Мами в Италия - част 47

  • 16 497
  • 274
  •   1
Отговори
# 45
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Лени, мерси за инфото!
Сонче, не е зор кърменето, просто на мен така ми се случи, но ще ходя тия дни на контролен преглед при гинеколога и ще говорим какво може да стори за връщането на кърмата. С помпичката добре се чувствам, само мляко да има! Аз в началото давах на МАрги Аптамил, като това в клиниката, после минахме на едни френски млека от ГС и Аушан, които са същата работа, само дето струват доста по-евтино. НА беба добре и понасят, дори сама малката ти показва дали иска да се увеличи дозата, което съвпада пък с показаната на таблицата от опаковката седмица по седмица и по грамаж вода и мляко. Моята приятелка от Савона ми каза, че ползвала течни млека Меллин за още по-голяма точност на "разтвора" хихихи, ама хайде с тия точности до  1нанограм чак!

# 46
  • Мнения: 2 379
Здравейте, банда Hug

Ей, Лени, драго ми е да те видя!!! Hug
Аз чета от време на време в априлската отчетна тема новини от Вико и Бобо, та поразтръбих и тук Wink Честито! Heart Eyes

Ние имахме дълъг уикенд. Денят на таткото в Швейцария е неработен ден и съответно Симо си беше вкъщи. Бая се потрудихме, детската стая вече е готова Simple Smile Липсва само легълцето, но вече е поръчано и ще дойде до няколко дни. Липсват и малко играчки, които да създадат хаос и шаренийка Simple Smile)))) но това е лесно Crazy

Четох тук на 2, на 3, че пак е имало размисли и страсти, раздели разни ... Вярвам, че всичко ще си дойде на мястото и ще си върнем баланса. В "Мами в Италия" има място за всички Peace
"Спокойствие и само спокойствие", както казва Карлсон, който живee на покрива Wink

Кала, а ти откъде се включваш, че нещо те изгубих?! Я признайте колко гофрети омаахте с кака ви Лени в Jimmy's? Wink Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 6 798
Буонджорно, рагаце!
Лени, добре завърнала се и честити племенници!
Наистина, има огромно разминаване между Мол-овете, центъра на Сф и кварталите, не е истина. ooooh!

# 48
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Лени, добре дошла 'на борда'  bouquet
Да са ти живи и здрави племенниците още веднъж, това мъжка леля да си сериозно нещо Flutter
Пусни и някоя снимка за малко, ако решиш, аз моя племенник го показах в цялата му красота на 4 дни още в предишната тема Wink

От чисто любопитство питам, има ли нещо, което ви свързва с Италия, или просто случайно сте се зачели в нашата темичка и сме ви станали симпатични? За Клеми, Краси и Деси е ясна каква е връзката им, а ти, CTramell ....? Ако вече сте казвали, явно съм го пропуснала  Embarassed.

Казвала съм аз, но из общите теми, още нямаше специализирана Simple Smile.
На скъпия основните доставчици са от Италия, 15 години и отгоре вече работим с тях, познаваме се и лично, ние сме ходили там, те са идвали тук; в по-натоварени периоди повече с тях си комуникираме през деня, отколкото с други хора на местна почва, това си е половин живот направо, определено се чувствам свързана по някакъв начин. С времето се включиха и други, от различни региони са, имах възможност и с тях да се запозная лично, с прекрасни впечатления съм, дано така и да си остане.
Отделно от това имах близка приятелка, омъжена в Швейцария - но за италианец, доста време съм прекарала в тяхната компания, както и тази на негови приятели и близки, даже една нова година празнувахме заедно, вкл. и обожател си завъдих Crazy, ако бях свободна и при други обстоятелства можеше и една от вас да съм Wink.
Интересно ми е да чета тук, да сравнявам, в повечето случаи и да затвърждавам впечатленията, които съм натрупала от личен опит, станала съм и фен на италианската кухня (да я хапвам обаче, с приготвянето нещо хич ме няма Blush), обичам много да пътувам и вече съм си набелязала разни дестинации... дано да ми остане време и да ги посетя всичките. Близко са ми до сърцето и Италия, и Швейцария, аз и на тамошните девойки досаждам като ги засека из темите, с някои вече и лично се познаваме Simple Smile.
А че сте ми симпатични май е излишно да го казвам Hug

# 49
  • Мнения: 6 167
Ани, ЦРУ такова  Laughing

Тремелска, съжалявам, че не успях да ти се обадя, но с тия цени на билетите в момента, съвсем скоро пак ще цъфна по българските ширини. Много съм мотивирана , че не успях да видя куп народ и да направя още толкова неща Mr. Green Ще ти покажа бебетата на лични, че все пак не съм им майка, не знам каква им е политиката за снимки Wink...Много са сладки, Бобо е по-мъничък, но пък сякаш по-ящен. Вики е по-голям и съответно го мързи май повечко. Но и двамата надуват децибелите геройски, нищо , че са под 3 кг.  Laughing Няма смисъл да казвам, че са най-сладките и красиви  бебета май Wink Лелите сме щастливи ( мъжа ми не иска да му казват 'чичо', та и той бил леля)..

Не знам точно каква е историята с 'не-италианките', но не виждам проблем всеки да пише.
не го приемам, като навлизане в пространството 'ни'.

# 50
  • Мнения: 750
Привет моми4ета Hug

Лени добре дошла Hugлипсваше ни Peace.Радвам се, 4е си прекарала добре в София и още веднъж 4естити ти племенни4ета smile3525
И ние с мъжо смятаме да си ходим до София за Великден да разпуснем душите и да се видим с близки и приятели,за което съм много щастлива,още пове4е,4е това лято няма да имаме възможност да се прибираме защото  бебо ще е много мъни4ък. Heart Eyes

Пиколин4е пусни някоя сним4ица на детската ви стая Wink и ние да видим или да откраднем някоя идея от тук и там smile3521,макар, 4е и нашата детска стая е по4ти готова.
Трябва само да я обзаведем,но това става лесно защото нашите мебели са готови и трябва само да ги наредим Peace

Да ви се похваля рагаце при нас вали сняг Crazy Crazy Crazy.Това време съвсем е отка4ило,до в4ера  беше 20 градуса и се разкарвахме по къси ръкави а днес ще си правим снежни 4овеци #Crazy #Crazy #Crazy

Пожелавам хубав ден на вси4ки Hugи дано ве4е утихнат страстите във форум4ето,4е и миналата седмица пак се бяхме разгорещили.
Има място за вси4ки под слънцето Hug

# 51
  • Мнения: 764
Моми4ета,тези от вас,които имат EUROSPORT и имат желание,от 17.000 4аса могат да гледат Албена Денкова с Максим-това 6те им е 1ят танц от световното първенство.
Малиий,Лени така както описва6 София,да му се припла4е на 4овек.Да са ти живи и здрави племенниците,и скоро на леля си на гости да ходят!

# 52
  • Мнения: 1 843
все се каня да те питам, теб и другите, пишещи от България. Ама да не си помислите, че се заяждам, или че ви гоня  Naughty. От чисто любопитство питам, има ли нещо, което ви свързва с Италия, или просто случайно сте се зачели в нашата темичка и сме ви станали симпатични? За Клеми, Краси и Деси е ясна каква е връзката им, а ти, CTramell ....? Ако вече сте казвали, явно съм го пропуснала  Embarassed.

Я и аз да се "обясня": Живяла съм в Италия от 1993 до 2005 с прекъсвания от по няколко години. Явявам се читтадина италиана (малиииии) от 1997 ли беше и 98 ли...там някъде. Мразя я и я обичам тая страна. Пиша чат-пат тук заради откритието на личности, които познавам действително, пък и от време не време е забавно.
Но честно казано, факта, че жувеещите там напускат форума заради някакви недомислици, написани от нас живеещите тук, ми се струва нереден.

Не стига, че колкото и да се правим на неносталгични, все пак дистанцията от роднини и родни места ни натиска, ами да не може човек да драсне понякога и два лафа на български...

Де да знам. На мен винаги ми е било много драго да се видя с нашенчета по ония ширини, да "чукнем" лаф на майчин език...я си се дръжте. Кръвта вода не става, ей.
По-добре ние, дето само дистанционно сме свързани с Италия, да си налягаме парцалите като влизаме в чужди одаи...

П.П. Абе свиква се. София имам предвид. Само дето се забравя по-бързо, отколкото после се свиква...аз първата година имах чувството, че ще ме засипят боклуците и ще се сринат върху ми панелите, и се плашех от мига, когато спре да ми прави впечатление...добре, че най-близките не ме критикуваха за тоя ми шок...но толкова мръсен и хаотичен, наистина не го помнех този град! Само дето (без да се засяга никой, моля) по улиците и ведомствата все по-рядко се чува характерният "шопски", по-скоро едно нетипично за София "миекане". Та не знам, чие дело е гадорията в така критикуваният ми роден град - само наша или всеобща.

# 53
  • Мнения: 3 425
Я,вижте топмодела Светле  http://life.dir.bg/2007/03/20/news1485836.html  Mr. Green

Ани,в Сф сме още ...за гофретите  Blush нито една...солетки и кайвенце само  Crazy

Италина,ще ги гледам...това им било последното световно и се отказват от спорта  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 32
Привет на всички най - напред! На Лени честити племенници, да са живи и здравички !   bouquet  bouquet  bouquet



Тук (Салерно) времето едно воднисто-кълно, само дъжд , даже градушка преди час.  #Crazy



Иначе мойта story с мъжа - е тривиалната чатурска , аз си работех в търновската об6тина ( първа работа, голям ентусиазъм) когато ми лъсна мъжа по чата с един ник че даже не разбрах мъж ли е жена ли е.  Полсе пък даже ми каза, че е зает в него момент , че първияt ни виртуален разговор се състоя на следващия ден. Така се заредиха 2-3 години пътувания и аз и той, докато в крайна сметка не се взехме окончателно на 2 юли 2005.   Сега след почти 2 год. малко се 'подаврандисах'  тук , но...не съвсем, още не съм 'пълна' с приятелки , по-скоро познати. Спасение са ми една много симпатична, многобройна итало- аржентинска фамилия, които са ми и съседи.

И така, отплувам с пожелание за по- малко дъжд ( особено тук) и повече ведри мисли в днешния следобед!  bouquet

# 55
  • Мнения: 2 379
Солетки и кафенце само, така значи Thinking Еййй това тънката талия е голям зор!
Моята талия в момента сигурно гони обиколка от 2 метра Joy
Разни плоски каки като тази от линка на Кала направо ми изглеждат нереални! Много странно Crazy

Само дето (без да се засяга никой, моля) по улиците и ведомствата все по-рядко се чува характерният "шопски", по-скоро едно нетипично за София "миекане". Та не знам, чие дело е гадорията в така критикуваният ми роден град - само наша или всеобща.
Така е, Дар, миека се много в Софето Simple Smile))) По-скоро проблемът е в това, че населението за доста кратко време се увеличи колко... Двойно? Да не е дори повече?! Ами как градът ще понесе това нещо? Ей го на, проблемите с трафика и с боклука станаха постоянни Confused Но не мисля, че им има нещо конкретно на миекащите, което много да разваля пейзажа. Просто много хора създават повече хаос и боклук от по-малко хора Simple Smile

Ник, може да метна някоя снимка, ама по-нататък. Когато сложим и леглото, че сега има само шкафове и гардероби.
От IKEA взехме един фотьоил POANG, супeeер удобен и релаксиращ е! Според мен е дизайн-ван специално за гушкане с бебе Simple Smile

Хехе, Весиии Simple Smile На нас ли ще ги разправяш тия чатерски истории Simple Smile)))) Добре дошла в отбора!

Добавка:
Ето какво представлява POANG.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 16:15 от sciura piccolina

# 56
  • Мнения: 5 475
Италина,и аз ще гледам,ако успея да видя нещо по немския Еуроспорт.  Rolling Eyes

Кала,тази моделка била печелила и Велине 2004  Rolling Eyes ,не че имам спомен...но на гугъла излизат доста нейни снимки,че и календар даже  Peace
 Между другото вчера даваха по новините едни бури в Ливорно,и някакъв танкер ,който беше закъсал... Sad


Лейди,на мен от Куестурата ми казаха да съм изчакала да влезне в сила някакво декретто,но все пак мисля тези дни пак да отскоча да питам,така че науча ли нещо веднага ще докладвам! Wink
Не мисля обаче ,че ще отменят картата ди соджорно,все някакъв документ за престой трябва да има. Peace
Гледам ,че са променили името н а картата ди соджорно за чужденци (извън ЕС) сега се казва Permesso di soggiorno CE per soggiornanti di lungo periodo.  Rolling Eyes

Леле Ники,сняг.. Crazy ..и тук е студено ,но дано ни отмине... Praynig 

 Хайде сърдитките,да се включват!  Hug

Веси ,май сме се заформили доста хора ,женени от 2005   Wink Освен мен,Сончето,Деси (Бимба)
 Peace 
Имам много добра дружка от Университета ,която беше родом от Sala Consilina...колко пъти съм била там на фести... Heart Eyes
Жалко,че с годините си загубихме дирите..

Лек остатък от деня на всички!   bouquet


 

 

# 57
Здравейте  на всички!
Честито на лени за близнаците  bouquet...ей как исках близнаци с мъжа преди само се бъзикахме на тая тема Wink...макар че би било доста трудничко
Giorgia  благодаря за сайта...разбира се,че ще направим резервации предварително...аз се чудех дало да пътуваме така, защото честно казано, като пари ми излиза същото,както със самолет..по скоро исках да сме неограничени с багажа, пък и да видим как е..ей така за тръпката Wink хехехе ще ви кажа как е минало..
Milix тъй като съм бая опитна вече с кърменето един съвет..пробвай все пак да й даваш да суче...помичката не е бебче все пак и не стимулира така...казвам от опит, с дъщеря ми правих тази грешка да цедя и давам от шише Rolling Eyes..има толкова неща на пазара за хлътнали и всякакви зърна защо не потърсиш...само бебето би стимулирало качествено лактацията...аз имах фобия от изцеждане с елена и този път помпичка не пипнах...даже и в началото..не съм се цедила нито веднъж...и досега бебчо е бил само на кърма..абсолютно нищо друго...днес става не 6 месеца  и ще му дам две лъжици каша да се почерпи за пръв път... все пак си вземи едни прахчета от аптеката за кърма...казват се   Piùlatte (integratore alimentare)...може и да си ползвала вече незнам...аз ги почнах преди около два месеца и в началото имаше ефект...препоръчва се даже 6 часа след раждането да започне да се пие..но най важно си остава сукането на бебето... Peace
За куестурата аз за последно си извадих карта ди соджорно..януари месец беше....докато чаках видях,че пише че за комунитари е необходимо да си вадят карта ако стоят повече от три месеца...иначе нищо друго...
Хайде ,че бойния дълг ме зове Laughing

# 58
  • Мнения: 1 843
Но не мисля, че им има нещо конкретно на миекащите, което много да разваля пейзажа. Просто много хора създават повече хаос и боклук от по-малко хора Simple Smile

Именно де. Много народ, и аз тъй викам. На миекащите нищо им няма. Аз си лягам до едно миекащо с радост голяма, всяка вечер... Laughing
Просто и той и много други "пришълци" обикновено критикуват най-много мръсотията, а после си мятат през рамото боклука...щото така и не го чувстват свой град, ама аре... Innocent

# 59
  • Мнения: 750
Гери, да бе това време много кофти Crazyдано да се оправи до другата седмица Rolling Eyes

Милих,много е сладка малката принцеса Heart Eyes ама стига стриптиз,дай някоя сним4ица стига си я крила Маргито newsm03

Общи условия

Активация на акаунт