Предстои ми инсеминация - тема 34

  • 18 706
  • 629
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 23
Sway911029

А този -АМН (Anti-Müllerian hormone) трябваше ли ти

На мен ми искат тези изследвания. Като там ми направиха и микробиология и цитонамазка. Но първо ме питаха дали имам скорошни. Така че ти можеш да си направиш и тях

# 46
  • Мнения: 708
Анита, не не ми е трябвал. Но ти можеш да си го пуснеш. На момента ми правиха пълна кръвна картина заради упойката преди цветната снимка. Други изследвания не са ми пускали.
Момичета в коя клиника ходите?
Аз нямам такива впечатления от моя доктор. Нещата се случват доста бързо, което хем ме притеснява хем ме радва и не знам дали трябва да е така.

# 47
  • Мнения: 106
Anita, АМХ показва яйчниковия резерв, на мен ми го искаха, така, че по-добре го направи.
Doria8 и Фрида при подобни усещания, моят личен опит показва, че е по-добре да смените лекаря/клиниката.
Аз стартирах миналата година в МЦАР Варна, направих една неуспешна инсеминация там и всеки път когато отивах имах чувството, че искат да ме разкарат по-бързо. Мислех си, че е защото съм нова пациентка и т.н., но след като не успях да се свържа с лекарката след неуспеха на инсеминацията,  вътрешния ми глас все по-силно говореше, че дори и да продължа ще е само губене на време. Понежде във Варна алтернативите не са много, моят вариант беше или да остана тук в клиниката, в която не се чувствам ок или се преместя в София. Благодарна съм на приятел, който ме отрезви с въпроса "Отсъствието от работа ли ти е по-важно или това да имаш дете?" В този момент, взех решение, че колкото и често да се налага да пътувам, ще пътувам до София, колкото и дълъг да е пътя, ще го минавам. Изтеглих си документите и още след 10 дни бях на преглед в клинка Щерев при доц. Андреева.
Впечатленията ми от нея са чудесни, обяснява всичко и отговаря на всички въпроси. Като разбра, че съм от Варна, каза ще ти се наложи на идваш често. Обясних й, че ще идвам толкова често, колкото е необходимо, дори и да е през няколко дни. Идната седмица съм отново на преглед, за да види как растат фоликулите и евентуално да таймира овулацията и планира инсеминация.
Моят съвет е, ако не усещате лекаря, по-добре го сменете. Подходът и отношението, са от изключителна важност.

Последна редакция: ср, 10 яну 2024, 23:59 от Believe23

# 48
  • Мнения: 1 711
Doria8 , за лой лекар става въпрос? Ако е който си мисля , мога да ти дам яснота.

# 49
  • Мнения: 224
Добре е да си пуснеш и антимюлеровия. На мен също ми го искаха. Успех!

# 50
  • Мнения: 14
Doria8 , за лой лекар става въпрос? Ако е който си мисля , мога да ти дам яснота.


В клиника Надежда съм и аз при Персенска, затова ми е толкова чудно и необяснимо, че всички отзиви са колко е добра, опитна и старателна, а аз не съм видяла нищо от това.

Възможно е и моите очаквания да са били различни и от там да идва разочарованието, но още ме ми се иска да сменям тъй като сме в началото, затова питах дали просто не е стандартно отношение.

Преди време например, когато я помолих да ми даде телефонния си номер в случай, че имам някакви въпроси, отговора беше:

“Че за какво ще ми се обаждаш ти, няма за какво да ми звъниш” и подобни такива коментари.

# 51
  • Мнения: 111
Дори, не знам защо си останала с такова впечатление.. На мен тя самата ми даде номера си, за да и звънна или пиша, ако има усложнение след цветната снимка и като цяло е много мила при всяко посещение. Винаги е усмихнаха и насърчаваща, че нещата ще се случат, поне при мен беше така. Все още се следя при нея и ми е доста гадно, че ще трябва да се разделяме след 2,3 седмици, защото следи само до 3-ти месец и те пренасочва към друг колега. Да, истина е, че прегледът всеки път минава по-бързичко, но винаги е отговаряла на въпросите ми кратко, точно, ясно и разбираемо от моя страна.

[/b]
Doria8 , за лой лекар става въпрос? Ако е който си мисля , мога да ти дам яснота.


В клиника Надежда съм и аз при Персенска, затова ми е толкова чудно и необяснимо, че всички отзиви са колко е добра, опитна и старателна, а аз не съм видяла нищо от това.

Възможно е и моите очаквания да са били различни и от там да идва разочарованието, но още ме ми се иска да сменям тъй като сме в началото, затова питах дали просто не е стандартно отношение.

Преди време например, когато я помолих да ми даде телефонния си номер в случай, че имам някакви въпроси, отговора беше:

“Че за какво ще ми се обаждаш ти, няма за какво да ми звъниш” и подобни такива коментари.

# 52
  • Мнения: 36
Здравейте момичета,
На мен днес ми беше първата инсеминация, давам пълен отчет. Миналия месец искахме да пробваме на естествен цикъл, но нямаше доминантен фоликул. Този месец от ден 2 до 5 бях на Летрозол, на ден 10 бях на преглед, имах един Ф=16мм, и ми сложиха инжекция Фостимон. Вчера, на ден 12 бях пак на преглед Ф=23, ЛХ=29, Естрадиол 824. Докторката каза, че изследванията са много добри, ЛХ е в пик, сложи ми Овитрел в 19:30 и назначи инсеминация на следващия ден. Днес в 15:30, 20ч след Овитрела правихме инсеминацията, но все още не беше спукан фоликула. Няма да правим реинсеминация, нямало нужда щял да се спука всеки момент, даже бил почнал да "слиза" каквото и да значи. Как ви се струва имам ли шанс или трябваше да настоявам за реинсеминация. А сега мога ли да направя нещо за по бързо спукване? Горещ душ? Коремни преси?

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 17:11 от Smile_

# 53
  • Мнения: 106
Успех ти желая Smile, скоро да се похвалиш с положителен резултат!
Не съм запозната какво се прави за пукане на фоликула, чувала съм и аз коремни преси, но опитните момичета ще кажат.
Аз имам въпрос относно Летрозола, изписаха ми и на мен, днес минах да си купя и първо фармацевта се пули няколко секунди дали е за мен, понеже било с дуго предназачение. Обясних му, че съм на ясно и да ми го дава. Първо каза, че няма и ще поръча, съгласих се. После извади една кутийка и каза по здравна каса имам ще ви дам това, а после ще се оправя. Даде ми Zequipra, с основна съставка летрозол. Отказах първоначално, но той ме убеди, че е същото. Взех го, но сега се чудя дали наистина е същото. Според вас да търся ли оригинален Летрозол или да пия този. До колкото видях всяка фирма ги кръщава по различен начин, но все пак се чудя.

# 54
  • Мнения: 36
Успех ти желая Smile, скоро да се похвалиш с положителен резултат!
Не съм запозната какво се прави за пукане на фоликула, чувала съм и аз коремни преси, но опитните момичета ще кажат.
Аз имам въпрос относно Летрозола, изписаха ми и на мен, днес минах да си купя и първо фармацевта се пули няколко секунди дали е за мен, понеже било с дуго предназачение. Обясних му, че съм на ясно и да ми го дава. Първо каза, че няма и ще поръча, съгласих се. После извади една кутийка и каза по здравна каса имам ще ви дам това, а после ще се оправя. Даде ми Zequipra, с основна съставка летрозол. Отказах първоначално, но той ме убеди, че е същото. Взех го, но сега се чудя дали наистина е същото. Според вас да търся ли оригинален Летрозол или да пия този. До колкото видях всяка фирма ги кръщава по различен начин, но все пак се чудя.
Благодаря. На въпроса за Летрозол, най-добре лекар да ти каже. Освен съставката виж дали и количеството е същото, ако е така предполагам няма да има проблем.

# 55
  • Мнения: 708
Момичета, като ви чета какви неща пиете и колко изследвания ви правят, ми се доплака. На мен само едно инжекция и да там. Никакви лекарства, никакви изследвания - нищо... Сега започвам да се притеснявам дали доктора не си върши работата като хората или просто нямам нужда.

# 56
  • Мнения: 123
Изследванията са задължителни за успешна процедура. От стимулация може и да нямате нужда. При съмнение най-добре сметнете лекаря. И аз не съм от София, но след 1 неуспешна инсеминация си дадох сметка че нещата не се случват както трябва. На мен ми направиха инсеминация на фоликул, който беше на яйчника с растяща киста и кофти лигавица и среда. На следващия месец имах естествена биохимична бременност. На последващия месец отидох за изчисляване на овулация, но лекарката направо ми каза, че няма смисъл, тъй като овулацията е от страната на кистата и ме насочи към операция. Излязах разплакана от кабинета, защото осъзнах че последните месеци са ми продавали надежда. Казах на съпруга ми, че ако пак се подложат на инсеминация, ще ходим в София. Така че Ви съветвам да не губите време, надежда и пари, ако имате съмнения в процедурата.

# 57
  • Мнения: 106
И при моята първа инсеминация беше така. Инжекцията ми я биха точно 30мин преди инсето. После смених клиниката, тъй като не се очакваше да сменят подхода.
Тук ме питаха дали искам стимулация и се съгласих. Не е изключено да се случи и без стимулация, но при мен годините са фактор, така, че предпочитам да ме стимулират.
Момичета, като ви чета какви неща пиете и колко изследвания ви правят, ми се доплака. На мен само едно инжекция и да там. Никакви лекарства, никакви изследвания - нищо... Сега започвам да се притеснявам дали доктора не си върши работата като хората или просто нямам нужда.

# 58
  • Мнения: 708
Не съм много сигурна за подхода. Доволна съм за момента. Лично отношение и т.н. нямам оплаквания.
Отидох с направени вече изследвания. Онзи ден ме прегледаха - фоликул и т.н., вчера си бих инжекцията и утре ми е процедурата. Ходила съм профилактично и на друг лекар мнението,  е че нямам кисти, добра лигавица и среда като цяло. Може би аз съм си във филма. Защото и ендокриноложката каза, че изследванията са добри и няма притеснения. Или просто се бях настроила да чакам повече и заради това ми се вижда бързо.

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 20:35 от sway911029

# 59
  • Мнения: 14
Дори, не знам защо си останала с такова впечатление.. На мен тя самата ми даде номера си, за да и звънна или пиша, ако има усложнение след цветната снимка и като цяло е много мила при всяко посещение. Винаги е усмихнаха и насърчаваща, че нещата ще се случат, поне при мен беше така. Все още се следя при нея и ми е доста гадно, че ще трябва да се разделяме след 2,3 седмици, защото следи само до 3-ти месец и те пренасочва към друг колега. Да, истина е, че прегледът всеки път минава по-бързичко, но винаги е отговаряла на въпросите ми кратко, точно, ясно и разбираемо от моя страна.

[/b]


При мен засега е точно обратното и мен това ме учудва именно защото съм слушала и чела други отзиви.

На теб на 22.11 тя ли ти направи инсеминацията? Тъй като и аз бях тогава, но казаха че я няма и ми я направи д-р Илиев също без особено много информация какво следва. Нито след снимката нито след процедурата.

Но ще изчакам не искам да прибързвам и да прескачам от лекар на лекар. Възможно е да сме още много в началото и да имам грешно впечатление. Ще изчакам да мине още малко време и да направим следващи стъпки. Благодаря за информацията

Общи условия

Активация на акаунт