;-)) Le Streghe di Eastwick...или Мами в Италия - 43!

  • 12 633
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 768
Момичета, имам няколко въпроса за Рим, и по-точно за транспорта в Рим, към кого да се обърна за малко помощ?

Ти кажи какво то4но ти трябва, някой Ще ти даде инфо. Само, дето е петък следобед и май малко сме останали тука.


Въпроса ми е много конкретен, линията FS non-stop Fiumicino-Termini мога ли да ползвам като градски транспорт (от спирка Muratello до гара Termini) , и има ли седмичен билет за нея?

И още - линиите FM1, FM2, FM3, FM4 могат ли да се ползват със седмичния билет CIS (carta integrata settimanale) в рамките на града?

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 22:18 от eta

# 286
  • Мнения: 708
ха здравейте,
мале какъв ден само  ooooh!
Водихме беба на дерматолог,уфффф тея 4астните доктори оядена работа брат4е.В БГ поне като си пла6та6 те гледат в о4ите,тука си пла6та6 и кво....половин 4ас закъснение (беба тотално се изнерви и по4на да цирика).Както и да е,оказесе онзи дерматит дето ми го споменахте,само дето доки не можа да се произнесе дали е при4ината в млякото,та ни изписа няколко крема и едни капки които нямам намерение да и давам поне за сега,понеже били предназна4ени против сърбежа (кой е казал 4е я сърби  newsm78).Та крема от който се о4аква да се махне дерматита се казва Elocon,някой да го знае?На базата на кортизон е  Confused
Макдирок4е 6те съм ти благодарна ако ми напи6е6 твоите марки кремове.А на Джулката мина ли и с времето или пак и се появява от време на време?
Та смених млякото (от Хумана минахме на Мелин),от тази ве4ер по4ваме да се мажем пък дано се оправи,4е сърцето ми се къса като я видя с тея петна.Ина4е беба си изпи млекцето без проблеми,ни6то 4е на вкус е съвсем разли4но  Mr. Green

Аз продължавам да съм с болно гърло и сополив нос,ама карай 6те мине и това.
Пандето о6те го няма,а уж тази седмица трябва6е да дойде  #Cussing out

Сега мъжо спи с бебка на спалнята,ама след малко отивам да ги сръ4кам да стават,4е трябва да я къпем Фуфата  Laughing

Успях да ви из4ета,гледам данъците сте захванали.Само с две думи: Навсякъде по света има данъци за пла6тане,без тях не може.Мразя хора дето не си пла6тат данъците,скътават се пък после претенции.И съм за данъците на ломбардийците да си остават в ломбардия,ма тцццц  Crossing Arms
За болниците и здравната система.....ммм да има си недостатъци и ако ти опре ножа до кокала бяга6 на 4астно (ей на днеска за 5 мин преглед 60 еуро и доки нагло си направи устата да е без фактура,6тото с фактура 90  #2gunfire) оба4е пък има доста екстри за които ни6то не пла6таме.Като 4етях в от4етните моми4етата какви пари пла6тат в БГ за раждане в държавна болница и накрая пак мизерия,а аз си родих в лукс без да дам стотинка  Thinking
И можеби ако ги няма6е пациентите които не си пла6тат данъците пък е възползват от услугите на болниците,не6тата 6тяха да са мноооого по_цвету6ти  Thinking
Уфф с 2 думи 6тях да се изказвам пък тя ква станаааааа  Mr. Green

# 287
  • Мнения: 3 425
Е,Бимбе,браво:)Дано се оправите бързо!Аз разпитах някои мамита и 1-2 точно за крема на основата на кортизон за мазали,но не си спомняха име   Confused

Ета,аз не мога да ти хелп-на,сорри!

Лека вечер  и Весел уикенд Flutter

# 288
  • Мнения: 2 379
Здравейте, драги мои Heart Eyes
Много пишете, брях! 1 час ви чета...
Но за сметка на това ми беше много интересна темата и мненията ви. Аз нямам какво да кажа, само с четенето и интереса си оставам за сега. Знаете ме как съм - пребивавам в Италия за постоянно от ... 1 седмица Joy и никога не съм плащала данъци в тази страна.
Но за сметка на това 2 години съм работила на черно Blush Laughing

Тези дни нямам почти никакво време за форум и за компютър изобщо, но се надявам това скоро да се поправи Wink Hug

# 289
  • Мнения: 2 804
Здравейте !
Търсих нова тема , но не намерих !Пък и едвам гледам легнах си в 5 и нещо .
Фатума , беше цяла нощт с температура 38,5 та докато и я смъкна бая зор видях .
За Самира четох бая и не мисля , че е нещо опасно .Пък и вие сте ми упората тук така , че ако има нещо друго ще ви кажа .
Отивам да мия и после пак ще се включа ако мога .
Лек ден !

# 290
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добър ден!
Бре, открихме защо беба цоца повече от час, малко била една дупка на биберона, та с две сега не страда ни детето, ни аз дремя с нея докато се напапа.
КАжете нещо за тивя дупки и папания! Около тях ми минават деня и нощта. Спи от 18(след папане) до 23-23.30 и после от 24 до 03 и т.н на три часа останалото време. МАй ми е объркала вечерта с нощта. Но аз я оставям сама да решава кога и се папа. много е малка още, излязохме от клиниката2,500кг.
Момичета, как я карате? Мисля ви, но едвам успявам да седна пред компа. Сега се упражнявам с офиспрограмите за изпита докато беба наня.
Тук съм, уж

# 291
  • София
  • Мнения: 6 798
milix, аз вися с бебето на компа като е нервно. Така и така като го държа няма как да върша нещо съществено, та съм се осъваршенствала в писането с една ръка.

# 292
  • Мнения: 1 467
Момичета, консулството явно се е заело сериозно да организира празници за българите, защото днес ми се обадиха вкъщи да ме поканят лично на парти за март месец и празника, в някакъв ресторант на 10 километра по пътя за Торино. Момичето, с което говорих каза, че искат да създават нова културна асоциация България-Италия за Северна Италия и може би в бъдеще ще има българско училище:)
Аз обаче с тоя корем ще пропусна купона, та който желае да отиде, да се обади в консулството за инфо. Бяха ми изпратили и имейл, но го изтрих...

Общи условия

Активация на акаунт