Бременност след Ескапел

  • 8 826
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 464
Постинор мисля отдавна го няма в аптечната мрежа.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Според листовките е абсолютно едно и също лекарство, дори от един и същ производител. Просто името е променено.

# 32
  • Мнения: 18 879
Според листовките е абсолютно едно и също лекарство, дори от един и същ производител. Просто името е променено.

Може да има един и същ състав медикаментът, но не е един и същ. При постинор дуо активните съставки бяха разделени в 2 таблетки, които се взимаха на 2 пъти през определен интервал, т.е. различни концентрации имат двата медикамента и може би има и други разлики. Мисля, че сумарно постинорът поради възможността да разпределиш дозата в 2 таблетки, беше с по-висока стойност на активните съставки, а същевременно нетолкова брутално действащ върху организма като ескапела. За ескапел съм чела за много повече случаи на фал, отколкото за постинор, смятам, че с двете таблетки беше по-успешната и сигурна формула.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 464
Твърде вероятно е да е така. Спомням си, че постинора бяха 2 хапчета (второто се приемаше 12 или 24 часа след първото, забравила съм), а ескапела е само едно.

Да, писали сме заедно.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, при постинора са 2х75 микрограма, при другото 1х150 микрограма. Няма никаква разлика в концентрацията. Защо производителят е решил таблетката да е една цяла, вместо две половинки вече не мога да коментирам, но не бих се изказала категорично за ефективността на едното или другото на база няколко мнения във форум.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 464
За да спести от опаковки JoyJoy

Шегувам се.
Постинор съм пила няколко пъти, ескапел - веднъж (всичките успешно, така да се каже). Но като чета, като че ли доста оплакали се от ескапел има.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами то постинор от години няма, може би затова. Аз съм пила преди 20 години постинор, когато си беше на блистер по 10 таблетки и се пиеха по една. После направиха дуо-то, и такова съм пила веднъж. Нямам оплаквания при нито един случай. Сега пак са решили да го направят на една таблетка явно, обаче цената му кърти просто. Аз си спомням, че като бедна студентка без проблем си бях позволила кутия с 10 хапчета, сега за едно плащаш 30 лева, егати безценното хапче.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 464
Няма, да. Последно преди 4 години със сигурност нямаше, че и преди това. А и чудна работа, много по-скъп от постинора.

Сега прегледах листовката по диагонал, не пише в какъв процент предпазва от бременност. По-скоро - предотвратява бременност.

# 38
  • Мнения: 5
Има случаи на забременяване след ескапеле. Отивай на гинеколог! Разкажи всичко, защото при спешната контрацепция има и други рискове.
Успех, стискам палци всичко да е наред!




Даа има случай и аз съм един от тези случай забременях след ескапеле ,а даже го изпих 2 часа след половия акт!

Общи условия

Активация на акаунт