Въпрос към живеещите в ново строителство

  • 22 871
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 329
Пипинка,

тъкмо се бях насочила да купувам жилище в кв. Полигона, в комплекс Дъга и ми секна ентусиазма, като прочетох че Аспекти са супер некоректни.
Моля те ако имаш повече инфо относно схеми на плащане, как строят, какви материали ползват и въобще струва ли си човек да им се доверява, пиши ми

# 46
  • Мнения: 928
И ние щяхме да вземаме от Аспекти, но се отказахме. Ще ти кажа причините:
1. Купуваш апартамент с чиста площ 90 кв., който по документи е мин. 120 (заради тераси и общи части)
2. Задължително мазе
3. Задължително гараж или парко място - 8 000 Е беше тогава
4. Земя, % от площта на апартамента
5. Договор за поддръжка на комплекса - около 1-2 Е на кв. от апартамента месечно, но цялата сума се плаща веднъж годишно, в началото на всяка година
и не на последно място
6. качеството на строителство - видяхме техни сгради на по година - две с ръждиви парапети по терасите, пропукани мазилки, капещи тавани... не ми харесаха, ама изобщо.

Иначе цаната, която дават първоначално е перфектна - 600Е на квадрат, сега не съм в час вече колко е. Но, ако сумираш гореизброените неща - си идва една нормална цена от 800 - 900 Е на кв. м за строителство на зелено. И те убеждават, че навсякъде се плащат допълнително тези неща, което е малко далеч от истината  Peace
 

# 47
  • София
  • Мнения: 459
И ние щяхме да вземаме от Аспекти, но се отказахме. Ще ти кажа причините:
1. Купуваш апартамент с чиста площ 90 кв., който по документи е мин. 120 (заради тераси и общи части)
2. Задължително мазе
3. Задължително гараж или парко място - 8 000 Е беше тогава
4. Земя, % от площта на апартамента
5. Договор за поддръжка на комплекса - около 1-2 Е на кв. от апартамента месечно, но цялата сума се плаща веднъж годишно, в началото на всяка година
и не на последно място
6. качеството на строителство - видяхме техни сгради на по година - две с ръждиви парапети по терасите, пропукани мазилки, капещи тавани... не ми харесаха, ама изобщо.

Иначе цаната, която дават първоначално е перфектна - 600Е на квадрат, сега не съм в час вече колко е. Но, ако сумираш гореизброените неща - си идва една нормална цена от 800 - 900 Е на кв. м за строителство на зелено. И те убеждават, че навсякъде се плащат допълнително тези неща, което е малко далеч от истината  Peace
 


може ли да обясниш, защо нещата, които си изброила в точки от 1 до 5 са недостатъци? особено 4 и 5?

# 48
  • Мнения: 597
Ние живеем в блок,построен от Контракт Сити и гласувам с две ръце за тях!
Много добро външно и вътрешно изпълнение,а и като фирма са много коректни към клиентите си.

# 49
  • Мнения: 928
може ли да обясниш, защо нещата, които си изброила в точки от 1 до 5 са недостатъци? особено 4 и 5?
Не е лошо да има поддръжка на комплекса, но не и при условията на Аспекти. Договора е изцяло в полза на фирмата за поддръжка и възможност за отказване няма.
Земята и мазетата принципно не се плащат отделно - т.е. включени са в цената на апартамента за кв. м. Поне на нас не са ни искали в друга фирма да ги плащаме допълнително.
По закон всеки, който купува апартамент, закупува и пропорционална част от земята, на която е построен апартамента, та хората го придвиждат в цената.
Имам още доста неща за казване, но в момента съм притисната от към време  Peace

# 50
  • Мнения: 1 329
ако ще ми искат по 70 евро за поддръжка месечно, за 70 кв. жилище, наистина си мисля че "лекичко" са се уляли с цена.
Не ми осттава нищо друго освена да проверя още няколко фирми и да избера най-читавата с най-малко минуси.
Въпроса е че съм се насочила в източните квартали - Младост, Полигона, Дианабад. Но цените вече далеч не са по 700евро Cry

# 51
  • София
  • Мнения: 459
може ли да обясниш, защо нещата, които си изброила в точки от 1 до 5 са недостатъци? особено 4 и 5?
Не е лошо да има поддръжка на комплекса, но не и при условията на Аспекти. Договора е изцяло в полза на фирмата за поддръжка и възможност за отказване няма.
Земята и мазетата принципно не се плащат отделно - т.е. включени са в цената на апартамента за кв. м. Поне на нас не са ни искали в друга фирма да ги плащаме допълнително.
По закон всеки, който купува апартамент, закупува и пропорционална част от земята, на която е построен апартамента, та хората го придвиждат в цената.
Имам още доста неща за казване, но в момента съм притисната от към време  Peace

Ох, явно аз не съм доразбрала, реших, че според теб е лошо това, че ти продават и пропорционална част от земята. Иначе съм напълно съгласна, че тя трябва да влиза в крайната цена, както и пропорционална част от правото на строеж върху нея. Относно мазето - явно навсякъде е различно. Ако един апартамент има складово помещение, за някой би било излишно да има и мазе, което "на сила" е влязло в цената. Същото е и за паркомястото.

За договора за поддръжка, на нас ни предложиха по 3 Евро/м2, НО годишно, което според мен е приемливо. Аз лично нямам против да ги давам тези пари, като в замяна получа, поне минимална сигурност, чисти и поддържани градинки около блока и т.н. Също така този договор е само предложение от строителната фирма, като крайното решение дали да се сключи се взима от общо събрание на собствениците.

# 52
Нашето жилище се строи в момента от Ф-тур. Закъсняват леко със сроковете, но за съжаление не мога да оценя качеството. Когато ги избрахме, имаха само един почти завършен блок, а други 2 се строяха и за съжаление не знам какво ни очаква отвътре. Имах само наблюдение, че на строежите им се работи усърдно, а работниците бяха доволни от организацията и отношението.
Имам наблюдение за Контракт Сити. Пред нас имат блок от преди 6 години поне и не е мръднал. Виждала съм и друг техен блок-след няколко години отвън много добре изглеждаше. За вътрешното изпълнение не мога нищо да кажа, но е факт, че в момента, в който пуснат блок на зелено и се изкупува за нула време. Докато се усетим за един техен блок (тъкмо се копаеше дупката) и апартаментите, които биха ни заинтересували бяха изкупени smile3512

Не случайно на тази фирма и викат Ф-К*Р..... Срокове, качество и организация е гола вода! Да ти умре коня направо! Не препоръчвам на никой да се занимава с тази фирма!!
Не препоръчвам на никой да се занимава с тази фирма!!

Общи условия

Активация на акаунт