;-)) Le Streghe di Eastwick...или Мами в Италия - 43!

  • 12 629
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 388
Буонджорно долцечче  Heart Eyes

Миликс, вярвам, че ти е много натоварено, още повече че докато влезе човек в ритъм е още по-трудно. Ще се справиш, вярвам в теб  Hug

Мацки, да ви питам, ние нали можем да купуваме апартаменти на наше име в Италия? Няма бюрократични пречки щом си плащаш и си имаш кодиче фискале, нали? Трябва ли нещо друго по-специално? Ако някой знае подробности, моля да сподели.

Хубав ден на всички!   bouquet

Ето я и закуската


# 46
  • Мнения: 5 475
Добро утро и от мен,
 Hug Мерсаж Сонче, грабвам си от кивито,ама ще предложа и по кафенце,че една глава ме цепи... ooooh!



аз харесвам примерно натурален шоколат с пеперончино  bowuu

 И аз съм му фенка!  Wink Hug

 Сонче,всичко можеш да купуваш няма проблем,стига пари да има!  Wink
 newsm78  Мисля,само че ако трябва да теглиш мутуо,тогава е по-сложно ,защото се иска да докажеш доходи.  Peace

Миликс,радвам се да те видя!Ще се справиш с кърменето и аз мисля,че не би трябвало да е проблем! Да нацелуваш маката бубулечка!  Heart Eyes Hug

Хайде бягам по задачки!

Весел ден на всички!   bouquet

# 47
  • Мнения: 3 388
Аз кафенце нали избягвам да пия, та все го забравям в менюто  Crazy

Да, за мутуо знам, Гери, там вече ти искат доход. Но иначе за атестация на твое име няма проблем, това ми беше мисълта.

Аз обичам натурален шоколад- всякакъв и по много!  Laughing И кремчета и млекца разни, ммм, тези дни ям само шопска през деня, много кивита, портокали, мандарини, данончета и вечер хапвам с мъжо.

Мацки, вече втори ден се тегля и отслабвам, свалилал съм почти 1 кило. Без диета, нито се движа, та да изразходвам. Много странно .... дали е всичко наред. От доста време и нищо не ме боли, все едно не съм бременна. Те хората се радват на такава бременност, а аз ........ Събудила се е параноята заедно с мен тази сутрин  Mr. Green

# 48
ехехе и аз за пръв път виждам такава параноична бременна като теб  Mr. Green
а кафето защо го избягваш? защо не си ядеш нормално?

# 49

Както кажете...На мен неЩо ми се струва,4е тия дни форумът бая се е одремал...ЗаЩо така  newsm78

да ти кажа ли защо според мен - има някаква епидемия на пермалозитà акута, та писането тук е като разходка по сурови яица.

днес съм си съвсем в ролята на стрега  Twisted Evil

# 50
  • Мнения: 3 388
ехехе и аз за пръв път виждам такава параноична бременна като теб  Mr. Green
а кафето защо го избягваш? защо не си ядеш нормално?



И доки така каза в началото, ама после си призна, че повечето му пациентки били такива  Mr. Green

Ами кафето ... ами реших, че може да вреди, знам ли ... реши да го избягвам поне в началото. Въпреки, че доки ми каза, че няма проблем до 3 кафета на ден и 1 чаша вино.

Ям си нормално бе жена, ето вчера шопска, плодове, млека, киаккере и вечерта пицца!  Crazy

# 51
  • Мнения: 2 379
Buondì Grinning
Ей ма на, кацнах! По италианските земи съм вече.

Аз ви прочетох какво сте си писали, но минавам нататък, смятам за себе си да ви разказвам... Mr. Green

Значи... Първото нещо е, че аз и Симоне вече сме сами вкъщи. Свекърите се изнесоха в апартамента в приземния етаж на къщата, а ние се ширим тук на 2 етажа. Оказа се, че не е лесна работа "новата" къща. Ще ми е нужно време, за да свикна и за да сложа мой си ред. Да не говорим, че се шокирах като осъзнах, че ще трябва АЗ да готвя, при това всеки ден (доста абсурдно)! Ама да му мисли Симоне, на негов гръб ще се правят опитите Twisted Evil
Свекърите ми са страшно мили. Когато се наложи да се качат да вземат нещо, което още не са си пренесли, всеки път звънят на вратата  и питат удобно ли е сега да влязат - все едно не са живяли до вчера в тази куща, чак ми е неудобно Blush но все пак, по-добре така.

Още в понеделник направихме една яка обиколка - куестурата в Комо, ... ъъъъъ, не знам как се казва мястото, където се иска codice fiscale - и там бяхме, за да искаме, после ASL, комунето ... преглед в болницата, където ще раждам ...
Естествено почти никаква работа не успяхме да свършим Mr. Green Има си хас всичко да върви по мед и масло по разните му там бюрократски гишета Stop
Имам пак да ходя на половината от тези места, но нищо, ще се оправя.
В болницата се хванаха за главата като разбраха, че идвам от Бг без нито един здравен документ за всичкото това време! Аз оплаках ли ви се, че от Бг не ми дадоха да си взема бременната папка с контролните изследвания и консултациите, понеже трябвала да остане за архивите на великата Здравна каса Twisted Evil
Сега ми насрочиха куп изследвания + екографиа дел терцо триместре, която май ще направим другата седмица.
Докито ни прати да разгледаме родилното отделение на болницата и да си полафим с дежурната акушерка. Готино беше. Това, което леко ме удиви беше, че акушерката бая се постара да ме разубеди от раждане с епидурална упойка Stop В Италия се било наблягало на естествените раждания и повечето жени били раждали така... и в другите страни, където епидуралната била много разпространена, вече се били връщали и те към естествените раждания... и все в този дух.
Я дайте по едно мнение! Аз нещо фенка на епидуралната се пиша, та не знам сега... Все още си я искам Crossing Arms

Другото е, че започнахме да действаме по детската стая Heart Eyes Аз малко прекалявам, понеже като съм сама тука по цял ден и не мога да седя със скръстени ръце, пък и ми е мерак - та взех прекалено да се преработвам нещо. Вечер съм като размазана. Разместваме мебели и такива паяжини и прахоляци излизат зад тях, че чистя и подреждам по ЦЯЛ ден и все се валят разни гадни мъхчета Close Кога ли ще ми писне да обикалям с парцала?!

Айде стига съм писала, че сама си омръзнах вече. Пък и не съм свикнала на кирилизатор, мъка е. Пак ще ви чета и ще пиша (следващия път по-кратко).
Видях 2 от Деситините снимки, че само за толкова ми стигат силите на нетеца. Деска, мнооооого сте готини! Simple Smile Браво на вас!
Не ми се отваря снимката на бебката на Миликс Sad Има ли някоя добра душа да ми я метне? Много искам да я видя Heart Eyes

Айде чао сега.

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 10:51 от sciura piccolina

# 52
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Както кажете...На мен неЩо ми се струва,4е тия дни форумът бая се е одремал...ЗаЩо така  newsm78

да ти кажа ли защо според мен - има някаква епидемия на пермалозитà акута, та писането тук е като разходка по сурови яица.

днес съм си съвсем в ролята на стрега  Twisted Evil

аз нямам проблеми с разходките по сурови яйца  Laughing Ни се хлъзгам, ни ниЩо.
Според мен липсват теми за разговор.  Thinking

# 53
  • Мнения: 3 388
Ани, виждам, че си в пълната си сила  Crazy И аз за епидуралната, но сигурно раждалите вече мами ще са по-компетентни, аз изказвам все още аматыорско мнение  Mr. Green

А в кой месец си избирате болница за раждането?

# 54
  • Мнения: 1 467
Сонита, док ти е казал добре, я си яж по-спокойно:) Поне по едно кафенце, чак три не бих изпила...
Аз май я карам доста релаксиращо в това отношение:)

И аз мисля, че няма никакъв проблем за атестация на ваше име. Не знам дали е като за кола, но ние си направихме на името на двамата. И за колата ни искаха доходи.

