Предстои ми инсеминация - тема 34

  • 18 725
  • 629
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 708
Нериман много хубаво ❤️❤️❤️. Чаках с нетърпение да пишеш. Много се радвам за теб. Наистина ни даваш надежда. Все така добре да се развиват нещата при теб. Оправи ми съботата. ☺️

# 31
  • Мнения: 20
Нериман, благодаря за куража, който ни вдъхваш!

Дръж ни в течение, за да се радваме с теб Simple Smile

# 32
  • Мнения: 23
Здравейте

Може ли да споделите как протича целия процес от началната консултация до самото осеменяване и колко време отнема . Не живея в България и мога да съм тук най много 6 седмици . Това достатъчно ли би било за началните изследвания и може би една процедура ? Някой има ли опит със донорски материал - цена и наличност в България ?

# 33
  • Мнения: 708
Може би в различните клиники е различно, но при мен направихме първи преглед декември като тогава взеха микробиология. Утре имам час за цветна снимка на тръбите и след това час през втория ден от МЦ - пада ми се в събота, така че не знам дали няма да пропуснем този преглед. Доктора ми каза всъщност, че можем да направим първата процедура още февруари. Така че при повече късмет може и да се вместиш в тези 6 седмици и ако нямаш сериозен здравословен проблем.
Иначе за донорския материал в Надежда е около 1700 лв. с материал от някаква банка в Дания, ако не се лъжа.

# 34
  • Мнения: 214
Привет,

Зависи какви изследвания имаш направени вече. Задължителна е цветната снимка и доказана овулация, както и спермограма на партньора (ако има такъв). Ако си със запушени тръби, нямаш овулация или спермограмата е много лоша няма как да се направи инсе. Ако трябва да ти се прави цветна снимка, тя се прави в първите чисти дни след цикъл и до колкото аз знам опити не се правят в месеца, в който е правена.

Други изследвания, които ще ти искат са: твоя микробиология, микробиология на партньор, вирусология и на двамата - хив, сифилис и хепатит.

Иначе при мен проследяването и процедурата протичаха по следния начин:
- на 2ри ден фоликуломерия, за да проверят броя на фоликулите и дали няма задържан. Ако има задържан, няма да могат да те стимулират
- 3ти ден - започване на прием на Летрозол или Хломид по схема за 5 дни
- 9-10 ден - отново фоликуломерия, за да видят колко фоликула са пораснали и да пресметнат горе долу кога се очаква ову. Пускат и кръвни изследвания за естрадиол и лх, за да установят овулацията с точност и да ми кажат кога да бия овитрел, таймираща инжекция при която до 36 часа настъпва овулация.
- в деня на процедурата гледат отново фоликулите дали са се спукали, вкарват материала. При неспукани фоликули може да се наложи реинсеминация на следващия ден.
- на мен лично ми предписват Утрогестан и Аспирин протект след всяка процедура, които приемам до отрицателен тест.

Имай предвид, че стимулацията е доста индивидуална и има жени при които правят само проследяване на фоликули, без стимулация или таймиращи инжекции, така че зависи от доктора какво ще планира за теб. По принцип можеш да се впишеш в 6 седмици, ако и цикълът ти позволява разбира се. За донорски материал не мога да те посъветвам.

Успех! 🍀

Здравейте

Може ли да споделите как протича целия процес от началната консултация до самото осеменяване и колко време отнема . Не живея в България и мога да съм тук най много 6 седмици . Това достатъчно ли би било за началните изследвания и може би една процедура ? Някой има ли опит със донорски материал - цена и наличност в България ?

# 35
  • Мнения: 106
Nerinann,много се радвам за добрия развой но събитията, знаех си, че този път ще е успешна. Желая ти цялата бременност да е безпроблемна и лека 😘
Вдъхваш ни много вяра и наистина когато най-малко очакваме се случват най-хубавите неща.
Аз днес бях на преглед преди МЦ, понеже съм от далеко и няма да мога за отида м началато на МЦ ми изписаха хапчета за стимация и витамини. Идният четвъртък пак съм на преглед, за да таймираме овулацията и да планираме инсеминация.
 
