A Dios rogando y con el mazo dando - España

  • 19 427
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 098
Не вярвам да има някой супер категори4ен за или против някой въпрос.Просто защото в даден момент мислиш по този на4ин,не озна4ава,4е няма да ти се слу4и за в бъдеще и няма да го направиш.Било то по собствено желание или не.
Кар4ита,същия проблем имаше и Ани.Мъ4ила съм я цял месец.докато накрая с педиатъра й установихме,4е има алергия,каква то4но е и преминахме на Омнео(то е добре известно и в България).От там нататък детето се "роди"наново както се казва_спи,яде,доволно,щастливо,гукащо и смеещо се. Heart EyesА не като преди крещящо до посиняване 12 4аса на денонощие.А аз бях най_щастливата жена и майка на света.Не можех да повярвам,4е проблема е отстранен. HugСлед това по схема,която доктора направи преминахме на Алмирон,страшно съм доволна и от него.

Мими,по магазаните е пълно с прахове за бебета.Забелязах го и ми се е набило в о4ите,тъй като когато аз търсех преди,сякаш нямаше толкова много.В Меркадона,в Карефур,в Алкампо има.

Кар4ита,да те питам направиха ли тестове на Галина за алерги4ност?На мен за Ани ми казват,4е след 4 тата година,тъй като имало вероятност да отшумят дотогава.

# 271
  • Мнения: 789
Благодаря,Марица,сигурно,но понеже нямаме възможност да ходим често до града,а тук в селото може да намери6 само "Ариел" и "Норит",исках да ми препоръчате нещо свястно ,за да поръчам на магазинера."Ариел" знам че е хубав,но походящ ли е за дете-тук е само един вид от него и не виждам на кутията да пи6е дали е подходящ за детски дрехи.

А знае ли някой какъв е този документ N76- искат го на съпругът на моя позната за да започне работа-без него не можело?Аз дори не съм го чувала. newsm78

# 272
  • Мнения: 3 098


А знае ли някой какъв е този документ N76- искат го на съпругът на моя позната за да започне работа-без него не можело?Аз дори не съм го чувала. newsm78
Не знам какъв е този документ,Мими,но гугъл ми извежда тези неща:
http://www.sii.cl/documentos/circulares/2001/circu76.htm
 ... Documento recuperado (cédula de Identidad Nacional o de Extranjero, o cédula de RUT de Extranjero). ...
4естно да ти кажа не знам каква е тази изгъзица,това което излиза не се вързва много с това,което са поискали на този 4овек.
Това което искат е_сертификат с паспорт(или тархета комунитария) и номер на СС.

# 273
  • Мнения: 3 098
Моми4ета,нали се бяхме заприказвали  за Алекс Раева и Деси Добрева.Вижте тук какво про4етох за тях:http://www.monitor.bg/life/article?sid=&aid=134482&cid=6 … d=60&eid=1175

# 274
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте и от нас
имаме ве4е колики, сноЩи не сме спали, не знае милия какво иска, давам му да су4е и ме ползва за биберон и заспива, след 5 мин пак се събужда и хлен4и, след няколко 4аса така и напъвания се изака (правим го при всяко хранене но сноЩи пропусна) и така заспа, сега не мога да го събудя да го нахраня
ве4е горе доло имам кърма, не е много но има и предимно се кърмим, давам му шише но ако иска в пове4ето слу4ай сам ми отказва, някои път ако по гладен си хапва но много малко, важното е 4е като се събуди търси да го кърмя, дано имам по дълго време и да мога да си му давам аз много е спокоен и доволен когато су4е
дано се пооправи времето 4е утре кака Ще го водя на лекар незнам
имало е рожденици 4естито със закъснение и се извинявам, но покрай вси4ки емоции пропуснах
гери аз сках оЩе на 3 ден да ме изпишат но не се съгласиха и ни задържаха един ден пове4е заЩото бяхме върнали около 400грама
на втория ден ги накарах дами махнат системите и катетъра и запо4нах да ставам (инъ4е не можех да го кърмя), ве4ерта оЩе си бяхме двамата сами без помоЩници, исках да видя дали мога сама, болеше но се справих, заради малкото дива4е и така броях 4асовете да се приберем в къЩи
някой попита за кош4ето и макси косито и двете са си от тук само драпериите на кош4ето ги е шила майка ми, заЩото оригиналните бяха розови (това беше намалено и ни направиха тези)

# 275
  • Мнения: 3 098
Омнео е ле4ебно мляко.След като се пие (в нашия слу4ай) до третия месец постепенно се минава на следващото.Дали ще бъде Алмирон,Нутрибен,Милупа....зависи.Аз избрах Алмирон,тъй като се оказа най_подходящо.
Кар4ита в момента е в Бг,затова съм писала,4е е използвано и там.
А кой хипохондрик,кой шизофреник...има една приказка,малко оба4е трябва да се интерпретира,много е вярна и ако я спазваш,ще си добре:"Всеки си *б* жената както иска". Laughing

