Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 121 965
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 1 106
Опасно ли е, че глътнах парче от зъб? Отчупило се е и изобщо не съм усетила....

# 916
  • Мнения: 45
Здравейте, някой би ли могъл да ми даде логично обяснение защо един зъб боли при почукване при положение, че на снимката всичко излиза перфектно, намериха с микроскоп 2 канал, обработен съответно, зъбът вътре бил чист , без мирис секрет и т.н.? Зъбът нали вече е умъртвен, няма рецептори за болка, нямам инфекция с която да се справям ( снимката няма петанца, гранолом, стопяване на кост ). казват ми че може да е травма на меките тъкъни около зъбът. Е то стана 3 месеца го лекувам вече, тази травма трябва да отшумява, и ако са тези меки тъкъни защо зъбът е чувствителен, нали няма рецептори за усет ?

Болката в такива случаи не е от нерва в каналите на зъба ( защото вече го няма ), а от тъканите около корена,. Там има рецептори за болка.

Благоаря Ви за отговора.  А тъканите около корена откакво болят в такъв случай, нямам инфекция, гранолум, нищо? Тази болка трябва да идва отнякаде.

# 917
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Опасно ли е, че глътнах парче от зъб? Отчупило се е и изобщо не съм усетила....
Е, колко да е опасно подобно нещо?! Все едно си глътнала костилка или малко кокалче.

# 918
  • Мнения: 442
Здравейте, искам да попитам, имам два поредни зъба за вадене 5 и 6ти, 4 зъб е с коронка а 7мия е мъртъв, дали може да се направи мост или той се прави при един липсващ само или ще трябва да се слага протеза

# 919
  • Мнения: 889
Здравейте,  имам малко странно запитване. Интересува ме следното - дали мога да прилагам жабурене с олио при положение , че имам две амалгами? Четох в англоезични сайтове , че олиото може да издърпа живака от амалгамата и да се натрови организма. Това доколко е вярно, дали съществува такава опасност?

# 920
  • Мнения: 131
Здравейте! Имам поставен мост горе в ляво от преди 10на години. Над едното зъбче на моста  обаче от 3 дни имам гнойна торбичка. Подута, червена с една бяла точица. Няколко вечери подред спада и през деня леко се подува. Тази вечер се спука и изтече малко гной може би, не знам. Нямам болка. Звънях на зъболекаря си, каза, че трябва да пия антибиотик, но аз кърмя. Предложи вода за уста Елудрил за 1 седмица. Наложителен ли е антибиотика в случая и имам ли някакви други варианти?🤗🤞

# 921
  • Мнения: 1 410
Здравейте! Имам поставен мост горе в ляво от преди 10на години. Над едното зъбче на моста  обаче от 3 дни имам гнойна торбичка. Подута, червена с една бяла точица. Няколко вечери подред спада и през деня леко се подува. Тази вечер се спука и изтече малко гной може би, не знам. Нямам болка. Звънях на зъболекаря си, каза, че трябва да пия антибиотик, но аз кърмя. Предложи вода за уста Елудрил за 1 седмица. Наложителен ли е антибиотика в случая и имам ли някакви други варианти?🤗🤞
Питайте какъв антибиотик, защото повечето са съвместими с кърменето. Предполагам, че ще е Аугментин, ако е няма никакъв проблем, аз съм го пила без проблем. От тук можете да проверите за съвметимостта по активна съставка https://m.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cCUzQSUyRiUyRnd3dy5lLWxhY3R … zbXNnMzc4NjYwMjU=

# 922
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, искам да попитам, имам два поредни зъба за вадене 5 и 6ти, 4 зъб е с коронка а 7мия е мъртъв, дали може да се направи мост или той се прави при един липсващ само или ще трябва да се слага протеза
Може да се направи мост. Говорете с вашия зъболекар.

# 923
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте,  имам малко странно запитване. Интересува ме следното - дали мога да прилагам жабурене с олио при положение , че имам две амалгами? Четох в англоезични сайтове , че олиото може да издърпа живака от амалгамата и да се натрови организма. Това доколко е вярно, дали съществува такава опасност?
Можете да си отговорите и сам/а. Досега на салатата слагали ли сте си олио ? Имате ли натравяния  ?

# 924
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте! Имам поставен мост горе в ляво от преди 10на години. Над едното зъбче на моста  обаче от 3 дни имам гнойна торбичка. Подута, червена с една бяла точица. Няколко вечери подред спада и през деня леко се подува. Тази вечер се спука и изтече малко гной може би, не знам. Нямам болка. Звънях на зъболекаря си, каза, че трябва да пия антибиотик, но аз кърмя. Предложи вода за уста Елудрил за 1 седмица. Наложителен ли е антибиотика в случая и имам ли някакви други варианти?🤗🤞
Това което описвате се нарича фистула. Не се лекува с антибиотик, а с релечение на съответния зъб.

# 925
  • Мнения: 131
Благодаря за съветите на всички! Хубав ден

# 926
  • Мнения: X
Преди седмица ме заболя зъб. Понеже болката не се търпеше отидох в най-близкия кабинет до работата ми.
Докторът привидно симпатичен старец и сложи лекарство , за което ме извика след 4 дни. Нямах болка вече. Каза че зъбът се самоумъртвил не разбрах как точно. Вчера ми сложи пломба. Най-ужасното и некадърно изпълнение, което съм виждала. Първо че разликата с цвета на моя зъб е огромна и си личи. Второ вече втори двн усещам вкус в устата си на лекарство.
Платих 30 лв за пломба, а получавам това.  На някой случвало ли му се е не знам какво да правя. Моят зъболекар ,който ходя от 10, г не е в София.
Този д-р само подканяше с измислени изследвания да плащам още и още. Това ме усъмни,че може да не е сложил пломба и да ми съсипе зъба. Тогава ще влезна в кабинета му и ще ги удуша. Моля дайте съвет преди да съм избухнала на място.
В момента не мога да пътувам в провинцията , за да се консултирам с моя доктор.

# 927
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Здравейте, венецът ми е подут между два зъба вече втори ден, мия си зъбите със Парадонтакс о жабурих с кислородна вода. Тази вечер леко спадна, но през деня мястото се раздразва, мисля тези дни да посетя зъболекар, но смятате ли, че е опасно, дали да ходя по спешност или мога да запазя час за след няколко дни? Вече така се наплаших какво ли може да е.

# 928
  • Мнения: X
Здравейте, венецът ми е подут между два зъба вече втори ден, мия си зъбите със Парадонтакс о жабурих с кислородна вода. Тази вечер леко спадна, но през деня мястото се раздразва, мисля тези дни да посетя зъболекар, но смятате ли, че е опасно, дали да ходя по спешност или мога да запазя час за след няколко дни? Вече така се наплаших какво ли може да е.
вземи си Сандрин. Струва около ,5, лв. Помага!

# 929
  • Мнения: 68 654
Не е спешно...не се мре от това.  Писах ти и в другата тема че ми прилича на възпален джоб.
Добре е да си направиш секторна снимка на мястото и да посетиш зъболекар, за да изключиш друг проблем - с каналите, гранулом...
Да се види костта там как е, стопета ли е и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт