Мами в Италия - част 47

  • 16 499
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
  Хайде на закуската!  Hug



Усмихната неделя на всички!  Heart Eyes  bouquet

# 16
Май леко сте се сдърпали...аз пък ви пожелавам една такава неделна закуска...

ехх моят мъж за съжаление го викнаха по работа тъй че тази неделя ще си закусвам сама...
По въпроса за изследванията...знаете ли, аз направих амниоцентеза и винаги ще имам съмнението наистина беше ли необходимо Rolling Eyes...струва ми се че доста преиграват лекарите тук с тези малоформации и прочие...ще речеш всяко второ дете е увредено...та тъй като съм един рядък случай според мен или се е чист комерсиализъм...или господ чу молтивите ми...с две думи според моята гинеколожка не беше нещо наред тразлученцата ,препоръча ми два три центъра...ние се насочихме към артемизия...там направиха също тразлученца и резултатът беше потресаващ..буквално “съболезнования” ми изказаха Confused...аз все пак исках и кръвен тест...нищо че пак са само вероятности..доктора беше на мнение че нямало направо смисъл след тази тразлученца,ама ми го направиха...е резултатът беше също така потресаващ... нямаше никаква надежда според тях Rolling Eyes...след като ми избориха какво може да има аз като попитах за вероятността да няма нищо като ми я сметнаха, почти нямаше такава!
на никого не пожелавам да преживее това...това което се случи е дълго за разкаване и надали ще ви е интересно...но в крайна сметка направих амниоцентеза и слава богу всичко беше наред...но е адски стрес всичко това...ако човек е решен абсолютно, че не би прекъснал бремеността по каквито и да е причини по добре да не ги прави тези изследвания..защото е ужасен, неописуем стрес...а те чакат месеци докрая...и не стига че ти бушуват хормонките и самата бременност си е достатъчно стресираща,ако ти кажат нещо такова...неописуемо е.. Cry
и все пак зависи каква малоформация има детето...чух и научих покрай тези неща за  генетични болести които даже като имена не съм ги чувала...тъй че не може да се каже с лека ръка аз бих направила така или иначе...нима би обрекла собственото си дете на страдание...има проблеми,които го биха обрекли наистина на страдание..физическо...психическо...тотално страдание...
а после да съсипеш живота на всички около теб твоят собствен...пък и ако имаш и друго дете...
тъй че зависи какво има бебока...проблемите които може да има не се изчерпват само с даун..ама айде стига тъжни работи...пожелавам ви една усмихната неделя Simple Smile...и някоя по весела тема май трябва да се подхване  bouquet

# 17
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добър ден ето ме и мен!
Все се случва да влизам тук когато няма никой, и то еделя сутрин. Ама се знае че през уикенда е пустиня.
Добре дошли на новите мамчета и да казват откъде са!
Бимба, честито возило и брава за първия курс- добро завръщане си имала на каполинията! Ти както винаги ме развесели!
Ами да си призная и аз хвърлях поглед върху писанията тук и нямах желание да се включвам.
Как са бремитата? Моргъс, тия дни....всеки момент... нямам търпение да прочетем вече добрата новинка за бебката ти сред обятията на мама и тати!
Поздрав на всички сладурки от тоя форум!
Ето ни и нас озе'!
][URL=http://img225.imageshack.us/my.php?image=margybagno2cm8.jpg] [/url]

# 18
  • Мнения: 3 388
Здравейте и от мен!

Миликсче, много ти е сладко бонбончето!  Hug

Бимбич, не сме се си съмнявали в теб  Hug Като дойда да се видим, живот и здраве скоро, няма да се разминеш без показно на живо и поне няколко кръгчета  Wink Crazy Hug

Добре дошли на новите мами! Да ви анонсирам, че ще си имаме още едно ново попълнение, една страшно чаровна мама от южно-италианските мами. Тя сама ще ви се представи тези дни  Crazy

Хубав уикенд на всички   bouquet

# 19
  • Мнения: 5 462
Здравейте момичета кокичетаааа ........!!!!  bouquet
Как прекарахте уикендаааа ?
Кажете нещо весело и стига с караниците . Peace
Наистина някой прекаляват, но такива хора има навсякъде.Просто не им обръщайте внимание.И аз съм била остро критикувана и нападана заради малко по различното си мнение .Но вече съм си дала дума да ги подминавам с усмивка .
Дано да не ни забранят да пишем тия които не сме в Италия ? newsm78 Wink