# 276
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
неЩо не разбрах кое не е на мода макси косито или моисеа
моисеа си го взех от тоис ар (там явно съЩо не са в крак с модата) на пазара не ходя, дори не го знам къде се намира, на мен си ми харесва най ве4е си ми е много удобен, не слугувам на никъкви моди, важното е аз да си харесвам неЩата, а това дали другите ги харесват си е тяхна работа, нито питам нито искам да знам, но мерси все пак за мнението
и за информациа ето ти един от последните каталози на ми бебе зна4и и те отдавна не следят модата
http://www.mi-bebe.es/marcas.php?s=18
ако искаш мога и договора за покупко продажба да ти сканирам и ка4а, намира се в ла кала консесионарио на пежо, това ми обясниха това казавам, финансиасиона е от самото консесионарио не е от моята банка, а и нали ме устройва като кола и цена, все пак трябва да се има в предвид 4е пежо 307 ве4е не е най новия модел излезе и 308 и не струва кой знае колко много, малка кола е, за това е и по евтина, може да се каже 4е беше най евтината и най малката, но аз то4но тази си избрах (незнам заЩо не ти се вярва освен това постояно правят разни оферти, в моя слу4ай ми правят дескуенто от 1500 и ми подаряват матрикулата, май по4ти на всякъде го правят)

# 277
честито анет да ти е живо и здраво детенцето Hug
как сте момичета
аз имам едно питане към вас Embarassed
вчера ме привикаха от фирмата в която ще почвам работа
и ми поискаха паспорта оригинала взе го една секретарка и каза утре да мина да си го взема 
оправям документите чрез една фондация и трябва да се срещна с шефката
какво да очаквам като развитие щом са почнали да ме викат вече
благодаря ви предварително

# 278
  • Мнения: 1 461
Марица не сам го чувала това мляко, в момента пием Фризопеп за алергични деца , кутията струва 20 лв. Можеш само да се радваш, че доктора ти е реагирал на време, защото ти е спестил много главоболия. А това мляко което казваш ,че е за алергични деца каква цена е в Испания .
Мими така както е с чувствителна кожа Галина, пера с Ариел и Бонукс , и нищо и няма , обриваше ми се от детските прахове, така ,че можеш да пробваш в началото с какъвто прах си избереш но да слагаш по малко така или иначе в началото бебето не се цапа с упорити петна.

# 279
  • Мнения: 217
Асто,не мога да разбера защо се държиш така,всеки има мнение и го изказва,и защо си взела Марица на мушка,в нито един неин отговор не видях нещо срещу  теб,хайде стига ве4е,нека тук да се разтоварваме а не обратното  Peace .
Анет за коликите можеш да му слагаш топла кърпа на корем4ето,топлото отпуска и успокоява,може да я загрееш с ютията.
Лека ве4ер на вси4ки   bouquet

# 280
Цитат
Асто,не мога да разбера защо се държиш така,всеки има мнение и го изказва
И аз се присъединявам към призива за добрия тон   bouquet

Анетт, честито ти синче. Пожелавам ви да бъдете щастливо семейство и да с обич да отглеждате малкото юначе! newsm51 smile3525 newsm51

# 281
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Асто пак нагази лука  ейй не се спираш булка - може и да не искаш оба4е доста силно и пресилено се изказваш на български .. понякога не разбираш и то4ния смисъл . с най- добри 4уства ти го казвам - в самия на4ин на изразяване на испански и български има разлика ..така 4е преди да напишеш нещо го облмисли как то4но  трябва да зву4и на българки .например за Анет - и аз разбрах същото което и подразбрала и тя .. и аз бих се обидила !
 незнам за особените млека - мога да кажа само 4е  преди 4 години като ме изписваха купих едно мляко за кърма4ета - от първия ден (такова каквото даваха на Гери в болницата ). тогава струваше 15 евро - така и не ми потрябва  Simple Smile и го изхвърлих неразпе4атано защото никои не го поиска  Rolling Eyes  .
Дун4е все се каня да ти пиша колко много ме кефи Кари . предната снимка направо беше страхорна !  а тази е много "фасонска "
Мимии успехи в рисуването . да снимаш и да покаже6 снимки !
за праховете - аз си пера с нормалния прах за наши дрехи . не ползвам един (защото ми омръзва). флота (с окси......) , ми колор - тези са последните с които прах ..и задължително суавизанте от Меркадона(май няма миризма която там да не ми харесва ) или МИмосин(алое вера)- разбира се това си е мое ли4но предпо4итание де Simple Smile
Дарк - аз малко не разбрах де- ама о4аква се да по4неш работа и да ти направят документите . ... какво друго - паспорта са ти го взели да направят фотокопия явно ... малко не ми е ясно ..
 

# 282
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моми4ета пуснах новата тема
 ако имате някакви забележки пишете Simple Smile
 

# 283
  • Мнения: 789
Благодаря за отговорите,Кар4ита,Astobiza!Май все пак ще пробвам с Ариел.Иви е на 2г и половина ,но все още искам да използвам за дре6ките му не6то свежо и с ненатрапчив,не силен аромат...разбирате какво имам предвид.

Анет,да се изкажа и аз за кърменето...На6ият случай е същият.Иви се роди 2.720кг,изписаха го 2.510кг,и ръст 47см.Кърмих го 2месеца,нямах особено кърма за съжаление(а толкова исках да го кърмя,няма6 представа..!).Бяха ред сълзи,ред сополи,и кърмата спря съвсем.Но докато кърмех,и дохранвах-с Фризолак.Иви,дори толкова малко бебе,усети откъде млякото тече по-лесно и откъде се нахранва по-бързо,и сукането от мен го използва6е по-скоро за приспиване.Така полека-лека предпочете 6и6ето и кърмата спря.Не помогнаха и помпичките.Дано при теб не се получи така,за6тото виждам,че има6 желание да кърми6.Гледай да си спокойна и не се поддавай на паники и разстройване,това само 6те вло6и не6тата.Тъй че-гу6кай малкото-голямо човече,радвай му се и..така! Simple Smile

Лека нощ на всички от нас!И приятни сънища!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт