Ползвахте ли интериорен дизайнер за новото си жилище?

  • 29 575
  • 338
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 039
анче_мамче, удобо ли е да покажеш нещо твое? На ани69 съм виждала проекти, но би ми било интересно да видя нещо твое. Разбира се, ако имаш желание де. Embarassed

# 46
  • Мнения: 2 270
Ани69, извини ме, но нещо не си в час. Архитекта не проектира мебели, ами сгради. Дзайнера прави това. Освен, че може и да не и проектира, а само да ги ситуира в дадена среда.
май не си прочела добре какво съм писала.А работата на дизайнера е да ПРАВИ ДИЗАЙН
е, по принцип архитекта е универсална личност
по принцип такива са били в зората на искуството

редно е да разбира от всичко

Заха Хадид, например. Тя проектира колосални сгради и индивидуални интериори.
моят любим архитект за всички времена Мис ван ден Рое - архитект на 2 континента с най-прочутия и продаван до днес стол - Barcelona chair.

Нима филип Старк не проектира сгради?! проектира разбира се.
Аз говоря преди всичко за индустриалния дизайнер./не за самозванци дизайнери/Той изучава всички инженерни специалности и немога да ти опиша ,колко формули и изчисления се правят за направата на дизайн на една сокоизтисквачка например.Аз правих дипломна работа /мебелировка на детска стая/документацията беше около 50печатни листа

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 21:48 от ani69

# 47
  • Мнения: 4 447
Ани69, извини ме, но нещо не си в час. Архитекта не проектира мебели, ами сгради. Дзайнера прави това. Освен, че може и да не и проектира, а само да ги ситуира в дадена среда.
май не си прочела добре какво съм писала.А работата на дизайнера е да ПРАВИ ДИЗАЙН

 Thinking интересно, дали има разлика между архитектурен дизайн, интериорен или промишлен? м? Да, има, - че все от дизайнери се прави... на аркихетка не му е работа да следи последна мода плочки за баня, чат ли си.  Grinning

# 48
# 49
  • Мнения: 6 039
какво да?




 Thinking интересно, дали има разлика между архитектурен дизайн, интериорен или промишлен? м? Да, има, - че все от дизайнери се прави... на аркихетка не му е работа да следи последна мода плочки за баня, чат ли си.  Grinning

толкова по- зле за него /архитекта/
аз мисля, че работата му е да следи абсолютно всички новосити в дизайна изобщо /промишлен, интериорен, ландшафтен, електронен и т.н./
Новостите са движеща сила.
аз поне го правя, много ама много мало неща могат да ме изненадат, които да не съм виждала в нета или на живо


# 50
  • Мнения: 4 447
какво да?




 Thinking интересно, дали има разлика между архитектурен дизайн, интериорен или промишлен? м? Да, има, - че все от дизайнери се прави... на аркихетка не му е работа да следи последна мода плочки за баня, чат ли си.  Grinning

толкова по- зле за него /архитекта/
аз мисля, че работата му е да следи абсолютно всички новосити в дизайна изобщо /промишлен, интериорен, ландшафтен, електронен и т.н./
Новостите са движеща сила.
аз поне го правя, много ама много мало неща могат да ме изненадат, които да не съм виждала в нета или на живо




Съвсем дурго имах предвид. Едно е ахитекта да се е пренасочил към дизайн, съвсем различно е да си архитект на сгради, него не го интересува какво ще има в банята Simple Smile примерно Wink

# 51
  • Мнения: 6 039
ами аз проектирам само сгради, тук таме някой интериор на който не мога да откажа.

всичките ми колеги живо се интересуват от дизайн, без изобщо да правят интериори. Всяка година се ходи поне на 2 изложения за чисто интериорен дизайн

# 52
  • Мнения: 4 447
ами аз проектирам само сгради, тук таме някой интериор на който не мога да откажа.

всичките ми колеги живо се интересуват от дизайн, без изобщо да правят интериори. Всяка година се ходи поне на 2 изложения за чисто интериорен дизайн

Това е страхотно, познавам и от двата "вида" архитекти.  Peace

# 53
  • Мнения: 2 641
Хей спрете!  Stop Не се карайте!

Маленна, може ли да ми дадеш координати на тази твоя приятелка на ЛС моля?

# 54
  • Мнения: 2 270
Ани69, извини ме, но нещо не си в час. Архитекта не проектира мебели, ами сгради. Дзайнера прави това. Освен, че може и да не и проектира, а само да ги ситуира в дадена среда.
май не си прочела добре какво съм писала.А работата на дизайнера е да ПРАВИ ДИЗАЙН

 Thinking интересно, дали има разлика между архитектурен дизайн, интериорен или промишлен? м? Да, има, - че все от дизайнери се прави... на аркихетка не му е работа да следи последна мода плочки за баня, чат ли си.  Grinning
момиче ,когато аз съм учила за дизайнер ти си ходила права под масата и дали съм чат или не теб не те засяга.А относно разликата между видовете дизайн, май ти не си запозната.А накарай Кристиан  Лакроа /например /да направи дизайн на автомобил или Джуджето Джуджаро дизайн на дреха-да видим дали ще се справят.Джуджаро може и да се справи но за Лакроа се съмнявам/въпреки ,че е прекрасен дизайнер/.Май ти не си наясно с много неща.
А относно забележката към Маленна,първо се постарай да достигнеш нейното ниво и чак тогава и прави забележки

# 55
  • Мнения: 1 800
Ще се намеся в спора, но гледам много предавания за дизайн и много често архитекта, който стори къщата избира интериора. Peace
 
По темата- купихме си къща скоро и мисля, че ще ми е необходима професионална помощ при довършителните работи и се надявам да имам тази възможност да използвам такъв.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 819
Страхотна дискусия. Беше удоволствие да прочета много от мненията тук.

Malenna, свалям ти шапка както винаги!

Интересно ми стана от разделението, което правите между архитект, дизайнер на интериори, промишлен дизайн и т.н. Аз като лаик никога не се бях замисляла върху това. Според мен таланта си е талант. Покрай работата на съпругът ми в къщи доста се говори за архитектура, но сега виждам един различен поглед.

Колкото до моя скромен опит с обзавеждане, свеждащ се изцяло до моя апартамент, първия вариант за разпределение на стаи и мебели беше направен от архитект (няма да споменавам имена), банята ни също беше направена по проект на архитект, после дойде дизайнера и на вече направеното разпределение (за което признаха, че е много добро) направиха проекта за обзавеждане, цветове, настилки, осветление, пердета и т.н. Мисля, че накрая се получи страхотно.

И пак го казвам, таланта си е талант, независимо накъде е насочил основните си усилия.

# 57
  • Мнения: 2 270
Страхотна дискусия. Беше удоволствие да прочета много от мненията тук.

Malenna, свалям ти шапка както винаги!

Интересно ми стана от разделението, което правите между архитект, дизайнер на интериори, промишлен дизайн и т.н. Аз като лаик никога не се бях замисляла върху това. Според мен таланта си е талант. Покрай работата на съпругът ми в къщи доста се говори за архитектура, но сега виждам един различен поглед.

Колкото до моя скромен опит с обзавеждане, свеждащ се изцяло до моя апартамент, първия вариант за разпределение на стаи и мебели беше направен от архитект (няма да споменавам имена), банята ни също беше направена по проект на архитект, после дойде дизайнера и на вече направеното разпределение (за което признаха, че е много добро) направиха проекта за обзавеждане, цветове, настилки, осветление, пердета и т.н. Мисля, че накрая се получи страхотно.


ето така би трябвало да се работи,само дето след дизайнера би било добре да дойде и декоратор,а преди архитекта специалист по фън шуй.

# 58
  • Мнения: 6 039
ani69, фен ли си на фън шуй?

# 59

Общи условия

Активация на акаунт