A Dios rogando y con el mazo dando - España

  • 19 427
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
Здравеите момичета!
Много ви благодаря за топлото посрещане.Сега да ви се представя.Живея в едно краиморско градче Хихон в област Астуриас от 6 години.Тук съм с мъжа си и синът ми на 15 години.Работя в консервена фабрика.
Клара да ти е жива и здрава дъщеричката!
Поздрави и прегръдки smile3525  love001

# 31
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ето ме и мен
с мама е така иска да свърши вси4ко за един ден и аз вместо да си по4ивам зе въртя около нея и се преуморявям, но не остана
в неделя ЩЕ идват шефовете на мъжа ми (холандци) на бг обяд, 4е и това ЩЕ правим
утре вси4ко Ще е готово из4истено и подредено и остава само да изперем за първите няколко дена дрешките на беб4о
моми4ета незнам дали ви питах но ако съм питала се повтарям какво да нося за в болницата, питах матроната тя ми каза 4е не знаела  #Crazy
кажете вие какво носехте
добре дошли на новите мами
гери днес ходих и питах за матернидад и алта, докато си на договор ти плаЩа фирмата 4аст от осигуровите другата 4аст държавата и ти се води за стаж след това ве4е не е стаж
за 2500 най новото ЩЕ се изисква 5г да си живял в испания от който последните 2 непосредствено преди раждането и Ще запо4нат да се изплаЩат декември, дано до тогава неЩо се промени, 4е с тези 5г
клари4 малката е невероятен бомбон, пу да ни е уруки
и аз от това се притенявам 4е Ще спи през днея и през ноЩта Ще будуваме, сноЩи ме е събудил в 3.30  #2gunfire
оЩе неЩа имах да казвам но ве4е не помня
а лудетина след като договора е фин де обра, не е нужно предизвестив за прекратяването му и може да бъде прекратен по всяко едно време, като вклу4отелно не се изплаЩа никъкво обезЩетение, а само финикито което е пагата екстра (пропорционланата и 4аст ако не е вклу4ена в заплатата) и полагаЩата се отпуска
това са най гадните договори но пове4ето шефове склу4ват тях заЩото са им по изгодни

# 32
  • ES
  • Мнения: 2 172
ето ме и мен
с мама е така иска да свърши вси4ко за един ден и аз вместо да си по4ивам зе въртя около нея и се преуморявям, но не остана
..........
моми4ета незнам дали ви питах но ако съм питала се повтарям какво да нося за в болницата, питах матроната тя ми каза 4е не знаела  #Crazy
.......

Тъй е с майките...

А за болницата нищо не ти трябва. Аз като отидох ме саблякоха и върнаха дрехите ми в една торба на майка. Преобличаш се всеки ден, има стая за бебетата, където можеш да го сменяш и мияш колкото пъти искаш, имат и нещо като дрешки и пампи колкото искаш, дамски превръзки също ти дават. Освен ти ако не искаш да ползваш някои техни неща си носиш свои. Но първите дни бебо се чисти и всеки памперс е с мекониум (черно ако) и да си търкаш своите дрешки там...Всеки си преценя. Ти ще си секцио, значи поне седмица ще те държат, ако имаш нужда от някои други неща, може да ти ги носят по нататък.

Това да си останеш на договор по време на баха матернал, мисля, че не е ново в закона, винаги си го е имало, просто твърде рядко е прилагано. Защо да плащат осигуровките на един човек, коитон е работи. На повечето бъдещи майки гледат да не им подновят договорите докато излязат в майченство. Твоят шеф защо не ти поеме осигуровките по време на бахата, така и така ще работиш за него. Така ще си ги плащаш във фирмата на мъжа ти.

Значи Сапатеро реши да си ограничи контингента на помощта от 2500 евро, която ще даде. 5 години, но легално, което ще рече с резиденция, но дали и бялата (фамилиар) ще важи.

Хайде лека нощ

# 33
Здравейте и от мен в новата темичка   bouquet Момичета за карти на испания ползвайте http://maps.google.com/ Няма по - добро, аз доста често го ползвам за Майорка и съм много доволна.

Клара, стархотна дъщеричка имаш, пожелавам ви да сте много щастливи.   bouquet

ЛуДеТина, Вес имате по едно листо от мен Simple Smile утре ще кликна и от компа на работа с другото ИП.  И аз се включих в клана ника ми е Elivasileva.  Засега поне играя редовно всеки ден. Чао и лека вечер на всички и да оздравяват бързо болните дечица. Praynig

# 34
  • Мнения: 40
момичета, един поздрав и от мен
http://www.youtube.com/watch?v=oVf8JKt4ybM

# 35
  • Мнения: 40
и о6те три поздравчета
http://www.youtube.com/watch?v=qXZ2dvLaPso
http://www.youtube.com/watch?v=WiS9cE9gm0w&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=ErZl3ZM3Uto

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 01:34 от donostia

# 36
# 37
  • Мнения: 789
donostia,благодаря за поздравите,мила!Така е о6те по-приятно сутре6ното кафенце! newsm10 kaffeetrmker_2
Майчета-настоя6ти и бъде6ти-разсънихте ли се вече? newsm44
Как са дечицата тази сутрин,оздравяват ли болничките?
Хайде до по-късно,да слагам закуската на Иви. newsm64
Чао,мадами,прегръдки от нас! Hug Hug Hug

# 38
donostia, мерси за поздравите.    bouquet No me ames, ми е супер любима песен. Добро утро на всички и много усмивки през деня Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 246
Здравейте,

добре доШли на новите попълнения в темата Peace

Кларита,много е сладка София.Така Ще е от сега нататък,кога се спи,кога не,свиква се.

