Мами в Италия - част 47

  • 16 503
  • 274
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 388
Миликс, ако въпросната метла с кърпички е същата, за която си мисля, това е Суифер, ние я ползваме и сме много доволни  Peace

Добре дошла на Веси  Grinning

# 31
  • Мнения: 714
миликс, мойта не е суифер, някаква куче марка е обаче да знаеш, убиец е, в смисъл този начин на почистване с такава метла със сменящи се кърпички.  Всеки път като я ползвам, се сещам за Лени.
Не можех да повярвам какво остава по кърпичката след като минавам току-що измит и изсъхнал под. Нещо ей такова е:



# 32
  • Мнения: 3 388
Сонита, мерси за комплимента за бебка! Ти наближаваш половин бременност! Не след толкова много време ще си гушкаш, глезкаш и цункаш бебенцето ви!

Дано да е така, вече нямам търпение да видя и гушна малкото човече  Crazy Само се моля всичко да е наред  Praynig

Иначе, след около 2 дни някъде влизам в 5 месец. Сега гледам, че хемоглобина ми в новите изследвания е повишен на 11.5 при референтни стойности 12-16! Но май се среща често при бремитата. Днес ще говоря и за това с доки.

А твоята бебка да я нагушкаш и нацелуваш от дзиа Соня  Hug

# 33
  • Мнения: 5 475
Буонджорно и от мен!  Hug

 Честит ден на всички настоящи и бъдещи татковци!   bouquet
Да са здрави и да слушкат много мамите и дечицата си!  Wink

 Все се каня да ви питам-вие на кой език мислите?Или сънувате? Laughing  bouquet

Краси сънувам и на български и на италиански,а се е случвало и на английски.
 Мисля си  ,в повечето случаи на български.Случвало ми се е да мисля на друг език във времената ,когато нямаше как да се комуникира на родния (нямаше интернет,евтини телефони,форуми). Peace

 Юли ,дали роди вече?  newsm78

Лека вечер на всички и успешна седмичка!   bouquet

# 34
  • Мнения: 5 475
 Wink update  от Юли - още не е родила,правят й монитораджи и все още няма интернет! Поздравява всички!  Hug

# 35
Здравейте!
Десита засега се чувствам добре в южна италия...но в момента май в която и точка на света да се намирам ми е все едно Rolling Eyes...толкова ми ангажирано ежедневието покрай двете деца,че няма накъде...в тоя смисъл да питам мамите тук как се справяте без помощ...без баби,роднини...близки..мислех малко като си уредя някои неща да потърся детегледачка,ама не вярвам да е толкова лесно..ужасява ме мисълта да оставя бебето на непознат..а и как да я издиря..няма кой да ми препоръча...за агенции които се занимават с това, май не са и чували тук, че съществуват такива...като гледам тук всичко с обяви във вестника става..ама незнам защо на мен ми изглежда несериозно Confused....а и да си намирам детеледачка само за понякой час май няма да е лесно..предполагам повечето търсят по постоянна ангажираност...но направо не се издържа понякога... #Cussing out
За великден засега плануваме да си ходим до бг...досега все със самолет сме пътували...този път мислим да пътуваме с кола...с ферибот през гърция...някой пътувал ли е така сподели впечатления? аз за децата най вече се притеснявам макар,че  те са свикнали...точно поради факта че няма на кой да ги оставя все с мен  навсякъде..и май повече от мен понасят пътуванията...три пъти за последните три месеца от централна до южна италия което към 800км в едната посока..после януари до бг. Crazy..но все пак с феробот незнам как е...та ако някой сподели инфо ще се радвам Simple Smile..приятна вечер

# 36
  • Мнения: 5 475
Буонджорно!  Hug

Закусчица от мен. Wink



Ели ,пътувала съм с ферибот преди няколко години.Не е много натоварващо от Бриндизи до Игуменица е една нощ (около 12 часа ).Мисля,че най-евтини бяха билетите на ponte. Peace

 Погледни този сайт ,можеш да си направиш превентиво

http://www.traghetti-grecia.it/

Лек и успешен ден на всички!   bouquet

# 37
  • Мнения: 6 167
Здравейте мами италиани Hug
47ма тема! Не мога да повярвам. Ще ви прочета при първа възможност!

Първо, станах леля на две момченца:love: Бебетата са чудесни, из форума вече се е чуло за двете малки шушулки, благодаря за хубавите пожелания на всички! Бебетата се родиха големички за близнаци, много са сладки и красиви.

Аз пътувах с Майер, нямам вече никакви съмнения как и с кого се пътува от Болония до София - 3 пъти по-евтино и 3 пъти по-бързо. Полетът е час и половина , на отиване чакахме да се вдигне мъгла, на връщане всичко беше по график. На отиване летяхме с Бомбардиер, чисто нов, канадски, имах чувството, че сега са им махнали найлоните на седалките. На връщане с по-голям самолет, който не беше много чист и спретнат, старичък, но живи и здрави си дойдохме. Нямаше никакви проблеми. Общо взето взимам пътя от врата до врата за около 3 часа Crazy На връщане пътувах с италианската лична карта, нямаше никакви проблеми. На отиване с българската лична карта.

В София нищо не е променено, може би трафика е доста по-натоварен и съответно мръсотията и хаоса са големи.  Хората са почнали да плащат паркинги, но това не отменя традиционното паркиране на тротоари и тн. Лудницата е голяма, след падането на митата имам чувството, че всички са си купили коли - кой нова, кой стара - всичко живо е зад волана.
Харесаха ми моловете, превърнах едно от кафенетата в София Сити в офис за посрещане и изпращане на приятели  Laughing
Цените май са се качили - в тия молове май няма нещо под 59,90.
Овиесе са отворили в сити-то, голям, същия като тук, цените мааалко по-височки или като тук, не мога да преценя.

Иначе, срещи със семейство и приятели бяха най-ценните. Heart Eyes
не видях максимален списък хора, доста се пестих този път, за да мога да съм повече със семейството, бебетата.

Доста ни се стори раздялата с Дамиано и тържествено си обещахме повече 2 седмици - не.

Сега бягам, хубава седмица на всички!   bouquet

# 38
  • Мнения: 5 475
Лени,бен торната!  Heart Eyes Hug

Поздравявахме те за близнаците,че Ани донесе новината!  Wink

Още веднъж - честити племенници ,да са ти живи и здрави!   bouquet

# 39
  • Мнения: 3 425
Бенторната на ЛениSimple SmileЧестити и пламеничетаSimple SmileПаузата от време на време(според мен) е полезна !

Като се заговори пак за метли да си кажа и аз  Crazy мисля си за една машина(като прахосмукачка) за миене на под...може и ж комбинация с пархосмукачка...все още се чудя  newsm78

Краси, съм сънувала и на японски няколко пъти  Crazy всичко разбирах и говорех,та даже ме разбираха  Flutter

Весел ден  Flutter



# 40
  • Мнения: 6 167
благодаря, момичета за посрещането и пожеланията.
за метлите и аз като Валя.. имам едно такова чудо и ако имаше нобелови награди за открития за домакини направо му я връчвам на този, който го е открил това.
в топ класацията ми са и пронто-то, мастро линдо и белачката за пресни картофи, както и разните там повърхности на печки и обезмасляващи препарати Mr. Green
кала, рекламират едно вапордрай, една пръчка, която мие и тн, но аз след злополучния опит с гаджата , която уж прави всичко се ориентирах към класически решения - прахосмукачка и моб.
всяко нещо , което е 3 е 1 примерно не е нито едно от трите... братовчедка ми  взеха онзи робот , който и мие,  но техния оставяше доста вода след себе си и го върнаха.
може да е било от робота, или така се надявам - още не съм се отказала от робот един ден, който да ме раздели окончателно с разни прахосмукачки и парцали Whistling

аз не съм сигурна на какъв език мисля, защото и радиовълна не ми минава през мозъка много често  Laughing понякога май мисля на български и английски.

# 41
  • Мнения: 154
Лени, добре дошла  Sunglasses Sunglasses Laughing Честити племеници!


Момичета, Сонитка, Гери, ходили ли сте скоро до куестурата ?  newsm78 Чудя се сега, да го подменявам ли това пермесо, че имам път натам...  Thinking

Иначе, не знам на какъв език мисля, според ситуацията май  Wink

# 42
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добро утро!
Лени, добре дошла! Дда са ти живи и здрави племенниците! Ама, че интересен разкааз за София! Ама одлу горе къде е София сити? Миналото лято с Вито ходихме до Софиямол по бул. "Стамболийски", не знаех, че има още един! А и Овиессе са открили! Значи споко се пътува до България с лична карта само! Аз както винаги за всеки случай ще си нося паспортите. Имала съм често по някое изпълнение и нагрубяване  на летището в София с тия груби митничари!
А за Суифер не се бях замисляла, ще го пробвам.
Десита, не кърмя, а цедя кърма и давам с биберона, заради проблем със зърната, то и кърма нямам вече- по 40-50 мл. на ден, та сбирам от два дни и храня беба. Не знам що да сторя вече, по 1/2 л. мляко пия на ден, течни храни поемам, но бедата е, че кърмата е малко привсе усилията ми.
Аз мисля на италиански когато общувам на италиански и на български когато говоря нашия език. Преди години нямах интернет, ни скайп ползвах, само бгтелевизия та затова само тя и телефонът ми оставаха за комуникирането с родната реч.
Лени, ти гледаш ли сателитния ни бгканал? Получих съобщение по ел.поща от клиниката на Емилова, че на 21, утре по канал1 ще гостува на Ути в 17 и нещо като час, та се замислих, дали не годават директно и по сателита, май съм го улучвала след новините в 17, но не съм сигурна дали е от същия ден на живо или запис от предния. newsm78     

# 43
  • Мнения: 6 167
Миленка,
ССЦ се намира до Хемус. На последния етаж има Овиессе.
На летището този път ( Софийското) ми направиха добро впечатление - може да съм попаднала на готини полицаи. Майеър използват стария терминал, който не е много натоварен вече.
Кафетерията предлага кафе от автомат на Нескафе за 4 лева Crazy
Иначе в София хубаво беше. Много много от центъра не излизам, любими места са ми книжарниците на Хеликон ( бившето кино Витоша), както и Ориндж, въпросното кафене в Сити Сентъра, както и Онда и няколко бара и клуба. Хапвам на Ангел Кънчев при едни познати  ( срещу Джимис почти). Този път бях разочарована от храната ( май си падам и аз вече по италианската кухня и ми се струва гадно това, което се предлага в Кривото, например, затова само срещу Джимис).
Та, ако ходиш по някакви точки само със сигурност ще ти хареса в София Wink Имах и билети за театър, но нещо се разминахме , че се прибрах с 2 дни по-рано. Не можах и да се класирам за любимата ми джазова Белослава, която сега не знам в кой клуб пее , но се запасих с албуми, списания и тн. Взех и доста книги, но се наложи да оставя някои неща , че ми тежеше багажа.
Гледах Little Miss Sunshine  в Арена ( друго любимо място). Препоръчвам го на тези, които не са го гледали.
Навсякъде пеша ходех, до болницата взимах такси, и веднъж ходих до Дружба и до Красна Поляна. Тези 'дестинации' разбиват цялото ми мнение за хубавата София. Мръстотия, цигания, дупки и въобще съвсем друга картинка - беднотия, стари коли, които не са виждали вода от хилядолетия...
бялото ми яке на 2рия ден вече не беше бяло...просто има страхотни направени центрове , магазини и тн, но инфраструктурата ( много я мразя тая дума) на самия град ... не е мръднала.
Та, при едното ми мятане в движение на едно такси след 3 мин сметката беше достигнала 3 лева. Оказа се, че ако нормалните таксита возят за 0,49, 0,47, 0,50, аз се бях качила на едно такси за 1,49. Не съм виждала по-истретично цъкащ брояч. До тина Киркова сметката беше двуцифрена....

и така, шарено е в София

# 44
  • Мнения: 3 388
Буонджорно и от мен!
Лени, бенторната  Hug Радвам се за близнаците, а ти сигурно си най-щастливата леля  Crazy Жалко, че МайЕър не ме устройват въобще, дали пък няма да пуснат поне един полет седмично до Варна  newsm78 ...
Аз на ферибот от Италия не съм се качвала. Ползвала съм го само веднъж, преди доста години като пътувах от Белгия към Англия, ако не се лъжа.
Не знаех, че българите могат да пътуват и с италианска лична карта. Моята не е за еспатрио, нали когато я правих не можеше / а сега всъщност може ли? /
Лейди, последно като ходих в Куестурата, а и Гери се беше отбила по същото време, ми бяха казали, че излязал нов закон, според който за гражданите еу няма нужда вече от никакви пермесси и карти ди соджорно! Законът трябваше да влезе в сила в края на февруари. Ако се отбиеш, какво са ти казали  Crazy
Миленка /Миликс/, голям зор това с кърменето! Аз съм решила, ако нямам кърма / или не успея да кърмя, знам ли/, направо давам друга храна. Ти каква даваш? Но с емоял поне няколко месеца да минем с кърмене живот и здраве! Трябва да прочета тук и там за  кърменето, че въобще нямам идея.

Общи условия

Активация на акаунт