Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 3

  • 41 595
  • 328
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
Ето координатите:
Поликлиниката към Педиатрията - ул. "Найден геров" №2, тел. 952 38 40, записване: всеки работен ден от 08:00 (отидете там към 7:30, за да не останете без номерче)
Доц. Анадолийска – детски нефролог – 0888941012, 9523840 вътр. 269, в поликриниката към педиатрията приема в понеделник, вторник, сряда и петък - 11-13ч.
Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.
Доц. Минков – детски уролог - преглежда в "Св. Панталеймон" – 0889522764, 9515162, 30 лв. преглед, адресът на клиниката е ул."Княз Борис 1" №21 (срещу болница "Св. Екатерина")
Др. Русинов – детски нефролог - работи в нефрологията на Педиатрията, но не дава консултации в поликлиниката към болницата, а в МЦ "Детско здраве", във вторник след 14 ч. телефони на центъра - 952 42 97, 952 57 37, 0888 22 30 62, адресът на МЦ "Детско здраве" е - ул. "Ами Буе" Nо 27-29
Детска урлогия, Пирогов – 9154372 /кабинет/, 9154371 /отделение/
Доц. Кюркчиева – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ - 0888655504, частен кабинет – 9520324, ул. “Балша” 5, Поликлиника “Краси”, прегледи - четвъртък от 14 до 16 ч. /след предварително записване/, 30 лв. преглед, евентуално при преглед с ехограф още 30 лв.
д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 18:30 от Naty

# 31
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте. До никъде не сме стигнали с изследванията на бъбреците защото получихме в неделя вечер "екстра". Бактериална инфекция или както го обявиха  болницата пиелонефрит. Марти вдигна 41 градуса в неделя през нощта и в понеделник ни приеха в правителствена (отидохме там за венозната урография). Цяла седмица вече сме там, като едва от вчера не е вдигал Т и ни пуснаха в отпуск събота и неделя. В понеделник имаме час за венозната урография, но ми е притеснено да не вземе да направи някаква реакция защото веднага след урографията ще вливат пак антибиотик. по принцип антибиотика ни е до сряда и ако се наложи след това ще пие още нещо. А инфекцията я е получил при слагането на катетъра. Изолираха стафилококи. Така ме е яд. само измъчихме детето. Поне да бяхме направили микционната да имаме някаква представа от проблема а то.... Ако си додем в понеделник ще пиша как е минало. По принцип щом няма Т можем само да ходим сутрин да му вливат антибиотика и да се прибираме, но аз се чудя дали да не останем ако направи някаква реакция след урографията да сме при лекарите. Иначе от болницата съм страшно доволна. Сами в стая, тераса, градина, телевизор, баня с тоалетна и вана. А лекарите и сестрите тичаха на пожар при всеки рев на Мартин. Бяха изключително любезни и отзивчиви. Сменяха ни чарфашите при всяко петно а Мартин първия ден се разби да повръща, след което пък започна да се поти и санитарките постоянно тичаха с чаршафи.
Герда, разказвам за болницата за да те навия да отидете там. Разликата с пирогов е от земята до небето. Което е важно защото аз бях страшно изнервена и притеснена и имах нужда от обстановка която да не ме натоварва допълнително и да се чувстваме добре с детето. Освен това лекарите и сестрите бяха много внимателни и любезни и ми обясняваха какво правят и какво следва а пък Мартин го успокояваха и глезуркаха с играчки преди всяка манипулация.
Освен това от проучванията ми се уверих че доц. Минков е изключителен специалист а двата прегледа при него затвърдиха увереността ми че трябва точно на него да се доверим.
Успех на теб и детенцето ти. Дано не се виждаме по болниците, но ако ще ходите там пиши и може да се засечем.

# 32
  • Мнения: 390
Благодаря ви на всички за съветите и подкрепата Hug
Много ми е трудно да реша все пак на кого да се доверя, мисля да направим още няколко изследвания и другата седмица най-вероятно да отидем в София... и каквото се реши - това ще е.

# 33
  • Мнения: 128
И аз препоръчвам доц. Минков от собствен опит, доверих му се и не сбърках.
Martisun, ще стискам палци да минат изследванията и да се изяснят нещата. При първа възможност ще мина да ви видя в болницата, а след урографията наистина е по-добре да останете  24 часа в болницата за всеки случай.

