Ползвахте ли интериорен дизайнер за новото си жилище?

  • 29 566
  • 338
  •   1
Отговори
# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Проект, заедно с наблюдение на обекта за изпълнение е между 1000 и 3000 ЕВРО.
Звучи доста прилично, това за сф ли е? Ако да, доволна ли си? Ако да, дай координати плс  Flutter

# 31
  • Мнения: 4 447
Проект, заедно с наблюдение на обекта за изпълнение е между 1000 и 3000 ЕВРО.
Звучи доста прилично, това за сф ли е? Ако да, доволна ли си? Ако да, дай координати плс  Flutter

По-нагоре написах, че съм дизайнер. Айде стига съм писала, че сега ще ме обвинят в саморекламиране!  Mr. Green

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И аз мисля че цените не са точно такива на добрите интериорни сцпециалисти.
най-евтиния който намерих беше 30Е на кв  ooooh! иначе примерно за кухня ти правят безплатен проект, ако поръчаш при тях  Tired
Иначе за въпросните 80Е/кв ми каза мой познат архитект и ми препоръча негов приятел, който се занимава с интериорен дизайн, като за мен можел да ме уреди 50Е/кв  hahaha

# 33
  • Мнения: 6 039
в с тия 80 евро направо ме разбихте - аз да взема да се самоубия #2gunfire
няма такива цени във Варна. Не знам добра ли съм лоша ли съм като проектант, ама така като гледам на моите цени, всяка от вас ще ми се върже #Crazy newsm78


Камамбер, аз никога не препоръчвам Мартинели или Карло Даниели. И Двете фирми продават краден италиански дизайн от Китай.
 Елитните фирми за обзавеждане са със съвсем други заглавия, дето се вика

по-ниския, но все пак висок клас Selamore, Rilus ,sledwat SENZA, VERSUS, ROLF BENZ, LIGNE ROSET.
Това наистина са класни мебели и може би апартамент от 250-300 квадрата му отива цена за проект от 5000 лв. Но там вече говорим за класа. S класа.  Peace

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами и на мен ми иде да се самоубия с тия цени  ooooh!
Искам наистина да ползвам такава услуга, обаче питах на 2-3 места и се опарих много, сега имам едно предложение и има среща след 2 седмици да видим какво ще ми преложат  Thinking Съжалявам, че изместих темата, но и на мен ми се видяха много, за това искрено се възмутих, като основния мотив на повечето архитекти към които се обърнах (3 броя, които по изключение се занимават и с интериорен дизайн) и една фирма за интериорен дизайн ми казаха подобни цени около 50-70Е/кв, което на мен ми се вижда множко  ooooh!
Иначе и селаморе ми препоръчаха, и разни други, но аз запомних по-масовите  Blush все пак не съм специалист на тази тематика.

# 35
  • Мнения: 6 039
разбирам,
идеята ми беше, че ако някой даде такива цени за проект, редно е поне да му предложат класа, а не ..да не казвам какво

никога не ми е идвало на ума, да питам колеги какви са цените в софия,аама ще взем да се заинтересувам. Излиза така, че аз лично подарявам проекти. ooooh!

# 36
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Излиза така, че аз лично подарявам проекти. ooooh!
Ами ела да подариш и на мен един  Mr. Green преди да си актуализираш цените  Mr. Green
Сега отново по темата да вметна: интериорния дизайн се прави изцяло по желанието на клиента нали, независимо колко пъти ще се прави и променя, докато на мен ми хареса, нали така  Thinking
Ааа, Малена още нещо се сетих, единия архитект ми изтъкна, че цената му е такава, понеже работел с отстъпка с някои фирми за дизайн , демек че съм на кяр  hahaha

# 37
  • Мнения: 6 039
така, всеки един проект - на сграда или интериорен се прави, докато клиента си го хареса и каже - да това е!!!

можеш да възложиш само идейни фази/ т.е. без авторски надзор/ на няколко архитекта и после да си избереш един, а който да правите работния проект. Това е, когато си мислиш че всички са добри, но все пак не знаеш кой би дал най-добрата за теб идея.

иначе за интериорите и още повече за жилищата - най- голяма дума има клиента. Работата на дизайнера е да информира и ако е нужно да се опита да "образова" клиента, в добрия смисъл на думата. Но да не се опитва да му налага своя начин на виждане за обитаване на едно жилище, защото например моите потребности не винаги съвпадат с тези на клиентите ми.

