Ползвахте ли интериорен дизайнер за новото си жилище?

  • 29 600
  • 338
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не намерихме дизайнер за хапартамента по ред причини. Накрая си внушихме, че имаме виждания, които искаме да изпълним, имаме други намерения, с които не сме наясно, но може и дизайнера да не е. И ако той вложи разни идеи, които не възприемаме, няма смисъл от чужда помощ. Жилището би трябвало да е проекция на обитаващите го. Е, помощ винаги трябва. Все още не можем да решим цветовете на стаите.
Виж, за заведение е голямо удоволствие да се изпълняват хрумки на дизайнер.  Crazy
А на Малена искам да благодаря за кухненския съвет, който ми даде.  Heart Eyes
Обаче вчера срещнах една превъзходна тъмна кухня. Проблемът е, че когато завършим ремонта, ще съм съвсем наясно какво харесвам, а то ще е в магазина, не у нас.   Joy

# 61
  • Мнения: 6 039
хахаха, кой се включил

това за магазина и у вас - не съм много сигурна

аз като видя нещо в магазин и спирам да го харесвам. Представям си как го има в поне още 10 апартамента и спира да ми е интересно

# 62
  • Мнения: 2 642
Аз си падам по Фън Шуй Stop

Имаш ли конкретно предложение Маленна?  Hug

# 63
  • Мнения: 23 048
[Мхм, не си случила на дизайнер ти.  Naughty

 Flutter

Проект, заедно с наблюдение на обекта за изпълнение е между 1000 и 3000 ЕВРО.
Грешка...Проект .без технически надзор:
вариант 1: 8 200 Евро,+ технически надзор по 800 лв. на месец/40 Е на квадрат/
вариант 2: 6 150 Евро с технически надзор./35 евро кв.м/
вариант 3: 15 евро на кавдрат,но не ни хареса,естествено..
Става въпрос за около 200 кв.м
Повече не сме и търсили,май ще действаме сами.

# 64
  • Мнения: 4 447
Ани69, извини ме, но нещо не си в час. Архитекта не проектира мебели, ами сгради. Дзайнера прави това. Освен, че може и да не и проектира, а само да ги ситуира в дадена среда.
май не си прочела добре какво съм писала.А работата на дизайнера е да ПРАВИ ДИЗАЙН

 Thinking интересно, дали има разлика между архитектурен дизайн, интериорен или промишлен? м? Да, има, - че все от дизайнери се прави... на аркихетка не му е работа да следи последна мода плочки за баня, чат ли си.  Grinning
момиче ,когато аз съм учила за дизайнер ти си ходила права под масата и дали съм чат или не теб не те засяга.А относно разликата между видовете дизайн, май ти не си запозната.А накарай Кристиан  Лакроа /например /да направи дизайн на автомобил или Джуджето Джуджаро дизайн на дреха-да видим дали ще се справят.Джуджаро може и да се справи но за Лакроа се съмнявам/въпреки ,че е прекрасен дизайнер/.Май ти не си наясно с много неща.
А относно забележката към Маленна,първо се постарай да достигнеш нейното ниво и чак тогава и прави забележки

Виж сега, няма нужда да се надуваш и да говориш по този начин, защото явно сме колеги и трябва да се уважаваме. Не сме се разбрали явно, но не е този начина да се изтъкнеш колко си по-велика (а ти не си). Дипломиран дизайнер съм - Художествената академия. Това, че споменаваш известни имена на архитекти, нищо не означава. Идеално знам кой е Лакроа, няма нужда да се перчиш. Наясно съм с много неща, както и с това, че един от новите архитекти на Лувъра е Лео Минг Пеи, постоил прословутата стъклена пирамида, оказала се ключовия момент в книгата Шифърът на Леонардо. И не претендирам, че съм се родила научена или съм всезнаеща. Изказах моето мнение, с което никого не задължавам, но с Малена се разбрахме, защото водихме интелигентен разговор, който с теб не се получава. Сега, бих те помолила да не ми отговаряш, защото само спамим в темата. Аз приключих "спора".  Grinning

# 65
  • Мнения: 4 447
[Мхм, не си случила на дизайнер ти.  Naughty

 Flutter

Проект, заедно с наблюдение на обекта за изпълнение е между 1000 и 3000 ЕВРО.
Грешка...Проект .без технически надзор:
вариант 1: 8 200 Евро,+ технически надзор по 800 лв. на месец/40 Е на квадрат/
вариант 2: 6 150 Евро с технически надзор./35 евро кв.м/
вариант 3: 15 евро на кавдрат,но не ни хареса,естествено..
Става въпрос за около 200 кв.м
Повече не сме и търсили,май ще действаме сами.

Защо да е грешка? Това, че има фирми с такива цени не значи, че всички работим с един аршин  Hug

# 66
  • Мнения: 6 039
анче_мамче, моля те сподели нещо твое, интересно ми стана. Едно поне, коеот най-много си харесваш?
 Praynig

ДесиХ2, отивам да се гръмна  #2gunfire

# 67
  • Мнения: 2 270
ак мога да водя интелигентен разговор с някой който не ме познава и ми говори така

Ани69, извини ме, но нещо не си в час. Архитекта не проектира мебели, ами сгради. Дзайнера прави това.

