Бременност след Ескапел

  • 8 827
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! На 16 февруари ми беше цикъла. На 6 март стана фал за първи път в живота ми, а именно се скъса презерватива. Приятелят ми не свърши в мен, но все пак се притеснявах, защото преди това правихме секс, а и знам че в предеякулационната течност пак може да има сперматозоиди, макар и малко количество. Хващам много лесно и за да ми е спокойно, реших да изпия Ескапеле. Взех го 9 часа след фала и 9 дни след това получих ръждиво зацапване, което продължи един ден. Това беше и датата на следващия ми цикъл, така че не ми направи впечатление. В началото нямах никакви странични ефекти, но от понеделник ми става лошо, имам болки в кръста и яйчниците, което би трябвало да е късно за тези странични ефектни. Освен това ми дойде пак на 17 март и не ми е свършвало.

В началото беше розово кървенето, а сега е ръждиво. Притесних се и сряда сутринта си направих контролно тест и след 10 минута се появи много бледа и едва забележима на светлина втора черта. Щях да откача и реших да си направя втори тест към 17 часа, но този път нямаше никаква втора черта, нито до 10-та минута, нито след това. Утре пак ще си направя тест, но откачам направо. Искам да питам имали ли сте такива случаи и дали все пак след Ескапеле и навременното ми изпиване може да доведе до бременност?

# 1
  • Мнения: 192
Има случаи на забременяване след ескапеле. Отивай на гинеколог! Разкажи всичко, защото при спешната контрацепция има и други рискове.
Успех, стискам палци всичко да е наред!

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря, Dora. Много ми е притеснено сега. В понеделник ще ходя на гинеколог, за да се успокоя, че дори и утре да покаже отрицателен, тази втора черта, макар и много бледа ме притеснява много. Дано всичко да се размине, но тези странични ефектни ме тревожат също, защото според мен е вече късно за тях, че и да ми става много лошо най-вече сутрин.

# 3
  • Мнения: 192
Сега като прочетох пак поста ти... нямаш ли възможност да отидеш още днес на лекар спешно. Не исках да те притеснявам, но един от рисковете от спешната контрацепция е извънматочна бременност. На моя близка се случи - има сериозен риск за теб и не отлагай - много е важно да се улови навреме. Има разбира се и други варианти.
Стискам палци да е фалшива тревога! Но не отлагай!

# 4
  • Мнения: 3
Сега като прочетох пак поста ти... нямаш ли възможност да отидеш още днес на лекар спешно. Не исках да те притеснявам, но един от рисковете от спешната контрацепция е извънматочна бременност. На моя близка се случи - има сериозен риск за теб и не отлагай - много е важно да се улови навреме. Има разбира се и други варианти.
Стискам палци да е фалшива тревога! Но не отлагай!


Мерси, мила. А кое точно от моите симптоми може да е признак за извънматочна бременност?

# 5
  • Мнения: 2 475
Алеса, отиди в някоя лаборатория и си пусни кръвен тест за бременност, резултатите ще са готови следобед. Така ще разбереш със сигурност дали наистина има бременност или не и чак след това да се паникьосваш и да ходиш по доктори.
Според уринарните тестове - не си бременна.
Нормално е Ескапелето да ти разбута цикъла.
Дора те плаши излишно в момента.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Съгласна съм с последното мнение. Така или иначе отиди на лекар, защото твоето ми прилича повече на ужасно разбъркани хормони. Бременност, че и извънматочна ми се струва малко вероятна.

# 7
  • Мнения: 2 475
Съгласна съм с последното мнение. Така или иначе отиди на лекар, защото твоето ми прилича повече на ужасно разбъркани хормони. Бременност, че и извънматочна ми се струва малко вероятна.
Нормално е да са й разбъркани хормоните - Ескапелето това прави и трябва да мине време докато си влезнат в пътя.
Ако има силна болка и обилно кръвотечение, да, желателно е да се иде на лекар.

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 228
Имах подобна случка ,фала беше станал в деня на овулацията ,пих хапчето може би около 12 часа след това ,дойде ми след около 10 дни  ,започна с кафяво зацапване , после като цикъл и накрая пак кафяво ,направих тест беше отриателен ,но като продължи по дълго  пак направих - беше полужителен ,ходих на лекар каза, че няма нищо да изчакам още една седмица и пак да правя тест ,които беше вече отрицателен .При мен може би е било така наречената хим. бременност.

# 9
  • Мнения: 192
Мисля, че вероятността от извънматочна бременност е малка, наистина. Просто рискът за здравето при нея е по-голям и затова те съветвам да не отлагаш прегледа. Един кръвен тест е добра идея- най-вероятно и лекарят ти ще ти назначи такъв.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Според мен първо си направи кръвен тест и после с резултатите отиди на гинеколог.

# 11
  • Мнения: 11 312
Отиди сега на кръвен тест - прави се по всяко време на деня и резулатите могат да са готови до 2 часа.
Утре на лекар.

Реално може теста да ти показва бременоста ако първия тест е бил със сутришна урина /която е по-наситена на БЧХГ/ и вечерна, която е поразредена. Теста отчита нива на хормона над определена граница.
Ако теста не отчита ранна бременост /или чертата е много бледа/ и лекар няма да я види. Теста отичта на 200 единици, а видеозона вижда плода на 1000 единици. Та ... единствената сигурност за теб е кръвен тест.

# 12
  • Мнения: 18 879
Възможно е да не си използвала правилно теста - трябва да гледаш точно указанията, след колко минути да провериш резултата за конкретния тест за бременност. Ако принципно отчитането е след 1-3 минути, удължаването на времето компрометира резултатите, може да даде фалшив положителен резултат.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 611
   Авторката не споменава с каква продължителност е обикновено месечния й цикъл, но според мен след като фалът е бил на 19-ти ден от цикъла не е съвсем около овулация  Confused  Разбирам, че теста който е показал бледа втора черта, е правен по време на цикъл, нали? А не може ли просто от цикъла да се е примесило с урината и оттам да дойде оцветяването в полето на резултата?
  Идеята за кръвен тест за бременност изглежда най-разумна на този етап, каквото и както и да се е разбъркало от хормоните, ЧХГ няма откъде да дойде при липса на бременност....
Пожелавам успех  bouquet 

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
каквото и както и да се е разбъркало от хормоните, ЧХГ няма откъде да дойде при липса на бременност....
Така е, но чертата се е появила след 10-тата минута, което прави резултата недостоверен.

Общи условия

Активация на акаунт