Живее ли се нормално с протези

  • 19 809
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 302
Здравейте предстой ми най - вероятно поставяне на зъбни протези,споделете моля живеете ли нормално защото аз много се притеснявам от това,но положението в устата ми е много зле .Знам че звучи глупаво,но съм само на 39 и не ми изглежда нормално на тази възраст да сложа протези.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 19:55 от Elodiq

# 1
  • София
  • Мнения: 38 499
Живее се. Мм извади всички на твоите години заради пародонтоза. Кутийката, таблетките, лепилото и си топ.
Аз имам частична - на един преден зъб.

# 2
  • Мнения: 4 518
Лично мнение нямам, но свекърва ми е с протези. Преди беше с някакви, които ѝ причиняваха много дискомфорт и болка. После си ги направи както трябва и вече не я боли, но се изръси много.

# 3
  • Мнения: 29 344
По-добре с протези, отколкото без зъби. Вече има специални материи, не като едно време пласмасовите. Могат да ти ги направят удобни, тънки, да не се усещат.

# 4
  • Мнения: 774
Аз съм с горна и долна протеза,заради пародонтоза.Много е важно как ще се направят.Много зависи от зъболекаря и зъботехника.Свиква се.Без зъби не може да кара човек.

# 5
  • Мнения: 8 806
на един мой познат също му се наложи, но му направиха новите зъби с някакви импланти, демек неподвижни са. Клиника в София. Скъпо е, но сега има зъби като на артист.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 499
За импланти се чака. Така че пак ще се наложи да живееш известно време с протези. Иначе и протезите, ако са хубави, седят хубаво.

# 7
  • Мнения: 29 344
Ако човек има възможност, импланти е най-добре, но излиза доста скъпо, а няма гаранция, че имплантът няма да бъде отхвърлен.

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Да,живее се съвсем нормално с протези.
Но много е важно да са направени добре.

# 9
  • Мнения: 44
Здравейте
Бихте ли споделили какви точно протези имате и някой дали може да препоръча доктор? Каква е разликата между обикновените протези/ тези, които знаем от едно време/ и целите протези със силиконова основа? Предполагам, че тези последните са по-нови и вероятно с тях се свиква по-бързо?
А колко време минава след изваждането на зъбите и поставянето им?
Благодаря предварително за отоворите.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 499
Няма силиконови /меки/ протези. Протезата трябва да е твърда.

От изваждането на всички зъби до поставянето на постоянната протеза може да минат и 6-8 месеца, може и повече.

# 11
  • Мнения: 774
[Здравейте,бихте ли ми препоръчали добър зъболекар,който прави долни цели протези,защото моят зъболекар преустанови работа Става въпрос за София.

# 12
  • Мнения: 363
Здравейте,за съжаление и на мен ми предстои махане на стар мост,и вариантите са или имплант с нов мост или протеза.
Проблема е,че имам изстъняване на костта и варианта е пришиване на кост (до колкото знам се взема кост от небцето)..но малко ме стресираха ...като ми казаха,че след време може да се възпали местото от което са вземали кост.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 499
Докато решиш какво да правиш, си направи протеза - по-бързо е.

# 14
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Може ли да ми препоръчате добър зъболекар ,за направа на зъбни протези,за София.

Общи условия

Активация на акаунт