Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 3

  • 41 592
  • 328
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 531
Късно се включвам в темата ама и късно се върнах от работа днес. Иги, бактериите са много упорити. Мария досега не е имала бактерии в урината, но повече от 6м лекуваме бактерии в гърлото с АБ, и накрая оперирахме третата сливица , ама май ефект няма, АСТ и пак е многоооооо високо, но това е друга тема на писане.Исках да кажа, че АБ изписват именно за профилактика, в малки дози за по-дълги периоди. Мария след 6 поредни АБ към които прави алергии пи 40 дена оспен по половин таблетка именно заради бактериите. А и нея не я е боляло досега при инфекциите на пикочните пътища и бъбреците, просто започва да пишка много често и да се напикава, и последният път вместо да има т тя по-скоро нямаше - беше с 35,5, ама тя си е май ,,паталогичен случай'' За диетата, спазвай я , пробвай да ядеш козе сирене и мляко, към тях децата обикновено не правят алергии.Знам че е трудно, алергиите са нещо много досадно, но се свиква. И да имах предвид детска университетска болница там правиха на Мария снимката. Когато баткото ми беше бебе,  изпадаше в някакви истерични ревове докато го кърмих и не ядеше спокойно. Това доста ме изнервяше и спрях да го кърмя. Сега 6г по-късно знам че съм сбъркала но тогава.... Crazy И така и неразбрах защо се дереше така това дете. Да не би Лъчко да има колики? Ако не си сигурна в тази докторка изчакай си Буева, ако трябва и звънни да я питаш какво да правиш и дали ще може да ви прегледа по-рано.

# 316
  • София
  • Мнения: 2 262
Ради ти направо ме ужаси, ако и нашите болки са 8 месеца, ужас! Има си колики, но това, което преживява не са само колики, то са някакви страшни болки от които плаче със сълзи и денонощно, когато спи продължава да подскача и да се криви и даже както си спи започва да плаче много горко! Ако искаш да си пишем на лични да ми разкажеш това онова, как се потвърди вашата диагноза? Във вторник ще пусна стерилната урина, и ще знам дали има нещо, ама след този антибиотик може да се е покрило, за сега това ни е важно заради изследването! Добре де, маричери това практика ли е с лошата снимка или просто при вас се е случило?Да знам доакто е време какво да правя! Всъщност Буева в страната ли е вече или не още, аз разбрах че е в чужбина! Искам да я питам по принцип за нас, дори и да не е на работа!

# 317
  • Мнения: 5 531
Иги, за снимката незнам дали е практика, дано при нас само да е случайно. Аз исках да я правиме в Пирогов, но се оказа че там е мнооого сложно, трябва да сме приети и т.н и затова я направиха в Университетската болница. Но доколкото знам на повечето деца е правена там,и при тях няма такива проблеми. Предполагам че Буева вече трябва да се връща от чужбина, от другата седмица е на работа. Ако искаш звънни в педиатрията и ще ти кажат с точност кога ще можеш да я намериш, тел е 952 38 40.

# 318
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Иги, на мен също ми казаха че може Марти да го боли левия бъбрек защото е уголемен и в него се задържа повече урина. И наистина се е случвало той да се държи за него. Иначе като получи пиелонефрита много плачеше но го болеше пишока. Виж Лъчко кога плаче най-много. Дали не е преди да се изпишка или изака?
Нашата микционна също не стана и само му вкараха бактерии от които получи пиелонефрит. Доцента изрично беше казала да направим венозна, но лекарите се направиха на по-разбиращи и се фръцнаха. В крайна сметка излекувахме пиелонефрита и направихме венозна ама що трябваше.....

Иветинка, снощи говорих с познатата ми сестра от правителствена. Няма смисъл.
Мартин не дава да го кисна в смрадлика. Успявам само да го полея. Но ми се струва че ненормално дълго го боли пишока. Колко дълго е нормално да го боли едно момче пишока след махането на катетър?

# 319
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иги, може би е възможно да болят, но в повечето случаи за които чета при деца и бебетеа - никой не описва вашите симптоми. За да се стигне до операция в резултата на снимка направена чак след пиелонефрит - значи надали са такива болките дори и да ги има.
Та затова си позволих да ти кажа тези неща.
Е винаги има някой извънреден случай

# 320
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Момичета да пуснем нова тема а?

# 321
Здравеи те, ние су6то сме пациенти на доц. Минков и д-р Русева, разкошни хора  bouquet ...............; а сега какво да пражим. Бебето ми Адриан е на 1 г. и на 4м. е опериран (пластика на джата оретера), нуждае се от контролни прегледи. Д-р Русева ме насо4и кьм д-р Мом4илов, незнам ни6то за него, кажете не6то???????????

# 322
  • Мнения: 1 802
nikolova79, имаме нова тема, включи се там ако искаш  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=147224.0

А иначе д-р Момчилов е добър специалист, може да му се има доверие! Той ще оперира моето момиченце.


# 323
Иги, на мен също ми казаха че може Марти да го боли левия бъбрек защото е уголемен и в него се задържа повече урина. И наистина се е случвало той да се държи за него. Иначе като получи пиелонефрита много плачеше но го болеше пишока. Виж Лъчко кога плаче най-много. Дали не е преди да се изпишка или изака?
Нашата микционна също не стана и само му вкараха бактерии от които получи пиелонефрит. Доцента изрично беше казала да направим венозна, но лекарите се направиха на по-разбиращи и се фръцнаха. В крайна сметка излекувахме пиелонефрита и направихме венозна ама що трябваше.....

Иветинка, снощи говорих с познатата ми сестра от правителствена. Няма смисъл.
Мартин не дава да го кисна в смрадлика. Успявам само да го полея. Но ми се струва че ненормално дълго го боли пишока. Колко дълго е нормално да го боли едно момче пишока след махането на катетър?
nikolova79, имаме нова тема, включи се там ако искаш  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=147224.0

А иначе д-р Момчилов е добър специалист, може да му се има доверие! Той ще оперира моето момиченце.



nikolova79, имаме нова тема, включи се там ако искаш  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=147224.0

А иначе д-р Момчилов е добър специалист, може да му се има доверие! Той ще оперира моето момиченце.



Здравейте.Весела Коледа на всички!От доста време разглеждам форума,но днес реших да се регистрирам.Моята дъщеричка също има някакъв проблем с бактериите.Първо бяха в урината/коли,протеус,псевдомонас/, а сега се откриват и във вагин.секрет-предишните бяха ентерококи, а сега са е.коли-детето е на 3год.Вмомента пиеме Зинат,въпреки че видимо на детенцето му няма нищо и д-рката даже не очакваше да излязат бактерии в изследването.Направихме консултация със спец. нефролог, който ни препрати към гинеколог.Някой имал ли е подобен проблем и може ли някой да ми каже откакво се получават тези бактерии?

# 324
  • Мнения: 186
Здравей, вече имаме нова тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=147224.140, така че пиши там Simple Smile

# 325
Привет на всички.
Моля някой да ми каже къде мога да намеря д-р Буева. Имам предвид къде има кабинет. Точно как става записването на час - предполагам, че ми трябва направление? Съжалявам, но не съм много наясно с тези процедури. Някакъв телефон?
Благодаря предварително.

# 326
  • Мнения: 5 531
Д-р Буева – детски нефролог - 0887992911 - приема и във 2-ра градска болница, 30лв. преглед, вторник и четвъртък от 14.30 до 17.00 ч. В поликлиниката преглежда само от 9 до 10 във вторник.

# 327
и аз бих се вкл за учебника ама в момента съм "живот на заем"... уви

Наде, ако искаш да ти дам да прочетеш този от 26 лв. Той е за детската урология.  Как се развиват нещата при вас?

Възможно ли е венозната урография да промени цвета на изпражненията? Не ми се струва възможно, но от вторник насам Марти ака тъмнозелено дори черно. А яде каквото и ние, освен ако не е изял нещо забранено без да го видя.

Ако някой има сканиран учебника (няма значение дали като изображение или текст) може ли да го споделите и на сам. и на мен ми трябва л-ра за урологични болестти. ако някой може да го сканира ще съм му благодарен а и можеше ако го имам да го сканирам

# 328
Ели, ние с Калина лежахме в Пирогов - нали там я оперираха. За персонала няма да ти пиша, щом си наясно... Sick Условията са като навсякъде - общо-взето е чисто, но в една стая бяхме 3 деца с 3 майки, като ние нямаше къде да спим - аз се свивах до Калина на детското креватче почти в йогистка поза... ooooh! За чаршафите - не знам дали можеш да внесеш, но нищо не ти пречи да пробваш, макар че това може да е удачен повод за сестрите да се заядат...В стаята има телевизор с монети - ако ви се гледа, заредете се с монети. Има и тоалетна с мивка към стаята, но няма баня.
Ще ви мисля и ще стискам много палци всичко да мине бързо и успешно  Praynig
 Hug


Има баня но тя е една за цялото отделение. намира се до WC за персонала (съседната врата имам предвид) т

Общи условия

Активация на акаунт