A Dios rogando y con el mazo dando - España

  • 19 446
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 789
ANETT,чудесно е,че бебочето расте -това си му е "задължение",нали?Сигурно много си се изпла6ила при първите резултати.
Дано много 6тастие ви донесе счупеното!
Bari,какво казва педиатърът-зле ли е сладурката или 6те оздравява скоро?
Тук вече е есен отвсякъде-вали,хладно е,мрачно е.....само за дрямка,ама уви...не става номерът ми. Wink

# 61
  • Мнения: 350
Тъкмо щях да публикувам отговор и всичко изчезна, а досега писах и сега на нова сметка. smile3511
Анет нека бебчо расте, дано счупеното да ви донесе много щастие, е жалко за огледалото и парфюмите но май им е дошло времето да се счупят. Важното е че ти не си била на близо да се удариш или порежеш. Дано наистина стане както вие мислите за парите имам впредвид.
Момичета забравих да се похваля от ехографията ми казаха, че бебо е  дълъго  14 см. А и още нещо вече си личи едно малко коремче.  newsm53 И ново 20 мъжо се оказва от понеделник без работа без предизвестие, нищо само дето се обадиха по телефона да му кажат че му изтекъл договора и няма работа и няма да му го подновят. И как така в един и същи ден когато му изтича и резиденцията много странно ми се струва. Изтръпвам като си помисля, а той двойно повече се ядосва от мен.  newsm61 Та такива ти ми работи от понеделник без работа (дано скоро си намери нова), а и трябва да ходим за сертификатите той за подновяване, аз да видя дали мога да си взема моя. Като знам какви опашки са на Диего де Леон, сигурно цял ден ще чакаме, но трябва да го направим. Уф неприятностите идват, когато не ги очакваш.

# 62
  • Мнения: 789
Хей,Mimky,честито ти коремче!Аз много се радвах на моето.При първата ни ехография Иви бе6е 2см и 3мм,ама като си бях "хърбел"(43кг) и коремчето си ли4е6е.
Не зная как е в Мадрид,но в средата на август в Куенка вече не бяха така дулги опа6ки за сертификати(с моят тогава се сдобих),а пък около 13.00-13.30 на обяд няма6е никой и спокойно мойе6е да се влезе и без запазена сре6та(сега вече-без сре6ти).Но в Мадрид с толкова много чужденци...май е доста по-трудно,а?Е,6те успеете.Дано мъжът ти си намери работа по-скоро,че да сте спокойни и ТРИМАТА.  bouquet

# 63
  • Мнения: 1 461
Анет радвам се че бебчето расте първото ми бебче за последните 40 дена порсна с 2 килограма, накрая най много ръстат.
Клара много е красива малката принцеса и колко много коса има ,имаше ли киселини .
С тази работа аман вече, моят съпруг работи сервитьор замина в Мадрид чрез бюрото по труда,но заплатата му е много ниска и незная как ще се оправяме взима 900 евро и 10-20 евро бакшиш ,как ви се струва това като заплащане, такова ли е заплащането . Но е на постоянен договор и  работата му е сигурна , дали си струва да напуска и да си търси друга работа дори и в друга сфера .Някой ако може да изрази мнение по въпроса.
Мимки а пола казаха ли на бебето

# 64
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Kar4ita ами според мен са си нормални парите- 1200- 1300 евро на месец за сервитьор са си добри пари според мен . тези които правят реформи (строителство) или пък истиниско строителство- вземат пове4е , бояджии съм 4увала 4е са добре платени - но това в нашата област (Мурсия) - дано някои от Мадрид да се вклю4и и да каже . и пак да ти кажа не са малко пари - мъжа ми е в строителството и взема малко пове4е -а работата е къде къде по тежка !
Мимки - мъжа ти да отива в "комисион обрера " -доколкото знам там има много безплатни адвокати с които може да се консултира и поне да си потърси правата / парите  които му дължи шефа . дано бързо си намери работа и да се успокоиш . трябва да си  с нагласата 4е вси4ко което се слу4ва е за по- добро . дано да си намери по - добра работа .

моята госпожица днес стана в 7 4аса с думите " хаиде да ходим на у4илище " - дано и занапред да и харесва Simple Smile връща се много доволна!
Марица - това дете във вашата група ли е ? и у4ителките какво направиха ?
 и при нас доиде есента - един дъжд цял ден - съботното пазаруване го направихме в петък : ) 4е утре само задръствания ще има по магистралите и утре ми се о4ертава един мързелив съботен ден със сериали и и-нет
  на вси4ки болни де4ковци пожелавам бързо оздравяване !
лека нощ !

# 65
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
как е при вас времето при нас вали из ведро направо е ужас, смятах утре да се разходим до църквата но ако не се оправи времето май ЩЕ си останем в къЩи, това не е нормално за бенидорм и едно такова хладно (не кои знае колко просто ве4е е нормално без климатик  Joy)
мимки какъв е бил договора на съпруга ти,за сертификадото не му трябва договор така 4е това да не те притеснява
аз тук в бенидорм 4акаш цял преди обед и никой не ме пусна да мина напред а си бях в 7месец и ве4е ми ли4еше
а и 4естито ти корем4е (аз сега страшно много се радвам на моето тъй като ми порасна много късно, Щом шефа ми поднови договора в края на 5 месец без да рабере 4е съм бремена  hahaha
кари не е малко но не е и много тук се полу4ава малко пове4е около 1200/1300 в ресторант (в дискотеките много пове4е) бакшишите отделно, хубаво е 4е е на сигурно място и му плаЩАт редовно, но няма да ви е много лесно само с тези пари (няма да изнемогвате но Ще се справяте хусто, все пак като за на4ало е добре)
лудетина супер 4е малката и харесва на у4илиЩе, на едни приятели детето иска да се върне в гуардето заЩото тук ниЩо не у4ели, зна4и не било у4илиЩе и не и харесва
за бебо наистина е супер във вторник Ще ви кажа колко сме пораснали, но както ме плашиха 4е е супер малък и незнам си какво накрая като ниЩо да станем 3кг  Praynig, няма да има тогава по доволен и Щастлив 4овек от мен
лека ноЩ и дано да можем да спим тая ве4ер

# 66
  • ES
  • Мнения: 2 172
......
Гери, много ми е любопитно как ти е обяснявала учителката ти поговорката  Mr. Green

Веднага ти казвам  Laughing . Казва ми, ако ми дадеш едно CV и ми кажеш, Мили, търси ми работа, не трябва да чакаш да ти търся само аз, ами и ти трябва да си търсиш, да правиш всичко възможно да си намериш, без да разчиташ само на мен. Е, като е толкова актуално при мен как да не го разбера.

Мимкии, мила, наистина много съжалявам, че е станало така с мъж ти.   Confused То понякога така става, като тръгне едно, че повлича и друго. И ние сме имали много трудни моменти, даже сега като си помисля, за последните 4 години малко време ни се е събирало да работим и двамата с мъжа ми едновременно. Но за това сме двама да се опираме един на друг, аз нямах документи, сега покрай малкия... Но при теб сега е по-деликатна ситуацията и да искаш да работиш още не можеш. Нали вече има стаж мъжа ти, Мадрид е голям град и обявите като ги гледам в инфоджоб валят в големите градове. Той с какво точно се занимаваше?

Вярно бе по тези опашки никой ред не ти отстъпва и с дете и бременна. Аз още не мога да се мобилизирам да подам на малкия документите за сертификат. Един ден отдох то 30 човека, отказахме се. На другата седмица решихме ще чакаме и тъкмо имаше пред нас 15 човека се изсипаха една тумба англичани всичките с номерца и се отказахме, а Мите беше на ръба на търпението.

Хей, не е ли много 1200 евро за сервитъор?  newsm78

Анетт, ще видиш какав голям юнак ще си имаш на 01.10. Така е, накрая най-растат и най-тежат  ooooh!

Карчита, 900 евро с 2 деца и самостоятелна квартира ще ви е малко трудничко си мисля. Ама то баба знае 2 и 200. Важното да сте си заедно цялото семейство.

До скоро

# 67
  • Мнения: 350
Сядам понеже мъжлето ми отстъпи място на компа иначе вечер не мога да се добера до него.
Мимии радваме се много на коремчето Hug, наистина дано скоро си намери работа, че иначе ще я закъсаме здраво само с мойте мижави пари до никъде няма да стигнем.
ЛуДеТина добре е че твоето момиченце е започнало да харесва градинката, може би е било въпрос на време и търпение. Мъж ми определено е на мнение да си търси правата, лошото е че втория договор още не са му го дали от фирмата все увъртаха че било в ИНЕМ и тем подобни работи, и даже не знае до кога му е срока, но в понеделник ще ходи да се разправя с тях. Гадняри са и това си е и пъзльовци ако ме питате.
Гери Работи като информатико на минимална заплата без паги и екстри понеже започна без стаж.  Видели че резиденцията му изтича на 21 и дотогава и договора, а сигурна съм не знаят закона за българи и румънци сигурна съм в това, а и не ги интересува, та нали не е испанец, защо той да знае повече от тях, а то е точно така. Иначе където са го пратили на "проекти" все добри отзвуци има като за начинаещ, в началото като го взеха работи за една фирма която е към Драгадос, сменяше им комповете (инсталира и прехвърля инфото от единия на другия комп), а всички знаят кои са Драгадос. Мина през какви ли нещеш работи, на какви ли не обекти беше, и никаква благодарност (за това че се връщаше в 10 през ноща от работа само и само да свърши навреме и какво), накрая без предизвестие го уволняват.  Може да е за добро, да попадне на по добра работа и по заплатена. Днес откакто се е върнал и научи че го уволняват разпраща по нета СV, дано от някъде излезе възможност за работа. Колкото до сертификадото сега е нужно да го изкара понеже без него няма да го приемат на работа, никъде с изтекла резиденция, минал е по този път и знае преди една година пак така наложи се да си търси работа(не като информатико) проблема за да го приемат на работа беше резиденцията. За сертификатите днес прясна прясна информация от наши приятели които също подновяват резиденция на опашката е имало 700 румънци и 20 българи, представете си за какво чакане става въпрос в Мадрид и само на едно място можеш да подаваш документи от другите те препращат на тази полиция, тя била само за българи и румънци. Гери как е Митето все се каня да те питам, слуша ли те и какво става с твоя курс как е напредвате ли в счетоводството?
Анет малкия мъж расте и това си е, виждаш ли че спокойствието е много важно както за теб, така и за него.
Kar4ita мила не ми казаха пола на бебо понеже много се въртеше и едвам му направиха снимки, а накрая беше застанал така че не можеше да се види, казаха ми че евентуално на следващия ехограф могат да го видят понеже ще е 3ри измерен.
Вал сега се сещам- добре е че сте записали детенце на бойни изкуства така се учи на дисциплина, и става по самостоятелно, и въобще има много плюсове да знаеш, ще им дойде времето и на танците, колко пъти ще си смени мнението, важно да развива способностите си още от малко.
Бари дано детенце се оправи, но наистина взимайте мерки навреме за тези настинки и вируси, че после става по зле.
Момичета лягам че стана много късно, лека нощ на всички мами, цунки за всички дечица, бебоци и коремчета.   bouquet

# 68
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добро утро !
слагам веднага кафето
днес сме ранобудни - Гери се обърка 4е ще ходи на "коле" и от сутринта сме кукнали ...то спи  ли се с малък дзвер Simple Smile

# 69
  • Мнения: 789
Добро утро и от нас!Днес "тати Лучи" не е на рабора и Иви е 6тастлив,6тастлив newsm44!
Слънчев и усмихнат ден(като на6ият) пожелавам на всички вас!  Nature Sunny
Аз отивам да правя кафенцето.Чао засега!Прегрудки от сърце! Hug
 kaffeetrmker_2  food010

# 70
  • Мнения: 3 098
Здравейте моми4ета.
Хулиган4е,много хубаво кафе си направила. Wink
За у4ителката питаш,ами когато й казах ми обясни,4е ще иде да разговаря с някаква си там друга и нищо пове4е.
Май не оби4ат много разтропаните майки,дето си имат принципи. Crazy Laughing

Гери,1200? за сервитьор не е много.При нас във Валенсия са така_ако сервитьора/ката работи на 8 4асов трудов договор с то4но определен ве4ерен 4ас на затваряне на заведението полу4ава като номина към 800?,от които след удръжките остават около 760?(грубо сметнато,има +/- някое евро).Ако оба4е се работи докато има клиенти е съвсем нормално тези пари да се вземат.Никой няма да работи по нощите за по малко от тях.
А пък и си заслужават заплатата,тъй като много от тях сами си изпълняват и поръ4ките от бара,отделно 4е не могат да носят пари в себе си и едно плащане на сметката е 3 пъти ходене до бара.Веднъж да вземеш от компа сметката,да се занесе,да вземе парите и пак да иде на бара за ресто и пак да се върне до масата.

Уф,трябва да ходя да пазарувам,а вали такъв силен дъжд. Crossing Arms
Тая година тук си беше доста хладна,а и сега с тези дъждове.

# 71
  • Мнения: 329
Здравейте момичета!
И тук много вали Wear Umbrella

mimky , наистина много съжалявам че така е станало.Обаче съм сигурна че всичко ще се оправи!    Няма къде да ходи  babydust7 И ние така с неочакваните изненади.
Ония ден моя приятел минал през някаква дупка и счупил нещо си на колата.Вчера се оказа,че трябват 430евро. Миналия месец пак подобни проблеми и тоя се надявахме че ще е по-добре тоя,ама...Не работя и сега ще ни е малко на нагорнище,обаче знам че ще се справим.

Вес , да ти кажа за гората - всеки ден като влизаш те отчита.Няма значение ти или някой друг,но естествено само по едни път на ден с товa IP.Сега ще ти да едно листо.

# 72
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Станахме пак повече след лятната вакация, да продължим традицията с анкетите  Simple Smile.


Гери-Чери, не го знаех това, че може всеки ден Thinking. То не че аз не ги я гледам по няколко пъти де..

Лудетина, много ентусиазирана Гери за училище Laughing, дано си запази ентусиазма и занапред!

# 73
  • Мнения: 2 825
Момичета това от отчетната на септемврийките, сега го видях :

Здравейте майчета!
Аз съм сестрата на GOYA и искам да се похваля, че вече съм леля!!!
Тази нощ (21.09.2007г.) GOYA  роди бебка Ралица с манекенските мерки: 2,950кг; 49см!!!
Мама и бебенцето са добре- опознават се и се възстановяват!!!
На всички родили майчета честито, а на тези на които им предстои: бързо и леко раждане!


Да е честита малката принцеса на мама Гоя, да им е жива и здрава и много радости да им носи   bouquet
Честито и на щастливата леля, а на мама Гоя бързо възстановяване   bouquet Hug


Вес, хубава анкетка, ама аз да си призная някой магазини не съм ги чувала  Blush
Аз гласувах за Алкампо, Меркадона, Хиперкор и Лидъл ... Карефур не видях в анкетата, рядко ходим до там, е ни е далеко, ама не е лош магазин. Капрабо тук няма, на Майорка често пазрувахме от там, че ни беше под ръка, а другите не ги знам. Тук има и други магазини - Суперсол, Суперкор, Опенкор - не знам при вас има ли ги?

Гледам още една градска се появила  Simple Smile
Амига , и ние с мъжо сме от Русе, ако искаш на лични да разменим малко инфо, може пък общи познати да докараме  Wink

Още имаше да пиша, ама едвам гледам вече и мисля да лягам, че малката ей сега ще огладнее пак  Simple Smile

# 74
  • ES
  • Мнения: 2 172

Да й е жива и здрава дъщеричката на Гоя, малката принцеска Раличка! Много да ги радва с тати. En hora buena!

Общи условия

Активация на акаунт