Здравейте! Flowering 1808, изчаках за отговора си днес, защото бях на преглед днес в 15:00. Новините са доста добри за сега 🙏🏻. Вече сме 8 седмици и 3 дни чухме ❣пулс❣ днес за пръв път защото бяха празници и отпуски, нямаше как да отида на преглед в 7-ма седмица. Беше адски вълнуващо желая го от сърце на всяка една от вас! Всичко за момента върви много добре ( даже с 1 ден сме напред, според размерите - 2см. )😄. И да ви кажа, че нямах абсолютно никакви симптоми, никакви.. Нито гадене, нито повръщане, виене на свят, ами не нямах, за което се радвам много, че всичко минава доста лекичко за сега, надявам се и за напред да е така. Следващият ни преглед е на 16.01 в София, ако всичко е наред както до сега, ще ми дадат дата за скрининг. Искам да ви вдъхна вяра и много кураж, защото преминах през доста тежък период близо 3 години опити и грешно лечение! Благодарение на МБАЛ Надежда и д-р Персенска, която започна всичко по план и стъпка по стъпка с правилното лечение за мен и моят мъж, защото при всяка една жена е напълно индивидуално всичко! Да обобщя на кратко за 3 месечното ми посещение и положителен резултат. 13.09 - след МЦ, цветна снимка, след която се установи, че тръбите са напълно проходими и няма никакъв проблем там. Пих дуфастон от 24.09 за 10 дни, за да ми дойде МЦ, защото съм със СПКЯ и следователно от 5.10 до 10.10 имах цикъл. Бях на 3-ти ден от МЦ на преглед за проследяване преди инсеминация, да няма задържани фоликули от предишния месец, след като ми свърши цикъла ходех почти през 3,4 дни на фоликулометрия, като си биех Гонал Ф- 7 дни по 75 IU и пиех Кломифен х1 за 5 дни. Нещата вървяха доста добре имах 2 фоликула от дясно и 2 от ляво по 22мм. на 21.10 ми беше първата инсеминация с поставена инжекция Хориомон на 19.10 за настъпване на пълна овулация, имах много голяма надежда и резултатите на мъжа ми бяха много по-добри за разлика от втората ни инсеминация. Първата беше неуспешна… 😢 повторихме същото и Ноември месец с предизвикване на МЦ, фоликулометрия през 3 дни и след 7 дни поставяне на Гонал Ф и приемане на Кломифен 2х1, този път установихме, че не се движим добре и не е достатъчно, док реши, че ще ги поставяме още 6-7 дни- общо 13-14 дни, както се сещате бях се отчаяла напълно и бях изтрила този месец, броях го просто като бройка и исках просто да мине и да дойде следващия опит и по-следващия, за да кандидатстваме по фонда за Ин витро. Процедурата ни беше на 22.11, с по-лоша спермограма, без поставяне на Хориомон, защото бях ги спукала сама след толкова много инжекции и беше настъпила пълна овулация, но имахме само по 1 фоликул и надеждата тотално беше умряла. Ходех си на работа без да мисля изобщо за това, даже бях казала на док, Декември ще го пропуснем, защото овулацията се пада точно по Коледа и тя ми зададе въпроса - “ Ама ти защо си отписала този месец?!”. Трябваше да си пусна кръвен тест на 04.12 и отидох, за да пратя на док да се отчета и да запазим час за Януари, нооо 😁 оказа се че е положителен. Не знаех къде се намирам, бях ви споделила и случката след това.. Но всичко мина, забрави се, важното е, че сега всичко е наред. Дано ви вдъхнах малко вяра и сила, за да продължите напред, ще кажа само, че не се знае кога ще ви сполети щастието и точно когато не очакваме, най хубавите неща се случват. Никога не исках да вярвам на тези думи преди това, исках все по скоро да се случи, но наистина е било така, когато най-малко го мислиш и очакваш- става! Нужен е един единствен фоликул и един единствен доброкачествен подходящ сперматозоид! 😄 Бъдете много спокойни, вярвайте, че ще се случи и не се отказвайте! Също е много важно при кого се лекувате и дали е правилно това лечение, ако нещо ви кара да се замисляте дали не е грешно, защо не ми обърнаха внимание, просто сменете лекаря си, защото е много важно! Прегръщам ви 🫶🏻

# 36
  • Мнения: 23
Благодаря за отговора много е изчерпателен.
Нямам никакви изследвания направени и исках да знам дали изобщо  съм подходяща за тази процедура и поне изследванията ако могат да се направят тук би ми помогнало да реша за по нататък а и финансово е доста по достъпно

Привет,

Зависи какви изследвания имаш направени вече. Задължителна е цветната снимка и доказана овулация, както и спермограма на партньора (ако има такъв). Ако си със запушени тръби, нямаш овулация или спермограмата е много лоша няма как да се направи инсе. Ако трябва да ти се прави цветна снимка, тя се прави в първите чисти дни след цикъл и до колкото аз знам опити не се правят в месеца, в който е правена.

Други изследвания, които ще ти искат са: твоя микробиология, микробиология на партньор, вирусология и на двамата - хив, сифилис и хепатит.

Иначе при мен проследяването и процедурата протичаха по следния начин:
- на 2ри ден фоликуломерия, за да проверят броя на фоликулите и дали няма задържан. Ако има задържан, няма да могат да те стимулират
- 3ти ден - започване на прием на Летрозол или Хломид по схема за 5 дни
- 9-10 ден - отново фоликуломерия, за да видят колко фоликула са пораснали и да пресметнат горе долу кога се очаква ову. Пускат и кръвни изследвания за естрадиол и лх, за да установят овулацията с точност и да ми кажат кога да бия овитрел, таймираща инжекция при която до 36 часа настъпва овулация.
- в деня на процедурата гледат отново фоликулите дали са се спукали, вкарват материала. При неспукани фоликули може да се наложи реинсеминация на следващия ден.
- на мен лично ми предписват Утрогестан и Аспирин протект след всяка процедура, които приемам до отрицателен тест.

Имай предвид, че стимулацията е доста индивидуална и има жени при които правят само проследяване на фоликули, без стимулация или таймиращи инжекции, така че зависи от доктора какво ще планира за теб. По принцип можеш да се впишеш в 6 седмици, ако и цикълът ти позволява разбира се. За донорски материал не мога да те посъветвам.

Успех! 🍀

Здравейте

Може ли да споделите как протича целия процес от началната консултация до самото осеменяване и колко време отнема . Не живея в България и мога да съм тук най много 6 седмици . Това достатъчно ли би било за началните изследвания и може би една процедура ? Някой има ли опит със донорски материал - цена и наличност в България ?

# 37
  • София
  • Мнения: 353
Anita565, аз правих донорска инсеменация точно в Надежда преди 2 години. Разполагат с каталог с донори, отделно работят с датската банка и оттам можеш да си поръчаш, но цените варират спрямо различни критерии на донорите. Не знам какви са сега, понеже не съм се интересувала. Може да погледнеш в сайта на cryos, но трябва да си направиш профил с мейл. Пише си кое колко струва, доставката и т.н. Успех Simple Smile

# 38
  • Мнения: 708
На мен ми искат тези изследвания. Като там ми направиха и микробиология и цитонамазка. Но първо ме питаха дали имам скорошни. Така че ти можеш да си направиш и тях

# 39
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета! Мъжът трябва ли да присъстват на прегледите ? (освен на първия, за да му направят изследванията и на самата инсеминация разбира се)

# 40
  • Мнения: 208
Здравейте, момичета! Мъжът трябва ли да присъстват на прегледите ? (освен на първия, за да му направят изследванията и на самата инсеминация разбира се)
Не е задължително. Така или иначе в кабинета влизаш само ти.

# 41
  • Мнения: 708
Анита, за донорския материал 980 лв+стимулация. След цветна снимка и доказана овулация. Дават ти една папка от която да си избереш - включени са наследствените белези и хобита, образование, вредни навици. Избираш си материал по номер и след това записваш час за процедурата.
Едит: в петък ще ми правят първата инсеминация. Стискайте ми палци момичета.

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 22:34 от sway911029

# 42
  • Мнения: 106
Успех sway911029, стискам палци да е успешна и очаквам добри новини.
Анита, за донорския материал 980 лв+стимулация. След цветна снимка и доказана овулация. Дават ти една папка от която да си избереш - включени са наследствените белези и хобита, образование, вредни навици. Избираш си материал по номер и след това записваш час за процедурата.
Едит: в петък ще ми правят първата инсеминация. Стискайте ми палци момичета.

# 43
  • Мнения: 14
Здравейте!

Поздравления, Нериман и лека бременност.

И моята първа инсеминация беше на 22.11, но за съжаление неуспешна. Декември пропуснахме заради празниците този месец продължаваме с нови сили напред.

Искам да ви попитам: имали ли сте като страничен ефект косопад при стимулация с кломифен? Аз никога не съм имала подобни проблеми но след като започнах стимулацията започна изключителен косопад на шепи няколко пъти на ден, декември не пих кломифена и сега намали.


Според док. не е от него но все пак в последния момент смени от кломифен на гонал ф за стимулацията, та да видим какво ще се случи.

Освен това имам някакво странно усещане за “претупване” по време на прегледите, но не знам дали аз си въобразявам или наистина е така. Уж сме в реномирана клиника при лекар с много добри препоръки и опит, а имам усещането всеки път, че иска възможно най-бързо да ме разкара. Нищо не ми обясняват, а когато задам въпрос усещам някакво напрежение и дори едно отегчено нежелание да ми дадат отговор. Възможно ли е да е така защото сме още в началото?

Това което чета като отзиви за лекарката и това, което е в действителност при мен са две пълни противоположности. Но може и аз да си въобразявам.

Благодаря, че ме изчетохте. Стискам палци за много бебчета и добри новини тази година и ви пращам много кураж и търпение❤❤❤

# 44
  • Мнения: 1 385
Аз не само имам усещане, че ме гони,      а че ме е отписъл. Всъщност и аз искам да избягам и със смесени чувства си ходя на прегледите.

Общи условия

Активация на акаунт