Ревност ?

  • 30 852
  • 133
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 364
За мен има два вида ревност:

1. Ревност от страх - това са тези, които се страхуват, че ще бъдат изоставени от половинките си и от този тип ревност произлизат скандалите и провалите в отношенията им.

2. Ревност от обич - това са тези, които много силно обичат и искат човекът, когото обичат винаги да е до тях, с тях. Аз съм от този тип. Да, ревнувам мъжа си от всички (колеги, приятели, роднини). Вместо да е стях искам винаги да е с мен. И не, защото ще направи нещо нередно, когато е с тях, а просто, защото искам да сме постоянно заедно. Давам си сметка, обаче, че той има нужда от тези срещи без мен, така че аз си ревнувам, но не правя сцени. Т.е. обичам си го, ревнувам си го, но не го спирам, когато иска да е някъде по мъжки, да речем.

Но честно казано нито аз съм давала повод да ме ревнува, нито мъжът ми, ми е давал поводи да изпитвам онази другата, гадна ревност от страх. А е имало случаи, когато сме контактували със стари гаджета - в тези моменти доверието и разума са надделявали. Нямаме навика да си ровим по чанти, ел.пощи или джиесеми, защото смятаме, че това е излишно.

Това не е ревност, а егоизъм!!! Неможе един човек да е постоянно с теб, да обръща само на теб внимание...

# 46
  • MUC
  • Мнения: 297
Ревнива съм, но не изпадам в крайности. Приятелят ми е малко по-тежък случай, такива филми може да съчини, че да се чудиш откъде ти е дошло  ooooh! Но това беше в началото, сега или се убеди (поне отчасти), че съм си само с него и искам да бъда само с него, или просто е решил да не ме тормози повече.
Но ревността може да бъде страшна - неовладяемата ревност. Иначе една известна доза има като че ли у повечето хора, без тя да им вреди наистина на отношенията.

# 47
  • Мнения: 4 473
"Не ревнува този, който обича, а този, който иска да бъде обичан!"

Много, ама много ми допадна тази мисъл!   bouquet

Радвам се, че ти допада. Wink За сажаление или не - това е моята истина за ревността Grinning

# 48
  • Мнения: 8 505
Не съм ревнива.Мъжо също.Имах обаче на времето приятел,който ревнуваше много.Беше много неприятно,все едно ни очертава някакви граници на свободата Confused

# 49
  • Мнения: 636
"Не ревнува този, който обича, а този, който иска да бъде обичан!"

...разбрах го от личен опит...
Вярно е!

Но не знам дали в 100 процента от случаите е така.

# 50
  • Мнения: 191
Човек ревнува когато усети че очвата под краката му се изплъзва,поне при мен е така, когато съм сигурна в партньора-защо даревнувам??????????? bash

# 51
  • Мнения: 2 439
Ревността е губене на време Shocked

# 52
  • Мнения: 4 473
Ревността е губене на време Shocked

Ако беше само на време - щеше да е екстра. Губят се  много по-сериозни неща. Уви, ревнуващите или не го разбират или твърде късно понякога.

# 53
  • Мнения: 1 451
За изневерите теми бол. Сега да си кажем мнението за ревността. Това е болест която не е подминала никой. Едни я прекарват по-леко, други по-тежко, а трети доживот немогат да се справят с нея. Жалкото е, че понякога има катастрофални последици. Как се справяте Вие с това заболяване и каква е профилактиката срещу него?

Профилактика няма. Нищо не помага. Последиците са ужасни, ако не можеш да го преодолееш. Понякога стискаш зъби и продължаваш, понякога пиеш една вода, понякога по една седмица ходиш като пиян и мислиш дали да и/му теглиш един бой. Ако чувствата са истински ще го преодолееш.

# 54
  • Мнения: 4 733
"Не ревнува този, който обича, а този, който иска да бъде обичан!"

...разбрах го от личен опит...
Вярно е!


Но не знам дали в 100 процента от случаите е така.
Аз пък не мисля,че ревнуват само тези кои драпат за обич! Напротив, хората, които обичат ревнуват партньора си!

# 55
  • Мнения: 730
Ами не ревнувам, защото мразя мен да ревнуват и да следят. Всеки път, когато си помисля да го изревнувам, си казвам "ами, ако ти си на неговото място?!"Тази стратегия ми помага в семейните отношения. И да го ревнувам, и да не го ревнувам, той, ако иска, ще ми изневери.


  202uuМного точно казано Peace

# 56
  • Мнения: 3 569
Как се казваше ?  newsm78
Да не се дебнем, че да не се гепнем.

# 57
  • Мнения: 4 473
Как се казваше ?  newsm78
Да не се дебнем, че да не се гепнем.


"Дай да не се дебнем, че ако се дебнем - ще се хванем"  Wink

# 58
  • Мнения: 5 475
Аз съм либерална- не чета пощата на мъжа ми, не му ровя по джобовете, не му пипам телефона.Намирам го за много неуважително и тъпо.
Според мен ревнуват предимно хора, които се страхуват,че ще бъдат изоставени или такива, с много ниско самочувстие,такива, на които като деца им е липсвало внимание и обич от страна на родителите.
Струва ми се,че колкото повече се стремиш да вържеш някого за себе си и да го направип зависим-физически или емоционално, толкова повече отдалечаваш този човек от теб и го провокираш да търси начин да избяга от този досаден контрол.
  На същото мнение съм!  Peace

# 59
  • Мнения: 1 860
Ние се ревнуваме, но не болезнено, а така както според мен е нормално в една връзка в която все още има тръпка. Не си ровим по джобовете, телефоните и пощите. Сега пък да не ме изконтрите колко е нормално да се ревнува Peace

Общи условия

Активация на акаунт