Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 3

  • 41 600
  • 328
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 377
Nuzaria, може ли и с мен да споделиш? При нас положението е същото - добра е консистенцията на акото, но е през ден и не иска да яде съответно. Това положение е вече от 4 месеца и освен бактериите, не наддава и на кг.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Nuzaria, може ли и с мен да споделиш? При нас положението е същото - добра е консистенцията на акото, но е през ден и не иска да яде съответно. Това положение е вече от 4 месеца и освен бактериите, не наддава и на кг.

Пускам това, което nuzaria ми писа на лични /предполагам, че няма да има нищо против/, защото информацията ще е полезна и за други дечица:
"Мила не ядеше плодове. Особено такива, които действат разхлабващо/круши, сливи, кайсии, може и сушени). Затова ги варя, без захар, само натурални плодове. Може и да ги изцеждаш сурови, ако имаш сокоизтисквачка. Най-важно е да пие сока, който да е без захар. Купените сокове не вършат работа, защото са пълни със захар, колкото и да са "натурални". Ябълки на гладно сутрин действат екстра остъргващо за стомаха. Но ти казваш, че Калина не яде плодове...Това беше единствения плод, който Мила ядеше. Освен това почти всеки ден трябва да яде овесени ядки - аз ги прибавям в супи и яхнии, защото Мила не ги яде само с мляко. Но те така пак действат. Може да ги прибавяш към кремове, ако приготвяш, но трябва първо хубаво да се сварят. Водата от овесените ядки също я прибавяй към соковете за пиене. Активия на Данон, всеки ден давам вместо кисело мляко. Може и за пиене. Действа. Топла вода или прясно мляко с лъжичка мед суртин вместо чай/ чаят действа затягащо/. Мила много обича локум, който също разкарва храната. Най-добре натурален, без оцветители. Освен това ти си знаеш,  варивата имат същия ефект - боб, леща. А децата така обичат боб! И всеки ден супа и готвено, почти никаки сухи хранения. Избягвай банани, ориз, разни вафли, шоколади, салами. Домата също действа разхлабващо, но Мила така и не прояде домат...Въпреки това само след няколко дена диета, вече имаше ефект. А запека и беше на 4-5 дни...Направо ужас. И то с такива болки акаше, че ми е идвало да плача с нея...Отначало бях скептик и не  вървах, че диетата ще ни реши проблема със запека, но ето че стана. Дано съм ви била полезна с нещо. Извинявай, ако някои от нещата ти се струват познати и досадни, и аз смятах така, но с постоянство и стриктно спазване би трябвало да има успех."

Момичета, за сега нищо не съм получила на лични /като информация за лекари и т.н./. Ще изчакам още някой и друг ден и ще пусна, каквото имам аз.

# 17
  • Мнения: 109
Naty, разбира се, че нямам нищо против. Jilda, ще се радвам да помогна. Моля, само имайте предвид, че това са само идеи, които не са предписани от диетолог, а са по препоръка на лекари, и аз съм добавила нещо от себе си. Със сигурност всичко е изпитано и действа, но трябва и да се вземе под внимание възрастта на детето - прясното мляко, меда, овесените ядки и др. не са подходящи за най-малките. Успех в борбата със запечените дупета!

# 18
  • Мнения: 419
Здравейте мами,ние 4акаме новите изследвания на урината и дано ве4е са добри Praynig
А от антибиотика направихме алергия и го смениха,а за алергията изписаха капки от които мили4кия е като дрогиран  Sad постоянно спи или е отнесен.

Мами може ли да ви попитам, а как се справяте с разтройството-от антибиотика има разстройство и лекарката ни каза да яде пове4е йогурти,но не му харесват особено,та се 4удя какво да направя.
Благодаря ви .Успех.

# 19
  • Мнения: 1 058
Аз давам по един Ентерол на ден, всеки следобед оризова каша, повече ориз, моркови и картофи.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Мами може ли да ви попитам, а как се справяте с разтройството

Имай предвид, че от антибиотика може и слуз в акото да получи. Калина беше със страхотна слуз в акото от Зинат и така почти седмица. Да не се притесняваш, ако се появи и при вас, защото аз се бях побъркала от притеснение...

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Naty вие кой номер бяхте във вторник при Буева? Щото и ние бяхме при нея - аз бях 6 номер - видях мамите от 3-ти номер нататък... Аз бях една дебела мама с една синя кошница, гледаща страшно - със синя кошница. Стоях точно до вратата, кошницата - на столовете до вратата.

# 22
  • Мнения: 419
Ради и Naty благодаря ви.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Naty вие кой номер бяхте във вторник при Буева? Щото и ние бяхме при нея - аз бях 6 номер - видях мамите от 3-ти номер нататък... Аз бях една дебела мама с една синя кошница, гледаща страшно - със синя кошница. Стоях точно до вратата, кошницата - на столовете до вратата.

Описанието ти направо ме разби... Joy hahaha
Предполагам, че говориш за поликлиниката. Ние обаче с мъжО чак в последния момент се сетихме, че нямаме направление  doh и ходихме във вторник следобяд в частния й кабинет, където също беше лудница, но нямаше мама със синя кошница, гледаща страшно... Grinning

# 24
  • Мнения: 4 585
    Много е странно чувството, че може да се разминем без да си кажем "Здасти". Нали? Като два влака по различни коловози.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
    Много е странно чувството, че може да се разминем без да си кажем "Здасти". Нали? Като два влака по различни коловози.

Най-хубавото ще е да не си казваме "здрасти" по такива места, а в някой парк например...

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мда и все пак по-добре да се разминем а не да се "сблъскаме" челно нали Wink
както и да е  - дано не се срещаме по тези места

# 27
  • Мнения: 2 732
Дано тази тема не стане толкова тежка като предната Praynig

# 28
  • Мнения: 390
Здравейте
много ми е мъчно че попаднах при вас и че и вие сте тук въобще...
Моята бебка е на 6 месеца и половина и прекарахме на 2 пъти остър пиелонефрит. Откриха и рефлукс 3-4 степен. Изписаха ни в понеделник с препоръка за операция. Мъжа ми днес беше в София с изследванията и се консултира с доц. Минков който е категоричен за операция, и то след 2-3 седмици, и д-р Ангелова, която смята да се повторят изследванията в Пирогов, да се проведе лечение с поддържащи средства и да се реши след 2-3 месеца.  Говорил е и с доц. Кюргчиева, но тя е отказала да се видят понеже нямаме урография... а на мен ми се струва че е по-добре да се направи в Пирогов, защото доколкото знам не признават изследвания от другаде.
Моля ви да ми дадете съвет на кого е по-добре да се доверя. И коя болница да избера? Ще се радвм да ми отговорите, може и на ЛС.

# 29
  • Мнения: 430
Здравей Герда!
Съжалявам, за тревогите през които минава мъничкото човече.
Аз бих се доверила на Минков. Той не драматизира и не предприема драстични мерки освен ако наистина не е наложително. При подобен проблем, може би протакането не е добре за бъбреците. Не губете време.
Желая ви от сърце бързо да се оправи Никита. Пиши тук когато имаш нужда. Ще намериш винаги разбиране, подкрепа и много обич.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт