Предстои ми хистероскопия - да поговорим - Тема 5

  • 11 885
  • 240
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9
В болницата в която ще бъде процедурата те оставят максимум една вечер след хистерото и се чудя дали е достатъчно за толкова дълъг път с автобус, страх ме е от това друсане толкова време да не провокира кървене или друго усложнение, с кола е по щадящо но за съжаление нямам такава опция.

# 226
  • Мнения: 104
Blanchete,
Няма проблеми с пътуването. Аз преди ХС пътувах с нощния влак Варна-София, сутринта от гарата директно отидох за манипулацията и в 13 ч. си хванах автобуса обратно към Варна. Жива съм още и нищо ми няма след ХС, освен че почти 40 дни по-късно все още чакам цикъл, но това едва ли е свързано с пътуването. Успех и бъди спокойна!

# 227
  • Мнения: 678
Има разлика дали само правят оглед или отстраняват нещо.

# 228
  • Мнения: 104
При мен отстраниха доста, а и самата матка също коригираха. Но аз се чувствах добре и си се прибрах. Дори и не съм си помисляла да оставам да нощувам в София.

# 229
  • Мнения: 9
Благодаря KanelaKanela и при мен ще отстраняване на доста поне според ехографа, при теб с упойка ли беше или лазерна без анестезия.

# 230
  • София
  • Мнения: 44 174
Аз пък не се чувствах добре и 2-4дни след това друсане по магистралата един час ми беше некомфортно с кола, в полулег и до сега не ми е ок да седа дълго на стол, т. е. свита. Може и да съм лигла не знам.

# 231
  • Мнения: 104
Благодаря KanelaKanela и при мен ще отстраняване на доста поне според ехографа, при теб с упойка ли беше или лазерна без анестезия.
С упойка.

# 232
  • Мнения: 104
Аз пък не се чувствах добре и 2-4дни след това друсане по магистралата един час ми беше некомфортно с кола, в полулег и до сега не ми е ок да седа дълго на стол, т. е. свита. Може и да съм лигла не знам.
Е то си е до организъм, не е гаранция, че един като се чувства добре или зле, всички ще са така.
То с автобуса май по-малко се усеща друсането, отколкото с кола... Удобството е, че с колата може да си се излегнеш и може да спираш, когато решиш.

# 233
  • Мнения: 937
Моята хистероскопия също беше оперативна в Надежда, с пълна упойка, към 14 часа следобяда ни изписаха всичките в стаята, след като се увериха, че сме ок. Бяхме 6-7 момичета, всички след събуждането се чувстваха добре.
Аз имах течение, но не силно след процедурата, после 2-3 дни само зацапване розово. После след около 10-12 дни някъде ми дойде и цикъла.

# 234
  • Мнения: 406
Здравейте,
А има ли девойка, на която са й правили оперативна хистероскопия без упойка?
Че мен това ме чака утре, щеше да е само офис хистероскопия, но матката не им хареса въобще, имат съмнение за аденомиоза.
Три пъти питах гладна, жадна?
Не, напротив, хапнала и пила кафе ми казаха. Инструмента бил много малък, ако се наложило нещо да се отстранява щяло с локално обезболяване….

# 235
  • Мнения: 283
Нямам опит с оперативна и без упойка- вземете си превръзки и обезболяващи под ръка да са ви. И стискам палци да е бързо и безболезнено. За добро е. И пишете как е минало

Здравейте,
А има ли девойка, на която са й правили оперативна хистероскопия без упойка?
Че мен това ме чака утре, щеше да е само офис хистероскопия, но матката не им хареса въобще, имат съмнение за аденомиоза.
Три пъти питах гладна, жадна?
Не, напротив, хапнала и пила кафе ми казаха. Инструмента бил много малък, ако се наложило нещо да се отстранява щяло с локално обезболяване….

# 236
  • Мнения: 406
Нямам опит с оперативна и без упойка- вземете си превръзки и обезболяващи под ръка да са ви. И стискам палци да е бързо и безболезнено. За добро е. И пишете как е минало

Здравейте,
А има ли девойка, на която са й правили оперативна хистероскопия без упойка?
Че мен това ме чака утре, щеше да е само офис хистероскопия, но матката не им хареса въобще, имат съмнение за аденомиоза.
Три пъти питах гладна, жадна?
Не, напротив, хапнала и пила кафе ми казаха. Инструмента бил много малък, ако се наложило нещо да се отстранява щяло с локално обезболяване….

Мина
Без упойка беше верно…
😀
Беше по-гадно отколкото мислих
Но го преживях де…
Силна пмс болка.. подобна е и ако са ви правили снимка на тръби…
Бързл беше 15мин
Нямах полип, казаха че нямам аденомиоза, каквито бяха опасенията…
Аз очаквах да се види “нещо” каквото и да е, което да даде отговор защо няма имплантация, но… поне няма проблем, че очакванията ми бяха многобройни.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 18:32 от Mimoza88

# 237
  • Мнения: 9
Сигурно е писано в темата, но да попитам защото  съвсем се обърках, хистероскопия се прави до 10 след първия ден на цикъла или до 10 дена след края на цикъла т.е. след последни ден.

# 238
  • Мнения: 39 455
Брои се от началото на кървенето. Може да се направи и в по- късни дни, но тогава самата маточна лигавица е по- дебела, което ще предизвика по- силно кървене след интервенцията.

# 239
  • Мнения: 164
Здравейте, предстои ми хистероскопия с цел диагностика и ми казаха че здравната каса покрива част от сумата. Моля ако някои знае, да ми каже от къде се взима направление - от личен лекар или от специалист, и освен направлението знам че трябва и талон за хоспитализация - моля ако може малко повече инфо и за това.
И до колко дни болничен се предвижда от НЗОК за тази цел? Питам защото доктора ми(при когото правя инвитро) не можеше да ми даде тази информация.
Предварително благодаря,

Общи условия

Активация на акаунт