Юли, количката ни пристигна и сега съм в еуфория по сглобяването:) То голяма работа, гумите дори трябва да напомпя:) Но доста маневрена ми се вижда. Много са мили, сложили дори и одеалце за бебето като подарък:)


# 55
  • Мнения: 1 467
Ани, виждам, че си в пълната си сила  Crazy И аз за епидуралната, но сигурно раждалите вече мами ще са по-компетентни, аз изказвам все още аматыорско мнение  Mr. Green

А в кой месец си избирате болница за раждането?

Аз за сега съм за напълно естествено раждане, но ако видя зор съм се застраховала за епидурална упойка:)

Болницата можеш да си я избереш, когато искаш. Не се иска нищо, нито регистрация, нито нищо. Аз ще раждам в Манджагали, а ако нещо стане по спешност - в Мелони тук до нас, много ми е близо. Дори мисля да ходя там за монитораджи, ако ми изпишат.

# 56
Piccolinke, вече съвсем sciura го даваш. Laughing
Значи, най-добре е да родиш натурално, без упойка, да кърмиш поне до към 9 месеца и да си възтановиш килата маь до година. Обаче по една или друга причина понякога това не става, та затова са предвидени резервни варианти  Wink

# 57
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Това, което леко ме удиви беше, че акушерката бая се постара да ме разубеди от раждане с епидурална упойка Stop В Италия се било наблягало на естествените раждания и повечето жени били раждали така... и в другите страни, където епидуралната била много разпространена, вече се били връщали и те към естествените раждания... и все в този дух.
Я дайте по едно мнение! Аз нещо фенка на епидуралната се пиша, та не знам сега... Все още си я искам Crossing Arms


Айде чао сега.

Пита ли дали имат анестезиолог 24 4аса? Обикновено, когато те разубеждават много е, поради липсата на такъв. И не, 4е в Италия жените предпо4итат да не използват, ами не може да се разпространи достатъ4но_липса на пари и специалисти. Ей сега в момента те4е едно предложение да се приеме като рутинна за вси4ки (желаеЩи) бременни.
Аз съм от натурално раждалите и 2_та пъти, малко по мой избор, малко, заЩото в болницата нямаШе постоянен анестезиолог и както ве4е бях казвала, са абсолЮтни привърженици на натурално раждане, но най_ве4е, заЩото дори и да можеШе, нямаШе да има време за такава  Mr. Green. Мисля, 4е макдирокова Ще ти потвърди... някой път с такава скорост се развиват неЩата, 4е забравяШ за епидурална.  Mr. Green
Моят съвет? Ако има възможност, резервирай я като опция и после според зависи от развитието.

ах, хайде добре доШла и ако имаШ проблеми с ежедневното готвене, сигурна съм, 4е в мое лице, на Джоя и на Дирокова, Ще намериШ достойни съветници.  Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 2 379
Соня, аз си сръбвам по едно кафенце, когато ми се пие. No problem. Виж, избягвам комбинацията от силно кафе и голяма чаша кока-кола примерно, щото тогава горкото дете се побърква и се скъсва да ме рита и да се врътка Crazy явно, 4е туй вече е прекалено!
А като правихме "първа празнична вечеря" долу при свекърите, тогава пих и бира, и шампанско по една чаша. Хич не мисля, че е нещо много лошо. Важното е да не се прекалява Peace
За болницата - когато си искаш, мисля.

Хехе, Моргъс, и аз първия ден тук ръчках нашата количка, че ми беше любопитно Wink То много джаджи, много нещо!

Юли, баш една sciura съм Laughing Още не съм почнала да ходя рошава и да се карам наред, ама има време за всичко Wink
Първо sciura, после направо strega в прав текст - такава ли е градацията? Laughing

# 59
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Piccolinke, вече съвсем sciura го даваш. Laughing
Значи, най-добре е да родиш натурално, без упойка, да кърмиш поне до към 9 месеца и да си възтановиш килата маь до година. Обаче по една или друга причина понякога това не става, та затова са предвидени резервни варианти  Wink

 Joy
Голем дзвер си, зна4и

Общи условия

Активация на акаунт