В момента чета...51

  • 65 397
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Направи ми впечатление, че двете дами (особено едната) таят в себе си доста скрит гняв и някакво неосъзнато може би ожесточение... Затова реших, че няма да ги чета, но може и да хвърля един поглед на книгата.


Миж, защо така смяташ? Стана ми интересно, не съм ги гледала, а и книгата няма да чета, но все пак  Laughing

Ами не знам, не мога да го изкажа с думи. Може и да греша, но просто с такова впечатление останах от интонацията, с която говорят, от вложените емоции... Едно нещо може да се каже по много начини и именно начинът издава това-онова  Simple Smile

Мдам, така е понякога Wink Аз едната авторка я четях в древното минало, когато имаше рубрика в Dnes.bg. Забавна беше, но толкова еднаква, че след 5 прочетени статии писваше. Та съм пас.
Иначе за майчинство има два чудесни сайта (ParentLand и Млечни вампири), та виж ако те издадат книги, имат моето фенство  Laughing

Аз изоставам с четивата напоследък. Вече съм към края на "Аркадия" и още не мога да кажа дали по-скоро ми харесва или по-скоро не. Отдавна не ми се беше случвало такова нещо  hahaha Май обаче ще наклоня към положителното.

От "Нюйоркска трилогия" на Пол Остър прочетох първата от трите повести. Почва си в стила на най-добрите твърди кирминалета на Чандлър и после ти разказва играта от психария  Crazy

# 691
  • Мнения: 5 432
Много готин стил на писане има Линдквист. Чета неговата Малка звезда и направо се учудвам как увлича. А съм още в началото hahaha

# 692
  • Мнения: 514
Момичета, моля за препоръки - чете ми се нещо леко и приятно, увлекателно и да не е тъпо. Имам си напрежение в живота и ми се ще да се поотпусна с хубава книжка.

# 693
  • Мнения: 11 534
Някой /освен Лу/ чел ли е "Кривата на щастието" на Иво Иванов? Тъкмо я привърших и останах очарована и нерядко просълзена. Авторът е бг спортен журналист, имигрирал в Щатите, но пишещ статии за наши сайтове и спортни списания. Книгата е сборник на най-добрите му материали, които са далеч от стандартните спортни писания. Всъщност всеки един от тях разказва за изумителните истории на някои от най-известните спортисти - истории, търсещи доброто и човечността, предадени много майсторски и със завладяващо чувство за хумор и непресторена любов към човека. Движи се по ръба на сантименталното и патетичното, но всъщност са силно затрогващи и много заслужаващи си прочита. Поне за мен Simple Smile

# 694
  • Кърджали
  • Мнения: 10 369
Иво Иванов ми се превърна в слабост. И двете книги си ги имам. Но аз съм си сантиментално-ревлива, та историите бързо ми влезнаха под кожата.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 573
Подарих наскоро "Кривата на щастието" на баща ми и той изключително много я хареса. На мен ми предстои да я прочета. Имам големи очаквания. Wink

mariposa333, препоръчвам ти "Момичето, което бях" на Джоджо Мойс. Много женска и приятна книга. Не е супер лека, но не знам защо тя ми хрумна първо като ти видях въпроса. Wink

# 696
  • Мнения: 547
Момичета, моля за препоръки - чете ми се нещо леко и приятно, увлекателно и да не е тъпо. Имам си напрежение в живота и ми се ще да се поотпусна с хубава книжка.
"Марсианецът"  Peace

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
"Кривата на щастието" много ми хареса  Heart Eyes

# 698
  • Мнения: 10 740


Прочетох "Черни секунди" на Карин Фосум - 4*/5*

Още една чудесна скандинавска книга!  Peace
Много ми хареса историята, атмосферата, героите.... Напоследък съм много чувствителна , когато чета или гледам филми за изчезнали малки деца и затова тази книга много ме разтърси и я съ-преживях.
Не си спомням и откога не съм чувствала истинска жал и съчувствие към някой герой, както това се случи в тази книга с един от героите - умствено изостанал мъж.
Типичното за скандинавските романи - социалният елемент - не липсваше и тук.
Изобщо, само суперлативи мога да кажа за тази книга и да я препоръчам на всички любители на жанра!  Simple Smile

******

И до тук с положителните неща!
Сега искам да сложа една ОГРОМНА черна точна на изд.ЕМАС и по-точно на коректорите им!!!
Необяснимо ЗАЩО и необяснимо КАК към 240 стр. леонбергерът на главния инспектор Сайер от Колберг става Колбасар?!?!! А героинята Елса Морк - Елса Корк. Ако за кучето имам някакво предположение - куче-любител на колбаси или коректор по време на пости и мечтаещ за колбас, то за Елса нямам обяснение.
Това е и причината да сложа 4* на книгата, която сама по себе си е за пълни 5*!!
ЕМАС , вземете се в ръце, ако обичате!!! Кучетата може и да обичат колбаси, но това не означава да им променяте имената, нали така??!!! ЧЕРНА точка за вас , без колбас! Не го заслужавате!!! Или по-скоро заслужавате колбас, но от онези, соевите!!!  Wink

# 699
  • Мнения: 3 499
Миж, пиши на издателството.
И аз в момента се мъча с една книга и се хващам, че повече оправям мислено грешките им, отколкото се наслаждавам на четенето.

# 700
  • София
  • Мнения: 4 904
Или по-скоро заслужавате колбас, но от онези, соевите!!!  Wink
hahaha hahaha hahaha
Скрит текст:
Друга асоциация направих аз, за след "но"-то....  Embarassed Joy
То не е смешно, всъщност. Факт е, че все повече книги се издават с подобни безумства в тях  Confused

# 701
  • Мнения: 5 405
В една от последните книги, май в "Лабиринтът" беше, на двама от героите имената бяха променени в 2-3 страници към края на книгата, после се поправиха. Добре, че следях историята, че понякога съм разсеяна.  Laughing
В "Преди катастрофата" пък на няколко места се изумявах как може да пишат любимото ми й в края на думи в множествено число.

# 702
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

В "Преди катастрофата" пък на няколко места се изумявах как може да пишат любимото ми й в края на думи в множествено число.

Шегуваш се???!!!  #Crazy

# 703
  • Мнения: 5 405
Напълно сериозна съм.  Confused

Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 17:19 от Merry.

# 704
  • Мнения: 5 776
Чак такива безумия май не съм срещала  Shocked
Но и промяната на имената, и й са повече от абсурдни  ooooh!
Мери, кой е този шедьовър?
Аз напоследък все повече книги чета на английски, като гледам ще си остане трайна тенденция. Чудесни корици, хартия, шрифт, просто удоволствие, дори Кирето напоследък е пред пенсиониране!
Вчера започнах новата на Нийл Геймън "Norse Mythology", корицата е кадифена, чукът и буквите са като метални и релефни, шрифтът е много красив. Каквото и да си говорим, тези неща подсилват ефекта от историята.

Общи условия

Активация на акаунт