# 20
  • Мнения: 5 462
Какво ли става с бременелките дето очакват скоро бебета ?? newsm78

# 21
  • Мнения: 714

По въпроса за тона във форума....
Ами моми4ета които мислите 4е едва ли не тук строи супер голяма тънкообидност........ Whistling
Де да знам,може и тънкообидна съм,да не съм 6ироко скроена,ама не мога да разбера как когато сподели6 4е си запо4нала работа при мъжа си след като си си скъсала задника от проблеми и полу4и6 отговор  от рода: "Да по4не6 работа при мъжа си е най_голямата гре6ка",сподели6 4е си си купил кола еди каква си марка,след като никога преди не си имал нова такава и полу4и6 отговор от рода :"Според мен тая кола е супер смотана,аз харесвам еди каква си....",сподели6 вкусове за мебели и полу4и6 отговор : "На мен тоя стил ми е ки4озен",вземе6 4е направи6 някоя правописна гре6ка и изкара6 4овека неграмотен,при положение 4е ти самата една камара гре6ки си допуснала и о6те милиони и милиони примери да не се засегне6.
Не знам,не налагам мнението си,пак казвам може аз да не съм наред,ама според мен едно е да изкаже6 своето си мнение,друго е да репликира6 другия по на4ин,по който 6те се по4уства като мерда (с извинение  Embarassed).

Ясно е 4е пи6ем тук не за да се 4еткаме,а за да споделяме мнение,ама някой път е добре и да си замъл4и6,да каже6 дори неискрено "4естито да ти е" или просто "ами това е твое мнение и аз го уважам,въпреки 4е аз мисля по друг на4ин".Има на4ин и на4ин за казване на не6татa

 вместо приятно място за  релакс,се е превърна в бойно поле  Sad




Добър вечер,

с пожелание за добра и спорна идваща седмица.

Да си кажа и аз, въпреки че никой не настоява да знае мнението ми.

Бимбе, гледам, опитала си да изкажеш гледна точка за някои моменти от дискусиите в "италианския" форум. Считам се за длъжна да попитам, това, което визираш като случай за правописните грешки, е за мен и Зайчето ли? Ако е така, то виждам, че твърдиш, че аз съм критикувала нея, като обаче допускам в същото време много правописни грешки. От което ми идва да падна от смях, тъй като претендирам, че правописни грешки НЕ допускам, освен ако не са причинени от бързопис и различна клавиатура. Лесно може да си види кои правописни грешки са допуснати от липса на внимание в часовете в основното училище и кои са от неволно натиснат съседен клавиш на клавиатурата. Бих те помолила УЧТИВО да спреш да пишеш глупости по мой адрес и в свободното си време да се занимаеш с обогатяване на личната си култура по отношение на българския книжовен език, тъй като допусканите от теб самата правописни и граматически грешки са меко казано впечатляващи. Което не бих го правила на въпрос ако ти самата не беше правила на въпрос нещо, което никога не си видяла в мой постинг.
Това ти изказване определено не подкрепя твърденията ти за собственото ти неконфликтно и необиждащо държание.
А със Зайченце се разбрахме на лични, и то считам изяснихме абсолютно всичко с нея, може да го потвърди и тя. Ако искаш да й ставаш адвокат, няма нужда, не мисля, че й трябва.

Друго. Аз също не поддържам идеята да превръщаме темата в бойно поле. Но и не бива да не бъдем лицемерни и двулични. Хем темата не била да се четкаме, обаче като някой изкаже друго мнение, другия се засяга. Мисля, че повдигах вече въпроса доколко сме способни да търпим чуждо мнение или конструктивна критика, без да се обиждаме. Все пак не можем, както казах, да пишем само за шопинг, материални придобивки и ехография. И то всички да имат еднакви мнения. И на всички да им харесват червените рокли например.

Все пак считам, че тонът в сравнение с миналия петък би трябвало да омекне. Аз постфактум четох вчера и се чувствам объркана заради словесните битки.
Напълно поддържам Десита!
Ясно е, че сме много различни една от друга и единственият като че ли критерий, който ни събира, е географското ни положение. Това е ясно, че няма да породи само доволно мъркане. Но и не може да задължи всички да имат едно мнение.

Лично за мен форумът е много полезен. Ако щете заради метлата с кърпички на Лени, която взех като идея и вече е незаменима вкъщи за почистване на пода след измиване. Или заради тестото за пици на Деси. Ако щете заради идеите, които ми даде Пиколина за някои неща от моя бизнес. Ако щете за рамото, което ми дава в професионален аспект Деси, която работи същото като мен и то с мъжа си. Незаменима помощ и то съвсем сърдечно ми оказаха Краси, Клеми и Италина. Какво повече бих могла да искам?



# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
добро утро.
из4етох написаното през уикенда, замислих се и се у4удвам безкрайно как е възможно да се говори за тон на дискусия и обиди, правейки се, или наистина неразбрали, от кои то4но изказвания се възмутих. изобЩо не ставаШе въпрос за ли4ни реШения по деликатни проблеми. ама явно всеки си е 4ел как му е удобно.
та по слу4ай слу4ката, понеже нямам намерение да лицемерни4а и водя постоянно повърхностни лаф4ета, ви праЩам много поздрави на вси4ките, най_добри пожелания на бременните, а и на другите съЩо.

пп. нямам нужда нито от експерти по комуникация, нито от психолози, тъй като липсват в ежедневието ми такива проблеми.

# 23
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Здравейте, извинявам се че нахълтвам в темата ви  Confused

Имам нужда от малко неспешна помощ. Трябва ми едно лекарство - Букалин.Мъжете у дома спряха да боледуват често след един прием на Букалин. Донесоха ми го от Италия, но сега не мога да намеря кой да ни донесе отново. Ако някой ще идва към България до месец Май, и не го затруднявам може ли да донесе  няколко опаковчици. Ще си платя всички направени разходи!

# 24
ама страшни сте бе, мацки  Grinning

Веднъж да ви видя честни и откровени Peace Ей така ми харесвате. Аз от къде да знам, че ви смущавам с присъствието си и затова не пишете. Кажете си, какво толкова.  Wink
В името на общото добро на този форум се оттеглям от темата (просто нямам никакво желание да влизам в общия тон, а и не виждам смисъл).

Ciao  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 049
Mimito, аз ще си идвам лятото на Варна.
Ако се организирам за Великден, да пращам колет на мама, ще ти пратя, пусни на личния координати.  Peace
Donna volante, с теб се разбрахме и не смятам, че има какво да си говорим още по тая тема.  Hug Peace  bouquet
Момичета тук пиша, за да ползвам българския, да обменям инфо, благодарна съм на момичетата, които са ми помогнали, помагат, и се надявам да помагат в бъдеще.   bouquet  bouquet
Всеки има право да каже своето мнение, доста често в ежедневието се налага да сме груби, но не мисля, че тук е мястото да показваме колко сме  печени, май тъй му викаха по мое време. Или да се оплювяме по Icq Peace Peace
Лек ден.   bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 12:41 от Zai4enze

# 26
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте! Ама какви са тия отлъчвания, Джоя!
И какви крайни решения вземат някои хора!
Аз съм на мнението на Десита и така си и действам. Пиша по темите, които се захващат, ако в момента ми се изказва мнение или въобще ако имам мнение. Според мен, ако има спорове никой не задължава всички да участват в тях. Може да има повече от една паралелна тема на разговор и без да се караме! Ако някой на някого не се нрави, да не му обръща внимание и да си общува с другите, какъв е проблемът? Така мисля аз, де!
Ама с тия папания нощни и призори, се скапах. И вашите бебета ли си играят с биберона половин час, че и повече, преди да засучат вече студеното мляко? Ей, докато се усетим дрямахме като телета цели нощи и накрая нивото на млекцето същото! Захитряват тия пашкулчета още в майчините утроби!
Ама всяко проблемче е и за добро, докато храня беба нощем си гледам Евронюз, където новините текат, повтаряни всеки половин час и не изтъпявам толкова! А призори по твбългария си гледам "Денят започва". От известно време там споменават, че мъжете у нашенско били много по-малко от жените, а днес чух и един много забавен лаф, че ако на един мъж се падала по жена и нещо, значи на една жена се падал по един мъж без нещо  Laughing
Ама къде изчезнахте?
Сонита, мерси за комплимента за бебка! Ти наближаваш половин бременност! Не след толкова много време ще си гушкаш, глезкаш и цункаш бебенцето ви!
А Ленито къде изчезна?
Къде мога да прочета за метлата с кърпички, за която пише Донна воланте?

# 27
  • Мнения: 154
Приветче и от мен Simple Smile

Чета и се чудя  Confused защо трябва да се сърдим момичета  Rolling Eyes  Групичката "мами в Италия" - винаги е била доста сплотена и  добронамерена  Wink

Какво стана изведнъж, недоумявам    Thinking

# 28
  • Мнения: 32
Привет на всички тук!  bouquet  Hug
За съжаление,  аз все още не съм мама, но вече усърдно се замисляме по този въпрос .   Simple Smile
До сега залягах над учебниците по италиански, защото когато дойдох тук през август 2005, знаех само няколко думички на итал. и комуникирахме на англ....иначе разбрах и за трудностите за намиране на работа... но не се предавам лесно .. Naughty

Много целувки на всиките мамчета и техните бебчета.

Деси: Наблизо съм Simple Smile в Салерно Simple Smile

Лека и успешна седмица !

# 29
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
         Все се каня да ви питам-вие на кой език мислите?Или сънувате? Laughing  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт