;-)) Le Streghe di Eastwick...или Мами в Италия - 43!

  • 12 653
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 379
Пита ли дали имат анестезиолог 24 4аса? Обикновено, когато те разубеждават много е, поради липсата на такъв. И не, 4е в Италия жените предпо4итат да не използват, ами не може да се разпространи достатъ4но_липса на пари и специалисти. Ей сега в момента те4е едно предложение да се приеме като рутинна за вси4ки (желаеЩи) бременни.
Аз съм от натурално раждалите и 2_та пъти, малко по мой избор, малко, заЩото в болницата нямаШе постоянен анестезиолог и както ве4е бях казвала, са абсолЮтни привърженици на натурално раждане, но най_ве4е, заЩото дори и да можеШе, нямаШе да има време за такава  Mr. Green. Мисля, 4е макдирокова Ще ти потвърди... някой път с такава скорост се развиват неЩата, 4е забравяШ за епидурална.  Mr. Green
Ммммм, Феиам, топло, топло...
Акушерката ми каза нещо от сорта да не я слушам какви ги говори Турко и че в Италия няма достатъчно анестезиолози, които да покрият всички раждания.
Не съм питала как е конкретно в тази болница, но явно се подразбира, че нямат анестезиолог 24/7.
(За болицата "Moriggia-Pelascini" в Gravedona става въпрос.)

Моят съвет? Ако има възможност, резервирай я като опция и после според зависи от развитието.
Ами да, точно така си мисля да направя.

ах, хайде добре доШла и ако имаШ проблеми с ежедневното готвене, сигурна съм, 4е в мое лице, на Джоя и на Дирокова, Ще намериШ достойни съветници.  Twisted Evil
Добре заварила!
Разбира се, че на вас разчитам Mr. Green

# 61
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добро ви Ютро  Hug

Сонитке,я го карай по_спокойно. Пийвай си кафенце ако ти се иска,и по малко винце може,ниЩо му няма на беб4е.И стига паранои. Вси4ко ти е наред.  Peace СлуШай съвета на една анормална бременна дето от ниЩо не се е лиШавала и ограни4авала и винаги се е 4увствала ОК ( може и 4ист късмет да е мойто,знам ли  newsm78 )  Peace

Пиколински,ха добре си доШла  Hug Най_напред да те скастря:кви мебели местиШ ти и какво се напъваШ да из4истиШ вси4ко като 4е ли ти е за последно,м?  Crossing Arms Naughty Пък после бебо те ритал като пиеШ кафе и кока кола,дрън дрън. Рита те Щот се напъваШ  Stop Я по_кротко. Толкоз с предиките  Wink
Сега за другото. Епидурала не е никак за пренебрегване. Тази стринка акуШерката ти ги е наприказвала тия дивотии най_вероятно, заЩото ,както е казала и феиамката нямат анестезиолог 24 4аса в деноноЩието а не заЩото италианките оби4ат да се напъват да раждат натурално и да ги боли.Напротив. Аз родих натурално ( преживява се съвсем спокойно ,поне при мен беШе така ),но бях поискала като опция епидурална и ако беШе останало време ( понеже вси4ко стана адски бързо  Mr. Green ) и беШе станало нужда Щяха да ми сложат. Така,4е ако има възможност ти си поискай пък те нека те агитират да раждаШ натурално. Crossing Arms
Как е Jané_то ?

За рецепти и готвене се обръЩай към останалите.Аз съм отговорник по консумирането  Joy

# 62
  • Мнения: 1 100
Ехо дами  bouquet

Сон4е, радвам се, 4е си добре Hug Хубаво си правиШ да избягваШ да консумираШ някои неЩа: аз съм твърдо фен на супер здравословното хранене при бременност: кафе само безкофеиново и Никакъв алкохол Naughty Никой не може да ме убеди, 4е "млатенето" на всякаквки храни и напитки е полезно Crossing Arms И мойта гин. беШе на това мнение Peace

Пиколинкси, ха добре доШла тук Hug За епидуралната: дръж твърдо и провери хубаво как стоят неЩата. Естесвено, 4е тук(в Италия) предпо4итат без нея, католиците му с католици Twisted Evil Мен съЩо се опиваха да ме разубеждават (раждах в кат. болница на Папата : поликлинико Джемелли) Да си гледат работа. с две ръца за упойката съм, да се намеси и Бимбето и тя Ще ти каже каква приказка е; рискове няма никакви Hug Хайде стига отживелици, не разбирам, заЩо трябва да се мъ4а като животно, като мога да си улесня живота Crazy

Ще ме проЩавате, но аз не крия, 4е съм супер поддръжник на тази анестезия PeaceОт опит твърдя, 4е определено си струва да се направи Hug

До после дами
  bouquet

# 63
  • Мнения: 2 379
По тоq повод, Дирокова, кога ще консумираме заедно?
Допълнителен стимул: Точките ти са в мен Grinning

Дениз, и тази болница е католическа.

