Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 5

  • 11 592
  • 238
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 255
Не само,може да се дължи и на други фактори,вкл. сраствания често.


Тънката лигавица не е ли от малко прогестерон?

# 16
  • Мнения: 39 340
Да, но срастванията са отхвърлени, нали написа по- горе? Дадох И друга причина.

# 17
  • Мнения: 255
Нищо конкретно не казаха.
Продължавам с естрофем и прогестерон,но досега нямаше ефект от тях.
Пробвам и различни алтернативи,за които чета,че са помогнали на други.

Да, но срастванията са отхвърлени, нали написа по- горе? Дадох И друга причина.

# 18
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте,
след оперативна хистероскопия за корекция на формата на матката ми предписаха АБ за 3 дни и Естрофем 2х1 до първият преглед. За антибиотика е ясно, защото са ме рязали по-дълбоко, но някоя от вас ако е запозната може ли да каже как влияе Естрофема в този случай?

# 19
  • Мнения: 255
Аз още от 2рия ден след процедурата,пия 2х2 Естрофем за лигавицата,предписано от доктора.
Така че не се притеснявайте да го пиете.

Здравейте,
след оперативна хистероскопия за корекция на формата на матката ми предписаха АБ за 3 дни и Естрофем 2х1 до първият преглед. За антибиотика е ясно, защото са ме рязали по-дълбоко, но някоя от вас ако е запозната може ли да каже как влияе Естрофема в този случай?

# 20
  • София
  • Мнения: 462
Много благодаря за отговора Simple Smile
Да попитам, тъй като знам, че нормалното кървене е до 2-3 дни след операцията, а мен ме оперираха във Вторник, днес ми се пада 4ти ден и все още имам кървене, не е обилно, бледо розово е, нямам болки, но се чудя дали да се обадя в болницата или да изчакам?

# 21
  • Мнения: 46
При мен доктора каза до 10 дни е нормално леко кървене/зацапване. Предполагам 4ти ден е съвсем нормално и няма нищо притеснително, особено щом нямаш болки, при мен продължи 6-7 дни.

# 22
  • София
  • Мнения: 462
Момичета, безкрайно благодаря за бързите отговори! Бъдете здрави! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46
Някой може ли да каже нещо за първия цикъл след хистероскопия? Обясниха ли ви нещо по-различно за продължителността, вече 3ти ден след като ми свърши продължава някакво розово-кафяво зацапване и то по най-много 2-3 пъти дневно. Възможно ли е първият цикъл да е по-продължителен или е повод за притеснение това зацапване

# 24
  • Мнения: 97
Здравейте,
Предстои ми хистероскопия на 24 юли. Докторът ще вземе материал за имунологична биопсия, На някоя от вас правили ли са и това точно, боли ли, след това има ли кървене, болки? И другото , което се чудя, не би трябвало да пипа лигавицата, нали? Само си взема колкото му трябва за изследването.

# 25
  • Мнения: 214
Привет,

Вчера ми правиха хистероскопия - мина добре, изкарали са някаква тъкан, която докторката каза, че е микрополипоза. Материалът е пратен за хистология, за да видят какво точно е. Не ми е предписвала антибиотик и днес вече почти нямам зацапване, само леко подуване и много лека тъпа болка, на предполагам това е нормално предвид процедурата. Каза този месец да пропуснем опитите, ако кървя, но според мен до ден, два няма да има никакво зацапване.

Можем ли е да правим опити или е по-добре да пропуснем този месец?

# 26
  • Мнения: 255
Трябва да мине известно време след хистероскопията,за да се формира добра лигавица.
На мен ми казаха,че е препоръчително да пропусна месеца след хистероскопията.


Привет,

Вчера ми правиха хистероскопия - мина добре, изкарали са някаква тъкан, която докторката каза, че е микрополипоза. Материалът е пратен за хистология, за да видят какво точно е. Не ми е предписвала антибиотик и днес вече почти нямам зацапване, само леко подуване и много лека тъпа болка, на предполагам това е нормално предвид процедурата. Каза този месец да пропуснем опитите, ако кървя, но според мен до ден, два няма да има никакво зацапване.

Можем ли е да правим опити или е по-добре да пропуснем този месец?

# 27
  • Мнения: 214
Може ли някой да сподели за зацапването и болката?  Колко време продължиха при вас? При мен вече минаха 6 дни от процедурата и днес си мислех, че вече всичко е приключило и нямам дори зацапване и изведнъж ме заболя корема сякаш ще ми дойде и започна пак едно много бледо зацапване. Ту тръгва, ту спира.. при някой било ли е така?

Отделно си следя овулацията с лентички, защото искам да знам кога ще ми дойде и въпреки че вече е 14ти ден, а по принцип овулацията ми е на 13, летичките са отрицателни - втората черта е почти невидима. Възможно ли е хистерото да измести овулацията? Може ли и изобщо да нямам овулация този месец и това отразява ли се на цикъла?

# 28
  • Мнения: 292
Лина аз след хистероскопията О не следих, така че не мога да съм ти полезна там. Зацапване и болка  имах няколко часа след това на следващия ден всичко беше, все едно нищо не ми е правено. Всичко е много индивидуално, с каква цел е правена и при кой. Аз премахвах полип и миома по 2 3см. До колкото се запознах нормално е няколко дни след това да има болка и зацапване, ако продължи по дълго те съветвам да се консултираш с лекар

# 29
  • Мнения: 250
Здравейте, след хистероскопия и премахнати полипи ми изписаха за два месеца примолут нор прием всеки ден по две таблетки. В листовката чета,че при продължителен прием не настъпва менструация. Днес ми е датата за цикъла  и имам леко зацапване. Може ли някой да сподели повече инфо?

Общи условия

Активация на акаунт