Отговори
# 30
  • Мнения: 1 380
Супер,но докато дойде от София вече ще съм убила комара.Мъжо пък сега пак ми се кара,че съм на компютъра и гледа и пита:''Ама без пари ли ще го даде?''Викам му:''Да,отивай до София да го вземеш".
Водих малкия и лекарката каза:''Има рахит и то сериозен".Затова ще продължаваме с 6 капки вигантол.Сега му дадох и сок от круша.
[/quote]

Е как така педито прецени, че детето е с рахит??? То не трябва ли да се отиде на специалист?? Те педитата от всичко ли разбират???
Щом ти трябва комароубиеца ела си го вземи.
Гита благодаря за инфото....и то много Hug
pebs аз ползвам бебешкото олио на Мустела и съм много доволна. Ама и лосиона да си вземеш пак няма да се разочароваш.

# 31
  • Мнения: 22 433
Хайде пак съм аз.
Искам да ви попитам, тези които родиха края на август, изплатиха ли им вече болничния, който ви дадоха от болницата - има предвид 42та дена след раждане? Не съм имала време да проверявам, нито съм се сетила до сега.
Родих на 21ви август.

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хайде пак съм аз.
Искам да ви попитам, тези които родиха края на август, изплатиха ли им вече болничния, който ви дадоха от болницата - има предвид 42та дена след раждане? Не съм имала време да проверявам, нито съм се сетила до сега.
Родих на 21ви август.

Аз родих в края на юли и още нямам пари от този болничен. Close

# 33
  • Мнения: 1 457
аз родих на 26 и още няма парички, но предишния болничен м иго изплатиха изцяло а не на месец и очаквам и този да е така, т.е след като изтече да ми го изплатят  #2gunfire , което е доста тъпо, ама какво да првим

# 34
  • Мнения: 1 380

Искам да ви попитам, тези които родиха края на август, изплатиха ли им вече болничния, който ви дадоха от болницата - има предвид 42та дена след раждане? Не съм имала време да проверявам, нито съм се сетила до сега.
Родих на 21ви август.

Аз родих в края на юли и още нямам пари от този болничен. Close
Аз родих на 8 август а парите ми ги платиха още миналият месец. Но аз се водя към район студентски, а там пове4е залягат на презервативите  hahaha Joy hahahaи предпазването от бременност, та жената от общината ми каза, че за август само аз съм станала майка за тази община...
ЗАЩО В АНКЕТАТА ПИШЕ: КОЛКО СМЕ ДЪРТИ????  АЗ НЕ СЕ ЧУВСТВАМ ДЪРТА!!!ОБИЖДАМ СЕ.... #2gunfire Joy hahaha Joy

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 17:50 от sladkish4e

# 35
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте мили мами  Hug

Добре дошла на Пебс   bouquet При нас винаги има място  Hug Ти ли беше питала дали 800 гр. наддаване е добре? СУПЕР Е!!! Изобщо не се лъжи да даваш АМ. Много ми е интересно някога като е нямало АМ, дали пак с толкова лека ръка са препоръчвали дохронване. И защо да им се не види първо не ти дадат съвети как да си увеличиш кърмата?
Добре завърнали се на поизгубилите се мами. Скоро щяхме да ви издирваме за отчет - не може така да изчезвате ей  Naughty  Hug
Кроки  Hug Само ще ти кажа, че хората завиждат за неща, които не могат да имат или не могат да постигнат. Тъй че сама си направи изводите  Peace Мен ако ме питаш трябва даже да им благодариш, защото те така признават, че си постигнала много повече от тях.  Hug И ПОЗДРАВЛЕНИЯЯЯЯЯЯЯ не съм се и съмнявала, че ще представиш прекрасно  Heart Eyes А Лъчко нали си ми е слабост - охх, голям е сладур (пупупу)  Crazy
Ивченце, аз на таквиз роднини много бързо им удрям мандрата, ама аз съм много лоша, а и като се отнася за Катерина, ставам още по-лоша  Mr. Green
Шоши, супееер. Аз исках като теб - първото на 24. Мисля, че това е перфектната възраст за първо, ако искаш да имаш поне 3 деца. Ама пусто учение и работа - много ме замотах. Но нищо, пак ще се класираме за трето, нищо че стартираме на 26  Whistling
Прах използвам течен - една капачка за пълна пералня 6 кг. + допълнително изплакване пускам задължително.
Захранването - категорично съм за късно захранване и изключително кърмене до 6 месеца. Надявам се да имам кърма и да си я кърмя поне до 2 години. Иначе сокове не смятам да и давам - прекаленно са концентирани. Тежки са за нашите стомаси, камоли за техните. Ще наблягаме на плодове и зеленчуци пресни. За целта ще инструктирам баба ми на село да засади всевъзможни зеленчуци. Имаме и роднини с парници. Това му е хубаво на Пазарджик - тук в полето виреят всякакви зеленчуци. А пък плодове - ябълки натурални от Белица. Лошото е, че на 6 месеца ще е януари, та пресни зеленчуци много трудно. Но пък тъкмо като почне да хапва по-сериозно от другите храни, ще има в изобилие (предполагам, че ще стане най-рано юни тая работа). До тогава картофки, оризче и така. Освен това мисля да практикуваме педагогическото захранване, но да видим. Има време до тогава.
Гърдите и млечницата - гърдите не ги мия, само като си взимам душ и то пак без сапун зърната. Сапунът изсушава кожата и както Арвен е казала, самите зърна имат защитно вещество, което ги предпазва и ако се отмива има опасност да се разранят. Освен това, ако се мие със сапун, изчезва естествения аромат на кожата и бебока не се чувства толкова комфортно. За да не се получава млечница не е необходимо да се изплаква устичката, просто след ядене държа Катерина изправена или я слагам на възглавница облегната или в кошчето, така че главата да е над стомаха. Целият проблем идва, когато се връща киселина от стомаха и заедно с останалото мляко се създава киселинна среда, супер за гъбичките. Целта е да се поддържа алкална.
Паричките от НОИ - родих на 3-ти и още не ги виждам, ако и тая седмица не ми ги преведат, ще им спретна скандалче.  Mr. Green