Не е задължително да си паснете, случва се, да се развалят договори. Така като клиента избира дизайнера, така  и дизайнера избира клиента си. Поне при мен е така. Не мога да работя със всеки. Поне за тези, за които съм сигурна ги откланям любезно Wink

# 38
  • Мнения: 2 270
 дизайнера проектира мебелите,а архитекта прави разположението на вече съществуващите мебели.Накой обединяват двете неща,но това не е много правилно.

# 39
  • Мнения: 6 039
ммммммммм, не мога да съглася
аз не правя разлика между архитект, правещ интерири и дизайнер на интериори

аз като архитект проектирам мебели и фирмите ми ги изработват.

има мебели обаче, като столове, дивани и др, които държа да купя от фирма, производител на такива мебели, а не да ги поръчвам заедно с останалата част обзавеждане.

наистина не съм попадала на архитекти, които просто да подреждат мебели, харесани от някоя мострена зала  newsm78

# 40
  • Мнения: 1 107
Цитат
Опитахме се, но не се получи. Свързахме се с един, заведе ни да видим проектирани от него апартаменти... платихме му половината от искания хонорар, който в последствие разбрах, че е съмнително нисък. Не беше съвсем случаен, работеше в някакво дизайнерско студио, имаше там някакви дипломи... Оказа се, че е силен само на приказки, ние искаме едно, той прави друго, трудно го откривахме когато ни трябваше, постоянно отменяше предварително уговорени срещи.
В крайна сметка се отказахме да се занимаваме с него и с много обикаляне и питане се справихме сами.

Ха-ха, абсолютно същото се случи на един познат-оказа се накрая, че е хвърлил парите си на вятъра...
Аз съм на мнение, че е добре някой да те ограмоти-в крайна сметка затова има хора, които работят в тази сфера, а не някой "самозванец" да ми каже че като сложа гипс-картонови цветя на тавана(който най-често е под 2,50) и стаята ще е върха...

Цитат
Работата на дизайнера е да информира и ако е нужно да се опита да "образова" клиента, в добрия смисъл на думата. Но да не се опитва да му налага своя начин на виждане за обитаване на едно жилище, защото например моите потребности не винаги съвпадат с тези на клиентите ми.

Това може би е най-точното описание според мен newsm10

# 41
  • Мнения: 2 270
ммммммммм, не мога да съглася
аз не правя разлика между архитект, правещ интерири и дизайнер на интериори

аз като архитект проектирам мебели и фирмите ми ги изработват.


ти просто си роден талант,но не всички са като теб.Работата на архитекта не е да проектира мебели.Проектирането на една мебел отнема много време/проучвания,ергономия,изпитвания на якост,опън и тн/неща с които не всеки архитект е запознат.То не ,че всички дизайнери ги знаят ,но поне ги изучават подробно .Затова споделих преди малко,че истинските дизайнери в България са малко.Плюс това дизайнера не е запознат с много архитектурни неща/ако не ги е учил преди университета или не се е самообучавал.В западните университети/запозната съм с английските и немските/Дизайнера винаги работи в екип с инженери,проектанти и архитекти.Там всяка жаба си знае гьола,не както в България -ВСЕКИ ВСИЧКО ЗНАЕ.

# 42
  • Мнения: 6 039
ммммммммм, не съм разбрала какво имаш предвид
в този смисъл истинските дизайнери са много малко
те една година мислят 1 стол например, който да е уникален по рода си

# 43
  • Мнения: 4 447
Ани69, извини ме, но нещо не си в час. Архитекта не проектира мебели, ами сгради. Дзайнера прави това. Освен, че може и да не и проектира, а само да ги ситуира в дадена среда.

# 44
  • Мнения: 6 039
е, по принцип архитекта е универсална личност
по принцип такива са били в зората на изкуството

редно е да разбира от всичко

Заха Хадид, например. Тя проектира колосални сгради и индивидуални интериори.
моят любим архитект за всички времена Мис ван ден Рое - архитект на 2 континента с най-прочутия и продаван до днес стол - Barcelona chair.

Нима филип Старк не проектира сгради?! проектира разбира се.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 23:49 от Malenna

Общи условия

Активация на акаунт