала да прави е да си свие ръката в юмруче и да си я гледа,татко му се бъзика че държи микрофон и взема интервюта,защото ту си приближава юмрука към устата ту го отдалечава сякаш го дава на някого Joy hahaha hahaha Joy
А това с лапането на юмрука или като дам биба и галенето на главата с другата ръчичка е нашия признак,че ни се спи!Тогава обича да се гали сам и аз да го милвам в същото време по главичката,става му едно хубаво и се унася!
Тиги,честито ви ако!
Ребусче,поздрави за бузките!И не се тревожи за кърменето,ако пък Ванката иска АМ по-добре АМ отколкото да се криви и да не папа,кофти е разбирам,мен много ме е яд че нямам достатъчно кърма,за да задоволя глада на Мирката,но въпреки това и две капки да имам му ги давам,сучи си детето и после си хапва АМ,а на това отгоре когато имах повече кърма и давах по-малка АМ,той повръщаше кърмата,а АМ по -мъничко ми го повръщаше,явно накрая заспиваше и не си преглъщаше като хората!Иначе и на мен ми е приятно да виси на циците,някой път само така заспива мъжо им вика моето тайно оръжи!!!! JoyНа обед така го приспах!
Днес малчо ми вдигна кръвното,така се дереше иска на разходка,а на мен не ми се излизаше,но кво да правя стегнах се и го изведох!Кой ме пита мен!???

# 56
  • Мнения: 223
Яворчето ви го похвалих, ама то пак дава назад. Плаче, много и ми крещи, запенвайки се. Цял ден го разнасям. Не ми кашля, ама е с воднисти очички и грухти. Ох.. Утре ще го заведна в поликлиниката. Поне Т няма
Ребусче, имам предвид да не го мързи да суче, защото е нерзположен. Предната кърма по-леко тече.Явор си го мързи, когато е крив, а шише с изцедена кърма поема. Абе всеки ден имам по една изненада по повод храненето му и рецепта няма. Каквото и да яде и по колкото важно е да оздравее напълно и да е весел Ванко на мама.
Много искам да приеме бибата и знам, че не е добре да си яде ръчичките, но той не само я изплюва, а плаче безутешно дълго след нея. Купих най-различни. 4 вида имаме. Ще му купя кърпичка да си я лапа. А и една пелена му допада. Заспива, ако му е на носа. Също така обича да смуче ръкавчето. Смятам, ако си намери палеца и залапа само него, да седи нон-стоп с чорапки на ръцете. Ако не друго, поне ще ми скъса сърцето.
Дидисв, забележи само, че има Калини много из форума. Може някоя да го хареса моя
Донякъде съм чела, зарди този рев. Връщам назад и бутам с една ръка колчиката

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 17:51 от Тиги-Мигъл

# 57
  • Мнения: 195
Здравейте момичета,
и аз да се запиша с голямо закъснеие при августовските бебета.
Добре дошла!  Hug

# 58
  • Мнения: 361
Лелееееееее мами, дават за Криско по Милен Цвтков.
Таткото не знае кога му е било по-тежко-да гледа беб да се мъчи или сега, когато вече го няма.
И говори за простотията в българското здравеопазване и за тъпите обяснения които дават от институциите.

Да не дава Господ на никой да се сблъсква с такива неща. Praynig Praynig Praynig

# 59
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравейте! Еййййй, пишете, та се пукате чак  Mr. Green Не може човек да ви изчете.....

Тиги, никакво хвалене повече  Naughty И да е добре, без хвалби.

Пръста почти съм се отказала да махам от устата. Друго не действа, освен играчката кърпичка, купена с тази цел. Почти вдяна за какво е  Mr. Green Нашата е от този тип:



Лулумба, за лайката лееееко не съм съгласна. Че е алерген, алерген е. В готовите чайове явно е преработена някак. Всички чайове/пликчета или насипно/ от всякакви цветове са алерген. Дават се в по-късна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт