A Dios rogando y con el mazo dando - España

  • 19 426
  • 283
  •   1
Отговори
# 45

здравейте момичета ка ксме днес
как са бебешоци малчугани и големи и малки коремчета  Heart Eyes
липсвахте ми
дечицата оздравяха ли моите още не са а и аз също нещо настинах
ужас  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 350
Мимки, изследването за кръвна захар се прави по-късно някъде към 20 и нагоре седмица. Сега се правят общи изследвания мисля за СПИН, хепатит,токсоплазмоза, както и за кръвна група.
Rali_80 благодаря че хвърли малко светлина по въпроса, Hug а аз си мислих, че сега ще ми го правят, а изследванията за  СПИН, хепатит,токсоплазмоза, както и за кръвна група вече ми ги направиха, но ми е чудно какво е това изследване което днес ми правиха и затова питам понеже не мога да си го преведа.
Мими радвам се, че жената която ти е предложила работата е съгласна да ходиш с Иви, дано да е свестен човек, такива хора се намират много рядко, или може би досега аз не съм попадала на такива- незнам.

# 47
  • Мнения: 789
Хей,Dark,добре завърнала се!Ло6а работа с тези настинки.А и ти,и дечицата,няма сигурно да ти е лесно хем да се грижи6 за тях,хем да ги пази6 да не се вло6и състоянието им!Дано оздравеете скоро! Praynig
Bari,много 6те да е изто6тително това състояние за твоята сладуранка.Дано се оправи милата по-бързо! Praynig
Mimky,и аз мисля,че 6те да е човечна жената,дано да е!Пък дали от съжаление го прави или от чове6тина-на мен ми е добре до6ла. Hug



           

# 48
  • Мнения: 1 246
Както и предполагах,Алисия е с възпалени уШи,възпалено гърно и ужасна хрема....темература вдига през ноЩа.Препара те----- ми каза педиатъра.Така Ще е първата година на коле,Ще седи пове4е у нас,от колкото в у4илиЩето.
 Даде само ibuprofeno Davur ,понеже било вирусно и болестта Ще отШуми сама Thinking дано дА е така.
Мимииии,изтоЩена е Али ,от недоспиването,не й стига сънят....сноЩи съвсем се скапа и заспа в 8.00.По скоро се опитваШе да спи,4е с тази хрема Confused
Дун4е,тази песен на Рики Мартин и мацката от 4ИМБАО я слуШам цяло лято.

Сетих се за Хара,къде се изгуби това моме newsm78

# 49
Привет и от мен Hug.
Clara,да ти е живо и здраво детенцето и винаги да радва теб и близките ти само с хубави неЩа.

Марица(аз да отговоря от предиШната тема),Моят адрес все оЩе е сьЩият,но сьм с надеждата ,4е скоро Ще го сменим.Но ако го сменим сигурно ,Ще стане след декември Wink.
А ина4е котето и то не знае кьде утива Laughing,прави сутреШна гимнастика.

Бари,не се притеснявай за лекарствата които ти е дал лекаря,и на нас все сьЩото ни дава.Племенницата ми е много болкнава и все с това си я лекуваме(по препорька на лекаря).В крайна сметка наистина си минава само.


Искам да попитам майките на "пьрвокласниците",дали са ги записали на извьн у4ебни занятия?
Аз Алекс го записах на бойни изкуства Laughing,толкова му и разбира на него малката глави4ка,но избора беШе между това,рисуване,театьр или балет.Балетьт май неЩо не му хареса hahaha.

# 50
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Val4eto,СьМ АЗ Embarassed

# 51
  • Мнения: 68
Здравейте мацки Simple Smile
И аз да се запи6а в новата тема Simple Smile
Вес, заглавието и на мен много ми допада Simple Smile
Clara, страхотна дъ6тери4ка има6 мила, да ти е послу6на сладураната   bouquet
При мен ни6то интересно, то и затова само ви 4ета и не пи6а 4есто. Бебето е добре, развива се, аз дебелея и се окайвам винаги 6том мога, но няма как...6те го изтърпя и този момент  Sad Важното е бебо да расте и се развива нормално...
Mimky ако мога да ти бъда полезна с моя опит, на мен ми правиха изследване за Даун в 13-тата седмица и ми взеха само кръв, но на съ6тия ден преди това ми правиха ехография, за6тото резултатите се обоб6тават от двата вида изследвания. Не съм пила никакви сладки те4ности преди това, само кръв от вената ми взеха и това бе6е. След 4-5 дни отидох за резултатите и първо взех снимките от ехографията и с тях за кръвните изследвания. Забавиха се малко, казаха 4е обоб6тавали и това бе6е. На изследването пи6е BIOQUIMICA и ако е за Даун 6те има показатели 1: 10 000 примерно или колкото ти е твоя ... Резултатите ми бяха добри, но бях на лекар след 4 дни и направо отка4их от притеснение докато ми ги анализира докторката.  Та и ти не се притеснявай предварително, вси4ко 6те е наред Simple Smile
Lovely в4ера бях на изпит за определяне на нивото в Ескуела де идиомас, стори ми се лесен теста , ама да видим какво съм направила и закъде 6те ме определят  newsm78
Хубав ден на вси4ки и много усмивки и  Hug

# 52
  • Мнения: 3 098
Вал,хубаво е дето си го записала на бойни изкуства. PeaceАз все още не съм се интересувала дали в у4илището има такива занимания.Намерих един център,сравнително близо до нас,в който се предлагат най_разли4ни занимания за деца.Като най_вероятно ще я запиша на танци,музиката и танците са в кръвтта й.

