Бременност след Ескапел

  • 8 852
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте! На 16 февруари ми беше цикъла. На 6 март стана фал за първи път в живота ми, а именно се скъса презерватива. Приятелят ми не свърши в мен, но все пак се притеснявах, защото преди това правихме секс, а и знам че в предеякулационната течност пак може да има сперматозоиди, макар и малко количество. Хващам много лесно и за да ми е спокойно, реших да изпия Ескапеле. Взех го 9 часа след фала и 9 дни след това получих ръждиво зацапване, което продължи един ден. Това беше и датата на следващия ми цикъл, така че не ми направи впечатление. В началото нямах никакви странични ефекти, но от понеделник ми става лошо, имам болки в кръста и яйчниците, което би трябвало да е късно за тези странични ефектни. Освен това ми дойде пак на 17 март и не ми е свършвало.

В началото беше розово кървенето, а сега е ръждиво. Притесних се и сряда сутринта си направих контролно тест и след 10 минута се появи много бледа и едва забележима на светлина втора черта. Щях да откача и реших да си направя втори тест към 17 часа, но този път нямаше никаква втора черта, нито до 10-та минута, нито след това. Утре пак ще си направя тест, но откачам направо. Искам да питам имали ли сте такива случаи и дали все пак след Ескапеле и навременното ми изпиване може да доведе до бременност?

# 1
  • Мнения: 192
Има случаи на забременяване след ескапеле. Отивай на гинеколог! Разкажи всичко, защото при спешната контрацепция има и други рискове.
Успех, стискам палци всичко да е наред!

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря, Dora. Много ми е притеснено сега. В понеделник ще ходя на гинеколог, за да се успокоя, че дори и утре да покаже отрицателен, тази втора черта, макар и много бледа ме притеснява много. Дано всичко да се размине, но тези странични ефектни ме тревожат също, защото според мен е вече късно за тях, че и да ми става много лошо най-вече сутрин.

# 3
  • Мнения: 192
Сега като прочетох пак поста ти... нямаш ли възможност да отидеш още днес на лекар спешно. Не исках да те притеснявам, но един от рисковете от спешната контрацепция е извънматочна бременност. На моя близка се случи - има сериозен риск за теб и не отлагай - много е важно да се улови навреме. Има разбира се и други варианти.
Стискам палци да е фалшива тревога! Но не отлагай!

# 4
  • Мнения: 3
Сега като прочетох пак поста ти... нямаш ли възможност да отидеш още днес на лекар спешно. Не исках да те притеснявам, но един от рисковете от спешната контрацепция е извънматочна бременност. На моя близка се случи - има сериозен риск за теб и не отлагай - много е важно да се улови навреме. Има разбира се и други варианти.
Стискам палци да е фалшива тревога! Но не отлагай!


Мерси, мила. А кое точно от моите симптоми може да е признак за извънматочна бременност?

# 5
  • Мнения: 2 486
Алеса, отиди в някоя лаборатория и си пусни кръвен тест за бременност, резултатите ще са готови следобед. Така ще разбереш със сигурност дали наистина има бременност или не и чак след това да се паникьосваш и да ходиш по доктори.
Според уринарните тестове - не си бременна.
Нормално е Ескапелето да ти разбута цикъла.
Дора те плаши излишно в момента.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Съгласна съм с последното мнение. Така или иначе отиди на лекар, защото твоето ми прилича повече на ужасно разбъркани хормони. Бременност, че и извънматочна ми се струва малко вероятна.

# 7
  • Мнения: 2 486
Съгласна съм с последното мнение. Така или иначе отиди на лекар, защото твоето ми прилича повече на ужасно разбъркани хормони. Бременност, че и извънматочна ми се струва малко вероятна.
Нормално е да са й разбъркани хормоните - Ескапелето това прави и трябва да мине време докато си влезнат в пътя.
Ако има силна болка и обилно кръвотечение, да, желателно е да се иде на лекар.

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 228
Имах подобна случка ,фала беше станал в деня на овулацията ,пих хапчето може би около 12 часа след това ,дойде ми след около 10 дни  ,започна с кафяво зацапване , после като цикъл и накрая пак кафяво ,направих тест беше отриателен ,но като продължи по дълго  пак направих - беше полужителен ,ходих на лекар каза, че няма нищо да изчакам още една седмица и пак да правя тест ,които беше вече отрицателен .При мен може би е било така наречената хим. бременност.