# 64
  • Italia
  • Мнения: 4 492
По тоq повод, Дирокова, кога ще консумираме заедно?
Допълнителен стимул: Точките ти са в мен Grinning

Дениз, и тази болница е католическа.

Ми когат' кажеШ,бе.  Wink
Аз нямам нужда от допълнителни стимули.  Twisted Evil Другата седмица ми е последна на ба4кане и след това съм айляк ( демек фрии  Wink ) Така,4е е въпрос само на уто4няване.  Hug

# 65
днес нямам никакво време за писане
само вмъквам, че не виждам нищо здравословно в безкофеиновото кафе: получава се чрез химическа преработка на кофеиновото: т.е. кофеиновото кафе в разумни количества, червеното вино в разумни количества, бирата в разумни количества и т.н. са си абсолютно здравословни и в унисон с природата. Щом доктора ти е казал 3, значи реално можеш 6 - винаги се презасртаховат. Wink

# 66
  • Мнения: 3 388
Хей, мацки, благодарски за бременско-нутриционалните съветчета  Crazy Аз рядко се ограничавам умишлено от нещо, просто по-леки работи ми се ядат сега. Например месото изобщо не ми върви  Confused  Винце пийвам 1-2 пъти седмично, кафе не съм пила обаче от около 3 месеца някъде. Мъжо се ядосва, че недохранено щяло да се роди бебето  Crazy

Аз за болница не съм мислила сериозно. Тук до нас е най-близо Маджента, иначе в Милано. Ние мислим да организираме нещата за Милано, а ако нещо стане по спешност ще ходим в Маджента. Но това са само идеи, аз не съм виждала още болниците, нямам идея как са, тепърва трябва да говоря и с док за тези неща. По принцип ангажират ли се с раждането  гинеколозите, при които ходим на частно??

# 67
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хей, мацки, благодарски за бременско-нутриционалните съветчета  Crazy Аз рядко се ограничавам умишлено от нещо, просто по-леки работи ми се ядат сега. Например месото изобщо не ми върви  Confused  Винце пийвам 1-2 пъти седмично, кафе не съм пила обаче от около 3 месеца някъде. Мъжо се ядосва, че недохранено щяло да се роди бебето  Crazy

Аз за болница не съм мислила сериозно. Тук до нас е най-близо Маджента, иначе в Милано. Ние мислим да организираме нещата за Милано, а ако нещо стане по спешност ще ходим в Маджента. Но това са само идеи, аз не съм виждала още болниците, нямам идея как са, тепърва трябва да говоря и с док за тези неща. По принцип ангажират ли се с раждането  гинеколозите, при които ходим на частно??

Ми ако е практикуваЩ лекар и си платиШ, Що да не се ангажира?  Laughing

# 68
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хей, мацки, благодарски за бременско-нутриционалните съветчета  Crazy Аз рядко се ограничавам умишлено от нещо, просто по-леки работи ми се ядат сега. Например месото изобщо не ми върви  Confused  Винце пийвам 1-2 пъти седмично, кафе не съм пила обаче от около 3 месеца някъде. Мъжо се ядосва, че недохранено щяло да се роди бебето  Crazy

Аз за болница не съм мислила сериозно. Тук до нас е най-близо Маджента, иначе в Милано. Ние мислим да организираме нещата за Милано, а ако нещо стане по спешност ще ходим в Маджента. Но това са само идеи, аз не съм виждала още болниците, нямам идея как са, тепърва трябва да говоря и с док за тези неща. По принцип ангажират ли се с раждането  гинеколозите, при които ходим на частно??

Ми ако е практикуваЩ лекар и си платиШ, Що да не се ангажира?  Laughing

Аз бих добавила:ако е практикуваШ и е в болницата , в която смятаШ да раждаШ и ако е на смяна като тръгнеШ да раждаШ може и да не плаЩаШ,Ще мине да те навести.  Wink
Но ако раждането е без усложнение лекаря може да се появи само за да те заШие или да те нагледа ако има нужда.Вси4ко останало го правите ти и акуШерките  Laughing

# 69
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хей, мацки, благодарски за бременско-нутриционалните съветчета  Crazy Аз рядко се ограничавам умишлено от нещо, просто по-леки работи ми се ядат сега. Например месото изобщо не ми върви  Confused  Винце пийвам 1-2 пъти седмично, кафе не съм пила обаче от около 3 месеца някъде. Мъжо се ядосва, че недохранено щяло да се роди бебето  Crazy

Аз за болница не съм мислила сериозно. Тук до нас е най-близо Маджента, иначе в Милано. Ние мислим да организираме нещата за Милано, а ако нещо стане по спешност ще ходим в Маджента. Но това са само идеи, аз не съм виждала още болниците, нямам идея как са, тепърва трябва да говоря и с док за тези неща. По принцип ангажират ли се с раждането  гинеколозите, при които ходим на частно??

Ми ако е практикуваЩ лекар и си платиШ, Що да не се ангажира?  Laughing

Аз бих добавила:ако е практикуваШ и е в болницата , в която смятаШ да раждаШ и ако е на смяна като тръгнеШ да раждаШ може и да не плаЩаШ,Ще мине да те навести.  Wink
Но ако раждането е без усложнение лекаря може да се появи само за да те заШие или да те нагледа ако има нужда.Вси4ко останало го правите ти и акуШерките  Laughing

 smile3555


mcdirock, ние с теб май го ударихме на 4ат, и тук, и в другата тема  newsm78 Laughing

Джоя, я остави малко работата, аз тая сутрин съм в по4ивка. следобяд Ще наваксваме ooooh!

# 70
  • Мнения: 3 388
ахаха, да, ами сигурно ще си предложи услугите, като започнем да говорим за раждането  Crazy

Той работи в Нигуарда, освен това в Сан Рафаеле и в още някаква частна клиника. Трябва да го поразпитаме, когато отидем на преглед следащия път.

# 71
ей много зле ми дейставате на дисциплината
значи докито мое да мине мое и да не мине,зависи какво му е настроението - това по инфо на приателки .... аз си биах на държавно
болницата се ибира по редица критерии, които те интересуват (физическата близост при първо дете не е от голиамо сначение)

# 72
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хей, мацки, благодарски за бременско-нутриционалните съветчета  Crazy Аз рядко се ограничавам умишлено от нещо, просто по-леки работи ми се ядат сега. Например месото изобщо не ми върви  Confused  Винце пийвам 1-2 пъти седмично, кафе не съм пила обаче от около 3 месеца някъде. Мъжо се ядосва, че недохранено щяло да се роди бебето  Crazy

Аз за болница не съм мислила сериозно. Тук до нас е най-близо Маджента, иначе в Милано. Ние мислим да организираме нещата за Милано, а ако нещо стане по спешност ще ходим в Маджента. Но това са само идеи, аз не съм виждала още болниците, нямам идея как са, тепърва трябва да говоря и с док за тези неща. По принцип ангажират ли се с раждането  гинеколозите, при които ходим на частно??

Ми ако е практикуваЩ лекар и си платиШ, Що да не се ангажира?  Laughing

Аз бих добавила:ако е практикуваШ и е в болницата , в която смятаШ да раждаШ и ако е на смяна като тръгнеШ да раждаШ може и да не плаЩаШ,Ще мине да те навести.  Wink
Но ако раждането е без усложнение лекаря може да се появи само за да те заШие или да те нагледа ако има нужда.Вси4ко останало го правите ти и акуШерките  Laughing

 smile3555


mcdirock, ние с теб май го ударихме на 4ат, и тук, и в другата тема  newsm78 Laughing

Джоя, я остави малко работата, аз тая сутрин съм в по4ивка. следобяд Ще наваксваме ooooh!

И аз смятам то4но съЩото да направя ...  Twisted Evil
Феиамски ми Що да не си приказваме,бе.Така и така май само ни останахме тук,народа се изпокри ...  Mr. Green

Сон4е,не знам дали доктора може да дойде да ти асистира на раждането ако по принцип практикува в друга болница  newsm78 А и пак повтарям:ако вси4ко е нормално не виждам и смисъл,но всеки сам си реШава,де. Peace

# 73
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ей много зле ми дейставате на дисциплината
значи докито мое да мине мое и да не мине,зависи какво му е настроението - това по инфо на приателки .... аз си биах на държавно
болницата се ибира по редица критерии, които те интересуват (физическата близост при първо дете не е от голиамо сначение)

Ей ся веднага Ще ти опонирам  Wink :знаеШ ли моята първа госпожица колко бързо я изстрелях.Ако болницата не ми беШе на 15 мин Щях май да си я родя в колата  Joy

# 74
  • Мнения: 1 100
Сон4е, като Дирока мисля и аз: тая работа с ангажирането на ли4ния гин. си е май предимно някаква бг мода...И аз се бях засилила отна4ало с мойта гин. да си раждам, ма определено няма сми Peace
РаждаШ си с екипа, който е на смяна и туй то Hug асистират кат има нужда и готово...Но пък, ако така се 4увстваШ по спокойна, сама прецени и говори с док. Simple Smile

Феимаски, Макдирок4е, ниКво 4атане на 4ри о4и между вас, аз ви следя, да знаете Wink bowuu
 

Общи условия

Активация на акаунт