И Али ве4е е с градински екстри,сополи и 4удо,2 дни не спи ,не се храни.Тръгваме след малко за педиатъра...да видим какво Ще каже ThinkingДнес няма да я водя на коле,4е от безсънието има такива кръгове под о4ите.Не прили4а на себе си,толкова е отпусната.

Това на бързо,после Ще до4итам старата тема.Лек ден  bouquet

# 40
  • Мнения: 176
Клара,честита ти принцеска, прекрасна е!Да ти е жива и здрава!
Анет, за болницата си вземи чехли,гримче и парфюмче за повдигане на самочувствието Wink и ако иска6 дре6ки за бебо-те в болницата дават, ама...не знам аз си я обличах с на6и си дре6ки.
Бари, дано да се оправи бързичко твойта кукла и занапред да нямате такива проблеми Hug
Моито момиченце през но6та го е нахапал един комар по бузките и сега са едни червенички Sad Видях му сметката на комара  вече ама късно.

# 41
  • Мнения: 329
Здравейте и от мен!!! Весел ден ви пожелавам и много положителни емоции  newsm44

donostia,супер песнички!!!

# 42
  • Мнения: 350
Добро утро и от мен мамчета!
donostia страхотни парчета, особено ми хареса Тото Котуньо, по принцип италианския ми е слабост, да не говорим за италианските песни. Кажи как върви курса при теб?
Мими как е твоя сладур слуша ли мама?  Мисля че ако се разбереш с работодателите да водиш детенце няма проблем, но мила не всички се съгласяват имай и това в предвид. Дано да попаднеш на свестни шефове, че такива рядко се намират, знам го от опит.
bari Дано детеце се оправи бързо, като знам в тия градини как бързо се разболяват, прехващат едно от друго ужас е.
Rali_80 лоша работа, но нали имаше някакво лекарство с което се мажеш, и предпазва от комари, но не знам дали става и за деца и бебета, трябва да попиташ, то сега е късно да знаеш за следващия път.
 Момичета днес ходих да ми взимат кръв, но не съм сигурна, че е точно за Даун, по принцип знам, че трябва да ми вземат един път кръв и след това да изпия някаква течност и отново да ми  вземат кръв, но при мен не стана така. Отидох взеха ми кръв, и ми казаха след 5 мин. да махна тампончето и това е дадоха ми номер с който да отида  да си взема резултатите от гинеколога и нищо и питам пак като малоумните нещо още прави ли се те само на посочената дата да отида да си взема резултата и нищо повече, нито да изчакам да пия тая сладка течност, нито ми казаха да изчакам половин час или нещо такова- не нищо. Та сега като ходя за резултата трябва да попитам дали това е било изследването за Даун. а на изследването пише взимане на кръв и OBSERVACIONES: D- RESULTADO IR Какво означава това изследване, някой може ли да ми го преведе и на вас такова правено ли е и за какво е? Питам понеже не знам, а се шашкам тука.  #Crazy newsm12
Лек и ползотворен ден ви желая!  bouquet

# 43
  • Мнения: 176
Мимки, изследването за кръвна захар се прави по-късно някъде към 20 и нагоре седмица. Сега се правят общи изследвания мисля за СПИН, хепатит,токсоплазмоза, както и за кръвна група.

# 44
  • Мнения: 789
Mimky,благодаря,Ивонти е добре,ни6то,че  лекарят прецени да е на антибиотик.Той знае най-добре.Иначе за слу6ане-какво да ти кажа-един ден слу6а дето се вика и с двете у6ички,а на следва6тия се поперда6ваме,ама няма начин.Иначе ми се качва на главата,а това не смятам да го позволявам.
А за работата-тя е една възрастна жена.Сре6тна ме случайно и понеже ме виждала и друг пут ре6ила като ме сре6тне да ми предложи тая работа,тъй като предполагала,че като сме младо семейство с детенце и на една заплата сме имали нужда от някой и друг допълнителен доход.Абе досетлива жена Grinning Честно казано благодарна съм и,че е няма ни6то против да работя с Иви,само дано не счупи или повреди не6то Praynig
А ти как си?Дано всичко е наред при изследванията!Ако знае6 как са ме дупчили мен,понеже с мъжът ми сме с несъвместими кръвни групи(той-А+,а аз Б–) и има6е вероятност този проблем да убие плода.Умирах от страх при всяко изчакване за резултата.
Ти -спокойно и си почивай,събирай сили за детенцето и се пази! Hug

Общи условия

Активация на акаунт