 Thinking интересно, дали има разлика между архитектурен дизайн, интериорен или промишлен? м? Да, има, - че все от дизайнери се прави... на аркихетка не му е работа да следи последна мода плочки за баня, чат ли си.  Grinning

нито в един ред от поста си не съм се изтъкнала,че съм велик дизайнер/а дали съм по велика от теб това не знам и не ме интересува/Моята цел в живота е много по голяма от това да бъда голяма дизайнерка,а именно да отгледам трите си деца.А относно дизайнерите ,които споделих,някой от тях познавам лично/дипломата ми я връчи единия от двамата/затова си позволих да го вмъкна в думите си ,защото познавам възможностите му.

Единственото ,което исках да кажа на момичето започнало темата е да внимава какви дизайнери си избира,защото повечето са самозванци и вероятността да попадне на такива е огромна и,че по добре би било да се обърне към архитект,защото там тази вероятност е по малка.

Беляна-може да се каже,че се позапалих малко по фън шуй след като се запознах с една прекрасна дама/шефката на китайския културен център за България/Доста неща ми показа,които малко или много ми бяха интересни

# 68
  • Мнения: 23 048
Защо да е грешка? Това, че има фирми с такива цени не значи, че всички работим с един аршин  Hug
Toва беше майтап в отговор на твоето учудване и Белия Дом Grinning...Да ти кажа единствените свестни идеи получихме от хората ,искащи над 30 евро,но нещо не се спазарихме.Те ми искат същите пари ,за да ми направят ел,проекта на стаи,които практически няма да обзавеждат,защото имаме мебели за тях-детската,например.Което е абсурдно,имайки предвид,че ел.проекта е доста по-лесен от обзавеждането.Единствено окачените тавани са сложна част,но чак пък 40 евро. Crazy....Ми отказахме се,не ни се дават 7-8 000 евро само за идея.Ако някои ми предложи интериорен дизайнер за 10-15 евро,но такъв,с креативни,нови идеи,не стандартни неща,изтъркани от ползване.
Малена,затова наскоро ти исках помощ с материали от нет-а,цените на добрите дизайнери тук са прекалени за моя бюджет.Ако ми предложиш някой колега,който ще ми вземе по-малко,ще съм благодарна,защото и мен ми иде да се гръмна... Shocked

# 69
  • Мнения: 6 039
ДесиХ2, толкова лични получавам и все ме питат кое откъде и нещо съм те пропуснала? изобщо отогворила ли съм ти? как се изложих!!! Embarassed Embarassed Embarassed

аз ако ви кажа, че имам обекти, за които един лев не съм взела, ама по-добре да не се сещам....
добре, че проектирам сгради от време на време, та да избивам  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 23 048
В тази връзка:Моя позната прави шоу-рум за мебели.Намира известна Бг дизайнерка,за интериорен проект.Поискала й е 240 евро за 70 кв.м... Twisted Evil
Друга известна дама в бранша беше взела около 18000 евро за идеен проект на мои познати/за къща ,около 350 кв.м/ и то с преференциални цени от...40 евро.Но пък къщата е страхотна,наистина.Жалко,че тези цени не са ми по джоба.Да ви кажа честно,аз много се ориентирам от предишни проекти на въпросен дизайнер,може да греша ,но готовите му неща ми казват какъв му е стила.Забелязала съм,че хората,работещи с цени около 10-12-15 евро работят като с  конфекция,тоест еднакви идеи в почти всички проекти.Може това да се обуславя и от пазара ,и клиентите,естетсвено,но масово се правят актуални неща със закъснение,неща които в света на дизайна вече са отминали,като тенденция.Повечето хора не се и интересуват от тенденции и затова са доволни от идеите,но аз следя нещата ,и дизайнер по 35 евро,улавящ моята идея не намерих... Sad...Явно те самите се разграничават като по-различни от болшинството колеги и са намерили пазарна ниша,давайки им възможност да вдигат цената на идеите си.И с право,де щом има и кой да им плаща...

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 21:53 от ДесиХ2

# 71
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
[Те ми искат същите пари ,за да ми направят ел,проекта на стаи,които практически няма да обзавеждат,защото имаме мебели за тях-детската,например.Което е абсурдно,имайки предвид,че ел.проекта е доста по-лесен от обзавеждането.

Как пък прецени кое е по-лесно и кое по-трудно? Ако ти е бил по-лесен ел.рлоекта, що не си го направи сама?Страшно мразя да се подценяват специалностите в един проект-ЕЛ, ОВ, ВК и т.нАрхитектите и дизайнерите са най-великите!! Другите инженери  репи да ядат!!! #2gunfire

# 72
  • Мнения: 23 048
[Те ми искат същите пари ,за да ми направят ел,проекта на стаи,които практически няма да обзавеждат,защото имаме мебели за тях-детската,например.Което е абсурдно,имайки предвид,че ел.проекта е доста по-лесен от обзавеждането.

Как пък прецени кое е по-лесно и кое по-трудно? Ако ти е бил по-лесен ел.рлоекта, що не си го направи сама?Страшно мразя да се подценяват специалностите в един проект-ЕЛ, ОВ, ВК и т.нАрхитектите и дизайнерите са най-великите!! Другите инженери  репи да ядат!!! #2gunfire
Shocked...Ти нещо май не си прочела добре...Тази цена ,за ЕЛ>ПРОЕКТА,ми я иска ДИЗАЙНЕРА,не инженер или ел.специалист.А 40 евро на кв.м  ми се струват много,който и кавото да ми проектира,просто нямам излишни 7-8 000 евро.Друг път чети по-добре,преди да пишеш. Peace

# 73
  • Мнения: 23 048
[Те ми искат същите пари ,за да ми направят ел,проекта на стаи,които практически няма да обзавеждат,защото имаме мебели за тях-детската,например.Което е абсурдно,имайки предвид,че ел.проекта е доста по-лесен от обзавеждането.

Как пък прецени кое е по-лесно и кое по-трудно? Ако ти е бил по-лесен ел.рлоекта, що не си го направи сама?
В тази връзка да допълня,че ел.инсталацията е готова,просто ще се наложи да се премести някой и друг контакт,ключ или сплитер.Това 40 евро ли струва,споре теб newsm78?!От опит знам,че се електричарите взимат около 20 лв. на точка,което няма нищо общо с горепосочената от мен цена.А идейният проек за мебелите все пак дизайнера ще трябва да го измисля от кота нула,затова казвам,че ел.инсталацията в случая ще е по-лесна,защото само ще е преправи и то частично.

# 74
  • Мнения: 461
Поздравления за хубавия разговор, който си водите момичета, четох го с удоволствие.   bouquet
...в последно време не знам защо, но хората забравиха добрия тон...


"Добрият тон" е провокиран от различните цени на услугите в столицата и провинцията. Crazy
Като имаме предвид платежоспособността на клиентите в двете Българии, специалистите по дизайн от провинцията печелят според възможностите на клиентите си, а тези от столицата -  според инфлацията на парите си.
 
И в двата случая може да попаднеш, както на посредственост, така и на уникалност.
Като посредственост и уникалност са относителни понятия - дизайнът е изкуство и като такова е форма на индивидуалното естетическо възприятие на автора.
 
Обаче, като клиент, не приемам неприемливи дизайнерски РЕШЕНИЯ, просто защото плащам аз.
 Като потребител ме дразнят, както очебийни абсурди, с намерението да се акцентира върху стила на интериора, така и нефункционални диспропорции в пространството и геометрията. Стига да няма някаква конструктивна причина за невъзможна реализация, променям проекта според моите възприятия за естетика, комфорт и емоции - защото той ще си отиде, а тук оставам да живея аз.
А, който иска да се изявява като дизайнер - има си конкурси, изложения и т.н.  Hug
Т.е. нямам претенции - щом той си плаща и няма да го ползвам аз.  Grinning

[Те ми искат същите пари ,за да ми направят ел,проекта на стаи,които практически няма да обзавеждат,защото имаме мебели за тях-детската,например.Което е абсурдно,имайки предвид,че ел.проекта е доста по-лесен от обзавеждането.

Как пък прецени кое е по-лесно и кое по-трудно? Ако ти е бил по-лесен ел.рлоекта, що не си го направи сама?Страшно мразя да се подценяват специалностите в един проект-ЕЛ, ОВ, ВК и т.нАрхитектите и дизайнерите са най-великите!! Другите инженери  репи да ядат!!! #2gunfire

Виждала съм проекти ... не са за гледане. По-добре да нямат осветление. Mr. Green

[Те ми искат същите пари ,за да ми направят ел,проекта на стаи,които практически няма да обзавеждат,защото имаме мебели за тях-детската,например.Което е абсурдно,имайки предвид,че ел.проекта е доста по-лесен от обзавеждането.

Как пък прецени кое е по-лесно и кое по-трудно? Ако ти е бил по-лесен ел.рлоекта, що не си го направи сама?
В тази връзка да допълня,че ел.инсталацията е готова,просто ще се наложи да се премести някой и друг контакт,ключ или сплитер.Това 40 евро ли струва,споре теб newsm78?!От опит знам,че се електричарите взимат около 20 лв. на точка,което няма нищо общо с горепосочената от мен цена.А идейният проек за мебелите все пак дизайнера ще трябва да го измисля от кота нула,затова казвам,че ел.инсталацията в случая ще е по-лесна,защото само ще е преправи и то частично.

Преправянето си има недостатъци.
Ако включиш телевизора в ел.контакта, а потече водата от тоалетното казанче, едва ли ще си спомняш за дизайна на интериора. По-скоро ще имаш нужда от телефона на застрахователя.  Mr. Green







 

Общи условия

Активация на акаунт