Бари,не вярвам да отшуми от само себе си,вземай мерки.Много оби4ат да се оправдават с вирусите,но нелекуването води и до бактериални инфекции и до гадни усложнения.
Ани днес не ходи на у4илище,защото в4ера видях едно дете с огромни въшки по главата и се отвратих,ходих и на у4ителката казах,па така ли не са го видяли??? Crossing ArmsДруго пък мернах с някаква ужасна екзема по лицето,Боже какви са тия родители тука? ooooh!
И като си направя равносметка колко пари съм похар4ила за "книги",застраховки,лекар,простотии и колко малко време детето е там,а отделно 4е за момента ни работа,ни курс мога да запо4на,направо ми се отщява вси4ко.

Клара,сладур4е е бебенцето ви. HugДа ви е жива и здрава.  bouquetПостепенно ще я нау4иш на дневният й режим,сега не се притеснявай.Трудно е в на4алото,а после 4овек свиква и се смее сам на себе си как се е притеснявал. Peace

# 53
plamplam, стискам палци, ако те определят в Интермедио уно - ще сме съученички. То има две групи едната е от 5 до 7, другата от 7 до 9. Ние с мъжа ми сме в групата от 5 до 7, че иначе  ни идва много късно. А знаеш ли кога почват учебните занятия, че ние още не сме проверили - на мен ми казаха края на септември началото на октомври ама незнам точно кога. Хайде успех и пиши къде си се записала.   bouquet

# 54
  • Мнения: 352
Здравейте, еспаньолски мами!   bouquet

Моля за съвет - може ли да ми препоръчате някакъв видео/дивиди курс по испански? За интернет курсове имам информация, но малкият не ми оставя много време на компютъра, обаче съм забелязала, че мога да гледам нещо по телевизията, докато се занимавам с него и исках да си уползотворя времето. Някое ниво за средно напреднали - просто ми трябва заглавието, пък аз ще се опитам да си го намеря, мога да си поръчам по интернет или да помоля приятели от Испания да ми го купят и пратят.

Мерси предварително!  Hug

# 55
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Босилек, има едни курсове пак за компютър, от типа на Tell me more, a също и едни прикрепени към речници и разговорници.

Гери, много ми е любопитно как ти е обяснявала учителката ти поговорката  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 350
plamplam естествено, че ми е полезно всяко едно мнение, изглежда при всеки е различно това изследване, не знам може би зависи от гинеколога при който си, само се моля всичко при бебчо да е  наред. А има ли значение кога ти е правена ехографията и след това изследването за Даун? Защото на мен както при теб само кръв и ми дадоха номер за взимане на резултатите.

# 57
  • Мнения: 789
Вес,каква е тая игра "Моята гора"?Не6то не схванах регламента в преди6ните страници.И за какво се събират листенца?А аз мога ли да се включа? Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 68
А има ли значение кога ти е правена ехографията и след това изследването за Даун? Защото на мен както при теб само кръв и ми дадоха номер за взимане на резултатите.


Mimky, на мен ми казаха, 4е задължително трябва да са в един ден правени и двете изследвания и ехографията и вземането на кръвта. Аз ги правих в една болница и двете и стана много бързо, само с резултатите се бавят, след 4-5 дни ги взех и това бе6е...

plamplam, стискам палци, ако те определят в Интермедио уно - ще сме съученички. То има две групи едната е от 5 до 7, другата от 7 до 9. Ние с мъжа ми сме в групата от 5 до 7, че иначе  ни идва много късно. А знаеш ли кога почват учебните занятия, че ние още не сме проверили - на мен ми казаха края на септември началото на октомври ама незнам точно кога. Хайде успех и пиши къде си се записала.   bouquet
Lovely, за запо4ването на курса, не казаха дата, но при вси4ки слу4аи 6те е на4алото на октомври за6тото резултатите от пруебата 6те са готови на 25-ти , а записването е на 26-ти, та затова така си мисля. И дано да ме определят за интермедио уно, та да сме съу4ени4ки Simple Smile

# 59
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте от нас отново
гери за сега не иска шефа ми да ми плаЩа осигуровки заЩото така ЩЕ спрат да му плаЩАт за суститутата ми и не му е изгодно, абе ЩЕ се набутам малко, но за мсетка на това после 4 месеца ЩЕ вземам добри пари, както ги из4ислявахме с мъжо Ще взема 2 пъти и половина пове4е
за последната седмица забеляах 4е ми е пораснал много корема, пове4ето неЩа са ми тезни и това само за 1 седмица, явно беб4о расте и за това ми е по трудно да се движа, но да расте а аз Ще си търпя
на мен изследването за даун  ехограф и кръв не ми ги направиха в един ден и резултатите ми бяха 1/400 (в на4алото ме уплашиха 4е има проблеми заЩото малкото много е шавало и не го измерили добре но после при повторното изследване вси4ко беше ок и не се е налагало амнио)
днес както си обядваме с мама на тераста се 4ува някъкъв ужасен шум от 4упеЩи се стъкла, ска4ам аз и какво да видя огледалото ми в коридора пада (то е огромно) повли4а половината парфуми и вси4ко на земята на сол, така ме е яд сега, но ниЩо нали казват 4е с4упеното носи Щастие дано да е на добро
наша гоя ве4е трябва да е родила (казаха и предния път 4е ако до петък не е родила я приемат да предизвикат раждането, дано вси4ко е наред и се похвали скоро с малката принцеска)
на вси4ки болни де4ица да оздрявяват бързо
прегръдки моми4ета

Общи условия

Активация на акаунт