Въпрос към живеещите в ново строителство

  • 22 866
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 915
Пипинка, ти направо ме разби! Преди месец купихме апартамент в Аспекти(Барбуков). Блоковете се намират зад Бриколаж в Полигона. По проект изглеждат много добре, а и строителството върви добре. От къде имаш инфо за тях? Започвам да се притеснявам.
Той си носи тази слава от много години.Сега знам,че си предава обектите,но с какво качество newsm78 нямам идея.

# 31
Zdraveite- haresah si jilishe ot firma Balkan Grup Engenering- ofisa im e v Reduta- stroyat samo tam?

# 32
  • Мнения: 928
Пипинка, намесвай се, моля   bouquet

# 33
  • Мнения: 4 668
Работата ми е свързана със строителство ! Имам тази информация , а и наблюдения , защото съм в този бизнес и в тези среди ! " Аспекти " всъщност са новите блокове на Барбуков , под ново име и фирма регистрирана на името на жена му .
В действителност , наистина си предават обектите , поне пирамиди не оставят - като едно време , така че за това не се притеснявайте .
Не строят качествено , но то като се замисли човек , не са само те ...
Тъй като не малко хора знаят кои са всъщност , гледам че се опитват да замажат положението с лошата си слава .
Ако са ви казали , че ще имате ТЕЦ - отсега ви казвам , че няма да ви вкарат и си прегледай договора - преди няколко години имаха практика да искат доплащания под една или друга форма . Примерно готов блок и изведнъж - дайте още х 5000 Е за абонатна примерно ...
Не искам никой да плаша , нито да злословя ... може наистина да са се поправили или поне да се стараят .
Аз лично съм с много лошо мнение за тях !
Само да уточня , че не работя в конкурентна фирма , съвсем с друго се занимавам  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 1 228
От малко повече от година живеем в нов блок (акт 16 от юни 2005) на тази фирма: www.rali2003.com
Засега няма някакви фрапиращи недомислия или повреди (освен счупеното огледало в асансьора и олющвания по общите части на няколко места, но това си е чиста вина на живущите ...). Сам по себе си фактът, че взехме от тях още едно жилище в друг блок би трябвало да говори достатъчно.
Откъм срокове имат малко закъснения, но са приемливи - в рамките на месец - два - три. Всичко останало е коректно.
Обектите, обявени на сайта, по скорошни наблюдения, не се обновяват особено често, така че не разчитайте на него.

# 35
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Оффф, Пипинка, наистина пише в договора, че ще има ТЕЦ и ще се доплаща, ама за абонатна и т.н. нищо не се казва. А наистина доста криво строят, но пък мястото е супер. Поне с това да се успокояваме, щом веднъж сме се качили на каручката.

# 36
  • Мнения: 4 668
Оффф, Пипинка, наистина пише в договора, че ще има ТЕЦ и ще се доплаща, ама за абонатна и т.н. нищо не се казва. А наистина доста криво строят, но пък мястото е супер. Поне с това да се успокояваме, щом веднъж сме се качили на каручката.

Не се притеснявай ... вложили сте си парите в имот - няма да загубите , цените на новото строителство ще се вдигнат още .
А за да има ТЕЦ една сграда е необходимо строителят да има : 1. Договор с Топлофикация
2. Да изгради инсталация и да я свърже с топлопроводите , които минават по улицата
3. Договор с фирма , която да оборудва абонатната станция
... и още доста други неща . Повечето строители не го правят , защото им излиза скъпо , а на купувачите накрая казват - ами ще имате ТЕЦ , ако се организирате да си вкарате ... и т.н.
А инсталацията за отопление изградена в сградата е задължителна , но това не значи свързване с ТЕЦ или ГАЗ .

Ако имаш някакви други въпроси - питай !
 

# 37
  • Мнения: 87
Нашето жилище се строи в момента от Ф-тур
В кой техен блок е жилището ти? Можем в последствие да се окажем съседи  newsm53

# 38
  • Мнения: 518
В събота бях на гости при познати по работа.....Възхитих се от качеството на изпълнение на сградата, в която живеят....За пореден път чух добри отзиви за тази фирма, пък и видях отблизо, че наистина има за какво да са добри отзивите...Това е "Торин"...Вярно е, че не е най-ниската цена за жилища, но предават в срок и качествено строят...Жилищата им обаче се изчерпват почти изцяло на зелено...Нямат медийна реклама и май въобще нямат нужда от такава...

# 39
  • Мнения: 928
Те хората даже партньори се оказаха с други строители Hug
Това го копнах от сайта им http://www.torinbg.com/:
"строителството на комплекс Мотописта – общ проект на  "ТОРИН - ТОНЧЕВ И СЪДРУЖИЕ" СД, "Филто-С" ООД и "АНСИ-С" ООД"
Този комплекс е започнат 2003 и сигурно там вече живеят хора.
samorasliche, твоята приятелка в кой квартал е?

Пипинка, а Прайм билдингс имат ли сайт?

# 40
  • Мнения: 518
Те хората даже партньори се оказаха с други строители Hug
Това го копнах от сайта им http://www.torinbg.com/:
"строителството на комплекс Мотописта – общ проект на  "ТОРИН - ТОНЧЕВ И СЪДРУЖИЕ" СД, "Филто-С" ООД и "АНСИ-С" ООД"
Този комплекс е започнат 2003 и сигурно там вече живеят хора.
samorasliche, твоята приятелка в кой квартал е?

Пипинка, а Прайм билдингс имат ли сайт?
Тя е в Редута....Но съм чувала отзиви и от други хора, с които съм контактувала- понеже работата ми е свързана с нескончаема върволица от хора и точно с ново строителство...За това ми е профи деформация като ходя някъде да се омагьосвам от сгради, тавани, врати, прозорци, разпределение на стаи в апартаменти....Просто ми е слабост Embarassed...Но сега вече на живо и отблизо видях за какво става въпрос...Момичето каза, че е много доволно и вече 3 години откакто са се нанесли не е мръднало нищо...Сега си купуват гараж от тях Hug...Осве това Акт 16 са получили даже по рано от срока по договор Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 5 605
Нашите апартаменти са построени от ТОБО - много съм доволна!

# 42
  • Мнения: 4 668
Пипинка, а Прайм билдингс имат ли сайт?

Предполагам , имам някакви спомени , но не съм сигурна ... пробвай в Гугъл . Аз съм им гледала каталозите , а и самите блокове разбира се  Laughing.

Относно по - горе написаното , за общият проект , където съдружници са и " ФИЛТО - С " мога да кажа , че последните строят много добре и общо взето нямат лоша сграда  Peace

Скоро видях отблизо и обектите на една фирма " Калисто - Мати " - нямам забележки и към тях . Друг е въпроса , че като се нанесеш отначало все има нещичко за дооправяне , но това е неизбежно за чисто нов блок .

# 43
Нашето жилище се строи в момента от Ф-тур. Закъсняват леко със сроковете, но за съжаление не мога да оценя качеството. Когато ги избрахме, имаха само един почти завършен блок, а други 2 се строяха и за съжаление не знам какво ни очаква отвътре. Имах само наблюдение, че на строежите им се работи усърдно, а работниците бяха доволни от организацията и отношението.
Имам наблюдение за Контракт Сити. Пред нас имат блок от преди 6 години поне и не е мръднал. Виждала съм и друг техен блок-след няколко години отвън много добре изглеждаше. За вътрешното изпълнение не мога нищо да кажа, но е факт, че в момента, в който пуснат блок на зелено и се изкупува за нула време. Докато се усетим за един техен блок (тъкмо се копаеше дупката) и апартаментите, които биха ни заинтересували бяха изкупени smile3512

Не случайно на тази фирма и викат Ф-К*Р..... Срокове, качество и организация е гола вода! Да ти умре коня направо! Не препоръчвам на никой да се занимава с тази фирма!!

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И на нас тепърва ще ни строят жилище. И обиколихме поне 20 фирми, проучихме пазара и се спряхме на компромисен вариант (оптимален) като качество и обезщетение (ще се строи на наша земя). Спряхме се на чичото на мъжа ми, който ни даде най добра оферта и строи изключително добре из цяла България, и ще се съобрази със всичките ни изисквания по жилището като изглед, разположение, етаж и т.н.
Искам да кажа, че е много важно да се проучи пазара, ако се наложи дори и месеци да минат, след което при евентуална сделка задължително адвокат, който да защити интересите на клиента. Ако е вече построено, а не се купува на зелено е добре да се направи проучване с каква изолация се е правило, под изолацията има ли мазилка или не. Което е много важно. Другото което е важно добрия строителен надзор, материалите, дограмите, проектирането също е от голямо значение. Не всичко е във външния вид, може да се крият под него много скрити дефекти, изпълнението в срокове също е от значение. Ако имаш познати строители можеш да ги помолиш да огледат новото строителство на което евентуално сте се спрели.

Общи условия

Активация на акаунт