Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 122 456
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 823
Имаш ли панорамна снимка ? Сега ,можеш ли да си отваряш устата ? Това с ракията ,не го вземай сериозно.Има прахчета Дексофен .

# 901
  • Мнения: 68 939
Мен ме държи около 10 дена че и повече когато ми е възпали джоб. Вземам нурофен в пика на болката...но не повече от 3 дена.
Когато се поспука набралото, и ме отпуска...съответно болката намалява.
АБ не винаги е необходим.

Но...не знам дали при теб е същото. Нека те види пак в понеделник.

Сложи сушена мека синя слива на мястото. Дръж я часове..после нова- изтегля гнойта и отпуска.

В момента и аз съм с мъзпален от обед джоб. Мазах гранафурин аз..това имам от детето.

# 902
  • Мнения: 123
Имаш ли панорамна снимка ? Сега ,можеш ли да си отваряш устата ? Това с ракията ,не го вземай сериозно.Има прахчета Дексофен .
Преди няколко дни зададох въпрос за работата в зъботехническа лаборатория към зъболекар/зъботехник. Без да си наясно какво се случва там, ми даваш "отговор" . Замълчах си.
Сега правиш същото!
Жабуренето с ракия е абсолютно безвредно, а и облекчаващо.
Не склонявам никого към употреба на алкохол, но дори и вътрешния прием на ракия по няколко глътки на ден не повече, не само че е безвредно, а е и полезно. В състава на толкова много лекарства продавани в аптеката има алкохол, сигурно и те са несериозни.
Силно интоксикиращите обезболяващи са много полезни!

# 903
  • Мнения: 823
Имаш ли панорамна снимка ? Сега ,можеш ли да си отваряш устата ? Това с ракията ,не го вземай сериозно.Има прахчета Дексофен .
Преди няколко дни зададох въпрос за работата в зъботехническа лаборатория към зъболекар/зъботехник. Без да си наясно какво се случва там, ми даваш "отговор" . Замълчах си.
Сега правиш същото!
Жабуренето с ракия е абсолютно безвредно, а и облекчаващо.
Не склонявам никого към употреба на алкохол, но дори и вътрешния прием на ракия по няколко глътки на ден не повече, не само че е безвредно, а е и полезно. В състава на толкова много лекарства продавани в аптеката има алкохол, сигурно и те са несериозни.
Силно интоксикиращите обезболяващи са много полезни!
Виж сега ,аз съм завършила Дентална медицина .Знам,какво се случва в зъботехническата лаборатория .Относното ракията -не ми се влиза в спорове ,обаче досега не съм чула професор или колега ,да препоръчва “жабурене”с ракия .

# 904
  • Мнения: 123
Не знам, какво си завършила, но явно нямаш практика. Продължавам да твърдя, че не знаеш за въпросната техника за която попитах как точно  работи.
Много ясно, че зъболекар в кабинета си няма да препоръча жабурене с ракия, въпреки че и това ми се е случвало, зъболекар в дом Младост Варна.
Тук става въпрос за спешна ситуация в почивни дни, където човека вече се е изчерпал да пие 10 дни силни  и вредни обезболяващи, и се търсят подръчни средства до първия работен ден.
А аз съм чувала едни други неща, че след употреба на вода за уста и след това минаване на дрегер, излизат положителни алкохолни проби. Явно не е чак толкова несериозна ракията, напротив безвредно антисептично, антибактериално и противовъзпалително.

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 01:19 от Aya_

# 905
  • Мнения: 68 939
Честно казано жабуренето с вода за уста и прилагането на локални мазила от рода на елугел и др.....не помагат в тези случаи.
Моят зъболекар ми беше отговорил така на въпрос да купя ли : -Ако имаш излишни пари...купи.
Ползвала съм въпреки съвета му - файда йок.
Виж сливата ме е облекчавала доста.
Дамата е приемала много обизболяващи...не е ок това. И то силни.
По-добре нещо локално докато отиде утре да я видят.
Четох че течен аналгин се капе на мястото...не знам върши ли работа. Но е за придпочитане отколкото да го пие..

# 906
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 834
Жабурене с 3% кислородна вода също помага.

# 907
  • Мнения: 20
Здравейте!
 
Възможно ли е ретиниран долен мъдрец да създава изтръпване по цялата долна челюст.
 
Почти съм сигурна, че това схващане идва от него, а освен това усещам болка при натиск върху 7-я зъб.

# 908
  • Мнения: 1
Здравейте
Реших да си сложа импланти в авторска къща Петър Дучев.
За него знам че е добър в Художествената реставрация и страхотен имплантолог
Не намирам мнения за неговата клиника
Интересувам се за отношението към пациентите и цената за имплант

# 909
  • Мнения: 8
Въпрос към зъболекарите. Вижда  ли се на панорамната снимка ако има гнойна торбичка под зъба

# 910
  • Варна
  • Мнения: 334
Въпрос към зъболекарите. Вижда  ли се на панорамната снимка ако има гнойна торбичка под зъба
Да, но зависи от качеството на снимката. Ако става въпрос за преден зъб, може и да не се види, защото на панорамните снимки, често образа на предните зъби е размазан. По-добрия вариант за диагностика на подобен проблем е секторна ( малка ) снимка.

# 911
  • Мнения: 45
Здравейте, някой би ли могъл да ми даде логично обяснение защо един зъб боли при почукване при положение, че на снимката всичко излиза перфектно, намериха с микроскоп 2 канал, обработен съответно, зъбът вътре бил чист , без мирис секрет и т.н.? Зъбът нали вече е умъртвен, няма рецептори за болка, нямам инфекция с която да се справям ( снимката няма петанца, гранолом, стопяване на кост ). казват ми че може да е травма на меките тъкъни около зъбът. Е то стана 3 месеца го лекувам вече, тази травма трябва да отшумява, и ако са тези меки тъкъни защо зъбът е чувствителен, нали няма рецептори за усет ?

# 912
  • Мнения: 48 009
При мен такъв зъб 2 пъти прави гранулом, сега след 3 лечение с микроскоп и т.н., открит и лекуван още един канал уж не ме боли...да видим докога, защото след няколко месеца може да цъфне пак гранулом и вече ще припадна

# 913
  • Мнения: 45
Мерси за отговора. Аз нямам гранолом. Болка обаче имам за съжаление

# 914
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, някой би ли могъл да ми даде логично обяснение защо един зъб боли при почукване при положение, че на снимката всичко излиза перфектно, намериха с микроскоп 2 канал, обработен съответно, зъбът вътре бил чист , без мирис секрет и т.н.? Зъбът нали вече е умъртвен, няма рецептори за болка, нямам инфекция с която да се справям ( снимката няма петанца, гранолом, стопяване на кост ). казват ми че може да е травма на меките тъкъни около зъбът. Е то стана 3 месеца го лекувам вече, тази травма трябва да отшумява, и ако са тези меки тъкъни защо зъбът е чувствителен, нали няма рецептори за усет ?

Болката в такива случаи не е от нерва в каналите на зъба ( защото вече го няма ), а от тъканите около корена,. Там има рецептори за болка.

Общи условия

Активация на акаунт