Забелязвам, че от около 5 дена Катерина се промени коренно - вече се заглежда и занимава сама, дори заспива сама. Комуникира много повече с околните. Можем по един час да си говорим без проблем. И едни усмивки хвърля - лелеле. Децата ни растат, толкова бързо. Докато се обърнем и вече ще ходят. Чак ми става едно носталгично като се замисля.

Олееее, колко са ни сладурести бонбончетата. Пу-пу-пу. Ама големи красавци и красавици се пръкнали тия августичета  Mr. Green
Ето малко снимки и от нас, че скоро не сме пускали на Катерина мома.

Аз се отдавам пак на чертането, докато спинка сладкишката.

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
...
ЗАЩО В АНКЕТАТА ПИШЕ: КОЛКО СМЕ ДЪРТИ????  АЗ НЕ СЕ ЧУВСТВАМ ДЪРТА!!!ОБИЖДАМ СЕ.... #2gunfire

А, нИдей така, деееее. Аз съм виновна. Сори, но май не може да се промени.

# 37
  • Мнения: 1 380
...
ЗАЩО В АНКЕТАТА ПИШЕ: КОЛКО СМЕ ДЪРТИ????  АЗ НЕ СЕ ЧУВСТВАМ ДЪРТА!!!ОБИЖДАМ СЕ.... #2gunfire

А, нИдей така, деееее. Аз съм виновна. Сори, но май не може да се промени.
Е хайде от мен да мине..... Crossing Arms
мимсат Катерина е многооо сладка.  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 22 433
mimsat, по колко време я държиш изправена?
Аз държа Калина около 10мин и после я слагам в леглото, че тя през половината време докато яде и спи.
Понякога я чувам как и се повдига, но не повръща.

Благодаря ви че споделихте за болничния, изглежда утре ще проверя дали са ми превели някакви пари.

# 39
  • Мнения: 1 380
Благодаря ви че споделихте за болничния, изглежда утре ще проверя дали са ми превели някакви пари.
Едно уто4нение. Аз си взех парите от пощата, а не по банков път от НОИ, за това може вашите да се бавят.

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Благодаря ви че споделихте за болничния, изглежда утре ще проверя дали са ми превели някакви пари.
Едно уто4нение. Аз си взех парите от пощата, а не по банков път от НОИ, за това може вашите да се бавят.

При  мен причината се казва "счетоводител". Занесла ми го е по-късно.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 721
Запис!Още една леко дъртичка! Mr. Green на 26
За кръщенето аз мисля да е догодина в края на лятото!
Искам да пиша още но не мога сега Rolling Eyes

# 42
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Мирама, горе-долу толкова. Понякога откарваме и 30 мин - 1 час, ако съм я сложила на възглавница или в кошчето и си говорим и се смеем. Но тя вече не заспива след ядене веднага през деня.
Сладкишче, благодарим  Hug

# 43
  • Мнения: 1 554
абе някоя 4уствали се дърта? АЗ НЕ Naughty Joy

# 44
  • Мнения: 22 433
mimsat, е мерси. Тя току що ми направи пак номера като и вдигна да се оригне и да повърне малко, много кофти, че всичко и отива на гушката докато сваря да я обърша.

За кръщенето аз много се чудя дали да е сега, или като направи годинка. Хем ми се иска да е на годинка, хем колкото по-рано, толкова по-добре. Едно време са ги кръщавали веднага.
Но ще помисля още малко.

Общи условия

Активация на акаунт