# 34
  • София
  • Мнения: 120
дойде и нашия ред да пишемв новата темичка...
Сутринта взех поредните резултати на Теди и слава богу няма бактерии в урината. Утре отиваме пак при Анадолийска да видим дали ще правим венозна урография и ни изпише следващите антибиотици. След спирането на суметролима Теди пак стана неспокоен и нощем само се изпъва като струна и се върти. Явно Аб го е успокоявал...

GerDa, ще ви стискам палци за бързо оздравяване Praynig

# 35
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте. Най-после направиха на Марти венозна урография. Има стеснение на двата уретера, които освен това са много нагънати, така че рябва да се изправят и да се вкарат разширени в пикочния мехур. Засега по план ни предстоят две операции - една на уретерите и втора на пишока. За съжаление обаче се появи друг проблем. В Правителствена болница имат някакъв проблем с апаратурата и не правят планови операции на деца под 15 кг. Подхвърлиха че може да ни пренасочат към Пирогов, но засега чакаме да видим дали няма да се оправят нещата и да се съгласят да го оперират. Не ми върви нещо на детенцето. Защо така не мога да си обясня. И сутринта пак му слагаха нов абокат и пак го дупчиха, направо го измъчиха милия. Добре поне че стана изследването и ни изписаха така че сега ще си седим в къщи, ще пием лекарства за да държим чиста урината от бактерии до операцията и ще се молим да се оправят нещата в правителствена и да се съгласят да го оперират там.
Знаете ли дали доц. Минков оперира другаде и колко струва подобна операция?

# 36
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Апропо, някои да има книгата "Оперативна детска урология" на доц. Минков? Бих искала да си снимам  страниците (разбира се срещу заплащане) с проблема  на Марти за да науча повече а този месец не мога да си я позволя. Или ако някои желае да си я купим заедно.

# 37
  • София
  • Мнения: 377
Ние днес също свършваме суметролима и ще изчакаме до петък и тогава ще вземем пак урина. Рая също е много неспокойна докато спи - особено следобедния сън е кошмар - буди се по 3 пъти поне...

Стискам палци на всички дечица  baby_neutral

# 38
  • Мнения: 128
Аз  имам учебника на доц. Минков, но я дадох временно на една бъдеща майка, но ще ми я върне скоро и ще тия дам!

# 39
  • София
  • Мнения: 120
martisun, искрено ви съчувствам. На нас също ни предстои венозна урография,нали МЦГ беше нещо полууспешна.

А днес явно ми е кофти ден. Сутринта се разходихме с Теди до поликлиниката за да ни кажат,че доц. Анадолийска тази седмица е в отпуск. Да сме се обадели в понеделник за да проверим кога ще е на работа. Много ме доядя...Прекъсваме антибиотиците, а и забавяме венозната урография. но за сметка на това следобед ще ходим при педиатърката му за да му бие ваксината за вариола и морбили.

# 40
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Надя, стискам палци за венозната и дано покаже че сте добре.
Иве, говоря за онзи скъпия учебник от 70 кинта. Него ли имаш? Защото този от 26 си го купих.

# 41
  • Мнения: 128
Martisun, права си имам учебника от 26 лв., но ако искаш може да се комбинираме и да купим този от 70 лв. сигурно информацията в него ще е по-изчерпателна.Какво решихте ще чакате ли да оправят апарата в Правителствена или ще действате в друга болница?

# 42
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Martisun, права си имам учебника от 26 лв., но ако искаш може да се комбинираме и да купим този от 70 лв. сигурно информацията в него ще е по-изчерпателна.Какво решихте ще чакате ли да оправят апарата в Правителствена или ще действате в друга болница?
За учебника - ще гледам да го видя в книжарница и да разгледам струва ли си и ще ти звънна.
За болницата - ще чакаме засега за правителствена. Говорих с Минков снощи и той каза че можем да изчакаме. Дано да го оправят скоро. Не ми се разправя с Пирогов. 

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и аз бих се вкл за учебника ама в момента съм "живот на заем"... уви

# 44
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
и аз бих се вкл за учебника ама в момента съм "живот на заем"... уви

Наде, ако искаш да ти дам да прочетеш този от 26 лв. Той е за детската урология.  Как се развиват нещата при вас?

Възможно ли е венозната урография да промени цвета на изпражненията? Не ми се струва възможно, но от вторник насам Марти ака тъмнозелено дори черно. А яде каквото и ние, освен ако не е изял нещо забранено без да го видя.

Общи условия

Активация на акаунт