# 9
  • Мнения: 192
Мисля, че вероятността от извънматочна бременност е малка, наистина. Просто рискът за здравето при нея е по-голям и затова те съветвам да не отлагаш прегледа. Един кръвен тест е добра идея- най-вероятно и лекарят ти ще ти назначи такъв.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Според мен първо си направи кръвен тест и после с резултатите отиди на гинеколог.

# 11
  • Мнения: 11 363
Отиди сега на кръвен тест - прави се по всяко време на деня и резулатите могат да са готови до 2 часа.
Утре на лекар.

Реално може теста да ти показва бременоста ако първия тест е бил със сутришна урина /която е по-наситена на БЧХГ/ и вечерна, която е поразредена. Теста отчита нива на хормона над определена граница.
Ако теста не отчита ранна бременост /или чертата е много бледа/ и лекар няма да я види. Теста отичта на 200 единици, а видеозона вижда плода на 1000 единици. Та ... единствената сигурност за теб е кръвен тест.

# 12
  • Мнения: 19 061
Възможно е да не си използвала правилно теста - трябва да гледаш точно указанията, след колко минути да провериш резултата за конкретния тест за бременност. Ако принципно отчитането е след 1-3 минути, удължаването на времето компрометира резултатите, може да даде фалшив положителен резултат.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 611
   Авторката не споменава с каква продължителност е обикновено месечния й цикъл, но според мен след като фалът е бил на 19-ти ден от цикъла не е съвсем около овулация  Confused  Разбирам, че теста който е показал бледа втора черта, е правен по време на цикъл, нали? А не може ли просто от цикъла да се е примесило с урината и оттам да дойде оцветяването в полето на резултата?
  Идеята за кръвен тест за бременност изглежда най-разумна на този етап, каквото и както и да се е разбъркало от хормоните, ЧХГ няма откъде да дойде при липса на бременност....
Пожелавам успех  bouquet 

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 254
каквото и както и да се е разбъркало от хормоните, ЧХГ няма откъде да дойде при липса на бременност....
Така е, но чертата се е появила след 10-тата минута, което прави резултата недостоверен.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 611
каквото и както и да се е разбъркало от хормоните, ЧХГ няма откъде да дойде при липса на бременност....
Така е, но чертата се е появила след 10-тата минута, което прави резултата недостоверен.
Абсолютно  Peace
 Това го написах с идеята, че сега кръвният тест най-бързо ще даде отговори, макар че според мен не е бременност, така или иначе

# 16
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 085
По мое мнение не си бременна - "фалът' е след овулация, мъжът не е свършвал в теб, пила си ескапел, тестовете са отрицателни. Не, че е невъзможно, всичко е възможно на този свят, но фактите клонят към яко разбъркани хормони. Положителен тест след 10 мин го пиши отрицателен.

# 17
  • Мнения: 4
Здравейте,
Незная в която от темите е по-подходящо да пиша,затова използвам тази.
На 14 юни ми беше цикълът,а на 26 юни правих секс със съпруга ми и презервативът се скъса.
Ще попитате,защо го правим с презерватив?
Имаме две дечица и в момента не сме готови за трето дете.
Аз имам два аборта по медицински причини преди първото ни дете и един след второто.
Лекарската ми ,ми каза,че най-добрият начин за предпазване от нежелана бременност е презервативът,но ето,че и тук стават файлове.
Та на въпроса правихме секс на 26 в 9 часа сутринта.След два часа (към 11 часа)пих ескапел.
Още същия ден усетих болка долу ниско в корема и в кръста,точно такава,каквато е преди цикъл.
Тези болки продължи ха два дни.Аз ги от давам на странични ефекти от хапчето.
Много съм притеснена обаче,защото на 10 си направих тест и той показа две черти като втората беше много ясна,а трябва да ми дойде към 14 юли.
Оттогава се ошашках и за нищо друго не мога да мисля.
Нямам признаци на бременност не ми се гади,не ми е сънливо ,нямам запек, не се задъхвам.
Дори гърдите ме болят като пред цикъл.
Чувствам се само подута като плондер.
Въпросът ми е,може ли тестът да даде положителен резултат при хормонален дисбаланс,а да няма бременност и ако има жени,които са се чувствали така нека пишат.
Много съм притеснена.

# 18
  • Мнения: 719
Няма такъв вариант, бременна си щом има две черти.

# 19
  • Мнения: 4
Няма такъв вариант, бременна си щом има две черти.
Ако наистина има бременност,възможно ли е да нямам никакви симптоми на бременност?

# 20
  • Мнения: 719
Не винаги има симптоми толкова рано.

# 21
  • Мнения: 4
Не винаги има симптоми толкова рано.
И при двете ми деца съм имала симптоми на бременност дни преди да ми дойде.

# 22
  • Мнения: 719
Виж сега, ако искаш някой да ти каже, че не си бременна, при ясни две черти няма как да стане. Върви на лекар да те погледне на ехограф за да се убедиш сама за себе си.

# 23
  • Мнения: 316
Нека и аз да кажа за Ескапеле.  При мен също се получи скъсан презерватив и пих хапчето на 8я час. Еми когато трябваше да ми дойде Ц не ми дойде и си бях напълно Б. Процента който дават че може да забременееш е едва 5 еми явно аз съм била в тях. И следователно направих А. Честно да ви кажа на това хапче му е твърде голяма рекламата която му правят.  Така че има ли положителен тест няма съмнение за Б

# 24
  • Мнения: 5 820
Здравейте,
Незная в която от темите е по-подходящо да пиша,затова използвам тази.
На 14 юни ми беше цикълът,а на 26 юни правих секс със съпруга ми и презервативът се скъса.
Ще попитате,защо го правим с презерватив?
Имаме две дечица и в момента не сме готови за трето дете.
Аз имам два аборта по медицински причини преди първото ни дете и един след второто.
Лекарската ми ,ми каза,че най-добрият начин за предпазване от нежелана бременност е презервативът,но ето,че и тук стават файлове.
Та на въпроса правихме секс на 26 в 9 часа сутринта.След два часа (към 11 часа)пих ескапел.
Още същия ден усетих болка долу ниско в корема и в кръста,точно такава,каквато е преди цикъл.
Тези болки продължи ха два дни.Аз ги от давам на странични ефекти от хапчето.
Много съм притеснена обаче,защото на 10 си направих тест и той показа две черти като втората беше много ясна,а трябва да ми дойде към 14 юли.
Оттогава се ошашках и за нищо друго не мога да мисля.
Нямам признаци на бременност не ми се гади,не ми е сънливо ,нямам запек, не се задъхвам.
Дори гърдите ме болят като пред цикъл.
Чувствам се само подута като плондер.
Въпросът ми е,може ли тестът да даде положителен резултат при хормонален дисбаланс,а да няма бременност и ако има жени,които са се чувствали така нека пишат.
Много съм притеснена.

   Добре е, че го правите с презерватив, въпреки че ви е постоянен партньор. Презервативът не предпазва само от бременност, но и от болести, бактерии... Всеизвестно е, че жените сме податливи на различни бактерии. И аз ако имам един ден постоянен партньор, само с презерватив ще го правим. Не е ли съгласен, тогава няма компромис в тези неща. Доста си изпатих, че да се съгласявам с един мъж, за да му направя удоволствие. Да, за съжаление стават фалове. Всичко зависи от правилното поставяне на презерватив и ако е дълъг сексуалният контакт, трябва да се смени, иначе довежда до негово скъсване. При първия ми партньор, го правихме само с презервативи. Имахме сериозна връзка, но той винаги го правеше с мене с презерватив. Такъв мъж, като първият ми партньор, не съм срещала. Явно е искал да ме предпази от евентуална бременност и болести. При следващите ми връзки и двамата ми партньора искаха без презерватив. И аз се съгласявах, защото смятах, че щом имахме сериозна връзка, нямаше от какво да ме заразят и те щяха да ме пазят от бременност. Да, но не е така. Природата на мъжете е да ловуват. Впоследствие разбрах, че един от партньорите ми изневеряваше. Той ме зарази с някакви бактерии и дълго време се борих с тях. Това е преди да разбера, че ми изневеряваше. Също така ме зарази и с херпес. Никога не имайте вяра на своя партньор. Не забравяйте, че те са мъже и винаги могат да ви изневерят. Те са в известен смисъл безразсъдни и когато са възбудени, не мислят изобщо.

# 25
  • Мнения: 11 363
Elsyyyyy, опасявам се мила, че си бременна.  Rolling Eyes

Теста отчита БЧХГ в кръвта - хормон, който се отделя при бременост. Въпреки, че съм имала ясно положителен касетъчен тест и отрицателен кръвен. Значи е възможно теста да допусне грешка.  Peace
Направи още един - два теста или кръвен тест и ще знаеш отговора. 

# 26
  • Мнения: 5 820
Нека и аз да кажа за Ескапеле.  При мен също се получи скъсан презерватив и пих хапчето на 8я час. Еми когато трябваше да ми дойде Ц не ми дойде и си бях напълно Б. Процента който дават че може да забременееш е едва 5 еми явно аз съм била в тях. И следователно направих А. Честно да ви кажа на това хапче му е твърде голяма рекламата която му правят.  Така че има ли положителен тест няма съмнение за Б

   Ужас. Помня, че имаше Постинор дуо и не знам дали го предлагат все още. Два пъти ми се е налагало да го приемам. И мога да кажа, че бях доволна от тази спешна контрацептива. Ескапел никога не съм употребявала.

# 27
  • Мнения: 316
Постинор дуо и аз го помня, даже веднъж съм го пила и е нямало проблем, но явно Ескапеле не е толкова ефикасно колкото казват

# 28
  • Мнения: 5 820
Постинор дуо и аз го помня, даже веднъж съм го пила и е нямало проблем, но явно Ескапеле не е толкова ефикасно колкото казват

   Видях, че Постинор дуо още го има по аптечната мрежа. Дали още е толкова ефикасен? Ескапел не съм опитвала досега и дано никога не се наложи, защото това е голяма объркване на хоромите и са необходими месеци, докато се възстанови хормоналния баланс. Помня, че същото беше и с Постинор дуо относно хормоните, но като странични ефекти не помня да съм имала.

# 29
  • Мнения: 316
Аз съм нямала проблем нито с едното нито с другото и Ц си ми беше нормален след това така че не мога да кажа дали нещо се обърква след приема на което и да е от двете но ако ти се наложи да вземаш по-добре е Постинор дуо щом все още го има в аптеката.  Но това си е лично мое мнение.  Дано не ми се налага да прибягвам до него

# 30
  • София
  • Мнения: 11 494
Постинор мисля отдавна го няма в аптечната мрежа.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Според листовките е абсолютно едно и също лекарство, дори от един и същ производител. Просто името е променено.

# 32
  • Мнения: 19 061
Според листовките е абсолютно едно и също лекарство, дори от един и същ производител. Просто името е променено.

Може да има един и същ състав медикаментът, но не е един и същ. При постинор дуо активните съставки бяха разделени в 2 таблетки, които се взимаха на 2 пъти през определен интервал, т.е. различни концентрации имат двата медикамента и може би има и други разлики. Мисля, че сумарно постинорът поради възможността да разпределиш дозата в 2 таблетки, беше с по-висока стойност на активните съставки, а същевременно нетолкова брутално действащ върху организма като ескапела. За ескапел съм чела за много повече случаи на фал, отколкото за постинор, смятам, че с двете таблетки беше по-успешната и сигурна формула.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 494
Твърде вероятно е да е така. Спомням си, че постинора бяха 2 хапчета (второто се приемаше 12 или 24 часа след първото, забравила съм), а ескапела е само едно.

Да, писали сме заедно.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Да, при постинора са 2х75 микрограма, при другото 1х150 микрограма. Няма никаква разлика в концентрацията. Защо производителят е решил таблетката да е една цяла, вместо две половинки вече не мога да коментирам, но не бих се изказала категорично за ефективността на едното или другото на база няколко мнения във форум.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 494
За да спести от опаковки JoyJoy

Шегувам се.
Постинор съм пила няколко пъти, ескапел - веднъж (всичките успешно, така да се каже). Но като чета, като че ли доста оплакали се от ескапел има.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Ами то постинор от години няма, може би затова. Аз съм пила преди 20 години постинор, когато си беше на блистер по 10 таблетки и се пиеха по една. После направиха дуо-то, и такова съм пила веднъж. Нямам оплаквания при нито един случай. Сега пак са решили да го направят на една таблетка явно, обаче цената му кърти просто. Аз си спомням, че като бедна студентка без проблем си бях позволила кутия с 10 хапчета, сега за едно плащаш 30 лева, егати безценното хапче.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 494
Няма, да. Последно преди 4 години със сигурност нямаше, че и преди това. А и чудна работа, много по-скъп от постинора.

Сега прегледах листовката по диагонал, не пише в какъв процент предпазва от бременност. По-скоро - предотвратява бременност.

# 38
  • Мнения: 5
Има случаи на забременяване след ескапеле. Отивай на гинеколог! Разкажи всичко, защото при спешната контрацепция има и други рискове.
Успех, стискам палци всичко да е наред!




Даа има случай и аз съм един от тези случай забременях след ескапеле ,а даже го изпих 2 часа след половия акт!

Общи условия

Активация на акаунт