Ползвахте ли интериорен дизайнер за новото си жилище?

  • 29 571
  • 338
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 039
И аз се присъединявам към призива на нашата модераторка Малена и Ксения да спрат да разводняват темата със взаимните си нападки.

мога изобщо да те освободя от присъствието си ако искаш Rolling Eyes

# 331
  • Мнения: 5 710
Каква е разликата между интериорен декоратор и дизайнер?
Да не се окаже, че съм се минала.. Аз мисля, че декоратор използвах.

# 332
  • Мнения: 6 039
Каква е разликата между интериорен декоратор и дизайнер?
Да не се окаже, че съм се минала.. Аз мисля, че декоратор използвах.

съвсем различно е, но за мен са неразривно свързани професионално

# 333
  • Мнения: 5 710
Каква е разликата между интериорен декоратор и дизайнер?
Да не се окаже, че съм се минала.. Аз мисля, че декоратор използвах.

съвсем различно е, но за мен са неразривно свързани професионално

Аз съм мислил по въпроса и съм останал със следния ( крайно непретенциозен) извод:
Декоратора действа по линията преди-след, т.е има бюджет, и префасонира помещение до нов вид.
Дизайнерът взима празно помещение и го прави в концепция от А до Я.
Защото на английски има понятие Interior decorator.  Беше ми инетерсно каква е разликата и дали правилно мисля.

# 334
  • Мнения: 2 270
Каква е разликата между интериорен декоратор и дизайнер?
Да не се окаже, че съм се минала.. Аз мисля, че декоратор използвах.

съвсем различно е, но за мен са неразривно свързани професионално

Аз съм мислил по въпроса и съм останал със следния ( крайно непретенциозен) извод:
Декоратора действа по линията преди-след, т.е има бюджет, и префасонира помещение до нов вид.
Дизайнерът взима празно помещение и го прави в концепция от А до Я.
Защото на английски има понятие Interior decorator.  Беше ми инетерсно каква е разликата и дали правилно мисля.

По принцип-интериорния дизайнер и декоратора, както и индустриалния дизайнер и инженера, както и графичния дизайнер и специалиста по предпечат   и ...... трябва да работят заедно. Друг е въпроса дали това се прави .
Интериорния дизайнер взема архитектурния чертеж и започва да обмисля:вида на мебелите, разположението им, вида и разположението на ел и вик частта-после съвместно с декоратора избират цветове и десени на стени , дамаски, пердета и тн. Декоратора добавя , картини, сувенири, възглавнички, цветя и всякакви други вдъхващи живот в помещението неща.
Архитектурното разпределение на помещенията  се прави от архитекта.
Друг е въпроса, че нещата не са точно така на практика и обикновенно един човек върши цялата тази работа.Когато се работи в екип-то тогава архитект, инженер, дизайнер и декоратор могат да свършат чудеса

# 335
  • Мнения: 1 006
Аз пък изобще не искам да се лишавам от присъствието на Маленна в темата!!! Не че пиша, ама чета редовно........и помня едни снимки и едни съвети, които Маленна беше дала на съфорумка, с един полилей/полюлей, който така ме беше грабнал, че още го сънувам   bouquet Поздравления, Маленна!

За Ксения нямам наблюдения, освен че е активна тук в темата, така че не мога да коментирам!

Но наистина, нужно ли е да изпадаме до взаимни нападки и то тук? Thinking

# 336
  • Мнения: 5 710

По принцип-интериорния дизайнер и декоратора, както и индустриалния дизайнер и инженера, както и графичния дизайнер и специалиста по предпечат   и ...... трябва да работят заедно. Друг е въпроса дали това се прави .
Интериорния дизайнер взема архитектурния чертеж и започва да обмисля:вида на мебелите, разположението им, вида и разположението на ел и вик частта-после съвместно с декоратора избират цветове и десени на стени , дамаски, пердета и тн. Декоратора добавя , картини, сувенири, възглавнички, цветя и всякакви други вдъхващи живот в помещението неща.
Архитектурното разпределение на помещенията  се прави от архитекта.
Друг е въпроса, че нещата не са точно така на практика и обикновенно един човек върши цялата тази работа.Когато се работи в екип-то тогава архитект, инженер, дизайнер и декоратор могат да свършат чудеса

Благодаря, Ани

# 337
  • Мнения: 7 091
Пуснете си нова тема за Интериорните дизайнери и декоратори, тази и без това отдавна си плаче за ключ, че е и голяма, но пък е интересно. Няма да я заключа все още, докато не пуснете новата, за да може да си добавите линк.  Peace

# 338
  • Мнения: 6 039
аз работя с декоратор за всичките си обекти. Изработвам концепция, споделям му я и той дава предложения. Ако имам точно изисквания какво да се сътвори, той е този, който подбива и изработва нещата.  Например витрината на един магазин, или приемната на един офис - чисто като декорация. Има концепция за подмяна или развитие във времето.

НОВА ТЕМА:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298255.0

Общи условия

Активация на акаунт